Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kompliciranje pri prvem otroku

Kompliciranje pri prvem otroku

Vsi vemo da mamice pri prvem otroku strasno kompliciramo mene pa zanima kaj konkretno to za vas pomeni? Morda poznate kaksen primer taksnega kompliciranja? Kaj mamice delamo pri prvem otroku pri drugem pa ne?

Jaz sem mogoče komplicirala pri prvem otroku, ampak sem pri drugem in tretjem tudi. Nekaterim je vseeno, če je otrok neumit, ni na zraku, nima dovolj možnosti gibanja, gre spat z umazanimi zobmi, zaspi pred tv…

Ena mamica je nekoč povedala:
‘Pri prvem otroku smo uporabili eno brisačko za brisanje po rokah, drugo za po telesu, tretjo za glavo…, pri druge smo uporabili njegovo brisačo, za tretjega smo uporabili prvo brisačo, ki nam je prišla v roke.’

Ravno nocoj sem se sama sebi smejala, ko sem tretjerojenca pripravljala na noč – je polletni fantek, ki ima starejšo sestrico in še starejšega bratca in je šel danes spat v roza pajacku. Prvorojenec je imel seveda modrega in bodi se je ujemal s pajackom 😀

Pa ravno uvajamo gosto hrano – pri prvem sem se držala tistih navodil o vrstnem redu živil, razporeditvi obrokov in količinah kot pijanec plota. Tretjemu ponudim, kar je pač na mojem krožniku njemu primernega, ko vsi jemo kosilo. Pretlačim z vilicami, nobenih kašic. Moram rečt, da se veliko hitreje navaja na gosto hrano kot starejša dva! 🙂

Pri prvem se lovis. Si nesiguren po domače nimaš pojma.. Pri drugem si že na konju vse je jasno…
Pri tretjem pa uživaš neobremenjeno ali roza pajacek ali rumen zelen….skratka to !

New Report

Close