Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kup primerov žensk brez službe in kar otroka

Kup primerov žensk brez službe in kar otroka

Meni je samoumevno, da je treba imet najprej službo, potem otroke.
Zdaj pa opažam, da je cel kup žensk mnenja, da to ni nujno.
Zgubi katera službo oz. ji ne podaljšajo in druge svetujejo, da naj sedaj pa zanosi.
In tudi dejansko poznam kar nekaj žensk, brez službe, zanosijo.
In to visokoizobražene ženske.

razmnoževanje je človekova biološka potreba

A res?
Kaj pa potreba otroka po tem, da fajn živi?
Kaj pa potreba otroka potem, da ima mamo, ki ga je sposobna preskrbeti?

Namreč take nosečnosti se ponavadi tako končajo, da je ona brez službe, posledično odvisna od moža in ta lahko počne z njo kar hoče, ker ona itak nima nič.

nova
Uredništvo priporoča

A naj čaka do petinštiridesetega, da bo dobila redno zaposlitev, ko se boš ti izvolila odmagliti v penzijo?

A naj čaka do petinštiridesetega, da bo dobila redno zaposlitev, ko se boš ti izvolila odmagliti v penzijo?
[/quote]

Točno. Naj počaka, da bo lahko poskrbela za otroka.
In, če ji to ne uspe pač naj nima otrok.

Aja, pa sem otrok staršev, ki so se odločali nepremišljeno. Namesto najprej štalca, potem pa kravca, in nastarada seveda potem otrok.
Ko starši delajo kravco prej preden imajo štalco.

Točno. Naj počaka, da bo lahko poskrbela za otroka.
In, če ji to ne uspe pač naj nima otrok.

Aja, pa sem otrok staršev, ki so se odločali nepremišljeno. Namesto najprej štalca, potem pa kravca, in nastarada seveda potem otrok.
Ko starši delajo kravco prej preden imajo štalco.
[/quote]
A ti imaš otroke?

A naj čaka do petinštiridesetega, da bo dobila redno zaposlitev, ko se boš ti izvolila odmagliti v penzijo?
[/quote]
:-))
Lej, ce si okoli 30 in brez otrok te noben noce vzet, ker je vsem jasno, da bos v nekaj mesecih noseca. Tako je potem do 40ga, ko si pa ze prestara za karkoli. V glavnem, zaj***.

Moja starša sta bila ˝brez službe˝ ko sta imela mene. Bila sta kmetovalca. Nismo imeli materialnih dobrin…otroci smo delali na kmetiji…pomagali pri vseh delih. Znali smo ceniti denar, znali smo se boriti in veš kaj…nič nam ne manjka. Vsako stvar znamo ceniti…ker nam ni bilo nič servirano na krožniku. Poznam pa veliko primerov, ko sta oba starša hodila v službo, otroci so imeli polno rit vsega…za nič se jim ni bilo treba truditi in…
Če bodo te mamice ki so brez službe znale otroke vzgojiti v delovne ljudi, v ljudi ki bodo znali ceniti svoje delo in delo drugih, potem je povsem prav da imajo otroke.

Nepomembno kompliciranje

Moja starša sta bila ˝brez službe˝ ko sta imela mene. Bila sta kmetovalca. Nismo imeli materialnih dobrin…otroci smo delali na kmetiji…pomagali pri vseh delih. Znali smo ceniti denar, znali smo se boriti in veš kaj…nič nam ne manjka. Vsako stvar znamo ceniti…ker nam ni bilo nič servirano na krožniku. Poznam pa veliko primerov, ko sta oba starša hodila v službo, otroci so imeli polno rit vsega…za nič se jim ni bilo treba truditi in…
Če bodo te mamice ki so brez službe znale otroke vzgojiti v delovne ljudi, v ljudi ki bodo znali ceniti svoje delo in delo drugih, potem je povsem prav da imajo otroke.
[/quote]

Vidim, da nisi zaštekala. Kmetovalec ne pomeni biti brezposeln. Kmetovalec ima delo, ima službo, na kmetiji. Torej pišeš o povsem drugačnem primeru.

Sem otrok nepremišljenih staršev in ja, mi je na ta račun hudo, hudo trda predla in vem kaka beda je to, ko se gredo najprej kravca, potem pa štalca namesto obratno.
Vem kako je hudo, ko imajo vsi otroci kopalnice doma, ti pa ne in se ti zaradi tega posmehujejo in tako naprej.

Hja, če si otrok takih nepremišljenih staršev, se ti to zdi še kako zelo pomembno.
Če te zanima samo za svojo rit potem pa je res nepomembno.

Nujno res ni, zaželeno pa je. Odvisno od finančne situacije v družini. Čakati na 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} varnost, da spočneš otroka, pa pomeni, da tega nikoli ne dočakaš. Saj tudi nobena služba ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nobena služba ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ampak, če si brez službe, je pa 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Najbrz so možje zposleni. Tvoji komentarji so samo izgovori ker nočeš otroka. Priznaj si. Pač če otroka nočeš ni nikoli pravi čas.

Tudi moj oče je bil zaposlen.
In kako je bilo, ker sta imela otroke v stilu najprej kravca, potem štalca, namesto obratno?
Obupno, katastrofalno otroštvo.

Službo prej ali slej dobiš ,otroka pa ?
Jaz tudi ne bi zaposlila tridesetletnice, ki še nima otrok, ker jasno je da bo imela prej ali slej.
Bolje je ,če jih že ima. Pa bolj pridna je in odgovorna.
Raje nekaj bolniških spregledam.

ja ne vem, ce je zelja po otroku je vseeno ce zanosi prej, ko nima sluzbe in potem poisce sluzbo. delodajalci imajo itak radi taksne, ki ne nameravajo zanosit v roku par let.
jaz bi se raje jezila kaj je s to slovenijo pa nobene pametne sluzbe

In kdo bo preživljal otroka, kdo mu bo nudil hrano, streho nad glavo in vse kar pač otrok potrebuje?
In kaj bo, če se moški odloči, da zdaj, ko je ženska rodila, da jo ima pa v krempljih in lahko počne kar če?
Poznam kar nekaj moških, ki so veselo varali, ko je bila ženska noseča in potem, ko je rodila še naprej. Pa kaj so si mogle? Prav nič, ker so bile brez službe.

Vidim, da nisi zaštekala. Kmetovalec ne pomeni biti brezposeln. Kmetovalec ima delo, ima službo, na kmetiji. Torej pišeš o povsem drugačnem primeru.

Sem otrok nepremišljenih staršev in ja, mi je na ta račun hudo, hudo trda predla in vem kaka beda je to, ko se gredo najprej kravca, potem pa štalca namesto obratno.
Vem kako je hudo, ko imajo vsi otroci kopalnice doma, ti pa ne in se ti zaradi tega posmehujejo in tako naprej.
[/quote]

Povej mi, kateri otrok ni zasmehovan v otroštvu? Mislim, da je bil prav vsak.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mislim, da ga ni otroka, ki raje ne bi obstajal kot da ima (začasno) brezposelno mamo.

Sploh pa je biti mama ravno tako zaposlitev, le da plačana ni. Verjemi, da mama, ki ima otroka doma, dela 24 ur na dan, 365 dni na leto. In če ima normalnega moža oz. partnerja, bo ta samo vesel, da imajo njegovi otroci tako skrbno mamo, ne pa da bi ji to očital ali metal pod nos. Hvala bogu, da nekatere družine danes še lahko dajejo prednost otrokom, sploh v teh časih, ko kariere od žensk zahtevajo skoraj celodnevno odsotnost, otroka pa delovne mame vidijo ravno po dve uri dnevno med delavniki, potem pa jih je treba že dati spat…

Majhen otrok ne da nič na firmo svojih oblačil in na drage igrače. Najpomembnejša mu je mama. In tisti, ki sam nima otrok, si bo težko predstavljal, kaj pomeni in za mamo in za otroka to, da ga mora pri 11 mesecih oddati v jasli. Poglejte malo po svetu, kjer so stay at home mame nekaj povsem običajnega.

Povej mi, kateri otrok ni zasmehovan v otroštvu? Mislim, da je bil prav vsak.
[/quote]

Mislim, da pojma nimaš o čem govorim.
Veš je bistvena razlika, če se kdo iz tebe norčuje, ker imaš modre spodnjice, namesto zelenih.
Ali pa, če se nate spravijo, ker nimaš doma kopalnice, ker ne moreš na predragi športni dan, ker ne moreš na predragi izlet, ker nimaš kup stvari, ki jih vsi ostali imajo…

No ti pa jaz povem, da je kar veliko takih otrok, ki so nesrečni, ker obstajajo.
Ti povem iz lastnih izkušenj, da so stvari povsem drugačne kot ti opisuješ. Ti opisuješ pravljice.
Jaz pišem o realnosti. Ki je pa pogosto povsem drugačna kot so tvoje pravljice.

A res?
Kaj pa potreba otroka po tem, da fajn živi?
Kaj pa potreba otroka potem, da ima mamo, ki ga je sposobna preskrbeti?

Namreč take nosečnosti se ponavadi tako končajo, da je ona brez službe, posledično odvisna od moža in ta lahko počne z njo kar hoče, ker ona itak nima nič.
[/quote]

Razlika med odraslim in nedoraslim primerkom cloveske vrste je ravno v tem, da je odgovoren – torej sposoben razlociti med prav in prijetno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zakaj pa ne, če ima partner medtem stabilno in solidno plačano službo? In če poleg tega še ve, da bo službo najverjetneje dobila, ko se bo po 1 letu lotila iskat? Naj brezposelna išče redno službo 2 leti in potem še 3 leta čaka, da dobi pogodbo za nedoločen čas? To je 5 let, kaj če je partnerja spoznala šele pri 35? Ali pa ga je sicer spoznala prej, ampak si želita več otrok? Da ne govorimo o tem, kako “grdo” je zanosit takoj, ko dobiš pogodbo za nedoločen čas.

Najprej štalca, potem pa kravca.
Torej najprej stanovanje/hiša in seveda prihodki, potem pa otrok.
Ne pa najprej otroke potem pa razmišljat o službi, stanovanju.
Že tako, če imaš službo, stanovanje, se lahko marsikaj sfiži. Ali pride bolezen, izguba službe, nesreča….

New Report

Close