Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KONČNO Pregon sovražnega govora s spleta

KONČNO Pregon sovražnega govora s spleta

http://www.rtvslo.si/slovenija/pregon-sovraznega-govora-s-spleta-ali-je-bolje-mehak-ali-trd-nacin/434272

V Nemčiji je začela veljati zakonodaja, ki drastično finančno sankcionira družbena omrežja, ki ne bodo dovolj hitro odstranjevala sovražnih vsebin. Podobne zakone sta sprejeli tudi Francija in Velika Britanija. Ali bo temu sledil celoten EU?

Pa se ti to zdi OK? Totalitarni režimi se načeloma niso izkazali za dobre.

forumi se bodo premaknili na darknet

nova
Uredništvo priporoča

ja, zdi se mi zelo ok, ker retorika iz virtuale počasi prehaja tudi v realo, to pa ni ok.

Sem ZA, ker je v Sloveniji tega občutno preveč.
Največkrat pa ga žolčno izvajajo desničarji, ki se skrivajo pod lažnimi (kakšni strahopetci) FB profili.

a, če natipkam, da je avtor/ica tako posebna oseba, da ji zihr ni bilo treba hoditi v posebne šolo … ane, da to ni sovražni govor ☺

Brisat ne, ampak na sodišče pa globo upalit. Pa tudi ne vsake malenkosti. Tiste, ki je “Zlovenija” razgalila, so pisali nekateri ne nekega “sovražnega govora”, ampak je bilo direktno pozivanje k nasilju. So kar lepo debatirali, koga je treba zaplinit, pa naj Hitler pride nazaj, da spuca te in te in podobno …

To je problem. Da bo naprimer levičar napisal za desničarja, da je gnoj, ne bo sovražni govor obratno pa bo. Ne ni dobro to zame. Ali pa o krščanski veri se na tem forumu dnevno pišejo sovražni spisi,pa niso brisani, ko se govori o muslimanski veri pa takoj. Vidiš sovražni govor je vedno za nekoga takrat, ko žali njegova prepričanja. In najbolje, da se potem internet in medij zapre.

Problem je v tem, da naj bi bili sankcionirani lastniki spletnih strani, ne avtorji napisanega 🙁

Torej, če jaz tule napišem nekaj konkretno problematičnega, ne bom kaznovana jaz, ampak bo kaznovan MON, ker me ni brisal 🙁

Definitivno pa se strinjam, da bi bilo treba sankcionirati pisce.

Folk, če ne razumete TROLLANJA nimate kaj počet na internetu. Vsi vzamete na internetu tako resno.
Ravno v tem je čar, ker je internet svoboden (bil nekoč).

bolj kot se preganja, bolj bo v vzponu…to so dejstva. ljudje znorijo, ko jim nekdo cenzurira normalno vsebino, potem pa se začne stopnjevanje….
sam si tega ne želim, prepovedi in striktne cenzure namreč, saj to vodi v diktaturo in ni več nobena demokracija in svoboda govora….kajti cenzura se zelo hitro sprevrže v zlorabo s strani priviligirancev…postavlja se vprašanje kdo bo cenzor in merila za cenzuro

Se strinjam s tem, ko nekaj prepoveš je tega vedno več. Torej s tem ne bodo naredili nobene dobre stvari. Poglejte drogo, strogo prepovedana pa jo je v vsaki vasi na svetu dovolj.

Ja ni ravno tk enostavno. Umori so prepovedani. Pa misliš, da jih bo manj ali več, če jih dovolimo?

Problem je v tem, da naj bi bili sankcionirani lastniki spletnih strani, ne avtorji napisanega 🙁

Torej, če jaz tule napišem nekaj konkretno problematičnega, ne bom kaznovana jaz, ampak bo kaznovan MON, ker me ni brisal 🙁

Definitivno pa se strinjam, da bi bilo treba sankcionirati pisce.
[/quote]i

In to zelo visoki zneski. Milijonski. In kaj je zdaj sovražni govor je tudi vprašanje. Ko nekdo napiše svoje mnenje ga lahko nekdo hitro označi za sovražni govor, ker ljudje to zelo izkoriščajo.

i

In to zelo visoki zneski. Milijonski. In kaj je zdaj sovražni govor je tudi vprašanje. Ko nekdo napiše svoje mnenje ga lahko nekdo hitro označi za sovražni govor, ker ljudje to zelo izkoriščajo.
[/quote]

Zapisi, kot so bili na strani Zlovenije, kjer so pozivali k pobijanju .. definitivno so bili sovražni govor..

Niso prepovedani. Od kdaj. Droga pa je prepovedana. Uboj se kaznuje, pa ne vsak, saj zdaj se na milijon moških bori in ubija.

S tem se želijo tisti na oblasti zaščititi in želijo absolutno oblast nad vsem in jih volja ljudstva ne briga, dobro tudi sedaj jim ni mar za ljudi, samo je absolutnost manjša, ker kake stvari pridejo na dan, ki jim ni v interesu. Skratka gre za omejevanje demokracije, svobode govora, kar je škodljivo in nevarno!

Seveda podpiram.

Niso prepovedani. Od kdaj. Droga pa je prepovedana. Uboj se kaznuje, pa ne vsak, saj zdaj se na milijon moških bori in ubija.
[/quote]
ne umor in ne droga nista prepovedana … sta pa kazniva – če storilca ujamejo ☺
če bi bilo prepovedano, se ne bi moglo zgoditi, ker bi tisti, ki bi prepovedal tudi onemogočil izvedbo

Niso prepovedani. Od kdaj. Droga pa je prepovedana. Uboj se kaznuje, pa ne vsak, saj zdaj se na milijon moških bori in ubija.
[/quote]

Ne, niso prepovedani? Kaj pa? Napisano je umor, ne uboj.

Če te dobijo, da moriš, te zaprejo
Če te dobijo z drogo, te zaprejo

Kje ti razliko vidiš?


ne umor in ne droga nista prepovedana … sta pa kazniva – če storilca ujamejo ☺
če bi bilo prepovedano, se ne bi moglo zgoditi, ker bi tisti, ki bi prepovedal tudi onemogočil izvedbo
[/quote]

Prepovedi tudi lahko ne upoštevaš, pa je še vedno prepoved.

To gre spet na račun politike, vere, elite. Vsak, ki bo napisal svoje mnenje, čeprav ne všečno njim,bo brisan, administrator foruma pa kaznovan. Ljudje pa spet v luft skačejo kako je to super so jih pa spet nategnili na celi črti. Boš napisal nekaj proti Janši ali Kučanu boš brisan, ker je sovražni govor. Boš napisal svoje mnenje o Muslimanih boš brisan. Tudi tisti bodo brisani, ki bodo pisali svoje mnenje o krščanski veri.

Proti politikom si že bil brisan 10 let nazaj, samo politik je moral se pritožit. Razne razžalitve in podobno so že ogromno let v zakonodaji.

Sovražni govor je pa nekaj drugega sicer. Bolje bi bilo sicer poimenovat “pozivanje k nasilju” ali kaj podobnega, da bi bilo bolj jasno.

cenzura je vso svojo veličastnost v zlorabi pokazala že z migranti in z njimi povezanimi zadevami….brez kakšnega posebnega zakona.

osebno si ne želim brati samo všečnih zadev in tistih ki so v mainstreamu…..hočem vedeti in brati, kaj razmišljajo, kako se obnašajo itd ljudje, ki niso zavezani sistemu, ki so opozicija, pa ne nujno politična, da se lahko razbere kolikor toliko realna slika situacije. enopartijsko trobljenje v isti rog me ne zanima.
tisti, ki se zavzemajo za razne cenzure, naj se raje zamislijo v različne situacije, ko bodo morda oni želeli nekaj povedati in spraviti v javnost, pa ne bo šlo…saj poznate tisti rek…kole sreče se okreče….mimogrede se znajdeš na bregu, ki ni v skladu z vladajočimi smernicami…..denimo, levičarji, ki to najbolj zagovarjajo, naj se zamislijo, kaj bo, če je tak zakon sprejet in pride na oblast Janša……kako jih bo ZAKONITO brisal…..

Ni res. Tukaj si brisan, če napišeš drugo prepričanje kot ga ima drugi bralec in si brisan. Kajti takoj se sklicujejo na sovražni govor.

New Report

Close