Najdi forum

Mleko

Vprasanje za tiste, ki pijete mleko. Alì si ga pogrejete ali pijete direktno hladnega iz hladilnika? Iz kje ga pa pijete ali iz akodelice ali kozarca?


težko vprašanje. Mleko pijme po možnosti pri sobni temperaturi., če je v hladilniku, malo pogrejem, mrzlo mi ne gre dol.
Pijem iz porcelanaste skodelice ali steklenega kozarca. Rada imam steklo.

Poleti pijem hladnega (direkt iz hladilnika), pozimi pa segretega (iz šalčke).

nova
Uredništvo priporoča

Mleko pijem samo s kavo

Res težko vprašanje; sploh zame, ki ga pijem (kadar ga) na vse načine – direktno iz tetrapaka, iz skodelice, iz kozarca – pa tudi s krožnika sem ga že.

Včasih mi paše mrzlo, včasih sobne temperature in redko toplo. Za v kavo mi je čisto vseeno ali je mrzlo ali toplo.

Redko kdaj pijem samo mleko. Vsako jutro pa si natočim v šalico pol vroče kave in pol mleka iz hladilnika, tako je kava ravno prav topla.
Včasih si prelijem mrzlo mleko čez cornflakese. Poleti sem ga tudi že kdaj spila hladnega iz kozarca, grejem ga ne.


Iz kje ga pijete …?!?! Pa kje take pobirate? Iz česa ga pijete!

Sicer pa jaz mleka popijem precej. Toplega, hladnega, kakav, pijem ga pa iz skodelice, iz kozarca, včasih kar direkt iz embalaže …

Mleko pijem večinoma mrzlo iz hladilnika, nalijem ga v kozarec. Včasih mi zapaše vroče in takrat ga pijem iz skodelice.

Jaz lahko pijem samo vroče mleko s kavo (ne pravo) in to zgolj v porcelanasti skodelici (točno določene oblike) Toplo, mlačno ali hladno mleko ne spravim po grlu. Ja sem zakomplicirana zaradi tega, priznam. Pa še nekaj – ne prenesem smetane, ki se naredi na mleku, to pa mi je prav gnusno. Mleko zato preventivno cedim.

Sem kavogurman – ali bela kava, ali samo kratek espresso, z malim “pljuskom” 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smetane za kavo. hladno, vse direkt iz hladilnika.

Ponavadi najraje pijem kavo z mrzlim mlekom. Ker tako najbolje aroma kave, ki je meni všeč, pride do izraza, ker tudi hladno mleko ohladi takoj kavo po izteku iz mašine, da se ne obori preveč kisline, ker ravno ta kislina popolnoma spremeni okus kave, In prave arome kave šele takrat, ko se ohladi v hladnem mleku, pridejo do veljave

Poleti si dam celo led notri in že za zajtrk pijem tako kavo z ledom; no tudi danes sem jo…

Nobenih težav z želodcem, nikoli.

Za kavo tudi ne grejem mleka iz razloga, ker pogreto mleko spremeni okus – bolj se čutijo zakrnjene beljakovine, kot pri hladnem in to spet spremeni okus kave.

Tudi če pijem pravi čaj z mlekom, vedno noter hladno mleko iz hladilnika ali malo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smetane za kavo.

Kupujem “alpsko” obliko mleka, ker nam iz mlekomata nehomogenizirano ni všeč – premočan, prevladojuč, prepoln okus ima. In ker se na nehomogeniziranem mleku takoj naredil “kožica” na vrhu, ko ga malo pogreješ – skoagulirane beljakovine – tega pa ne maramo.

Za otroke za kak čokolino mora bit pa vroče mleko, da se ven kadi iz njega. Za kakav za otroke ravno prav toplo, ne prevroče

Za kakšne muslije tudi iz hladilnika mrzlo, nikoli toplo, ker se musliji potem razpacajo, pocasto vse skupaj, se lepi na zobe, ni več hrustljavo, ipd.

JAz hladno mleko pijem že 20 let in nobenih težav.

Direkt iz hladilnika in iz embalaže. Drugače pa iz kozarca.

Ali direkt iz hladilnika, ali pa vročega – vmesnega niti pod razno. Če je vroč, obvezno precedim, ker mi je, tako kot eni zgoraj, tista smetana ena najbolj nagravžnih reči:(. Pijem pa iz šalice, vedno iste, nikoli iz kozarca.

https://www.youtube.com/watch?v=E-PQCCiw_Zs

Ne pijem mleka.

Vedno mi je bilo zanimivo, kako lahko nekateri povedo odgovor z enim stavkom, drugi pa zato rabijo celo stran 🙂

der ju gou:
https://www.youtube.com/watch?v=s8_JxdE8aHE

Nimam rada mleka,ga ne pijem,rada imam jogurt,kkefir-pijem iz kozarce ,direkt iz hladilnika.

mene pa zanima, zakaj te to zanima?

Hehe, saj bi lahko vedela 🙂
Mrzlo direkt iz hladilnika, se v kaki piceriji si ga kdaj narocim ob pikantni pici, ce pa je pogreto, pa obvezno precejeno (kupujemo tudi pri kmetu) in vmesan kakav, kavo pijem crno. Ce pa je v skodelico v kakav nadrobljena se potica, pa je to zame itak ena boljsih vecerij.

Hehe, saj bi lahko vedela 🙂
Mrzlo direkt iz hladilnika, se v kaki piceriji si ga kdaj narocim ob pikantni pici, ce pa je pogreto, pa obvezno precejeno (kupujemo tudi pri kmetu) in vmesan kakav, kavo pijem crno. Ce pa je v skodelico v kakav nadrobljena se potica, pa je to zame itak ena boljsih vecerij.
[/quote]

Itak, ne omenjam pa še potice not, jo bom šla kar kupit….samo jaz v mleku in to tako na gosto, da mleka ni, je ves v potici:)=

New Report

Close