Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Romi hočejo zastonj vodo – TEDNIK PONOVITEV

Romi hočejo zastonj vodo – TEDNIK PONOVITEV

Zdaj smo gledali ponovitev Tednika, kjer so prikazali Rome, ki hočejo zastonj vodo in elektriko. Midva z možem sva se tudi odločila, da bova zasedla občinsko zemljo, zgradila bajto in zahtevala zastonj vodo in elektriko.

Najprej spremenita priimek, potem pa vsaj 8 otrok in morda vama celo uspe.

Najbolj je pa smešen tisti tip, ki je rekel, da je nehal hodit v šolo, ker so ga sošolci zafrkavali, da smrdi.

nova
Uredništvo priporoča

Pravica do pitne vode je ustavna pravica. Dobava elektrike ni ustavna pravica. Uzurpacija tujega zemljišča pa je kriminalno dejanje.

No zdaj pa pametno rešite to enačbo.

Sam hiše imajo od znotraj pa lepo zrihtane, kuhinje tipi topi.

Pri nas v NM Rome v šoli umivajo!! Vsako jutro jih VSE brez izjeme stuširajo in jih oblečejo v šolske trenirke. Tega zagotovo niste vedeli ane? Vse brisače in trenirke od prejšnega dne vsak dan operejo, za ta namen imajo 2 pralna stroja, ki laufata celo dopoldne. Tako da jih nihče ne zmerja, da smrdijo, ker ne smrdijo.
Največji problem je ta, da otroci ne znajo slovenskega jezika, ko pridejo v 1 razred OŠ. Narediti bi jim morali vrtce v naseljih in VSI brez izjeme bi se morali v 5 letih, ko hodijo v vrtec, naučiti slovenščine. Je težko delati v šoli, če ne razumejo nič, VSI naši otroci so zaradi Romov močno prikrajšani, ker učiteljica enostavno porabi preveč časa za Rome. Predstavljajte si 1. razred OŠ, kjer je 18 otrok v razredu od tega 5 Romov. Katastrofa za delo.

Tukaj se pa moram oglasit.
Že nekaj let opažam, da mediji vsake toliko časa izpostavijo to problematiko z ubogimi Romim brez vode, z ogromnimi bajtami.

In vedno povem isto: Jaz sem čisto povprečna slo državljanka, z neko srednjo izobrazbo, z neko krepko podpovprečno plačo, z družino. Hodim v službo. Z možem sva si z lastnimi žulji zgradila hiško, ni tako luksuzna kot pri nekaterih Romih. V življenju si praktično ne privoščimo nič luksuza, pač kredit, položnice, šola….
Ampak v naši vasi, nekoliko v hribovju, ni vodovoda, ni izvirov in zato: ob zidavi sva morala sezidat vodnjak, velika investicija. In potrebno je bilo narediti vodni sistem, s črpalko, hidroforjem, ki seveda ni deloval vedno kot urca, ampak…. Ki je po 15 letih crknil in smo ga letos zamenjali z nekim novim hidropakom, z vsemi priključki, pa je spet šla plača. Pa vodne filtre imamo, vsako leto menjamo filtre, in gre več kot pol plače. Pa nonstop ŠPARAMO z vodo, ker vodnjak ima omejeno količino vode, kapnice, deževnice. odvisni smo od dežja. Poletna suša je problem, pozimi pa še huje, saj so pri nas večinoma snežne padavine in na naši nadmorski višini po ledeni cesti še gasilec težko pripelje vodo. Ki jo seveda delno plačamo. 7m3 je cca 30 €. Pa veste kaj pomeni 7m3….za družino, …Ostali del prevoza in vode financira občina, če je župan določil, da je sušno obdobje.
In vsa ta voda stane. In če bi razmišljala kot Romi, bi tudi moja pipica ostala suha, ko bi jo odprla. Zdaj pa imam hišo z vodo kot vsak normalen človek. Ampak za to moram delat, plačat, investirat, vzdrževat. Kot vsi drugi.
Ma mater vam Romi, mi kaže, kako se pelje frklja z avtom in uboga komaj kantico drži na tisti spolzki dili, ker je pretežko. Pa banda, a ne znate naštimat en podest, kamor gvišno stopiš, pa eno polico, kamor odložiš kanto, in eno cevko, ki jo napelješ do kant, da voda teče noter.

Pa novinarji RTV, a prav želite narodu pokazat ta prispevek kot neko risanko….
Pa dejte, pridte še k meni posnet, kako živimo mi brez vode, brez problema. Boste najprej v hiši pipico odprli, teče, greste srat, potegneš kotliček, teče. Se lahko celo stuširaš, teče. Ojoj, celo vrt zalivam, teče. Pa pritiska imamo dovolj, pa pralni stroj dela, pa pomivalca imamo tudi, tud avto včasih operemo. Le kako, a nam je to morda dala država?
Ne, meni država le vsak mesec na položnici obračuna 4,5 m3 po osebi takse za odpadne vode. Kaj??? Kakšne vode, mi jo morda kdo da, občina???? Ja, mi zelooo šparamo, in ne porabimo pol toliko. Smo rekli, namontirajmo števec na lastni vodnjak in po porabi plačamo, ker bo velikooo manj. Odgovor komunale: Ne, to pa ne, 4 kubike in pol po sebi. Pika. No, to na položnici pomeni cca 10 €, za 4 osebe. Veliko? Zame ja.

Sem se spihala, ker vedno, ko vidim te prispevke o ubogih romih brez vode, mi zavre kri…

Javi se jim, napiši jim naslov, pa bodo prišli k tebi posnet, kako živiš. Še vsakega so, vsako štorijo pograbijo, ker kaj bolj pametnega nimajo. RTV ma prav posebej oddaje za jamranje. Tako da ne jamraj tu, ampak telefon v roke in kmalu boš lahko v jamraški oddaji če hočeš. Vse se da.


Voda je morda res ustavna pravica, ampak jo je treba plačati.

Kot je zdravstveno zavarovanje ustavna pravica, ampak ga je treba plačati.

Enako velja za pokojninsko zavarovanje, ki je ustavna pravica, ampak ga je treba plačati.

Tudi pravica do primernega stanovanja je ustavna pravica, stanovanje je treba pa kupiti oz. zgraditi (na svoji zemlji, po plačilu komunalnega prispevka in pridobitvi gradbenega dovoljenja) in plačati.

Pa saj ne jamram. Pravim, da je za vodo treba nekaj nardit. Povedala sem naš primer, kaj vse je treba, da smo si uredili normalne življenjske razmere, da nam teče iz pipe voda. Ker oni so pa šli na evropsko sodišče za človekove pravice, češ da je to njihova ustavna pravica.
In če bi se novinarji le malo obrnili okrog sebe in pokazali zgodbo še iz drugega zornega kota (in ne dvomim, da bi našli malo morje zaselkov, kjer se oskrbujejo z vodo tako kot mi), bi gledalci prispevek videli v drugačni luči.

Saj so rekli , da se romom ne splača iti v službo, ker ne bodo nikoli toliko zaslužili kolikor dobijo socialne pomoči sploh zaradi števila otrok.

Videla sem prispevek. Hiša je res tipitopi! Lepo opremljena. Kar presenečena sem bila nad zrihtanimi notranjimi prostori. Res. Nobel za eno romsko družino.


Voda je morda res ustavna pravica, ampak jo je treba plačati.

Kot je zdravstveno zavarovanje ustavna pravica, ampak ga je treba plačati.

Enako velja za pokojninsko zavarovanje, ki je ustavna pravica, ampak ga je treba plačati.

Tudi pravica do primernega stanovanja je ustavna pravica, stanovanje je treba pa kupiti oz. zgraditi (na svoji zemlji, po plačilu komunalnega prispevka in pridobitvi gradbenega dovoljenja) in plačati.
[/quote]

Sem vprašala na komunalo kako je z vodo, če je ne bom plačala. Jah odklopili jo bodo! Po vodo lahko hodim k prvemu hidrantu!

Saj je danes vlada potrdila, da jim bo naredila elektriko, dala vodo in tri milijone za hise tam okoli 150 hisk jim bodo dali. Ja slovenci v svoji državi ne veljamo nic.

Ob takih in podobnih prispevkih se mi dvigne želodec, obidejo me morilske misli ter želja po sovražnem govoru. Se pravi pisanju, nje.

Ker Romi živijo v hišah, ki so zgrajene ilegalno, vodovod in priključke nanj sploh ne bi smeli imeti. zakon- ZGO 158 člen., prav tako elektrike.

Pri tisti deklini, ki je jambrala, da težko težko drži kanister z vodo sem pomislil, kje so pa desci njihovi. En desc bi laže držal tisti kanister v zraku. Tako ga je napolnila le do polovice.

Romi sploh niso problem.
Problem so ljudje v javni in državni upravi, ki jim mimo zakonov ustrežejo.
Imamo državo, kjer zakoni ne veljajo enako za vse in to je zelo narobe.


Cigani za cigane. To je slo politika.

Točno tako, vendar ko se naselje legalizira, potem ni nikakršne ovire več za priključke.


Cigani za cigane. To je slo politika.
[/quote]

V resnici vzvodi družbe na skupino ne delujejo, če etična skupina živi mimo vsakršnih pravil, ki zadevajo samo nas civile 🙂

Še kako prav je, da je napisala. To bi morali vsi!
In vsi poslati tudi na vlado, ne le v javno haus.

so bile moje misli. Slovenci smo samo molzne krave brez pravic. Če bi en Slovenc zgradil bajto na tuji zemlji, bi jo že zdavnaj porušili. Tu jim bodo zardi enega malega protestnega shoda vse podarili. Podarili jim bodo naš (davkoplačevalski) denar. Kaj a potem jim bodo pa še vse življenje plačeval elektriko in vodo? A ni v ustavi zapisano, da smo vsi enaki pred zakonom. Ali smo res?
Pa da ne bi kdo o kakšnih predsodkih, vem da vsi Romi ne živijo, delujejo in mislijo tako kot ti.

Naša Slo je za nekatere ZLOvenija, za druge pa sLOVEnija. Za nekatere so samo pravice, za druge le dolžnosti. Dejansko se delimo na prvo in drugorazredne državljane.
Predstavljajte si, da mladoletni in brez izpita vozite neregistriran avto. Nekaterim je to dovoljeno.
Upate postaviti hišo na tuji zemlji? Nekaterim za nagrado zgradijo še vodovod in elektriko.
Če sodelavki poveste masten vic, vas lahko prijavi za spolno nadlegovanje. Če nekateri z vulgarnostmi celo grozijo vaši mladoletni hčerki, boste dobili nasvet, naj se vaša sicer miroljubna hčerka izogiba srečevanju z nadlegovalcem (naj se preseli, pusti šolo??).
Če bo vaš otrok zjutraj zamudil 5 minut, bo dobil neopravičeno uro. Nekateri lahko v šolo pridejo ali pa tudi ne. Če v šoli otipavajo deklice, bodo deklicam svetovali, da se preišejo v drug razred ali šolo, okoli nadlegovalca pa bodo zelo milo plesale razne psihologinje in človekoljubke, on in njegov stari pa se bosta vsem smejala.

mene pa zanima kaj o tem pravi
..Šarec..nben ga nc ne fpraša–

al pa Južna se tud ne jav v take teme..le zakaj.??

New Report

Close