Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali za vaše otroke uporabljate druga pralna sredstva kot sicer?

Ali za vaše otroke uporabljate druga pralna sredstva kot sicer?

Ali za pranje oblačil, ki jih nosijo otroci, uporabljate običajna pralna sredstva ali jih perete posebej s sredstvi za občutljivo kožo? Ali pa vse perete s praškom / gelom / mehčalcem za občutljivo perilo?

Vsekakor, Frosch baby. Po Arielu ima hči pike po telesu, po Froscu pa ne… in zanjo ne uporabljam mehčalca.

Ko so bili moji otroci majhni, sem vedno prala z istim praškom kot za ostale, vedno na visokih temperaturah. Sem pa vedno dala na ponovno izpiranje (plenice, plaščki, srajčke, ki so prišle na golo kožo). V naših časih smo za dojenčke tudi vse zlikali.

Sin je bil sicer občutljiv in za vsako figo je dobil alergijo, a prala sem vso perilo skupaj z običajnimi praški, le da sem dala minimalno praška. Fleke sem dol spravljala z detergentom za posodo. V tistih časih so bili stroji še po starem, da so porabili veliko vode in dobro sprali. Danes bi verjetno dal na dodatno izpiranje.

Tam do dobrega leta sem njeno perilo prala posebej. Nekaj časa sem imela tudi drug prašek. Po parih mescih sem poskušala z “našim” in bilo je o.k. Še nekaj časa sem prala posebej.

Vse peremo skupaj s praškom za alergije in ne uporabljamo mehčalca.

Za otroka sem uporabljala izključno ekološko pralno sredstvo, za nas sem kombinirala odvisno od perila, mehčalca uporabljam zelo malo (eko), za vse dodatno spiranje. Sem pa nekje do 5 leta prala posebej, še sedaj deloma, ker se nabere dovolj njenih oblek za samostojen stroj.

Da, posebej, na vsaj 60*C, trikrat spiranje, minimalno praska, brez mehcalca. Sam ima at. dermatitis:( drugace verjetno ne bi tako pazila. Ne mors verjet, koliko praska ostane v cunjah, ce se samo enkrat spere – vse se peni se po dvojnem spiranju:(

ja, pa ritko si tudi briše s posebnim bio papirjem pa vodo tudi kupimo v plastenki, mleko pa itak samo še brez laktoze…dajte no, saj ni čudno, da je toliko alergij…samo še zaščita čez usta nam manjka

Pri nas doma smo tudi odrasli neprecenljivi in vsi drugi ljudje tudi. Zato uporabljam ekološka pralna sredstva.

Že 5 let uporabljam persil sensitive, kar za vse, dvojno izpiranje. Za otroke brez mehčalca, za naju silan sensitive. Peremo za vse posebaj, se nabere

Mogoče pa ravno zato naš otrok nima nobene alergije, kožnih težav in je načeloma tako zdrav, da me druge mamice sprašujejo, kaj mu dajem, da skoraj nikoli ne zboli? Ker pazim, kaj da nase in vase. Ampak to delam za vse nas.

Alergije se pa ve, od kje so, ampak tega kačjega gnezda zdaj ne bom odprla.

Spet ena tema za preseravanje skrbnih mamic.. Na koncu je vazno, da je oprano in dobro splahnjeno. Ene res rade pretiravajo s praskom, da se vse peni se tik pred koncem pranja. Mehcalec pa za obcutljivo kozo pa se tega minimalno. Sama imam tut obcutljivo kozo, pa se ne preseravam z eko, bio.

Ko sta bila še čisto mala, sem dodatno izpirala. Sedaj perem vse skupaj. Mehčalca pa ne uporabljam ampak imam namesto njega kis.

New Report

Close