Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek socialna podpora za samsko osebo po novem 380 evrov

socialna podpora za samsko osebo po novem 380 evrov

Sem nekje na internetu zasledila da bo po novem socialna podpora za samsko osebo 380 evrov. Smo tričlanska družina, partner dela in zasluži 650 evrov, jaz sem brez službe, sem zgubila službo in iščem novo. Ker smo ostali brez mojega prihodka sem šla na socialo zaprosit za podporo. Domov sem dobila odločbo da nismo upravičeni do socialne pomoči, smo brez drugih prihrankov, ko sem šla na socialo vprašat zakaj nisem dobila podpore so mi rekli da je 650 evrov zadost za preživetje tričlanske družine. Hvala bogu se mi obeta nova zaposlitev, upam da se rešimo čimprej te revščine brez pomoči države.

Pozabila si omeni, da če samska oseba živi z drugimi osebami. Recimo s starši, sorodniki, znanci. Se bo štelo zraven vse dohodke tistih drugih oseb. Torej, če samska oseba živi z mamo, ki ima 650€ plače in mlajšim bratom, ki se še šola in nima dohodkov, ji bodo isto odgovorili kot tebi.

Kaj je vzrok tvoje jeze? Da bodo socialci po novem prejemali 380 evrov ali da jih ti nisi dobila? Je namreč razlika.

nova
Uredništvo priporoča

jezna sem na državo, pa nikogar ne mislim prosit za pomoč, vedno smo se sami znašli, pa tud zdaj se bomo znašli. Če je za tričlansko družino zadost 650 evrov je za samsko osebo 380 evrov preveč, zakon bi moral za vse enako veljati. Za samsko osebo je zadost 200 evrov

to pa ne drži. Če ima mož res 650 eur plače in od tega živite trije ti na socialni nikoli niso rekli, da je to dovolj za preživetje tričlanske družine. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da sem lansko leto imela blokiran račun in bi si lahko dvignila mesečno le 600 eur. Ker sem nesla potrdilo, da je mož trenutno brez zaposlitve sem si lahko mesečno dvigovala 830 eur. Če bi nesla potrdilo, da je otrok šoloobvezen bi se ta znesek še sorazmerno dvignil za enega člana. Tako, da ne verjamem, da si dobila takšno obrazlago na socialnem. Razen v primeru, da ste lastniki kakšne večje nepremičnine.

to pa ne drži. Če ima mož res 650 eur plače in od tega živite trije ti na socialni nikoli niso rekli, da je to dovolj za preživetje tričlanske družine. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da sem lansko leto imela blokiran račun in bi si lahko dvignila mesečno le 600 eur. Ker sem nesla potrdilo, da je mož trenutno brez zaposlitve sem si lahko mesečno dvigovala 830 eur. Če bi nesla potrdilo, da je otrok šoloobvezen bi se ta znesek še sorazmerno dvignil za enega člana. Tako, da ne verjamem, da si dobila takšno obrazlago na socialnem. Razen v primeru, da ste lastniki kakšne večje nepremičnine.
[/quote]

Ja, imetje je pozabila omenit pa otroške dodatke tudi pa morebitne štipendije za otroka tudi.
Tako kot je pozabila omenit, da samska oseba dobi tisto podporo samo, če sama živi in nima nekega imetja. Če živi z drugimi osebami, bodo pa šteli dohodke ravno tako kot pri avtorici.
Mislim, da jo muči samo to, da je nesrečno poročena in ji gredo zato samski na živce.

Če te samski tako blazno motijo, imaš vse šansse, da se ločiš, otroka poutiriš njegovemu očetu in greš živiti nekam na svoje. Sama. Pa seveda ne smeš imeti nekega konkretnega imetja in ne boš verjela, tudi ti boš dobila podporo. Pa saj ti bo 200€ dovolj, da boš sama plačevala stanovanje, vse stroške in tako naprej, itak boš samska tako, da ne bo problem.

Verjetno je jezna zato, ker oni pa nimajo 380 na osebo, čeprav eden dela. Še marsikdo bo jezen, ki petek in svete, podnevi in ponoči dela za minimalca, medtem ko nekdo drugi dobi 380 evrov sociale in še kakšno urico dela na črno in neobdavčeno, pa je krepko na boljšem kot on.

Socialna ni 380 € za samsko osebo. Ena neumna mona ti je neumnosti natrosila.

Verjetno je jezna zato, ker oni pa nimajo 380 na osebo, čeprav eden dela. Še marsikdo bo jezen, ki petek in svete, podnevi in ponoči dela za minimalca, medtem ko nekdo drugi dobi 380 evrov sociale in še kakšno urico dela na črno in neobdavčeno, pa je krepko na boljšem kot on.
[/quote]

Hja, ni dovolj, da je samski, mora tudi sam živeti. Če živi z nekom, ki ima minimalca, bodo tega minimalca šteli kot skupni dohodek gospodinjstva. Tako kot pri avtorici.

Nisi jezna kot hudič ampak bolj ljubosumna na stvar, ki sploh ni resnična.

Ja, imetje je pozabila omenit pa otroške dodatke tudi pa morebitne štipendije za otroka tudi.
Tako kot je pozabila omenit, da samska oseba dobi tisto podporo samo, če sama živi in nima nekega imetja. Če živi z drugimi osebami, bodo pa šteli dohodke ravno tako kot pri avtorici.
Mislim, da jo muči samo to, da je nesrečno poročena in ji gredo zato samski na živce.
[/quote]

Ni res, da mora samska oseba živeti sama. Samo ne sme živeti z nekom, ki jo je po zakonu dolžan preživljati!! To se itak da zlahka urediti. Se začasno prijaviš pri starših od svojega prijatelja, tvoj prijatelj pa se začasno prijavi pri tvojih starših, zadeva urejena. Potem pa še malo travico in tabletke dilaš pred najbližjo srednjo šolo in imaš več denarja kot zaposleni s povprečno plačo. Če misliš, da to ni res, pojdi malo po Šiški na sprehod.

Ni res, da mora samska oseba živeti sama. Samo ne sme živeti z nekom, ki jo je po zakonu dolžan preživljati!! To se itak da zlahka urediti. Se začasno prijaviš pri starših od svojega prijatelja, tvoj prijatelj pa se začasno prijavi pri tvojih starših, zadeva urejena. Potem pa še malo travico in tabletke dilaš pred najbližjo srednjo šolo in imaš več denarja kot zaposleni s povprečno plačo. Če misliš, da to ni res, pojdi malo po Šiški na sprehod.
[/quote]

Lari fari.
Štejejo dohodke oseb v skupnem gospodinjstvu. In ja, mimo so časi, ko si v isti hiši si namislil kup nekih gospodinjstev. Na CSD niso tako neumni.
In zakaj bi se nekdo prijavljal k staršem prijateljev? Starši niso dolžni preživljat svojega otroka, ko je nad 26 oz. nad 18 pa nima statusa študenta, dijaka. Samo dohodki se pa vseeno štejejo.
To, da imate v LJ polno droge, ti pa čisto verjamem. Je bilo že večkrat rečeno, da je LJ leglo kriminala in sem vesela, da mi ni treba po vaši Šiški hodit.
Da imate mone take dilerske otroke, tudi verjamem. Glede na podivjane mone, verjamem, da otroci niso nič boljši.

Meni se zdi, da je ljubosumna na samske. Pa saj lahko moža načevlja pa bo samska :).

Mene pa zanima kako vedo na CSD, da je nekdo samski?
Na kak način dokažeš, da si samski?
Če recimo neko žensko obdeluje tvoj mož, je samska ali ni, bo dobila podporo ali ne?

Tudi jaz nisem bila upravicena.partner minimalc v proizvodnji,jaz brezposelna,1 soloobvezen otrok,200e kredita,350e poloznic,v najemu.20 let star avto ki kar naprej v popravilu.pa si nic ne privoscimo in bognedaj da kaj crkne doma.zalostno

Pri minimalcu 200€ kredita? Tega pa preprosto ne verjamem, da katera banka to odobri.
Še manj mi je jasno zakaj ste ga porabili? Za nakup stanovanja očitno ne, ker ste v najemu.

Tudi mene zanima kako dokažeš, da si samski?

Csd sredstva podeljuje, po vip, in tistim, ki bi lahko bili agresivni. Skrbijo izključno za svoje debele riti, in patentirane voluharje, in zajedalce, ki vsi skupaj ne premorejo deset delovnih dni v življenju.Dobro došli v Zloveniji!

Cigan s tremi otroci, stara dva ne delata nikjer dobi 1.000 €.

Od kje ti pa to?
Če poznaš kak primer, zakaj ne prijaviš?
Jaz sem bila brezposelna in vse je bilo tako kot je napisano v zakonih.
Pa nisem bila niti malo agresivna, nesramna, amapk samo vljudno sem pozdravila, oddala vlogo in to je bilo to. Brez težav.

avtorica naj te vprašam, a če bodo samskim socialko znižali na 200 boš pa srečna in rešila svoj problem. Ne boš ane.
Tvoj problem je tvoj denar ne pa količina denarja samskih. Zato se raje ukvarjaj s svojim problemom, ne pa privoščljivostjo slabega nekomu drugemu. Ti si tipični primer zlobe ki reče če men krava crkne naj pa še sosedu. In potem se počutiš dobro in srečno očitno, ker sta oba v bedi. Zloba te bo požrla.
Če bo samski živel z 200 boste vi še vseeno v bedi in ne z dovolj denarja.
Aja pa ne verjamem ti,da so ti rekli, da imate toliko dohodka dovolj za 3 osebe.

Cigan s tremi otroci, stara dva ne delata nikjer dobi 1.000 €.
[/quote]

Isto velja za Slovence. Imamo familjio, noben od staršev nikoli, ampak res nikoli hodil v službo. Imata 5 otrok, CSD ju zasipa s kešem. Ker imata pač kup frocev. Ki že v OŠ pijejo alkohol. V glavnem so se vrgli po tastarih.

Tudi mene zanima kako dokažeš, da si samski?
[/quote]

Tako, da na tvojem naslovu, kjer si prijavljen ti ne živi nihče več, oziroma ni na tem naslovu prijavljen nihče več. Kdo je prijavljen na določenem naslovu se vidi iz evidence na UE.

Tako, da na tvojem naslovu, kjer si prijavljen ti ne živi nihče več, oziroma ni na tem naslovu prijavljen nihče več. Kdo je prijavljen na določenem naslovu se vidi iz evidence na UE.
[/quote]

Torej dokazuješ, da je to pisanje neumnost.
Sem samska pa ne živim sama.
Pa sem bila v vezi in sem živela sama.
Tako, da tvoj zapis niti malo ne dokazuje statusa samskega.
Veliko samskih živi skupaj s starši, sorodniki, znanci, ja na istem naslovu in ja, samski.
Pa marsikdo je v vezi pa ne živi skupaj s partnerjem, živi sam.
Da ne omenjam tega, da nekateri živijo skupaj s partnerjem, niso samski, amapk partner ni prijavljen na istem naslovu.

New Report

Close