Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prehranski paketi za socialno ogrožene so zanič

prehranski paketi za socialno ogrožene so zanič

Ta mesec sem šla prvič na Rdeči križ po paket s hrano. Datum za ponovni paket imam dodeljen čez 2 meseca. Torej vsebina paketa za dva meseca:
– 9 polkilogramskih vrečk makaronov (kaj naj počnem s tolikšno količino makaronov, ki so mimgrede neprebavljivi; trdi, se ne dajo skuhat, gumijasti, občutek imaš kot da ješ plastiko, skratka najslabše možne kvalitete. Vprašanje s čim naj bi si ljudje prelivali makarone??? naj bi raje dali konzerve z omakami, makarone za pol evra lahko že sam kupiš).
– 1 kg riža (ker polkilogramskih pakiranj najbrž ni)
– 2 kg moke (samo?!)
– 1 liter olja (to naj bi zadostovalo za 2 meseca?!)
– 8 litrov mleka
– 3 konzervice graha, 3 konzervice koruze
– 200g Cedevite znamke Tuš
– 3 paštete, 2 mesna narezka (vse s svinjino, česar ne jemo)
– 3 konzervice rib
– 470g petit keksov
– polbeli hlebec (katerega mi je kar zakotalil preko mize kot da si ga je sebi odtrgal od ust)

Evo, to je za 2 meseca. En kup zanič makaronov in par drobnarij. Si pa tam cel ponižan, osramočen in samo moliš, da ne srečaš kakšnega znanca. To vse razen makaronov poješ v treh, štirih dneh. Kako ste pa ostali zadovoljni s paketi? In kaj imajo od oblačil na voljo, vse rabljeno? Me je bilo sram tja iti.
Kaj pa vi počnete z makaroni? ker ti res niso za jest. Količine ostalega so premajhne, lahko bi bilo par galonov solate (npr, rdeče pese, kumaric, paprik, ipd), kakšna juha v vrečki, kaj od zelenjave, mesa itak ni…

– 1x pšenični zdrob, to sem tudi dobila

Makaroni ti niso vsec, pri rizu te moti embalaza, pastete in mesnih narezkov ne jeste, rabljenih oblacil ne nosis. Ja no, potem bodi pa lacna in naga. Jaz bi bila vesela, da vsaj kaj dobim.

nova
Uredništvo priporoča

Ne laži, da bi bila raje brez dohodkov in prejemala omenjen paket kot pa se vsak mesec preseravala s plačo. Ne delaj se norca iz socialno šibkih!!!!! In ja, mi ki hodimo po pakete, lahko o sadju in zelenjavi samo sanjamo, za nas so predvideni pofl makaroni 2x dnevno na jedilniku. Če bi pa ti bila vesela takega paketa, pa daj odpoved takoj jutri, pa ga boš deležna. Aja, samo v primeru če ima tudi mož nizke dohodke, tako da ne seri.

Ta tema je že bila, popolnoma identična. Kaj naj ti rečemo? Če ti hrana ni všeč, si pa kupi drugo, sej socialko verjetno dobiš.

Za vsakega palica raste! Enkrat boš tudi ti v vrsti na rdečem križu!

Ne laži, da bi bila raje brez dohodkov in prejemala omenjen paket kot pa se vsak mesec preseravala s plačo. Ne delaj se norca iz socialno šibkih!!!!! In ja, mi ki hodimo po pakete, lahko o sadju in zelenjavi samo sanjamo, za nas so predvideni pofl makaroni 2x dnevno na jedilniku. Če bi pa ti bila vesela takega paketa, pa daj odpoved takoj jutri, pa ga boš deležna. Aja, samo v primeru če ima tudi mož nizke dohodke, tako da ne seri.
[/quote]

Ne znas brat? V njenem polozaju, bi bila vsega podarjenega vesela. In sem bila, ko sem bila brez sluzbe. Ona pa ni. To ji ni vsec, drugo jo moti, tretjega ne mara. Kaj naj recem, kot naj bo pa lacna, ce ji podarjeno ni vsec.


Mam nekaj vprašanj in komentarjev:
– glede omak se strinjam
– kaj zaeni makaroni so to, iz kakšnih sestavin, da se ne skuhajo?
– preostali riž lahko preložiš v drugo vrečko in zapreš z elastiko, če te skrbi, da bi se pokvaril.
– kaj ti bo več kot 2kg moke, dosti pečeš (kaj)? bela moka je itak strup, predelano mleko pa tudi.
– olje pijete na žlico, ali cvrete? tudi cvrtje je strup.
– kaj je s svinjino, da je ne jeste?
– si nergala tudi pri prodajalcu kruha?
– kaj pa te briga, če te vidijo znanci, mogoče pa bi ti kdo hotel pomagat, ali pa tudi oni kaj rabijo (lahko bi hoteli kaj menjat)?
– na Rdečem Križu so ponavadi bila rabljena oblačila, ti bi nove Gucci in Armani?
– juhe v vrečki so šele strup (MSG)

Gotovo ta tema ni provokacija?

Ne znas brat? V njenem polozaju, bi bila vsega podarjenega vesela. In sem bila, ko sem bila brez sluzbe. Ona pa ni. To ji ni vsec, drugo jo moti, tretjega ne mara. Kaj naj recem, kot naj bo pa lacna, ce ji podarjeno ni vsec.
[/quote]

Všeč ji nista makaroni in narezki, ostalo je količinsko neustrezno, Znaš ti brati? In roko na srce, takega jedilnika nihče nima, pa socialna pomoč gor, dol. Nihče ne je testenine vsak dan ali bog ne daj dvakrat na dan.

Všeč ji nista makaroni in narezki, ostalo je količinsko neustrezno, Znaš ti brati? In roko na srce, takega jedilnika nihče nima, pa socialna pomoč gor, dol. Nihče ne je testenine vsak dan ali bog ne daj dvakrat na dan.
[/quote]

Ti pa bolj malo veš o življenju. Verjetno si spravljena v svojem varnem zapredku in redkokdaj pokukaš ven.

Ti pa bolj malo veš o življenju. Verjetno si spravljena v svojem varnem zapredku in redkokdaj pokukaš ven.
[/quote]

Jih ješ ti dvakrat na dan?

Jih ješ ti dvakrat na dan?
[/quote]

Jih.

Še enkrat.
Jaz ti ne bi nič dala, ker očitno imaš prepolno rit vsega.

Svoj čas sem delal pri Karitasu, takrat, ko smo dobili begunce po vojni na HR in v Bosni. In so bili ti paketi veliko bolj radodarni do ogroženih: ementalec, suha salama , tista čajna velika, čokolada, čokolino, napolitanke, ribje konzerve in pašteta, viki krema, kak čaj in tudi kava, polenta, ragu konzerva, ipd. tudi jabolka in krompir so se znašla v paketu.
Zdaj berem, da je bolj švoh tole. Slovencem gre menda boljše, saj tako nam plozajo, a za reveža je očitno slabše poskrbljeno. Žalostno.

Zadnji komentar pove vse, oblastniki bi nas najraje prepričali, da lahko preživiš izključno z osnovnimi živili, krompir, testenine, in riž.

Zna biti tudi to da ponujajo plasticne makarone. Menda kitajci izdelujejo poceni plasticno hrano. Brala sem o plasticnem rizu. In seveda je mozno da je ze v EU ki potem to deli nam in ostalim vzhodnim revnim drzavam.
Je to mozno?

Ne jeste svinjine? Ste muslimani? Ali pa samo niste dovolj lačni? Resnično lačen bi bil hvaležen za to, celo za gumijaste makarone – pa ne pravim, da je prav, da dajejo najslabšo kvaliteto od sebe. Ne moremo pa pričakovati, da bo RK ali Karitas kupoval drage in kvalitetne stvari.

Ja, lahko prezivis samo z osnovnimi zivili.

Seveda pa je treba iz tega znati kaj skuhat. Saj imate olupljen cajt.

Iz 9 paketov makaronov na 2 meseca pridejo makaroni 1x ali 2x na teden, odvisno za koliko ljudi. Na zalost nekateri res niso dobri in po drugi strani dobis dobre za manj kot 50 centov. Ampak ce ze imas makarone, ti ostane 50 centov za cebulo in pelate in naredis omako.
Kila riza je za 2 do 4-krat, spet odvisno, za koliko ljudi.
2 kg moke je malo, liter olja je tam-tam, ampak boljse nekaj kot nic. Nakladanje, da je bela moka strup, je ob 5 kilah makarinov (iz iste bele moke) malo neprimerno.
Paketi niso misljeni kot dietna prehrana, zato so notri pac neke konzerve.
Cudim se izbiri mini konzerv, ker so drazje od polkilskih in cudim se izbiri koruze, ker si marsikdo ne ve z njo kaj zaceti. Boljsa izbira bi bila cicerika ali fizol, pa niti ni treba v konzervi.

Sicer pa, kar ti od paketa ne pase, poskusis zamenjat. Makarone za jabolka ali pastete za jajca. Pa spet imas nekaj, da ni treba kupit in prihranis kaki evro.

Sicer pa se mi zdi tema grda provokacija, razen ce je avtorica res do konca obupana in zaradi tega neiznajdljiva.

Jah lej, otroci po navadi tudi piskajo (sploh pubertetniki), da ni v hladilniku nič pametnega za jest. Pa normalni starši zgolj skomignejo z rameni in rečejo, naj pač sam napolni hladilnik.

Jamranje je konjiček določene skupine v naši lepi Sloveniji. Smola je samo in edino bolezen, drugje je potrebna akcija.

Še break news: Trenutno stanje v državi je pomanjkanje nižje kvalificirane delovne sile. Z minimalcem lahko kupiš boljši ”paket”.

Ja, saj vemo, kaj sledi: ne razumemo, nismo v taki situaciji, ni pogojev, starši ne pomagajo, nič ni bilo podarjeno…….. Saj pravim, določena skupina. Zeh.

Žal se moram strinjati z tem zapisom. Pred časom me je znanec prosil, če jo lahko zapeljem do ZPM po “socilani paket” zanj in 4 leta staro hčerko, ker je brez avta. V dveh velikih plastičnih vrečkah je dobil cca. 20 paketov listnatega testa za bureke ( datum roka uporabe je že minil) , 20 paketov (!!) začimbe zelenjavna ponev, ene vložke ( ??), 1 x milo, 1 x med , 2 x čaj,pa še nekaj drobnarij.
Bil sem šokiran nad tem, pa tudi nad podcenjevalnim odnosom zaposlenih v ZPM. Kako zviška je ženska ,ki mu je predala paket gledala nanj. Potem sem ga sam odpeljal v trgovino in si je izbral,kar dejansko potrebuje in sem to poravnal.

Očitno je tako, da te humanitarne organizacije brez kakršnekoli presoje namečejo v pakete, kar pač dobijo. Veliki trgovci pa se na tak način znebijo robe z pretečenim datumom uporabe in se nato hvalijo ,kako humanitarne so.

Too sm hotla vprasat
Ali je paket za vse enak ali dajo kar imajo.

na teh organizacijah nekaj dobijo, nekaj hrane pa kupijo.
To je samo še nekaj dodatnega, ne pomeni, da kdo misli, da bo neka družina samo dva meseca živela od tega. Logično je, da so osnovna živila, ki se ne pokvarijo tako hitro.
Imajo pa mnogi, ki so bili navajeni na pogrej in pojej varianto, težavo pri pripravljanju hrane.

Skuhani makaroni plus kakšna mesna konzerva je dobra hrana za psa.

Pri teh zastonj, v navednicah, paketih prehrane, se je treba vprašati, od kod in kdaj, izvirajo sestavine.
Koliko stanejo in kdo se okoristi z manjkom.
So iz magacinov, kjer jim bo pretekel rok uporabe in jih je treba spraviti med ljudi, da se lahko nabavi nova zaloga.

Odkar naj bi imeli ilegalne prebežnike, je problem pomanjkanja sredstev za ljudi na več nivojih.
Tu se jasno kaže, ker taka vsebina paketa ni niti za enega samskega, po količini in po sestavi.
Krade se že itak, preden pride do uporabnika, še enkrat.
Unicef je šolski primer.
Avtorica ima prav.

New Report

Close