Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero posodo za kuhati

Katero posodo za kuhati

Pozdravljeni.

Prvic kupujem posodo za kuhanje (indukcija). Nisem profi kuharica. Kuham pac za druzino, vcasih se za obiske.

Ne znam se odlociti kaksno posodo sploh izbrati. Zanimajo me vase izkusnje nasveti itd.

Odvisno. Ce nameravas res kuhat, vzames za razlicne namene razlicno posodo. Ce rabis bolj za okras, gledas, da je lepa. Za naredit vtis pa isces znamke. :)))

Resno: ne kupuj prevec naenkrat. 2 ponvi in 3 piskri bodo za zacetek dovolj, potem pa dokupujes, ko ugotovis, kaj bi ti se prislo prav.

Ne kupuj kompletov, ker je čisto brezveze. Kupi tisto, kar res potrebuješ. Recimo eno dobro ponev – malo večjo (premer ene 26 cm) – zadnjič sem kupila v Leclercu eno z tisto hotstone ali nekaj podobnega za slabih 20 EUR. Je čisto ok za vsakdanjo rabo. Če pa hočeš bojšo, pa pride v poštev litoželezna (de Buyer ali kaj podobnega). Potem še eno ponev za palačinke – litoželezno ali pa eno navadno Tefalovo. Jaz imam še en vok iz eurospina za 6 eur, ki super služi namenu.
Od loncev pa priporočam vsaj ena dva najraje inox varianto z debelejšim dnom. Imam dva iz Ikee, ki sta super:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10324546/
oz. ceneje je v Italiji:
http://www.ikea.com/it/it/catalog/categories/series/25110/
Ko sem začela kupovati za svojo kuhinjo, sem kupila komplet emajlirane posode. Pa ni najboljša (kljub temu, da je bila to kao dobra), ker se začne nabirati kamen, potem pa odstraniš skupaj s kamnom še tisto zgornjo plast in se začne prijemati. No, za kakšne testenine ali pa krompir kuhat je ok, za kaj več pa ne. Obstajajo namreč precej boljše.
Sicer pa jaz precej uporabljam posodo, ki je širša in nižja, recimo v tem stilu:
https://www.wmf.com/en/pots-pans/pots/low-casseroles/low-casserole-28cm-bueno-induktion.html
http://www.kela.de/kela/de-de/servierpfanne-kerros/v/11554/?cat=k.k1.k12&pi=13
Ampak moja je inox, kupljena v Hoferju (zagotovo ni bila dražja od 30 EUR), znamke GWT. Res zelo praktična zadeva.
Ostalo potem dokupuješ po potrebi. Jaz imam še litoželezno posodo za počasno kuhanje, (ugodno dobiš v Leclercu):
http://www.fontignac.com/en/cast-iron/75-cocotte-en-fonte-mains-libres.html

nova
Uredništvo priporoča

Je indukcija res tisto, kar potrebuješ? Mislim, če imaš že posodo od prej…

Mi smo bili tudi na tem, da zamenjamo keramično za indukcijo, pa sem si premislila ravno zaradi posode. Mi ne pade na pamet vse komplet menjat, sploh pa za indukcijo ne dobiš lepe poštene džezve …

Pozneje sem kupila komplet WMF posode, že od prej sem imela par loncev in so mi fajn, že en čas sem si ogledovala lonce in iskala kaj primernega, imela sem namet kupit posamezne lonce in samo zamenjat tiste dotrajane, a je bil slučajno komplet v akciji in sem potem kar tega kupila.

Pri piskrih bodi pozorna na ročke, da niso prevelike, ker je potem nerodno zlagat posodo v pomivalca in v omare, pa glej tudi, kako so pritrjene, da ne odpadejo čez kratek čas.
Pri nas gredo najbolj v promet široke in malo globje ponve, premera 28 in globine kakih 6-7cm, manjši 2l pisker in dva 3 litrska, pa en 6 litrski. Kakšne navade imate pa vi, veš sama. Poglej katero posodo zdaj največ uporabljaš, katera od te paše na indukcijo, katera ne in kupiš samo tiste”modele”, ki jih moraš zamenjat.

Hvala za vse nasvete. Moram reči, da sem si ogledovala komplete, ampak sem ugotavljala, da bo vseeno treba kaj dokupit. Ok, torej ne kompletov. 😉 In ne preveč naenkrat (itak nisem imela namena kupit več kot 5 posod.

Kar se pa tiče indukcije in posode od prej. To je moja prva kuhinja (prej sem kuhala v kuhinjah od drugih (mame, tašče) in s posodo, ki sem jo podedovala od tašče (je žal že pokojna). kuhinja in posoda ostaneta kjer sta, jaz pa potrebujem novo posodo za svojo kuhinjo. Tako da mi je bilo že v štartu vseeno za kaj se odločim. In sem se pač za indukcijo.

Še enkrat hvala za nasvete. Še vedno pa dobrodošel vsak nov nasvet.

Nimam sicer indukcije oz. imam samo eno prenosno, sem pa slišala, da je problem velikost plošče in dna posode. Če imaš klasično indukcijsko kuhališče (ki je navadno manjše), je lahko problem širša posoda (premer 28 cm npr.). Tiste, ki imate indukcijo, je to res problematično?

Imam en večji lonec znamke AMT aluguss, ki mi je svetoven. Res se čisto nič ne prime. Kupila sem ga prek spleta iz Nemčije, sedaj pa jo imajo tudi Merkurju. Grem naslednji teden kupiti še en manjši lonec.
https://www.merkur.si/vse-za-dom/kuhinjska-posoda-in-namizni-program/vse-za-kuhanje?merkur_trademark=69636#narrow-by-list

Hvala za vse nasvete. Moram reči, da sem si ogledovala komplete, ampak sem ugotavljala, da bo vseeno treba kaj dokupit. Ok, torej ne kompletov. 😉 In ne preveč naenkrat (itak nisem imela namena kupit več kot 5 posod.

Kar se pa tiče indukcije in posode od prej. To je moja prva kuhinja (prej sem kuhala v kuhinjah od drugih (mame, tašče) in s posodo, ki sem jo podedovala od tašče (je žal že pokojna). kuhinja in posoda ostaneta kjer sta, jaz pa potrebujem novo posodo za svojo kuhinjo. Tako da mi je bilo že v štartu vseeno za kaj se odločim. In sem se pač za indukcijo.

Še enkrat hvala za nasvete. Še vedno pa dobrodošel vsak nov nasvet.
[/quote]

Če kupuješ pa vse na novo, potem pa le vzemi komplet piskrov. Dobiš 5 piskrov skupaj in to ti bo osnovni komplet, ostalo pa dokupiš posebej.
Pa spet, primerjaj s posodami, ki si jih do zdaj uporabljala, da boš vedela, kaj ti prav pride in kaj moraš dokupit.

Če kupuješ pa vse na novo, potem pa le vzemi komplet piskrov. Dobiš 5 piskrov skupaj in to ti bo osnovni komplet, ostalo pa dokupiš posebej.
Pa spet, primerjaj s posodami, ki si jih do zdaj uporabljala, da boš vedela, kaj ti prav pride in kaj moraš dokupit.
[/quote]

Jaz pa ravno komplet odsvetujem. Ker potem dobiš tudi posodo, ki ni najbolj praktična in moraš vsakič sklepati kompromis, ali pa dokupiti tisto, kar ti pride bolj prav. Nima smisla. Bolje je kupiti točno tisto, kar potrebuješ (če si prej kuhal, vsaj približno veš, kaj ti je ok in kaj ni). Jaz bi kupila dva večja lonca (za kuhanje testenin, riža, tudi kakšne juhe), enega manjšega, eno širšo posodo višine ene 7 cm (za kakšno meso v omaki,…) ter kakšno ponev. To je to. Ostalo je bolj ali manj balast ali pa kakšna bolj specialna zadeva.

Glede indukcije ni treba nič komplicirat. Pogledaš, če je primerna za indukcijo in to je to. Če si do sedaj že kuhala, potem približno veš, kaj potrebuješ.
Da povem zase, kar se tiče indukcije (imam še plin, kar se mi zdi idealna kombinacija): džezvo imam eno najbolj navadno, zakon so npr. navadne črne posode Emo Celje in navadne emajlirane.
Po mojih 30-letnih kuharskih izkušnjah ni potrebe po enih ohinsploh dragih posodah. Jaz npr. ne znam kuhat z ekonom loncem, pa sem ga imela in se ga sploh nisem mogla navadit.
Tudi če je pisker večji od indukcijskega kuhališča, ni nobenega problema.
Edino ponve imam takšne, ki ne delajo na indukciji, mi pa najbolj pride ena večja ponev, v kateri kuham od omak do golaža do rižote itd.

Kupi dobro posodo, ne nek pofl, da boš potem vsake 3 leta morala kaj zamenjat.
WMF ali kaj podobne kvalitete.

Zelo sem zadovoljna s 5-delnim kompletom WMf posode, ki vključuje 2 lonca večjih premerov (dveh različnih velikosti), in tri posode manjšega premera (ena kozica, ena malo višja ter ena malo nižja posoda). Poleg tega sem dokupila še dve ponvi (eno večjo in eno manjšo) in mi to za večino obrokov popolnoma zadošča.

Edina slaba stran te posode je, da pokrovke nimajo plastike, zato se med kuhanjem segrejejo in jih ni moč prijeti z golo roko. S stranskimi ročaji na posodi tega problema ni, čeprav so tudi kovinski. Sem pa zelo zadovoljna s samo kvaliteto in praktičnostjo posode. Ni pretežka, nima nerodnih ročajev, brez težav jo perem v stroju.

Pred tem sem imela nek drug komplet neke manj znane znamke, ki sem ga dobila v dar. In je bilo z njim kup problemov. Plastika, ki naj bi omogočala varno rokovanje s posodo med kuhanjem, se je vseeno segrela in ni opravljala svoje naloge. Poleg tega je bila bolj občutljiva in se je lomila. Ročaji so bili preveliki in zato nerodni (sploh problematično pri pospravljanju v omaro). Dno ponve je rjavelo. Večje posode so bile težke. Komplet je imel preveč velikih posod, ki jih sploh nikoli nisem rabila, manjkala pa je navadna kozica ali kakšna dodstna posoda manjšega premera. Skratka komplet je zavzel ogromno prostora, bil neroden, slabše kvalitete, poleg tega pa še ni vseboval tistega, kar sem dejansko potrebovala.

Komplet posode se ti splača, če vsebuje tisto, kar boš tako ali tako rabila, in te pride ceneje, kot če bi kupila vsako posodo posebej. Super je, če omogoča, da po potrebi dokupiš posamezno posodo, ponev ali pokrovko iz iste linije. Raje kupi manj posod in tiste bolj kvalitetne, kot pa nek 10-delni komplet, ki je ravno v akciji, slabše kvalitete in ga dejansko ne potrebuješ.

Ne vem, kakšen budget imaš za nakup posode. Če je manjši, bi na tvojem mestu kupila malo dražjo ponev in morda še tisto posodo, ki jo boš največ uporabljala. Ostalo pa bolj poceni in bi kasneje zamenjala ali po potrebi dokupila.

Jaz sem izbrala tukaj: Vaš link
odlična posoda zelo dolga garancija, brezplačna poštnina (vsaj zame!!) imaš opcijo indukcijske ali ne z snemljivim ročajo ali fiksnim plus ko pogledaš malo znamko po internetu v tujini ima kr renome.

tako, da paše k usranim gatam.
Saj to je namen kuhanja – da so gate usrane

ni poceni, je pa več vreden kot tri 5-delne garniture “najboljših” posod!!!

Odlična posoda je Happycall, najdete jo na http://www.happycall.si

Ta mesec je nekaj posode Korkmaz znižanih za 35%-50%. Dobra posoda za vsak dom.

http://www.lonciinpoklopci.si

New Report

Close