Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek količina porabljene vode

količina porabljene vode

koliko m3 vode porabite v hiši 3 članska družina (na mesec) ?
na koliko časa vam menjajo števec za vodo?

Verjetno kakšnih 15-20 m3 pa že. Nisi povedala, kako velik vrt zalivaš, koliko korit z rožami in katerimi imaš, koliko imaš ozimnice, vinsko klet z vodnim hlajenjem in podobno.

9m3 za 4 osebe.

vodo za vrt in rože , tu uporabljam deževnico, ki jo zbiramo v cisterni, vina ne pijem, posledično nimam vinske kleti 🙂
mislim, da ozimnica, ki je ponavadi jeseni ,je strošek vode lahko samo 1x mogoče povečan

Pri nas cca 4 m3 po osebi.

6 m3 iz vodovodnega omrežja.
4 članska družina, 3x dolgi lasje. Kuhamo doma, oba delava od doma.
Koliko pa deževnice potrošimo pa nebi vedel, ker ni števca na ceveh, uporabljamo pa deževnico za zalivanje pranje avtomobilov, splakovalnike wc-jev in pisoarjev in pralni stroj.

12m3.

Večdnevni obiski, vrt.

Za mesec september smo porabili 5 kubikov vode, 4 člani (majhna otroka)

Res, vsa čast vam! 🙂

12 kubikov na mesec, 4 osebe, od tega dva najstnika. Preveč.


Kaj se vsi v enem čebru umivate? Samo ob nedeljah? Najprej ata, potem mama in na koncu v umazani vodi še otroka??
Perete nič? Kuhate? Pomivate?


To je 42 litrov na osebo dnevno. Očitno imate wc na štrbunk.


To je 42 litrov na osebo dnevno. Očitno imate wc na štrbunk.
[/quote]
!ahko pa prebereš, da imajo dva majhna otroka! Ki predvidevam ne uporabljata wcja in pri tuširaniu ne porabita ogromko vode.


!ahko pa prebereš, da imajo dva majhna otroka! Ki predvidevam ne uporabljata wcja in pri tuširaniu ne porabita ogromko vode.
[/quote]
Tudi 84 litrov vode na osebo je nerealna cifra.


Tudi 84 litrov vode na osebo je nerealna cifra.
[/quote]
Imaš več možnosti…
Ali se je avtor zmotil ali namerno zlagal, ali si se ti zmotil v kalkuliranju (preverjati se mi ne da), ali enega ali več ljudi septembra večino dneva ji bilo doma…
Tudi mi imamo verjetno septembrsko porabo verjetno manjšo kot oktobrsko. Zdaj je lepše vreme in se otroci več valjajo po tleh,posledično več pranja in tuširanja.


!ahko pa prebereš, da imajo dva majhna otroka! Ki predvidevam ne uporabljata wcja in pri tuširaniu ne porabita ogromko vode.
[/quote]

Ja splošno znano je, da se pri majhnih otrocih porabi manj vode……NEEEE

Ja splošno znano je, da se pri majhnih otrocih porabi manj vode……NEEEE
[/quote]
Sploh če kakajo v kahlo 🙂


Sploh če kakajo v kahlo 🙂
[/quote]
Moja prva replika je bila na komentar, če imajo wc na štrbunk… Ne, lahko imajo samo dva pleničarja in se pri tem prišpara pri kotličku. Aneee…
En kup razlogov je, zakaj so imeli tako nizko porabo v prejšnjem mesecu…


Moja prva replika je bila na komentar, če imajo wc na štrbunk… Ne, lahko imajo samo dva pleničarja in se pri tem prišpara pri kotličku. Aneee…
En kup razlogov je, zakaj so imeli tako nizko porabo v prejšnjem mesecu…
[/quote]

Taka poraba ni normalna, lahko so bili 3 tedne na dopustu….

3 do 5 kubikov na osebo naj bi bila neka normalna poraba. Mi tudi porabimo nekako tako.

Vse merilne naprave (števci, tehtnice ipd.) se umerjajo na 5 let.

Točno tako 4do 5 m3 na osebo, dojenček je enako kot odrasla oseba pri nekaterih še več, vse kar je manj od 4 m3 na osebo je po mojem mnenju tudi slabša higijena, manj umivanja, manj pranja itd.
Tako je iz izkušenj!

Točno tako 4do 5 m3 na osebo, dojenček je enako kot odrasla oseba pri nekaterih še več, vse kar je manj od 4 m3 na osebo je po mojem mnenju tudi slabša higijena, manj umivanja, manj pranja itd.
Tako je iz izkušenj!
[/quote]

Ali pa so manj doma in dejansko doma samo spijo in se tuširajo, kuhajo nič, perejo malo.

Štirje odrasli, čez vikend 5 ali 6, imamo precej rož, vrt, avtomobile peremo doma. Do zdaj smo porabili 24 m3 na mesec.
Pred dnevi dobili poračun, poraba naj bi bila skoraj še enkrat večja.
Res, da smo povečali vrt in kar nekaj zalivali, a vseeno se mi zdi preveč. Bomo malo bolj spremljali.

Taka poraba ni normalna, lahko so bili 3 tedne na dopustu….
[/quote]
Točno to je bil moj point pri postu, ki sem ga citirala…

Pri nas 2 kubika na mesec na osebo. Vem, da je malo, samo res u nulo šparamo.

New Report

Close