Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

Čuš bi zopet zaprl trgovine ob nedeljah

https://www.dnevnik.si/1042786739

In se bodo spet lastniki trgovskih podjetij razburili, da se jim krši pravica do dela… ravno zaradi tega se ne upošteva rezultat prejšnjega referenduma.

2003 smo to ŽE izglasovali!!

nova
Uredništvo priporoča

Izglasovali smo že, izglasovali. A pa so trgovine ob nedeljah zdaj zaprte? Ne? zakaj že ne?
In zakaj naj bi bilo tokrat, po Čuševem predlogu kaj drugače???

Jaz sem za, pa kaj potem če smo že izglasovali!

Bedarija. A res nima boljše ideje za nabiranje političnih točk? Ob nedeljah odprte trgovine so vse, kar je narobe v naši družbi?

naša družina NE hodi v trgovino ob nedeljah !

V Avstriji imajo mnogo dalj časa kapitalizem pa so v nedeljah vse trgovine zaprte v sobotah pa tudi vse po najkasneje 18h. In vsi normalno še celo bolje živijo.

Škoda glasu zanj, ker odkriva toplo vodo.
Upošteva naj se rezultat referenduma, kjer smo to že vzeli.

Tip res odkriva toplo vodo, ni kaj.

To je čisto brezveze in sam populizem dokler imamo uzakonjeno pravico do dela po lastni izbiri.
Kako boste nekomu prepovedali da dela v nedeljo če želi?

Vzemite za primer malega lastnika lokalne trgovinice, kjer je zaposlen samo on; Ne morete mu prepovedovati kdaj sme in ne sme delati.
Ampak če je tako – ne morete prepovedovati tudi velikemu lastniku – saj gre za enakost pred zakonom.

In točno zaradi tega je takrat ustavno sodišče odločilo, da so lahko trgovine v nedeljo vseeno odprte …

Ne bodi no zdaj spilferderber, ko je vendar jasno, da je kapitalizem kriv za vse.

ON-LINE naročajo ker ne vem..kako drviš iz službe po otroke v vrtec, šolo..ob 17h in potem drviš naprej sam in otroci lačni, utrujeni, znervirani..v nakup živil ..in imaš recimo za to torej (s prevozom, iskanjem parkinga itd) čas pol ure. Zdaj pa pazi na otroke, odgovarjaj na vprašanja, išči parking, išči artikle..ma daj, malo morgen.

In točno zaradi tega je takrat ustavno sodišče odločilo, da so lahko trgovine v nedeljo vseeno odprte …
[/quote]

takratno ustavno sodišče pa ni reklo nobene o tem, da je treba prodajalke tudi pošteno plačat, niti o tem, da je v demokraciji treba na referendumu izraženo voljo ljudstva upoštevat.

lastnik tiste lokalne trgovinice pa že ve zakaj dela, zaradi mene lahko tam vedri ali oblači petindvajset ur na dan…

V tujini imajo to tako narejeno, da majhne turistične trgovinice so lahko odprte, majhne družinske trgovine. Vse se lahko naredi, če se da. Samo naši politiki samo govorijo, dejanja so jim pa španska vas. Dejanja imajo samo za sebe, da pišejo zakone, da so oni kriti. Mali človek pa daleč od tega. Vse se da ljudje. Samo tako ste zmanipulirani in iščete izgovore zakaj se nekaj ne da.

V nedeljo ne hodim v trgovine. Vse se da med tednom uredit.

takratno ustavno sodišče pa ni reklo nobene o tem, da je treba prodajalke tudi pošteno plačat, niti o tem, da je v demokraciji treba na referendumu izraženo voljo ljudstva upoštevat.

lastnik tiste lokalne trgovinice pa že ve zakaj dela, zaradi mene lahko tam vedri ali oblači petindvajset ur na dan…
[/quote]

Ma, da. Moraš vedeti, da je tukaj na monu veliko ljudi, ki imajo svojo politično pripadnost in bodo vse razloge našli, da jih ščitijo. Na ljudi pa ne bodo gledali. Torej isti ko politiki.

Delam do 16:30. Imam dva otroka v vrtcu. V trgovine ne hodimo ob sobotah in nedeljah s principa.
Se da. Pač si naredimo načrt in seznam nakupa in ne kupujemo vse povprek. Pa v nedeljo ne jemo svežih žemljic za zajtrk pa se da.


sem takoj za, pa nisem v tej branži


Ustavno sodišče je kršilo ustavo, ker ni upoštevalo večinske volje ljudstva!
Vse drugo je samo nakladanje!
In ti ti dobro veš!

Verjetno vsakemu prav pride, da so na voljo trgovine odprte tudi ob nedeljah? Meni že. Je pa res, da bi bilo prav vprašati tudi prodajalke kaj one menijo o tem? Lahko tudi anonimno, če jih je strah za službo. Mogoče celo njim to ustreza.

Nisem za to.

Zakaj?

Pri nas imamo tudi službe ko greš po temi in po temi prideš… 6x na teden-trgovine zaprte. torej grem v nakup življa lahko le 1x tedensko. Ne mi pisat, da naj drugi zame opravijo nakup – ker to tako ne gre.

In tudi zato nisem, ker si bodo potem spet albanske pekarne še bolj polnile blagajne. Sem zato, da se blakanske pekarne pozaprejo in da se odselijo drugam, ne pa da izkoristijo tržno nišo zaprtosti slovenskih trgovin.

Če pa kdo res ne bo zmogel brez tega, da bi bile trgovine znotraj EU odprte tudi ob nedeljah, potem se bo pa ptreba v kakšno Avstrijo preseliti.

kdor ne more svoje plače zapravit od ponedeljka do petka je ni zaslužil z delom…

kdor ne more svoje plače zapravit od ponedeljka do petka je ni zaslužil z delom…
[/quote]

Dej ne blebeči bedarij. Zagotovo si iz JU in boš lahko “spustil-a svinčnik iz rok” čez 3 do 4 urce do jutri….

New Report

Close