Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otrok striženje

otrok striženje

Kako naj pripravimo dveletnika na striženje las. Do zdaj se je izkazalo,da je to misija nemogoče.Danes smo se v salonu dobesedno mučili 2 uri in pol,pa ni bilo uspaha. Otrok posluša,gleda se v ogledalo,potem v ogledalu vidi še marsikaj in to mu takoj pritegne pozornost. Hoče skozi ogledalo,vidi da ne gre,potem se obrača,gre s stola,do drugih jim kaže ogledalo in koga vidi v ogledalu, potem hoče škarje in se hoče sam striči ali pa koga drugega, potem zvoni nekomu telefon,teče k telefonu hoče se on pogovarjati. Vidi druge,da berejo revije,časopise,tako ponavlja tudi on in hoče imeti pri tem mir.Frizerka je začela eno gospo barvati on pa v jok, ko je videl drugačno glavo in je tepel frizerko. Hotel je pobirati denar iz blagajne tako kot frizerka.
Ostrižen ni, probali bomo jutri sami doma nekako.

O, mi smo imeli druge vrste težav, ko je bil obisk frizerja večja travma od obiska zdravnika, ker je jokal, se drl kot bi g dajali iz kože in podobno.
To, kar opisuješ ti, je nevzgojen otrok. Da bi moj hodil od enega do drugega v salonu, restavraciji, trgovini, kjerkoli… hm… Kaj je pa mama (al pa ata, nima veze) med tem počela? Gledala svoje sonce in občudovala njegovo samostojno voljo?

Zdaj če to ni provokacije – a otrok je sirota? Nima mame in ata?! A ima? Ja, kaj pa delata ob tem?! Kako dveletnemu otroku pade na pamet it dvigovat telefon tujih ljudi?!! Tepsti frizerko?!?!?! Jemati denar iz blagajne?! Nesposobni, nefunkcionalni starši, kis os trup za otroka. Dveletnemu otroku se pove, kaj se bo dogajalo, nato se ga posadi na stol, nekaj se mu da v roke, da se zamoti in po končanem opravku dobi nagrado. Tako je to šlo pri nas, pri vseh 4, je pa res, da so stari danes 28, 22, 19 in 16 let. Deluje tudi pri vnučkih, samo imajo tudi ti funkcionalne starše.

Nas frizer ima za otroke tak avto kamor se mali vsede in sofira, frizerka pa frizira. Nas gre z veseljem.

Otrok je nevzgojen in center vesolja. To je največja težava.

O, moj bog.

kje je ta frizer z avtom? mi bi sli tja…prosim za info hvala 🙂
lp anja

sprašuješ pa za mursko soboto, kranjsko goro ali mogoče črnomelj?

sicer pa, kolikor sem videla imajo to v vseh simple salonih

… otroka v narocje, se usest na stol, ogrinjalo cez al pa tudi ne in (z)drzat, dokler ni ostrizen.

Pika. Nic sprehajanja, nic pretepanja. Lahko so solze, krik ampak kar je treba, je treba.

Sicer pa: pogovor en teden prej, obisk salona brez strizenja, kaka knjigica na to temo in bo. Dveletnik fino razume. Ce ne bi razumel, tudi ne bi poganjal take galame kot pises.

Moje majhne otroke sem vedno strigla doma, zuanj na vrtu. Brez večjih težav in brez težačenj pri frizerju. Priporočam.

New Report

Close