Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delovno aktivni – dsp

Delovno aktivni – dsp

Ali se pod delovno aktivni stejejo tudi tisti, ki imajo osebno dopolnilno delo?
Ni mi jasno namrec, kako lahko delovno aktivni dobijo vec socialne podpore. Ce pa jaz opravljam osebno dopolnilno delo in za vsak euro, ki ga zasluzim,imam potem manj denarne pomoci?
Sem tudi clanica prostovoljnega gasilskega drustva. A se tudi to steje pod prostovoljsko delo oz delovno aktivnostjo?

Kaj pa če sem vključena v tečaj nemščine, ali me pripada dodatek s csd-ja?

Kot delovno aktivne osebe se štejejo:
•zaposlene osebe,
•osebe, ki opravljajo dejavnost (samostojni podjetniki posamezniki ali samostojne podjetnice posameznice po zakonu, ki ureja gospodarske družbe, osebe, ki opravljajo kmetijsko in gozdarsko dejavnost, osebe, ki z osebnim delom samostojno opravljajo umetniško ali kakšno drugo kulturno dejavnost, osebe, ki samostojno opravljajo dejavnost s področja zdravstva, socialne varnosti, znanosti ali zasebno veterinarsko dejavnost, osebe, ki opravljajo odvetniško ali notarsko dejavnost, osebe, ki opravljajo duhovniško oziroma drugo versko službo),
•osebe, ki so vključene v ukrepe aktivne politike zaposlovanja (npr. v ukrep »usposabljanje na delovnem mestu«) in programe psihosocialne rehabilitacije, katerih cilj je zaposlitev,
•družinski pomočnik po zakonu, ki ureja socialno varstvo,
•osebe, ki so upravičene do delnega plačila za izgubljeni dohodek po zakonu, ki ureja starševsko varstvo in družinske prejemke,
•osebe, ki imajo sklenjeno pogodbo o opravljanju volonterskega pripravništva,
•osebe, ki imajo sklenjen pisni dogovor o prostovoljskem delu po zakonu, ki ureja prostovoljstvo, ter
•osebe, ki so vključene v zaposlitveno rehabilitacijo.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/denarna_socialna_pomoc/

Ne.

… in programe psihosocialne rehabilitacije, katerih cilj je zaposlitev,

A je tudi lahko ta nova zadeva preko zavoda: Socialna aktivacija

To sem prebrala. Pise tudi osebno delo- je to osebno dopolnilno delo? Rocna dela..

Ne.
[/quote]

Ampak v zaposlitvenem načrtu mi piše, da sem z nemščino vključena v ukrepe aktivne politike zaposlovanja?

Ampak v zaposlitvenem načrtu mi piše, da sem z nemščino vključena v ukrepe aktivne politike zaposlovanja?
[/quote]

Možno, da se to tudi šteje.

Sem pred dnevi gledala, kaj bi naj bilo, pa takrat nisem zasledila tečajev. Ne najdem sedaj tiste strani.

Zdaj brskam malo drugače, pa vidim, da izvajalci med APZ ponujajo tudi jezike.
https://www.ess.gov.si/o_zrsz/register_zunanjih_izvajalcev#Katalog programov

Možno, da se to tudi šteje.

Sem pred dnevi gledala, kaj bi naj bilo, pa takrat nisem zasledila tečajev. Ne najdem sedaj tiste strani.

Zdaj brskam malo drugače, pa vidim, da izvajalci med APZ ponujajo tudi jezike.
https://www.ess.gov.si/o_zrsz/register_zunanjih_izvajalcev#Katalog programov
[/quote]

Samo sedaj je že mimo, nisem tega vedela pravi čas 🙁 Za nazaj najbrž ne gre uveljavljati dodatka-

je to tudi

New Report

Close