Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Likanje majic t shirt

Likanje majic t shirt

Vem da se boste zgrazale ampak sem fant in zal ne znam dobro polikati t shirtov vedno ko rokave polikam ostane ostri rob od ovratnika pa rokavi .a obstaja kaksen filmcek kjer bi to pogledal …pa brez neumnih komentarjev pliz

Ni mi čisto jasno, kaj narediš z ovratnikom. Če imaš navaden T-shirt, ta pravega ovratnika itak nima, ima pri vratni odprtini samo rob. Ta rob zalikaš ali kaj točno je problem? Vprašam, ker si ne predstavljam dobro.

Verjetno ti zadaj ostane rob od ovratnika od spredaj, ker je izrezan.

V tem primeru likaš enojno na likalni deski -samo zadnji del okoli ovratnika in potem še spredaj okoli ovratnika – v bistvu majico “natakneš” okoli likalne ddeske na najožjem delu.

Robove na rokavih preprečiš tako, da del, kjer si slučajno po pomoti “zalikal” rob zamakneš za cca 5 cm in ponovno polikaš samo ta del. Obvezno pa z ožjim delom likalnika, ne s celotnim delom, prdvsem pa ne z “zadkom” likalnika, ki je najširši.

Youtube sicer najde tudi veliko rešitev-kateri ti bo najlažji, se pa odločiš sam:

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+iron+t+shirt

Tole pride zelo prav – ne le za rokave, tudi za del okrog vratu
[img]https://cdn.merkurimg.si/media/catalog/product/cache/1/small_image/258×245/163b81649b7ef7bc8a00b0066e59ae0a/l/i/likalna-deska-framar-rokavnik-classic-50×10.5×11-cm_2027157_.jpg[/img]

V življenju še nisem zlikala Tshirt majice. Lepo nategneš in zložiš.

Meni zadostuje likalna deska, brez tega dodatka. Ampak po tem principu, kot si prilepila sliko… “uporabim likalni desko, ta navadno – veliko”.
Da kratek rokav “zataknem” in polikam z ene ter druge strani in sredinske, kjer bi dejansko nastal “rob”.
Tako ni roba in meni ustreza, sem navajena že toliko let.
Če pa likam dolg rokav, pa ko likam z obeh strani, ne likam do roba…
Tako se ne pozna črta… 🙂

Ne likam takih strari, ker znam pravilno oprati, obesiti in zložiti.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

*stvari

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)


Zelo lepo napisano.

Avtor, kot si sam že ugotovil je pri likanju tako, da če imaš več plasti blaga, kjer je zgornja poravnana, pod njo je pa kakšen rob, prišita etiketa (po možnosti z rezervnim gumbom) ali kaj podobnega in čez vse skupaj potegneš z likalnikom, se bo to na zgornji plasti vedno videlo. V takih primerih oblačilo obrneš naokrog in šiv, oz. ta del, polikaš z notranje strani.
Recimo stranski robovi hlačnic na kavbojkah imajo na notranji strani rob (blago). Če to vse skupaj polikaš z zunanje strani, boš zalikal. Če hlače obrneš naokrog in polikaš z notranje strani, tega problema ni.

Enako se zgodi, če polikaš zgornji del T-shirta, ko ima ta na likalni deski obe plasti blaga in je obrnjen z zadnjo stranjo navzgor. Vedno boš na zadnjo plast zalikal sprednji rob vratne obprtine.
Če nimaš likalne deske, na katero bi lahko majico nataknil, pomaga da:
Z zadnje strani strani polikaš samo stranske zgornje dele – torej zgornji šiv in od njega navzdol, srednji del, kjer je spredaj ovratnik, pa pustiš. Majico obrneš in ovratni rob polikaš s sprednje strani, ker se to običajno na zadnji strani ne pozna. Del blaga hrbtne plasti, ki je ostal nepolikan, ker je na sprednji plasti odprtina, pa polikaš s sprednje strani od zgoraj – najožji del likalnika zapelješ v vratno odprtino z zgornje strani in samo po notranji strani hrbtne plasti (sprednje blago majice pa privzdigneš).

Ne vem, če sem dovolj jasno napisala. Upam, da ti bo v pomoč.

New Report

Close