Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Slovenijo so kletvice prinesli južnjaki

V Slovenijo so kletvice prinesli južnjaki

Mi smo kulturen in neagresiven narod. Poslušajte te južnjaške kletvice in vam bo jasno kaj so oni.

je cudna zadeva ane? podpihovalka hinavska !

Pa ja de… še predno sem poznala pomen besede čefur, sem klela k star furman. Se je pa težko odvadit mastmilo.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.
nova
Uredništvo priporoča

Slovenski jezik nima kletvic.

P I Z D A in K U R E C sta čisti slovenski besedi, poglej v SSKJ. Slovenščina je imela ogromno kletvic, dokler se ni zgodil putanirizem

Itak ja LOL
Južnjaki so vam prnesl sam mal bolj “zanimive” al kako bi rekla, kletvice, ker Slo so nikakve, se prav smešn slišjo, kot npr:
Prmejdun, krucefiks, pismo, pizda, vrag te pocitraj, mejduš, porkaduš, porkafiks, mat kurba……

Itak ja LOL
Južnjaki so vam prnesl sam mal bolj “zanimive” al kako bi rekla, kletvice, ker Slo so nikakve, se prav smešn slišjo, kot npr:
Prmejdun, krucefiks, pismo, ******, vrag te pocitraj, mejduš, porkaduš, porkafiks, mat ******……
[/quote]

Tam kjer sd ne vid je piz.da pa mat kur.ba.

Itak ja LOL
Južnjaki so vam prnesl sam mal bolj “zanimive” al kako bi rekla, kletvice, ker Slo so nikakve, se prav smešn slišjo, kot npr:
Prmejdun, krucefiks, pismo, ******, vrag te pocitraj, mejduš, porkaduš, porkafiks, mat ******……
[/quote]

pozabla si na uno klasično “Naj te koklja brcne” haha 😀

pozabla si na uno klasično “Naj te koklja brcne” haha 😀
[/quote]

Ma sej jih je še cel kup, vrjetn tud hujših kot sm jih napisala. Avtorici sm sam hotla povedat, da je tud Slo kletvic ful, se pa res ful uporabljajo južnjaške, se mal boljš slišjo :))

Budale ste vsi po vrsti…kaj zaboga pa imamo bogi slovenčki svojega?? Že pred Karantanijo smo bili podjarmljeni…
Kar se pa kletvic tiče…
https://m.youtube.com/watch?v=D9c2vlR7rwU

Kletvice smo kar lepo posvojili, ker jih rabimo. “Tristo hudičev” in takšne, kot jih je že naštela Ena južna, so res prej smešne kot ‘praktično uporabne’.

Tole “kulturen in neagresiven narod” ne bo prav dosti držalo. Smo, recimo, za spoznanje kulturnejši od ‘južnih’, a vseeno precej zagovedani.

‘Agresijo’ oz. izražanje jeze (idr.) pa pregovorno hlapčevsko preveč tlačimo in jo držimo v sebi, kar potem proizvaja razne bolezni, depresije, samomore, alkoholizem, oz. tako nakopičena nekoč izbruhne vsa naenkrat, pa se potlej o tem piše v črni kroniki.
Zato, ko je ne-prilika takšna, pridejo prav sočne kletvice, da jezo lahko vsaj približno primerno izrazimo – jo ‘damo ven’.

Druga plat zgodbe pa so primitivci, ki kletvice oz. vulgarizme odvečno uporabljajo namesto vsake tretje normalne besede, kar pa je primitivno in neokusno, vendar taki se najdejo v vsakem narodu.

P I Z D A in K U R E C sta čisti slovenski besedi, poglej v SSKJ. Slovenščina je imela ogromno kletvic, dokler se ni zgodil putanirizem
[/quote]

A to ti je kurec topo rišić povedu?

Itak ja LOL
Južnjaki so vam prnesl sam mal bolj “zanimive” al kako bi rekla, kletvice, ker Slo so nikakve, se prav smešn slišjo, kot npr:
Prmejdun, krucefiks, pismo, ******, vrag te pocitraj, mejduš, porkaduš, porkafiks, mat ******……
[/quote]

…so VAM prnesl…?
Pa kaj ti sploh veš, revež, če še tega ne veš, od kod je tvoja mama! A ona tudi ne ve?

…so VAM prnesl…?
Pa kaj ti sploh veš, revež, če še tega ne veš, od kod je tvoja mama! A ona tudi ne ve?
[/quote]

Matr te mot vsaka beseda, ki jo napišm. A ta tvoj VAM, ni možn kakšnega druzga pomena? Da ti objasnm, da boš 1x doumel/a. So VAM prnesl-zakaj VAM? Ker nism jaz teh kletvic prnesla, so že obstajale, pa tud moja generacija ne. A zdej štekaš?
Jaz zase dobr vem kdo sm, kaj sm, kaj so moji starši, zato mi ne buzoriri s tem.
U PM ste eni zateženi s tem. Koji k…te tud briga kaj sm? Itak ko tuki gor napišm, da sm Slovenka, se eni bedaki režijo, karkol bi napisala kaj sm, je narobe. Dej brigi se zase, bo več koristi. Kolk imate eni dela z drugimi.
Še v slovnico se mi spust dej, to si pozabil/a.
BRUH

Matr te mot vsaka beseda, ki jo napišm. A ta tvoj VAM, ni možn kakšnega druzga pomena? Da ti objasnm, da boš 1x doumel/a. So VAM prnesl-zakaj VAM? Ker nism jaz teh kletvic prnesla, so že obstajale, pa tud moja generacija ne. A zdej štekaš?
Jaz zase dobr vem kdo sm, kaj sm, kaj so moji starši, zato mi ne buzoriri s tem.
U PM ste eni zateženi s tem. Koji k…te tud briga kaj sm? Itak ko tuki gor napišm, da sm Slovenka, se eni bedaki režijo, karkol bi napisala kaj sm, je narobe. Dej brigi se zase, bo več koristi. Kolk imate eni dela z drugimi.
Še v slovnico se mi spust dej, to si pozabil/a.
BRUH
[/quote]

Ne bom, to je tvoje delo.

Za od kod prihajaš pa, vseeno je ali letos, prejšnje stoletje ali prejšnje tisočletje.
Vam je vam, ni nam! Kot bi nekdo rekel, jaz ne sodim k vam.
Ali obratno, vi ne sodite k nam. Če to slišimo, točno vemo in ne moremo faliti.

Da te opozorim, to tako stalno govorijo politiki.
Kam torej spadajo? K tujcem, katerim? K nam ne!
Enako govorijo, da je kriva država, ne, da so oni.
Država smo mi, oni pa oblast.

Oni delajo pizdarije, pravijo pa, da jih država. No, je razlika ali ni? In to velika.
Si ali pa nisi.
Kletvice pa si prav opisala, bravo! Slovenija, oz.slovenščina jih res nima. Vse so uvožene.

Ne bom, to je tvoje delo.

Za od kod prihajaš pa, vseeno je ali letos, prejšnje stoletje ali prejšnje tisočletje.
Vam je vam, ni nam! Kot bi nekdo rekel, jaz ne sodim k vam.
Ali obratno, vi ne sodite k nam. Če to slišimo, točno vemo in ne moremo faliti.

Da te opozorim, to tako stalno govorijo politiki.
Kam torej spadajo? K tujcem, katerim? K nam ne!
Enako govorijo, da je kriva država, ne, da so oni.
Država smo mi, oni pa oblast.

Oni delajo pizdarije, pravijo pa, da jih država. No, je razlika ali ni? In to velika.
Si ali pa nisi.
Kletvice pa si prav opisala, bravo! Slovenija, oz.slovenščina jih res nima. Vse so uvožene.
[/quote]

Uf, spet ti zatežena baba no ja, al pa desc,
Dej skini se z mene, a si ti moten/a? Me sploh ne zanima kako ti razumeš, sm napisala kaj sm jaz s tem misla in to je to.
Sm pa to kar sm, naj te tud to ne skrbi. To je čist moja stvar, tvoja niti mal ne.
O kletvicah sm pa že dala svoj komentar.

https://www.leemeta.si/blog/zanimivosti/slovenske-kletvice-in-psovke

http://razvezanijezik.org/?page=kletvice+v+sloven{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dini

Fant, ti si se pa malo zajebal! Hahahaha? Kulturen? Neagresiven hahahaha. Kulturni in neagresivni vozniki. Hahahehe. Poglej mrtve na cestah!
Samo poglej naše medsosedske odnose!!!! Halllloooooooo.Preštej mrtve v ubojih in umorih.
Sosedu naj crkne krava. Od kod ti takšni pogledi? Jebo te ja dupe hahahehe. Tebe. 3 krat.

Vedi to. Mali narod kot smo mi, če je hotel obstati ob tako močnih in številčnih sosedih, kot so Germani in Romani, je moral biti in je smotan.

Zaklet moraš, da si ventile odpreš. Sej po smešnih slovenskih kletvicah se je videlo, da servilni slovencelj tega ne zna, raje jezo usmeri vase in se na koncu fenta, kot da bi jezo usmeril v pravo smer.

Ali se mu pa prej sfuzla, pa se začne znašat nad nekom tretjem nedolžnem ali pa spletkarit nekje podmuklo. To je narava slovenclja.

Sam to pa imate prav. Ko se kdaj pogovarjam s kakšnim pravim južnim priseljenim staroselcem in preživim ves rafal kletvic, ki so samo del pogovora, sploh niso mišljene kot žalitve, sem potem še nekaj dni v takem stresu, da bi se najraje fentala.
Ves tisti njegov ventil prenesem na svojo psiho potem je pa ne znam spucati. No, saj čas potem spuca, ko pozabim pa spet zadiham 🙂
Je pa res, da dlje kot živim v takšnem okolju, bolj obremenjeno se počutim, bolj nevredno in bolj samouničevalno 🙂 ker sem bila vzgojena, da se na ulici ni vljudno spihati. Sploh na drugih ne. Drugi na meni pa se očitno lahko.

Določene kletvice so nekateri slovenci uporabljali že v pradavnini.
Je pa res,da ne takih vulgarnih in v takem obsegu kot se to čuje danes.
Pri onih od dole,pa je res skoraj vsaka druga beseda kletvica.
Tako pri moških kot ženskah
Kar se pa agresije tiče je pa res,pri njih ne gre milo pač s silom.
Je pa na žalost res,da se slabo zelo rado širi.
I

https://m.youtube.com/watch?v=k7ZSCFO50Hw
To je to…za nas je usput…

To kot je nekdo zgoraj napisal je psovka. Užalil je Cimeta. Kletvica bi bila, če bi rekel, pi, m. sem jezen kot ris, ker ni bilo gola.

Še nekaj mojih kletvic: zarukanec, kreten, trot, loj od loja, dim od dreka, bivol zatelebljen.

New Report

Close