Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je uporabna akumulatorska žaga?

Koliko je uporabna akumulatorska žaga?

Kaj se da z njo početi? Koliko debeline rezati? Dolgoročnost uporabnosti?

Ta ali katera druga?

https://www.mimovrste.com/akumulatorske-verizne-zage/blackdecker-akumulatorska-verizna-zaga-gkc1825l20

Raje kupi najmanjšo bencinsko motorko kot najboljšo in najdražjo električno. Enako velja za vse ostalo orodje in opremo.

Lep pozdrav od izkušenega gozdarja 🙂

Raje kupi najmanjšo bencinsko motorko kot najboljšo in najdražjo električno. Enako velja za vse ostalo orodje in opremo.

Lep pozdrav od izkušenega gozdarja 🙂
[/quote]

V zaprtem prostoru bi težko delala z bencinsko. Sicer pa je ne rabim za podiranje dreves. Sem in tja za v kakšno grmovje.

Pa še to, če boš kupovala motorne žage, kupi od dobre znamke in ne kakšne kitajske. Ti bo prišparala živce verjemi.

Recimo za ta denar imaš na voljo
STIHL MS170
http://www.totum.si/stihl-ms170
HUSQVARNA 236
http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/motorne-verizne-zage/236/967326401/

Obe majhni in lahki. Tiste električne ne moreš primerjat oz. je neuporabna za delo. Tile dve pa odlični za manjše veje/drevesa.

Za akumulatorsko ne vem. Elektricna pa je za doma kaj malega nahitro zrezat, odlicna. Potegnes kabel, vtaknes in delas. Odpade polno problemov. Sploh ker so te majhne, poceni bencinske zage bolj tako tako… Ni pa za rezanje drv…

V zaprtem prostoru bi težko delala z bencinsko. Sicer pa je ne rabim za podiranje dreves. Sem in tja za v kakšno grmovje.
[/quote]

No to je pa nekaj drugega potem. Za grmovje motorka ni primerna. Kakšno grmovje pa imaš to v bajti??

No to je pa nekaj drugega potem. Za grmovje motorka ni primerna. Kakšno grmovje pa imaš to v bajti??
[/quote]

Za leske verjetno je?
V bajti se potem dela naprej.

Motorna žaga in elektrika ne gre skupaj. In prav te majhne motorke so super, seveda če ne kupiš kitajske.

Če pa imate neka grmovja in žive meje doma, pri tem nimaš kaj iskat z motorko in pride tudi elektrika v poštev..

Verjamem, ampak jaz jo rabim za v hosto in za doma. Oboje. zato sprašujem za akumulatorsko.

Verjamem, ampak jaz jo rabim za v hosto in za doma. Oboje. zato sprašujem za akumulatorsko.
[/quote]

😀 Če imaš plac za delat, zakaj je treba v hiši rezat? Za leske je tista, ki sem dal link odlična.
Imaš so trdovratna zadeva, pri kateri elektrika nima kaj iskat.

😀 Če imaš plac za delat, zakaj je treba v hiši rezat? Za leske je tista, ki sem dal link odlična.
Imaš so trdovratna zadeva, pri kateri elektrika nima kaj iskat.
[/quote]

Zato, ker bo zima in je notri toplo, ko bom delala v delavnici.
jaz ne rabim trdovratnih lesk… 😉

Zato, ker bo zima in je notri toplo, ko bom delala v delavnici.
jaz ne rabim trdovratnih lesk… 😉
[/quote]

Ni mi jasno, boš cele leske prinesla v bajto in jih tam rezala? Drva se dela zunaj pred sezono kurjenja.

Prvo povej kaj želiš ker z vsakim postom še mal spremeniš, niti sama ne veš kaj bi rada haha:D Kaj zdej boš podirala leske al ne ?

Motorna žaga in elektrika ne gre skupaj. In prav te majhne motorke so super, seveda če ne kupiš kitajske.

Če pa imate neka grmovja in žive meje doma, pri tem nimaš kaj iskat z motorko in pride tudi elektrika v poštev..
[/quote]

Poleg ene manjse 40ccm in ene vecje 60ccm zage imam se elektricno. Za doma zraven hise nekaj malega na hitro zrezat elektricna nima konkurence. Prej kot se z unima dvema pripravis je z elektricno vse zrezano in pospravljeno.

Ni mi jasno, boš cele leske prinesla v bajto in jih tam rezala? Drva se dela zunaj pred sezono kurjenja.

Prvo povej kaj želiš ker z vsakim postom še mal spremeniš, niti sama ne veš kaj bi rada haha:D Kaj zdej boš podirala leske al ne ?
[/quote]

Seveda vem kaj bom delala, saj delam že sedaj, le da žagam na roke, to bi si sedaj rada prihranila. In ne gre za drva, debelina je nekje do največ 4cm premera spodaj.
Leska je edina primerna za moj hobi. In zdaj, ko ni skoraj več nič listja tudi primeren čas, da si naredim zalogo za čez zimo, kajti, če bo sneg v hosto ne bom šla a ne.
Malo spusti profesionalne kriterije na amatersko ravan in boš razumel kaj jaz potrebujem.

Ni mi jasno, boš cele leske prinesla v bajto in jih tam rezala? Drva se dela zunaj pred sezono kurjenja.

Prvo povej kaj želiš ker z vsakim postom še mal spremeniš, niti sama ne veš kaj bi rada haha:D Kaj zdej boš podirala leske al ne ?
[/quote]

Ma babi se žagca dopade, ker je lepe barve in oblike in sedaj išče razloge, da bi opravičila nakup.

1. motorke se izpod 500€ ne kupuje, nikakršne! Ker z višjim cenovnim razredom padajajo stroški vzdrževanja in na življenjsko dobo v štartu cenejša na koncu pride dražja.

2. Za leske rezat, se za ceno 200€ raje da delat vmesnik med glavo od kotne brusilke in listom motorne žage, ter zobnik. Pa mislim, da se to že kupi, in imaš en alat z več funkcijami.

3. če imaš že kotno bruislko, dokupiš samo še krožno žago za njo in daš delat še varnostni prislon, kar pa je daleč najcenejša varianta.

Seveda vem kaj bom delala, saj delam že sedaj, le da žagam na roke, to bi si sedaj rada prihranila. In ne gre za drva, debelina je nekje do največ 4cm premera spodaj.
Leska je edina primerna za moj hobi. In zdaj, ko ni skoraj več nič listja tudi primeren čas, da si naredim zalogo za čez zimo, kajti, če bo sneg v hosto ne bom šla a ne.
Malo spusti profesionalne kriterije na amatersko ravan in boš razumel kaj jaz potrebujem.
[/quote]

A je bilo tako težko to že na začetku napisat? Sedaj pa še napiši koliko teh lesk potrebuješ na sezono.

A to se šališ al resno?

“debelina je nekje do največ 4cm premera spodaj. “

Tole in nič več: https://www.mimovrste.com/rocne-skarje-za-veje/fiskars-skarje-powergear-bypass-l74-116888

Pa še mišiće boš trenirala, tud ritne in trebušne, hkrati lah še keglove delaš.

A je bilo tako težko to že na začetku napisat? Sedaj pa še napiši koliko teh lesk potrebuješ na sezono.
[/quote]

Ja lej, če napišem splošno pade več odgovorov v različne smeri, ne samo v eno smer kot tvoje smreke ;)))
Kar veliko. Št. težko rečem, je zame težko na roke naenkrat narezat. Posebno zato, ker je nadaljna obdelava ročna in zahteva kar nekaj moči.
Je pa tudi doma še kaj za prerezat, recimo palete ali kaj podobnega.
Saj vem, da vam je težko razumeti, ampak jaz kot ženska ne razmišljam po moško in se na tehniko ne spoznam. Rada bi orodje, da mi služi in to je to.

A to se šališ al resno?
[/quote]

Čist resno, z našo ni nič, moram vse sama.

Ja lej, če napišem splošno pade več odgovorov v različne smeri, ne samo v eno smer kot tvoje smreke ;)))
Kar veliko. Št. težko rečem, je zame težko na roke naenkrat narezat. Posebno zato, ker je nadaljna obdelava ročna in zahteva kar nekaj moči.
Je pa tudi doma še kaj za prerezat, recimo palete ali kaj podobnega.
Saj vem, da vam je težko razumeti, ampak jaz kot ženska ne razmišljam po moško in se na tehniko ne spoznam. Rada bi orodje, da mi služi in to je to.
[/quote]

Hmm ja težko je reč kaj je to veliko. Če je bila do sedaj težava na roke s škarjami, ti ne preostane druga opcija kot bencinska motorna žaga. Verjemi mi, z akumulatorsko ne boš naredila nič, štroma pa tud ne moreš napeljat v hosto.

Tista STIHL MS170 ima 4kg in je za leske odlična.

Hmm ja težko je reč kaj je to veliko. Če je bila do sedaj težava na roke s škarjami, ti ne preostane druga opcija kot bencinska motorna žaga. Verjemi mi, z akumulatorsko ne boš naredila nič, štroma pa tud ne moreš napeljat v hosto.

Tista STIHL MS170 ima 4kg in je za leske odlična.
[/quote]

Za leske je res odlična, za bukovo pa še vedno ne bo dobra. 😉

Ženska se odloča o nečem o čemer nima izkušenj zato sploh ne ve kaj je pri tej stvari bistveno.
Naj najprej proba sama, da bo potem cenila nasvet.

Hmm ja težko je reč kaj je to veliko. Če je bila do sedaj težava na roke s škarjami, ti ne preostane druga opcija kot bencinska motorna žaga. Verjemi mi, z akumulatorsko ne boš naredila nič, štroma pa tud ne moreš napeljat v hosto.

Tista STIHL MS170 ima 4kg in je za leske odlična.
[/quote]

Do sedaj sem vse delala na roke, s škarjami in z ročno žago. Včasih s škarjami tudi težko prideš zraven primerne palice.
Ampak, ali akumulatorska res ne bi odrezala tisto palico ? Pa še kakšno zraven, ki mi je sicer napoto a ni uporabna zame. Hmm…

Saj razumem tudi trollanje in vse, samo takih nasvetov pa vseeno ne dajati ljudem no! Da ni ne bo še kdo kaj naredil. Če nekaj vidiš na youtube, še ne pomeni, da je ok.
Kotna brusilka je en stroj, narejen za določene namene, motorna žaga pa nekaj popolnoma drugega in za čisto druge namene.

New Report

Close