Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Športne masovke uničujejo kvaliteto življenja Ljubljančanov

Športne masovke uničujejo kvaliteto življenja Ljubljančanov

To sem danes v eni drugi temi napisal, pa bom ponovil!

Zaradi ene totalno blesave športne masovke v Ljubljani onemogiočit normalno življenje. Dajmo te športne objekte postavit ven iz mesta, v vukojebini ne bo nobenega motilo. Isto zdaj, ko bo zaradi glupega maratona Ljubljana paralizirana cel vikend. Pa kaj mene briga tek, jaz bi rad samo normalen dostop do bolnice, kjer mi leži na smrt bolna mati. A Slovenija nima dovolj narave? prav po mesiu je treba laufat???

Za popizdit, res!!!!

Kvaliteta življenja ne pomeni, da se z avtom pripelješ kamor se ti sprdne. Prej nasprotno. Komaj čakam nedeljski maraton. Cel dan ne bom poslušal in vohal vaših smrdljivih avtov.

Podpišem!

Če ga npr hoče met Mb ali Nm ali Ce ali Kr ali Kp…izvolite, kar preselite maraton

nova
Uredništvo priporoča

Teka po asfaltu po urbanem okolju osebno ne razumem. Trpijo sklepi, tečeš po nezanimivi okolici, vdihavaš smog….
Masovke pa mi osebno sploh ne ležijo, a očitno poleg športnikov privlačijo tudi toliko sponzorjev, da imajo organizatorji dovolj dobička in se jim splača ustaviti utrip mesta.
Sem iz Ljubljane in čez vikend bo cel cirkus. Jutri popoldne grem na neko (nešportno) prireditev – ja, tudi taki ljudje živimo -, pa razmišljam, da bom šla peš, ker bo vse zaprto.

Ko sem še živela v centru, sva se enkrat s partnerjem vračala iz dopusta in nisva vedela, da ravno v času maratona. Nisva mogla do doma! Poskusiva po eni poti, zapora, naju napotijo na drugo lokacijo, zapora, na tretjo, isto! Enostavno zablokirajo cel ring. Popolnoma nesprejemljivo!

Če te mestno življenje in dogodki v njem tako motijo, se preseli v vukojebino, pa da slučajno ne prideš delat v mesto in s tem delaš gužvo na naših mestnih cestah!

Žal mi je za tvojo mamo, ampak ne rokometna tekma, ne Ljubljanski maraton nista kriva za njeno bolezen in ker v naprej veš, kakšno bo stanje na cestah se lahko malo organiziraš in prilagodiš glede obiska.

To ni ljubljanski izum, ogromno večjih/velikih7milijonskih mest ima svoje maratone. Tistim, ki ne zastopite, v čem je štos, itak nima smisla razlagat.
Sočustvujem zaradi mame, ampak najbrž se da do bolnice vseeno prit, mogoče je treba it kakšno ulico ali dve peš zaradi zapor. Vse zapore imaš na spletu in se da najti pot, kamorkoli je že pač treba it.

Avtor teme ima očitno domotožje za vukojebino iz katere se je priselil v mesto.

Sem živela na dveh lokacijah v centru in za Bežigradom in ni res, da se povsod da priti! Ko je tekaški ali kolesarski maraton, smo bili na naši ulici dobesedno odrezani od sveta.

Seveda se da priti. Hoja je tudi oblika transporta, kolo tudi.

Na strani organizatorja piše, da letos ring ne bo odrezan med maratonom kot prejšnja leta, ampak da se bo pot maratona dalo prečkati na več točkah – seveda ne v špicah, ko bo teklo veliko ljudi na kupu, ko pa bo razmeroma prazno, bodo odprli prehode trase.

Kot stanovalka na eni ulici, ki jo v teh dveh maratonih stalno zapirajo lahko povem, da ni tako grozno.
Je res, da je cela ulica zaprta (in kar tri povezane z njo tudi delno) ampak se da priti mimo.

Tam so varnostniki in policisti in redarji. Stopiš do najbližjega, ki zapira tvoj izvoz in ga prijazno povprašaš, kdaj bo možnost, da te spusti mimo. Tip preveri okoli sebe, po radiu pokliče še druge iz povezovalne ulice in ti poda info npr v stilu:
– “ravnokar je na poti skupina tekačev, zato trenutno ne morete nikamor, ko bo ta skupina šla mimo, bom preveril ponovno in bova videla.”
ali pa
– ” Zdaj je prosto in vas lahko spustim ampak samo v tej smeri in takoj morate dol iz te ulice” pokliče drugega proti kateremu bom vozila in ga obvesti o “tujku na cesti”, dvigne trak zapore in me spusti.

Logično je, da takrat, ko mimo tečejo/kolesarijo, ne bom rinila na cesto. Pač počakaš.
Pa tudi ne bom se vsako uro peljala tam čez.

Vse je odvisno od tvojega odnosa in potrpežljivosti.
Vse se da;)

Res ubogi Ljubljančani. Prav smilite se mi.
Tako drago plačujete nepremičnine potem pa vas še take grozote doletijo.
Kako morate biti tako ubogi.
Pri nas na podeželju nimamo takih težav. Smo pa toliko, da se nam smilite. Tudi to je nekaj, da se smilite nam podeželanom.

Mojemu sodelavcu, ki je želel peljati otroka na urgenco, ker je imel močno povišano temperaturo in je intenzivno bruhal celo noč, je redar zabrusil, naj mu skuha kamilice.

Joj, no…maraton je enkrat na leto, vsako leto na isti vikend, torej si lahko že eno leto vnaprej splanirate zadeve. Trasa je tudi znana. In zaradi tega enega dneva zganjate cel cirkus. Ker pa rabite it 2 km peš. Vsako večje mesto ima svoj maraton pa nikjer niso tako negativni do tega kot tukaj. Sploh pa je na nedeljo, ko večina ljudi ni v službi.

Še posebej, če imaš pot izven LJ, moraš koga odpeljat na urgenco, prideš domov utrujen in s polnim prtljažnikom umazanih cot. Bog ne daj, da bi želel ta dan slučajno na izlet ali po večjih nakupih.

So pa organizatorji tudi izdali navodila, kje so možni prehodi čez progo in kako do kliničnega centra.

Se ti vidi, da nisi Ljubljančanka. Če bi bila, bi vedela, da začenjo pripravljati traso in zapirati ceste ponekod že v petek popoldan.

Nisem Ljubljančanka, živim pa v Ljubljani. In vem, kako je in nekaj pojma imam. Pa me ne moti, ker je enkrat na leto, ve se več kot leto vnaprej, kdaj bo naslednji maraton in se pač zorganiziram za ta vikend. Je pa res, da redkokam rinem z avtom.

https://vw-ljubljanskimaraton.si/sl/news/dostop–do-ukc

Se ti vidi, da nisi Ljubljančanka. Če bi bila, bi vedela, da začenjo pripravljati traso in zapirati ceste ponekod že v petek popoldan.
[/quote]
V petek popoldan bo zapora samo na delu Slovenske ceste.
Včasih sem stanoval ob trasi in so zapirali samo v nedeljo. Z avtom nisem mogel nikamor, zato ta dan pač nismo planirali izletov. Je bilo pa lepo gledati tekače in ugibati, kateri po vrsti se bo prikazal prvi belec.

Usmiljenja ste vredni. Bogi, bogi Ljubljančni.
Samo ne vem zakaj se drugič tako spakujete in žalite nas podeželane?
Sami pa hvalite svojo Ljubljano kako je super?
V tej temi pa tako cviljenje in stokanje? A je res tako grozno v LJ, da je treba tako cviliti, ker se ne morete odpeljati na podeželje?

Men so te organizirani teki sred mesta prov debilni, mi izgleda kot zivalski stampedo. A je treba posiljevat vse druge ljudi s temi adrenalinskimi, ego filajocimi tekaci? Denar je najpomembnejsi zal…

ja, res! Dajmi si splanirat, da tisti vikend ne zbolimo, ne umiramo, se ne poškodujemo, itd.

Kok ene prikrite zavisti je v tvojem komentarju. :))

New Report

Close