Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenija ima 211 občin

Slovenija ima 211 občin

Slovenija, ki premore okrog 2 mio prebivalcev je razdeljena na 211 občin. In številka gre od osamosvojitve samo gor. A se vam res zdi da potrebujemo toliko uradnikov? Seveda so s tem sorazmerno povezani tudi davki, ki letijo v nebo. Zakaj se ne izvede en referendum, kjer bi npr odločali, da je pogoj za samostojno občino 100.000 prebivalcev ali pa toliko km2 ozemlja. Potem bi številko zdesetkali na npr 20 in po moje bi zadeva veliko boljše funkcionirala. Davki ne bi šli za plače uradnikov ampak bi se mogoče končno začele popravljati ceste, modernizirati šole in vrtce in bi imeli končno občani nekaj od tega.

Opazi se, da se sploh ne spoznaš na lokalno samoupravo. Kot prvo, Slovenija ima 212 občin, zadnje ustanovljena je Občina Ankaran. Res je, da so nekatere občine majhne oziroma miniaturne, a ukinjanje kar počez ne bi bila dobra rešitev. Do razvoja v nekaterih odročnih krajih je prišlo ravno zaradi nastanka občine, ker je Ljubljana nanje pozabila. Največ za občane in državljane naredi ravno občina, ker bolj ali manj vse začete projekte izpeljejo do konca. Država pa ni sposobna izpeljati praktično nobene reforme. Kaj je za nas naredila država?

Ugotoviti je treba, katere občine so sposobne same preživeti, tako finančno kot strokovno, in te obdržati, druge pa ukiniti. To pa ni tako enostavna matematika. Imaš velike občine, ki propadajo (Mestna občina Maribor, to je dejstvo in upam, da nisem koga užalila), in majhne, bogate občine oz. občine z odličnim potencialom, ki zelo napredujejo. Ti bi pa kar vzela škarje in porezala uradnike. Jah, ne bo tako enostavno. Se pa strinjam, da bi bilo treba združevati občine, ampak ne na hitro, temveč s premislekom.

Ne ločiš države od oblasti in vlade.
To je bistvo vseh napačnih argumentov, ki se jih ravno oblast poslužuje. Oblastniki, torej vlada, so krivi za vse. Oni pa pravijo, da smo krivi mi.

Država smo mi, ljudje, polis.

Ne ločiš države od oblasti in vlade.
To je bistvo vseh napačnih argumentov, ki se jih ravno oblast poslužuje. Oblastniki, torej vlada, so krivi za vse. Oni pa pravijo, da smo krivi mi.

Država smo mi, ljudje, polis.
[/quote]

Ja, res je, popravljam…mišljene so vlade. Preveč sem se osredotočila na pojem “občina”, ki pa je tudi v resnici občinska oblast. V vsakem primeru pa avtorica ne ve, o čem piše. Pobrala je staro idejo o zmanjševanju števila občin, pri tem pa jo ravno uradniki na občinah motijo, drugi uradniki pa očitno ne.

Aha.
Ko bo 20 občin, pa bo 20 pristojnih uradnikov uredilo vse, kar jih sedaj 200 ne zmore.

Ja, res je, popravljam…mišljene so vlade. Preveč sem se osredotočila na pojem “občina”, ki pa je tudi v resnici občinska oblast. V vsakem primeru pa avtorica ne ve, o čem piše. Pobrala je staro idejo o zmanjševanju števila občin, pri tem pa jo ravno uradniki na občinah motijo, drugi uradniki pa očitno ne.
[/quote]

Vem, ni bila kritika z moje strani, temveč dopolnilo.
Ker sama oblast pa to kar s pridom zavajanja javnosti uporablja, za njo javni mediji in ljudem gre v ušesa, da smo za taka stanja krivi sami, ne pa oblasti, ker so doslej še vse delovale škodljivo za državo, torej za celotno državo.

Zaradi napačne predstave o njih samih jih nismo pravi čas spravili z vseh javnih funkcij, jih ovadili in primerno kaznovali. Lustrirali.
Ker imamo o njih napačno predstavo, da so v resnici nedotakljivi.
Kot so zlorabljani ljudje v partnerstvih, agresor krivi zlorabljenega. Štokholmski sindrom!

Vem, ni bila kritika z moje strani, temveč dopolnilo.
Ker sama oblast pa to kar s pridom zavajanja javnosti uporablja, za njo javni mediji in ljudem gre v ušesa, da smo za taka stanja krivi sami, ne pa oblasti, ker so doslej še vse delovale škodljivo za državo, torej za celotno državo.

Zaradi napačne predstave o njih samih jih nismo pravi čas spravili z vseh javnih funkcij, jih ovadili in primerno kaznovali. Lustrirali.
Ker imamo o njih napačno predstavo, da so v resnici nedotakljivi.
Kot so zlorabljani ljudje v partnerstvih, agresor krivi zlorabljenega. Štokholmski sindrom!
[/quote]

Nak, to ni štokholmski sindrom.

Vem, ni bila kritika z moje strani, temveč dopolnilo.
Ker sama oblast pa to kar s pridom zavajanja javnosti uporablja, za njo javni mediji in ljudem gre v ušesa, da smo za taka stanja krivi sami, ne pa oblasti, ker so doslej še vse delovale škodljivo za državo, torej za celotno državo.

Zaradi napačne predstave o njih samih jih nismo pravi čas spravili z vseh javnih funkcij, jih ovadili in primerno kaznovali. Lustrirali.
Ker imamo o njih napačno predstavo, da so v resnici nedotakljivi.
Kot so zlorabljani ljudje v partnerstvih, agresor krivi zlorabljenega. Štokholmski sindrom!
[/quote]

Ja, drzi tole, kar si napisal. Zavedeno ljudstvo brani svoje politike, le da eni branijo leve, drugi pa desne.

Ja, drzi tole, kar si napisal. Zavedeno ljudstvo brani svoje politike, le da eni branijo leve, drugi pa desne.
[/quote]

Drži, se strinjava. Sem pa ženska.

Drži, se strinjava. Sem pa ženska.
[/quote]

Prav. Bistven je zapis, ne spol.

New Report

Close