Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere znamke oblačil, obutve kupujete – vam je to sploh pomembno?

Katere znamke oblačil, obutve kupujete – vam je to sploh pomembno?

Ko kupujete oblačila, obutev ali imate svojo priljubljeno znamko, kje največkrat nakupujete oblačila, obutev zase?

Vam je pomembno, da je poceni, ali da je kakovostno ali da je neko razmerje med ceno in kakovostjo in seveda, da vam je všeč?

Recimo potrebujete novo bundo, plašč, zimske čevlje, belo bluzo, kavbojke, puli…?

Kje bi si kupili take stvari? C&A, H&M, Tom Tailor, Promod, Peek &Cloppenburg, Tako, Mana, Tommy Hilfiger, Sportina… za čevlje Mass, CCC, Deichman, Transport…..?

Ali zavijete v prvo trgovino in kar kupite?

tudi mene zanima kje…

Ja, mi je pomembno in imam nekaj priljubljenih znamk, recimo pri čevljih je to dr. Martens. Gledam pa tudi na ceno in večinoma kupujem, ko je znižano. Naročam po spletu, v fizičnih trgovinah nakupujem vedno redkeje.
Pri športnih oblačilih pa gledam bolj na praktičnost, pa da so čim cenejša, ker jih itak hitro uničim, edino pri športnih copatih si mogoče vzamem malo več časa za razmislek in nakup.

ne, znamka mi ni pomembna, samo da mi je izdelek všeč in da je cena v mojih okvirjih (15-100, izjeme kakšni škornji in plašči)

res pa, da praktično nikoli ne kupujem oblačil najnižjega ranga (tržnice, mana, kik, tekstil v lidlu,…)

Za obutev res gledam da je kvalitetn in tuki sm sposobna odštet kr velik denarja, za kakšne bunde in hlače tud, za ostalo garderobo pa niti ne, razn, če mi je res ful všeč.

Na znamke ne gledam. Mora mi biti vsec, kvalitetno in v mojem cenovnem rangu.

Bundo / zimsko jakno / plasc: to je drazji nakup, saj je ne menjam vsako leto ampak nosim vsaj 5 let. Temu primerna cena.
Maxi ma npr vcasih zelo dobre zimske jakne.

Bela bluza: Nama, Maxi, Emporium, city park, supernova, btc…kjerkoli najdem tako, ki mi odgovarja. Pa mehka mora biti.

Hlace: Nama in Maxi, vcas Emporium, s oliver

Cevlji: lahko kupim balerinke za 10€ za eno sezono, ali pa npr od Are za 90€ za vec sezon, kar rabim oz mi je vsec

Vecina sem nehala kupovati poceni zadeve in vsako sezono nove, ampak kupim ornk boljsi material in imam za dlje casa.

Soping enostavno mrzim in ne maram biti v trgovinah vec kot je nujno potrebno.

Nisem mahnjena na znamke. Kupim, če mi je kaj všeč, če je v mojem cenovnem razredu (žal precej nizkem). Gledam edino, da obleka, obutev ni iz plastičnih, umetnih sestavin.

Pri obutvi ne šparam prav nič…za poleti allstarke, japanke teva, champion, offroad tekmovalne Salomonke itd, za jesen in zimo samo Yellov cab, CAT, HH, Paladium, zimske allstarke itd,

Nič od naštetega.

Ali v Italiji in Avstriji (outleti) ali čez Lužo. Že več kot desetletje tako.

Nisem mahnjenec na znamke, vendar največ oblačil je v moji omari od Banana Republic, Massimo Rebecchi, Esprit, AllSaints ( predvsem jeans), US Polo Assn; imam že kolekcijo nekako 10 let, pa potem letno dopolnim s po parimi kosi.

Niso mi pomebne toliko znamke, kot določen stil. Ne maram naprimer stila Desigual, Tommy Hilfiger, Polo Ralph Lauren, ipd….

Čevlji pa večinoma kupljeni v Italilji , nimam kakšne posebne ulalalh znamke, pomembno mi je , da so čimbolj usnjeni, pa če so škornji, gležnarji ali pa sandali ( torej tako notranja steljka, kot zunaj, za sandale pa nujno usnjeni podplat, če so za plesat). Pa če so Polini ali pa Bruno Magli.

Dober usnjeni čevelj stane in zanj sem pripravljena odšteti več denarja. Noge so postale razvajene. Za oblačila ne dam veliko denarja, ker jih rada menjam. Plašč, zimska jakna sta kosa, ki tudi nista poceni.
Znamke mi niso pomembne.

V prvi vrsti gledam na material in na stil. Če material ni prijeten na otip, ni lepe barve, je pretanek, se mečka, se mucka, mi zaradi njega lasje stojijo pokonci (statična elektrika) ali kaj podobnega, oblačila ne kupim. Če je material OK, pogledam stil, kroj in kako je oblačilo sešito. Če mi stil ni všeč, ne kupim. Če se mi kroj zdi lep in samo na meni ne stoji dobro, presodim, če bi mi oblačilo šivilja lahko prilagodila in če se mi to finančno še vedno splača.

Znamko cenim, kadar imam z njo dobre izkušnje. In ko potrebujem menjavo nekega oblačila, najprej preverim, če pri isti znamki še vedno delajo kaj podobnega.

Čevlje imam rada usnjene.* Znamka kot taka me ne zanima. Morajo mi pa biti prav, udobni in dovolj dobro izdelani. Če imam z neko znamko dobre izkušnje, za novimi čevlji najprej pogledam pri njih.

*Imam sicer en par neusnjenih superg za po mestu in so bile grozno zgrešen nakup. Sicer udobne so, od začetka so tudi izgledale lepo, ampak znake obrabe so začele kazati v nekaj mesecih, po pol leta so pa za v smeti. In ne, te znamke ne bom več kupila. Tudi trgovina, kjer sem jih kupila, se mi je uprla.

Večino svojih oblačil dam šivat svoji šivilji. Bundo (zame to pomeni športno, npr. za bordat) imam od Burtona in sem šla namensko kupit to, ker sem jo imela tudi prej in bila zelo zadovoljna; plašč bi dala šivat, blago bi kupila v Emporiu v Trstu ali v Gramatexu v Zgoši; zimske čevlje bi kupila od Caprice, ker vem, da grejo na mojo nogo, če tam ne bi nič našla, bi šla v Trst v 3 male trgovine s čevlji, ki žal ne vem, kako se kličejo, samo kako prit do njih 😀 belo bluzo bi dala šivat, blago bi kupila tam, kjer bi kupila za plašč; kavbojke bi kupila Diesel, ker sem z njimi zadovoljna; z Intimissimi puliji sem tudi zadovoljna, tako da bi za puli šla pogledat najprej tja. Vedno sem ful nesrečna ko kakšna znamka neha delat nekaj, kar mi je pri njih všeč, ker res ne maram iskat stvari.

Pri čevljih in predvsem torbici mi je pomembna znamka. Se mi zdi, da se pri oblačilih lažje prešverca s cenejšo robo )Zara, mango, H&M,…) pri čevljih in torbici, pa je videti, da so ceneni in to me zelo moti.

Mene moj fant vedno pelje v epja po to kaj pac si hocem kupit in jaz gledam na znamko pa da je lepo pa drago..meni je pac to ful pomemno ker nocem na sebi nosit nekih cheap trash oblacil..torbica je tak najbolsa Louis Vuitton..v trgovino pa v epju grem najveckrat v Peek &Cloppenburg ker tam majo sao dora oblacila…nevem za vas ampak mene bi blo sram ce bi nosla kako torbico oblacila cevlje pa take pa to da nebi bla firma al pa da nebi blo drago naprimer da bi blo iz zare kaka torbica..pfff…al pa kaka majcka za 4€…jaz ko nekoga vprasam kolko je te stala ta majca pa mi rece 20 pa sem tak “kaj sao 20€”…nevem no tak pac sem jaz

Vsak mora nekje začet če se hoče naučit dobr trollat

Kaj

Ne stekam kaj mislis

Rada imam kvalitetne in trpežne stvari in kakšen poseben kroj po lastnih željah, zato si skoraj vsa oblačila sešijem sama. Pazim, da vedno kupim res kvalitetno blago.

Verjamem(o).

Verjamem(o).

Znamka mi ni pomembna, vendar če mi nekaj odgovarja se te znamke držim. Največ kupujem v TT, vendar vedno vsaj s 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popustom. Superge kupujem na spletu Salamon, ker sem sigurna da mi bodo prav. Gojzarje in zimske čevlje Alpina, kadar je 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. Ostale čevlje v Massu. Letos sem si kupila sandale v Daichmanu znižane za 10 eur in sem jih vrgla v smeti, ker se jih ne da nositi. Športne stvari največ v Decathlonu. Spodnje majice v Intimisi. Nedrčke v Lisci. Spodnje hlačke pa največkrat v Leclerku. Včasih sem kupovala tudi v HM in CA, vendar jim je kvaliteta tako padla, da se ne splača. Boljše kroje in materiale dobim v TT pa še ceneje je.

Večinoma kupujem v Italiji, znamka mi ni pomembna, samo da se v oblačilih dobro počutim.

V bistvu sem pa ravno kontra. Nimam ne denarja, ne tipa, k bi me peljal v trgovino.

Zato kupujem v Lidlu :)) ravno ene kavbojke sem dobila za 10 €vrov(še par evrov manj), so bile znižane in so mi super, oprijete…. ravno tako čevlje, sem jih dobila za 12 evrov, z usnjenim notranjim vložkom. Pa majčko, ki jo najraje nosim je bil 2,95 evra he he, ni bila niti 4 evra….

Aja, kar se pa tipov tiče, je pa škrt tolk da bolj ne more biti…. :))) z mano je pa zaradi okusa,… k znam iz nič in brez denarja nekaj pokazat :)))) mi je povedal. Res pa je, da sem prerevna zanj….. zato ni resen.

“Z leti” kupujem vedno bolj premišljeno. Najpomembnejši mi je stil in cena. Ampak za dobro stvar dam tudi več denarja. Kupujem na razprodajah in se osredotočam na tisto, kar res potrebujem. Enkrat do dvakrat letno pa zagonim tudi nekaj denarja za stvari, ki so mi samo lepe, ne pa jih tudi potrebujem.

Tu in tam kdaj vzamem kaj v kakšnem Lidlu, ampak je kvaliteta res slaba, zato 3x premislim. Sploh za otroke je kvaliteta res na dnu. V nizkocenovnih trgovinah ala Kik ne kupujem oblačil.

Poslužujem se tudi izmenjevalnic (prinesi-odnesi) – to je odlično. Znebiš se starih stvari, ki jih več ne nosiš in dobiš “nove” zastonj. Win-win.

Če bi bila omejitev nebo bi pa imela vse od vrhunskh kreatorjev. 🙂

Mi je vseeno ce mi verjames/verjamete..samo se mi kr doben ni povedal kaj je mislila ona/on z tem

New Report

Close