Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kajenje trave

kajenje trave

Živjo
Zanima me,če je tukaj kdo,ki kadi oz. je kadil travo več let vsakodnevno.Predvsem me zanima posameznikovo mnenje,kakšne posledice je sam pri sebi zaznal zaradi kajenja,tako pozitivne kot negativne.Bolj me zanimajo negativne.
Prosil bi vas,če bi opisali kakšni ste bili preden ste začeli kaditi,ko ste kadili in ko ste s tem prenehali,se je pri vas kaj spremenilo?Kaj se je izbolšalo in kaj poslabšalo?
Sprašujem pa za tisti čas,ko niste bili pod vplivom.
Ste zaznali kakšne spremembe pri družabnosti,motivaciji,vsakodnevni energiji,…ubistvu me zanima vse,za kar mislite,da se je spremenilo.
Pa če lahko,zraven dopišite,koliko ste pokadili vsak dan in koliko časa ste kadili.

Verjetno bo kdo rekel,da je že veliko info. o temle na internet,vendar iz “prve roke” jih je bolj malo.

Lp

Plusi: ublazi bolecine (glavobol, zobobol) Zmanjšuje stres ( npr. vecina sodelavcev je na antidepresivih). Spodbuja kreativnost.

Minusi: zelja po sladkarijah oz. zelo vzpodbujen apetit .Kar nekaj stane.

Kadim zadnjih 18 let, ponavadi zvecer. Meni osebno super ustreza, ne mores pa to posplositi – mene umirja ko se vznemirjena, me motivira ko sem lena in daje elan ko moram biti kreativna. (Npr. Na mojega moza pa ni imela pozitivnega ucinka saj ga je trava polenila in je zato ne konzumira.)

O tem sem že pisala. Sorodnik, dolgoletni redni kadilec, je po prenehanju kajenja padel v depresijo, mučila ga je nespečnost, imel je težave z ravnotežjem, čutil je mehke noge. Najhujša so bila obdobja tesnobe, ko se mu je zdelo, da bo znorel. Kadar pa je le spal, je imel hude more. Vsake toliko časa je postal agresiven. Vse skupaj je počasi izvenel nekje po dveh letih in se je stanje skoraj normaliziralo. Brez antidepresivov pa vseeno ne zmore.

nova
Uredništvo priporoča

Več informacij najdeš na tej spletni strani:

http://www.narconon.org/drug-rehab/marijuana-rehab.html

Prej pa bil še na alkoholu in po možnosti še na čem, tabletih ali še čem?
Zanima me osebno.
Se kaže izguba spomina in še kakšne druge kognitivne motnje, sprememba osebnosti?
Ja, potreba po cukru je.

Imajo posledice:

agresija, depresija, psihične težave, nesmisel življenja, se jim ne da delat,…

Po dolgoletnem konzumiranju: pomanjkanje apetita in nespečnost.

po kolikem času, kmalu?
Še to, kaj sploh jedo, ugotavljam, da so hudo izbirčni ali neješči?

Hej. Če želiš,mi lahko pustiš meil.Povem ti lahko lastne izkušnje kot 2x ozdravljena onkološka bolnica (45let).Lahko ti predam ogromno realnih informacij.
Lp,L.

po kolikem času, kmalu?
Še to, kaj sploh jedo, ugotavljam, da so hudo izbirčni ali neješči?
[/quote]

Eni prej, eni kasneje. Ampak ne takoj.
Druge zaznavajo kot sovražnika, imajo slabo presojo in vidijo v drugem vse slabo.
Hrana: sladka, pudingi, junk food. klasična hrana jih skoraj ne zanima.

Prej pa bil še na alkoholu in po možnosti še na čem, tabletih ali še čem?
Zanima me osebno.
Se kaže izguba spomina in še kakšne druge kognitivne motnje, sprememba osebnosti?
Ja, potreba po cukru je.
[/quote]

Ja, tudi izguba spomina…. Osebnost pa itak čisto druga. Človeka ne prepoznaš več, še sam se ne prepozna in ne zdrži sam s sabo.

Prisoten velik nemir, cel dan bi samo hodil okrog, ure in ure. Razmišlja o vsem in obtožuje bližnje za svoje slabo počutje.
So tudi fizični simptomi od tresavice do skakanja krvnega pritiska gor in dol. Tudi driske so se pojavile v začetnem obdobju. Kot da se je telo začelo čistiti.

Najhujši simptomi so se pojavili nekje 6 tednov po prenehanju kajenja. THC se namreč nabira v maščobi in ko ga telo porabi, odtegnitveni simptomi udarijo na polno.

Je bil pa to redni uživalec, več kot 20 let vsak dan.

po kolikem času, kmalu?
Še to, kaj sploh jedo, ugotavljam, da so hudo izbirčni ali neješči?
[/quote]

Potem mesecu ali dveh, pri našem sorodniku po 6 tednih abstinence.

Potem mesecu ali dveh, pri našem sorodniku po 6 tednih abstinence.
[/quote]

Hmm. Se je sčistil, je šlo?
Kako je z apetitom, kaj sploh jedo, imam občutek, da le nekaj jedi, pa veliko slaščic?
Zelenjava in sadje, kaj je to, ni za jest.
Pa nazaj na delo? Se sploh še zaposli, sploh vrača svoje pufe?

Skoraj vse ste mi odgovorile, porazno. Hvala.
Je kdo prišel ven iz tega in se resocializiral?

Ker naša pomoč je le dolivanje olja na ogenj. Če sam nisi imel zakih izkušenj, si mrzel, ne znaš pravilno reagirati. Te obrne v hipu.
Res hvala vsem in vse dobro.

komu pomagaš, koliko je star?

Hmm. Se je sčistil, je šlo?
Kako je z apetitom, kaj sploh jedo, imam občutek, da le nekaj jedi, pa veliko slaščic?
Zelenjava in sadje, kaj je to, ni za jest.
Pa nazaj na delo? Se sploh še zaposli, sploh vrača svoje pufe?
[/quote]

Saj pravim, nekje dve leti je trajalo. V službo pa je ves čas hodil in skušal skrivati stanje. Dela od 20. leta in velja za dobrega delavca. Poleg redne službe dela še honorarno veš ta čas. Na zunaj urejen, BP. Privat pa bolj kot ne lupina od človeka. Težko je za njegove bližnje, ker je notranje prazen.

komu pomagaš, koliko je star?
[/quote]

43, ne morem mu pomagati, sam si mora. Raje je lačen, kot btez trave in kokakole. Če mu dam za hrano, gre za travo.
Pravzaprav ne verjamem, da sploh želi ven. Poleg tega ima še AD ali AP, ne vem.

43, ne morem mu pomagati, sam si mora. Raje je lačen, kot btez trave in kokakole. Če mu dam za hrano, gre za travo.
Pravzaprav ne verjamem, da sploh želi ven. Poleg tega ima še AD ali AP, ne vem.
[/quote]

Najslabša kombinacija, ko se mu bo “spipalo” bo prepozno.
Po letih – žalostno…

Komuna, projekt Človek,…spremenit način življenja, ugotoviti vzrok odvisnosti…

Zelo slaba kombinacija trava in AD(AP)…

Najslabša kombinacija, ko se mu bo “spipalo” bo prepozno.
Po letih – žalostno…

Komuna, projekt Človek,…spremenit način življenja, ugotoviti vzrok odvisnosti…

Zelo slaba kombinacija trava in AD(AP)…
[/quote]

Verjamem, sicer pa psihiatrinja vse to ve in verjamem, da je na to opozorila.
Vsak se mora sam odločiti ali živeti ali životariti.

Samo, odvajati se od dveh različnih odvisnosti, pri tako skurjenih možganih…

Saj pravim, nekje dve leti je trajalo. V službo pa je ves čas hodil in skušal skrivati stanje. Dela od 20. leta in velja za dobrega delavca. Poleg redne službe dela še honorarno veš ta čas. Na zunaj urejen, BP. Privat pa bolj kot ne lupina od človeka. Težko je za njegove bližnje, ker je notranje prazen.
[/quote]
đ
Ja, v mojem primeru, o čemer sprašujem, je huda zloraba iz otroštva.
Verjetno nepredelana, le pokrpana. Na AD poleg odvisnosti, ne vem kaj zdravstvo počne.
Motivacija za delo od evforije do ničesar, spanje.

Verjamem, sicer pa psihiatrinja vse to ve in verjamem, da je na to opozorila.
Vsak se mora sam odločiti ali živeti ali životariti.

Samo, odvajati se od dveh različnih odvisnosti, pri tako skurjenih možganih…
[/quote]

Ja, ampak tablet in travo se ne sme kombinirat. Upam, da to psihiater ve, ker potem ukine tablete, če nekdo kadi travo. Če ne ve, pa ga obvestite…Mislim pa da ve, ker to opazijo, da ni napredka.

Oseba bo sama težko pretrgala ta krog..ni v stanju da bi trezno razmišljala…nima niti volje/moči, da kaj naredi…Rabi pomoč ali brco v rit,…rabi premik.

Ja, ampak tablet in travo se ne sme kombinirat. Upam, da to psihiater ve, ker potem ukine tablete, če nekdo kadi travo. Če ne ve, pa ga obvestite…Mislim pa da ve, ker to opazijo, da ni napredka.

Oseba bo sama težko pretrgala ta krog..ni v stanju da bi trezno razmišljala…nima niti volje/moči, da kaj naredi…Rabi pomoč ali brco v rit,…rabi premik.
[/quote]

Nisva si tako blizu, niti ne smem dregat v osebno življenje, le kolikor zvem mimogrede, kar pa je tudi tako tako, je ali ni. Je pa verjetno čustveno zelo na rahlem in verbalne brce so lahko ravno nasprotje tega, kar naj bi bilo dobro in najboljše.
Premik bi bil verjetno boljša možnost preživetja, motivacija za naprej.
Ampak to si mora ustvariti sam, pravzaprav pomoči niti ne želi, le denar, sicer naposodo, ki je ne more vrniti.

Nisva si tako blizu, niti ne smem dregat v osebno življenje, le kolikor zvem mimogrede, kar pa je tudi tako tako, je ali ni. Je pa verjetno čustveno zelo na rahlem in verbalne brce so lahko ravno nasprotje tega, kar naj bi bilo dobro in najboljše.
Premik bi bil verjetno boljša možnost preživetja, motivacija za naprej.
Ampak to si mora ustvariti sam, pravzaprav pomoči niti ne želi, le denar, sicer naposodo, ki je ne more vrniti.
[/quote]

Povsem razumljivo, situacija je samo dokaz, da se mu življenje vrti okrog trave. Nakup, nabava, vzgajanje, skrivanje,…
Denar pa ni za dajat! Ali hrano ali nič.
Prej ali slej se take stvari končajo, vsak rabi drugačno dno in dosego konca.
Uživalci trave so znani kot nezrele osebnosti, otročji…nezreli..

Povsem razumljivo, situacija je samo dokaz, da se mu življenje vrti okrog trave. Nakup, nabava, vzgajanje, skrivanje,…
Denar pa ni za dajat! Ali hrano ali nič.
Prej ali slej se take stvari končajo, vsak rabi drugačno dno in dosego konca.
Uživalci trave so znani kot nezrele osebnosti, otročji…nezreli..
[/quote]

Vidim ja. Je bilo v hipu jasno, le rečeno, da je to le kdaj pa kdaj. Simptomi s hrano in obrednim cukranjem s kokakolo, so pa poglavje zase.
Normalno, cuker in zelenjava se izključujeta, hehe, zdravnik je odsvetoval, kakšna domišljija!

Res pa je, da je škoda vsakega posameznika, tudi za družbo, kot tako.

Vidim ja. Je bilo v hipu jasno, le rečeno, da je to le kdaj pa kdaj. Simptomi s hrano in obrednim cukranjem s kokakolo, so pa poglavje zase.
Normalno, cuker in zelenjava se izključujeta, hehe, zdravnik je odsvetoval, kakšna domišljija!

Res pa je, da je škoda vsakega posameznika, tudi za družbo, kot tako.
[/quote]

Si ne priznajo in trdijo, da niso vedeli oz se zavedali škodljivosti…
Pred leti ko je oseba spraševala strokovnjaka za odvisnost, psihiatra o škodljivosti trave..je bilo tudi “tu pa tam včasih pokadi” -to v prevodu pomeni 10-15 jointov na dan.,pa je strokovnjak dejal da ni škodljiva, ta se je obesil kot klop na te besede.
Ko sem mu govorila, da mu škodi in da je globoko v tem, se je zgovarjal na stručkota.
No in po sili razmer,..je sedaj pri istem stručkotu, kjer se zdravi odvisnosti.
Se zaveda kam ga je pripeljalo vsr to, ampak kot opažam skrito goji še vedno delček simpatije do trave, kot bi imel z njo neko razmerje 15 let. Ni nič jezen na travo, ki ga je dokopala do hudih težav in posledic.

New Report

Close