Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaposlena v Helli

zaposlena v Helli

En mesec je tega odkar delam v Helli Saturnus. Je kdo tu, ki dela/je delal v tej firmi in koliko časa je pri njemu oz. na njegovem oddelku pri novih trajalo “uvajanje”. Oz. uvajanja ni, mislim na to, koliko časa je trajalo, da se je nekdo ulaufal v delo. Jaz sem po enem mesecu še vedno bolj počasna, moti me predvsem to, da skoraj vsak dan delam nekaj drugega. Vsak dan si na drugi postaji in tudi, če si na isti, je naslednji dan drugo za sestavljat. Sploh na postaji, kjer smo 3 delavke (prva sestavi, da naslednji, ki dopolni in zadnja konča), ne morem enako hitro delati kot oni dve, ki sta tu že leta zaposlene. Posledično pri meni nastane zastoj in me tri ne izpolnimo norme, ker se mene čaka, izdelek malo drugače postavim in ga spraskam (nenamerno seveda). In potem je slaba volja s strani ostalih dveh, ker norma ni izpolnjena. Tudi, ko začnem nekaj novega sestavljati, mi tega ne pokaže vedno vodilna, ampak ena od sodelavk – z zelo slabo razlago, enkrat pokaže in gre, naslednjega itak ne znaš takoj sam pravilno sestavit. Uvajanje za nove je slabo, še tisto na postajah kjer sem sama, ne vem, če pravilno naredim, ker me nihče ne kontrolira. V kolikšnem času, naj bi nekdo delal približno enako hitro kot ostali – na oddelkih kjer se na postajah menjaš?
– Kakšno plačilo se lahko pričakuje, če je delo le v dveh izmenah? Kakšno če je v treh? In kakšno če v štirih? So velike razlike med plačami glede na delovni čas?
– Če si zaposlen preko agencije, je res, da regres izplačujejo na koncu leta??? Se pravi, če delaš do avgusta, regresa sploh ne dobiš?
– Koliko časa novim tolerirajo, da ne dosegajo norme? In kaj, če še po dveh mesecih ne narediš toliko kot je predvideno, sledi kaj, te odpustijo?
Mene kot novo niso dobro sprejeli. Ker si počasen, delaš zastoje, spraskaš izdelke, itd.

Par jih poznam, ki delajo v Helli. Vsi so prek agencije (niso za tekočim trakom), ena pa redno zaposlena v Helli za tekočim trakom. Sicer se že dolg nism pogovarjala z njo, nazadnje, kakšn let nazaj vem, da je delala 4 izmensko in izplačan dobila ca 850€ z vsemi dodatki, malica, prevoz (mestn bus).
Enako ostali, ki jih poznam in so zaposleni prek agencije. Za enga vem, da zdej že lep čas dela sam 2 izmeni in zato dobi tud neki manj kot prej, ne vem pa kolk. Jim pa agencija plača vse tako kot je treba, vse dodatke….Regres dobijo takrat kot ostali, ki so redno zaposleni v Helli, ne vem, 1x junija ali julija. Dobiš pa seveda sorazmerni delež. Npr en se je zaposlil mislm da maja mesca (2 let nazaj), dobil 1x polet neki mal regresa, potem pa še 2.polovico konc leta. Dobijo pa tud božičnico konc leta, vsaj do lan so jo.

Res je, če si nova in se ne ulafaš hitro, potem je kar štala. Žal so norme povečini skupinske, tako da je lahko ena prepočasna delavka kar problem. Zanimivo, da se po enem mesecu še nisi navadila na to delo. Jaz s tem sestavljanjem nisem imela težav. Res pa je, da nismo vsi enako spretni. Plače so minimalne. Kej velik razlike ni med 4 ali 3 izmenskim delom.
A delaš u Kamniku? Montaža meglenk?

Žalostno.
Plenilski “kapitalizem” najnižje sorte in popolna degradacija človeka. Želim ti, da čimprej najdeš sebi dostojno službo, preden te prepričajo, da si nesposobna tudi za najslabše plačana dela.
GLAVO GOR!

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Žalostno.
Plenilski “kapitalizem” najnižje sorte in popolna degradacija človeka. Želim ti, da čimprej najdeš sebi dostojno službo, preden te prepričajo, da si nesposobna tudi za najslabše plačana dela.
GLAVO GOR!
[/quote]

Podpis.

Odnosi med zaposlenimi so katastrofalni….samo opravljanje, firbcanje…

Dolgoletne zaposlene so se znašale nad novimi delavkami, nad transporterji, kontrolorkami…te z dolgim stažem so bile najbolj glasne….najbolj pametne…tudi jokalo se je včasih…dretje med zaposlenimi…katastrofa.

Ja, se ne cedita med in mleko, kot nekateri to prikazujejo…

Žalostno.
Plenilski “kapitalizem” najnižje sorte in popolna degradacija človeka. Želim ti, da čimprej najdeš sebi dostojno službo, preden te prepričajo, da si nesposobna tudi za najslabše plačana dela.
GLAVO GOR!
[/quote]

Se strinjam. In moje sožalje avtorici, ker drugje ni našla službe.
Hkrati priporočam, da išče naprej kakšno normalno službo.

Če vam kaj ne paše in niste sposobno za najbolj enostavna dela, iščite drugje!!!!!

pojdi drugam

Hella je super firma

New Report

Close