Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A ste tudi vi že siti zanič oblačil po trgovinah?

A ste tudi vi že siti zanič oblačil po trgovinah?

A ste tudi vi že siti poceni in ne tako zelo poceni oblačil, ki so po 2 tednih ponošene in scufane. Predvsem kakšni puloverčki.

In potem ugotoviš, da je roba iz Hoferja in Lidla boljše kvalitete kot pa H&M, New Yorker. Res je tako. Zgrožena sem. Da mam hlače iz Hoferja, že na leta in zdržijo, iz New Yorkerja pa sprane po 2 tednih.
Isto jopice. Nikoli več. 2 tedna, pa je tako scufana, da jo lahko samo še v smetiš vržeš. Sita sem te zanič robe po trgovinah. A vi tudi?
Al pa čevlji. Dobesedno mi je podplat razpadel, še vem ne kdaj, kar cvetet je začel. Sem privlekla 70 let stare čevlje od ene pra žlahte, pa jih nosim, ker je spet taka moda. Ta novi so mi pa po enem letu začeli razpadati. Grozljvo zanič stvari so. Tako zanič, da je škoda denarja.

Kako vedeti kakšen pulover kupiti, da ne bo scufan po 2 tednih?

Tako zanič je, da nič več ne kupim.
Še dobro, da imam stare in zelo kvalitetne stvari, ki jih nisem zavrgla.Zdaj nosim to.
Dobri materiali in še po 30 letih kvalitetno.
Naj se jim svaljka po trgovinah.
Dokler ne bo boljše robe, ne kupim prav nič v Sloveniji.

Zakaj pa kupuješ poceni stvari in hodiš v takšne drugorazredne trgovine, kjer prodajajo nekvalitetno blago. Pojdi raje v Maximarket, Namo, Tkanino in Modiano. Tam se lahko oblečeš lepo in in predvsem kvalitetno. Seveda je višja cena, je pa tudi neprimerno boljša kavaliteta in takšna oblačila potem lahko nosiš tudi več let. Sama se držim reka: Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni. Boljše je imeti v garderobi manj, pa te kvalitetne stvari, kot pa veliko brezveznih cunj, ki se že po prvem pranju razvlečejo in izgubijo obliko. Škoda denarja, za taka pofl oblačila, ki so mimogred še preplačana.

nova
Uredništvo priporoča

Pojem dobrega nakupa itak da ni New Yorker.
Cunje kupuje ponavadi v autletih ko so znižanja. Imam malo kosov, vendar tiste kvalitetne.
Čevlje pa mirel. Res, da so cca 70-100 eur ampak po treh sezonah še vedno kot nove pa jih nosim od marca do konca maja ter od septembra donovembra.

Ne samo, da je roba nekvalitetna, se grda je!

Sem v fazi kupovanja cevljev in to sem jih sla ze 3x gledat, pa nobenih kupila! Rada bi cevlje, ki pasejo na vse, pa tega ni! Bi morala kupit troje! Da ne govorim o tem, da je 40 stevilka znanstvena fantastika! Kaj potem sploh kupijo zenske z 41-42, ki jih ni malo?!

Roba v trgovinah vse neke pisane in nacickane stvari, pa nimam nic proti barvam, ce so jasne in lepe, ne pa neke blede melirane barve, vzorci pa kot da so jih naredili samo zato, ker so evo danes vzorcaste jopice moderne – vzorci so grdi, potrudite se z lepsimi!

V Hoferju sem do zdaj kupila.le kaksno majcko in sem z njimi zadovoljna, dober bombaz, kvaliteten. Imam nekaj stvari se od mame, iz avstrijskega Hoferja, stare 30 let in so super, tako posteljnina, kot brisace in kuhinjske krpe, pa se nekaj oblacil.

Hehe, si me nasla danes, ko ravno bentim nad stacunami!

Kje pa so kakšni outleti v Kranju?

Lewis (jeans + čevlji, 100 € + 70 €)
S Oliver (puhovka, 149,99 €, majica 25 €)
Tom Tailor (kratke hlače, 50 €),
SuperDry (hoodie, 80€)
… vsa ta oblačila sem kupila letos v SLOVENIJI!!!!
in vse to se je po parih nošenjih – UNIČILO, torej … zmuckalo, raztrgalo, odlepilo, razvleklo, obledelo!!!
Obup!
Odločila sem se, da v Sloveniji novih oblačil NE bom več kupovala.
Škoda vsakega centaza to škart, tretje razredno robo, ki se prodaja v Sloveniji.

Malo morgen. Tudi Modiana je začela uvažat neke čudne znamke, ki na prvi pogled sicer lepo izgledajo, ampak zadrge se čudežno uničijo v pralnem stroju, v sušilcu pa gre za dve številki skupaj.
Pri zadnjih kupljenih stvareh sem bila zadovoljna samo s Cecilom in Street One.
Držim se samo še preverjenega.

Pa še superge Asics, 139,99 €, mrežica, se je raztrgala (preparela) po 3 mesecih.
Sumim, da nam določene firme (sploh Lewis) …. prodajajo FAKE robo v Sloveniji!
Ne zaupam jim več!

Outleti so kar dobra stvar, se posebaj ce se vsedes v avto in zapeljes do recimo Eisenstadt-a ali Benetk. Pac, rabis nek vecji bazen kupcev za tako velik outlet, ni druge.
Ostalo pa… moras vedeti kaj in kje kupit. “se strinjam in dodajam” mislis da je 40 problem? jaz nostim 43-44, to je pa znanstvena fantastika. Se dobro da nimam pojma kako se v petkah hodi (in zato tudi ne iscem takoh cevljev). Vsaj unisex cevlji in supergi so hitro v vecjih stevilkah.
Hofer, Lidl in podobni… Za poceni robo so super. Sem pri njih nekaj let nazaj kupila delovne hlace, pa so se vedno v enem kosu, ceprav so vajane kar grobega ravnanja (no ja, sicer pa saj to je namen dleovnih hlac).

Uvažajo tretje razredno robo, ostanke iz severnih držav. To je desjtvo, enako kot pri hrani.
Kratke majice, spodnje hlače, nogavice, tukaj še ni razlik, ko pa si želiš kupiti kakšne vredu hlače, srajco in ostalo, tukaj pa lahko konkretno zašvicaš.
Tudi dražja roba ni veliko boljša, čeprav v Zari in Clopenburgu se da dobiti tudi kvalitetno robo.
Je pa res, da ta vmesni segment izginja in se nadomešča z škart robo.

Ni samo v Sloveniji tako. V tujini je enako. Materiali vedno vecji procent sintetike in slabe kvalitete in na hitro sesito. Preverjeno. Skvaliteto namrec ni zadosti dobicka.

Držim se reka, da kupim najboljše kar lahko, po najnižji ceni, kar lahko.

Imam ravno oblečeno majčko iz Kika za 5€, ki jo nosim že kakšno peto ali šesto leto.

Imam tudi iz Maxija par stvari, iz Max Mare recimo, imam en dober kos Armanija, ampak to je bilo za dušo. Ko kupujem oblačila za vsak dan, pa naj bo za v službo ali za špancir, oblačilo pretipam, pregladim, prevoham, pregledam tkanino po dolgem in počez, ker samo ime trgovine ali znamke ni noben garant kvalitete! Za službo imam recimo kar nekaj stvari iz Orseya, pa mi nihče ne verjame, da so tm kupljena, ker zgledajo res lepo, lično in so vzdržljiva, pa za maaalooo denarja.

Sem pa ženska, ki nosi vse stile in imam v omari res veliko oblačil in veliko kombinacij. Mene tri cunje iz Name žal ne zadovoljijo.

Saj ravno to! Ce je ze 40 problem, kaj potem zenske, ki nosijo vecje stevilke??? Jih trgovine popolnoma ignorirajo?!
Danes 41 in 42 zenska stevilka noge ni nic nenavadnega, tudi 43 in 44 se ze kar pojavlja med puncami! Kaj bodo vse te zenske hodile bose?

Sem prav napisala pritozbo dvem trgovinam, ker niso imeli niti 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} modelov v stevilki 40 ali vec!

Ce kupujes v newyorkerju , potem ni kaj druga za pricakovat, ravno tako hm, za otroka sem ze zdavnaj nehala tam kupovat. Je pa res , da tudi firme, ki sicer niso drage, ampak vseeno pricakujes malo boljse, prodajajo dobesedno cunje. Recimo soliver, tom tailor itd..zadnje case sem presenecena nad takkom, ki je poceni in za svojo ceno dokaj solidno, ali pa ca. Drugace meni zelo kvalitetno od nekdaj tommy hilfiger ali esprit.
Kar se pa tice barv, modelov in krojev pa itak katastrofa, pa imam v bistvu manekensko postavo, ampak prodaja se cunje, kot da so vse stare od 15- 20..za 35 plus redkokaj najdes, potem so pa ze kar stvari za stare mamce.

Se strinjam in dodajam: zapeljati se celo do outletov, kot so srednja in južna Italija ( Serravalle, Barberino) Avstrija ( Parndorf), Nemčija ( Metzingen, Wertheim in Ingoldstadt village, ) Dam za naprimer ene kavbojke v outletu Massimo Dutii ali Replay cca 30 -50 eur, redna cena so cca. 160 eur)…

OK, naredit kakšne mini počitice z družino, pa it, ali pa če je kakšna možnost združiti s službeno potjo.
Drugače pa – se bo spet usulo ampak neupravičeno : kar je bilo v zadnjih 2eh letih pri nas kupljeno v Primarku, ni nič scufano, ne zmeščkano, zaprano in znucano. Še vse pospravljeno po škatlah sezonsko za novo sezono ali podarjeno naprej ( čeje prekratko naprimer- zaradi rasti).

Prejšnji teden nakupljeno za jesensko zimsko garderobo: za 257 eur ( hči + jaz nekaj malenkosti):

2 zimska plašča ( 60 eur), 7 puloverjev (72 eur), dvoje kavbojke (22eur) , eni visoki škornji ( 26 eur), 2 dolgi modni jopci, (32 eur) eni gležnjarji ( 12 eur), 2 šala (15 eur), 1 balerinke ( 5 eur), 1 zimske rokavice ( 1,5o eur) 3 paketi spodnjic, (2×4,50 in 1x 7 eur),….. pa še nekaj malenkosti….

je pa res, da ni to za vsakega, oziroma za nekoga, ki ni pripravljen it na daljšo pot za dober nakup.

Ni fora v tem, da se moramo zapeljat v Avstrijo ali Italijo, razen če si na službeni poti in tu je to usput. Groza je, da si povprečen kupec ne more kupiti neke normalne majice ali hlač. To, da nam New Yorker ali Hm servirata daleč podpovprečne cunje za ne tako mali denar, vsaj glede na nekvaliteto, je kriminal. “Srednja oz zadovoljiva” kakovost izginja, ostane samo high rank ali pofl. Moram pa pohvaliti Hofer in tudi Lidl. Njihove hlače z elastanom(10 eur) nosim že 3 sezone, sušene na zraku, pozimi v sušilcu, pa ostajajo enake kot ob nakupu. Tudi posteljnina je top ter otroška oblačila trpežna bolj kot S. Olivet ali TT, kar je absurd. Ne vem no, ali smo res take budale, da nam prodajajo takšno sranje, ko si moraš garderobo obnavljat vsako sezono. O ekološkem vidiku pa sploh ne bi.

Čevlje v povprečju zdržijo 3 mesece, potem pa k čevljarju …
Sramota!😡


Bila prejšnji teden v Zari, da bi pomerila suknjič, ki sem ga videla na njihovi spletni strani. Eleganten, ne njihova najcenejša roba. Pridem tja, primem suknjič v roke in vidim neko strgano nitko. Pogledam še vse ostale suknjiče istega modela, vsak z napako! In to ne z isto, tako da ni problem serijska napaka, ampak malomarna izdelava. Sem se samo obrnila in odšla.
Če bi bilo oblačila normalno narejeno, bi ga kupila, tako ne pa tam ne bodo več videli.

Od trgovin srednjega ranga se mi zdi, da Benetton še vedno ohranja kakovost, čeprav mi sicer njihovi stil, modeli in barve večinoma ne odgovarjajo.

Kje pa kupuješ oz. iščeš čevlje in kakšne točno? Jaz sem ravno včeraj v Cokli v Kranju prvič v življenju kupila ene brez pete, še danes ne morem verjeti, da mi je ratalo:)))). [img]https://tamaris.com/dw/image/v2/BBHF_PRD/on/demandware.static/-/Sites-tamaris-master-catalog/default/dw5a0e73bb/product-images/001-17-23206-29-001_01.jpg?sw=640&sh=640&sm=fit[/img] So pa Tamaris. Naj bi pasale tudi na obleke, pa to mislim da ne bom probala, iskala sem pa nekaj bolj elegantnega za na hlače.

Imajo pa dobro politiko, v bistvu dobiš vse modele v vseh velikostih, tudi 41 in 42, 40 pa sploh ni panika, imajo robe več kot dovolj. In ti so celo cenejši, kot na spletni strani.

[img]https://tamaris.com/dw/image/v2/BBHF_PRD/on/demandware.static/-/Sites-tamaris-master-catalog/default/dw7fb85c76/product-images/001-17-23307-39-890_01.jpg?sw=640&sh=640&sm=fit[/img]

[img]https://tamaris.com/dw/image/v2/BBHF_PRD/on/demandware.static/-/Sites-tamaris-master-catalog/default/dw801985e3/product-images/001-17-23711-29-061_01.jpg?sw=640&sh=640&sm=fit[/img]


Če sploh lahko čevljar kaj popravi. Lani sem kupila superge (mestne, ne tekaške). Po pol leta normalnega nošenja je imel en čevelj luknjo v podplatu! Kaj takega se mi prej še nikoli ni zgodilo. Kupila sem jih v času razprodaj in zanje dala 70€.

Ma tudi ti outleti so kar nekaj. Veliko robe je namenoma delano za outlet. Lani je bila ena nemška oddaja, kjer so ugotavljali, da roba v outletih ni lanska, pač pa tista malo cenejša ( manj gumbov npr., kakšen detajl je bil manjši ali ga ni bilo…), delana prav za outlete.
Sicer pa se je sodelavka že dvakrat nasmolila v outletu v Italiji. Ena bunda in ena jakna – obe fuč po dveh mesecih. Za eno je potem dobila dobropis, za drugo ne. Nobena ni bila vredna tistega denarja. (pa ni bilo malo, kljub kao velikem znižanju).
Se mi zdi, da gre vse v isto smer – v slabšo kakovost. Ne glede na ceno.
Zase kupim, kar pač dobim, za otroke pa je še najbolj trpežno iz Nexta.

Tudi jaz sem bila v Outletu v Italiji blazno razočarana. Večina trgovin ni imela nekih bistvenih znižanj, cenejše so bile samo znamke, ki so drugače itak v ubibiže precejenjene. V outletu je cena potem nekje normalna. Ampak sami neki čudni kroji in čudne barve, nikakva roba. Šla ven praznih rok. Zelo razočarana. Mi je bilo žal poti.

Kje pa kupuješ oz. iščeš čevlje in kakšne točno? Jaz sem ravno včeraj v Cokli v Kranju prvič v življenju kupila ene brez pete, še danes ne morem verjeti, da mi je ratalo:)))). [img]https://tamaris.com/dw/image/v2/BBHF_PRD/on/demandware.static/-/Sites-tamaris-master-catalog/default/dw5a0e73bb/product-images/001-17-23206-29-001_01.jpg?sw=640&sh=640&sm=fit[/img] So pa Tamaris. Naj bi pasale tudi na obleke, pa to mislim da ne bom probala, iskala sem pa nekaj bolj elegantnega za na hlače.

Imajo pa dobro politiko, v bistvu dobiš vse modele v vseh velikostih, tudi 41 in 42, 40 pa sploh ni panika, imajo robe več kot dovolj. In ti so celo cenejši, kot na spletni strani.

[img]https://tamaris.com/dw/image/v2/BBHF_PRD/on/demandware.static/-/Sites-tamaris-master-catalog/default/dw7fb85c76/product-images/001-17-23307-39-890_01.jpg?sw=640&sh=640&sm=fit[/img]

[img]https://tamaris.com/dw/image/v2/BBHF_PRD/on/demandware.static/-/Sites-tamaris-master-catalog/default/dw801985e3/product-images/001-17-23711-29-061_01.jpg?sw=640&sh=640&sm=fit[/img]
[/quote]

Ne boš verjela, tudi v Primarku imaš točno take, kot si jih ti prilepila – videno prejšnji teden v Grazu notranja steljka je iz pravega usnja – vseh barv – črna-lak, bež, pa s pluto kombinirano – velikosti do 43 ženske…. cena med 16 in 26 eur za par. Hči ima 42, pa tam vse dobi, ima trenutno najraje od tam, drugače pa tudi z Next iz UK. Kupi za 100 eur 4 pare čevljev na sezono trenutno v Primarku ( vsaj zadnji 2 leti, ko ji je noga še rastla). Jaz imam tudi 3 pare čevljev iz Primarka že 5. leto ( sem kupovala že, ko ga že ni bilo v tem delu Evrope).

Jaz imam sicer 41, kakšne tudi 40 brez problema, kakšne pa tudi 42 – odvisno od velikosti kopita. Dobim pa večinoma vse v Italiji ( sploh obutev, cela iz usnja), ker imam ozko nogo, le nart imam precej visok, tako da moram pazit pri škornjih in gležarjih; ali tazelen Pittarelo, ne Pitarello Rossa, pa Sorelle Ramonda, nekaj naročim preko spleta iz Next.co.uk, nekaj nakupim, ko sem na dopustu ( TKMaxx Evropa, TJMAxx Nordstrom Rack, Sax Fifth Avenue v Ameriki, Skechers – obutev s spominsko peno je zakon – ima vsa naša družina). Aja, v Nemčiji sta moji znamki Lloyd in Gabor – slednji ima ženske čevlje tudi do št. 45; tudi modne, salonarje, zelo OK, pravo usnje, po zmernih cenah.

Aha, pa zame kak model iz Deichmanna je tudi kupljen včasih. Dechman ima v spletni trgovini tudi modele XXL, torej v velikosti do 45 – če še niste vedele tiste, ki imate večjo nogo. Tudi precej kvalitetne usnjene čevlje, ne samo plastične.

Je pa res, da se oblačila in obutev precej znucajo, če imaš bolj malo primerkov na sezono. Jaz imam nekaj parov čevljev na sezono, menjam, naprimer troje škornje za pol leta, saj se tako manj znucajo – ko je konec sezone, očistim in shranim v papirnati originalni škatli, čeje potrebno dam nove pete ali templance – podplate. Tako imam nekaj parov tadobre obutve tudi že 10 let – vsaj kakšne dobre škornje, gležnarje, salonarje, sandale za posebne priložnosti ( kak koncert, službena zadeva, ipd)… Ajaj, iam tudi 3 pare pravih plesnih čevljev, kupljenih v Italiji ( ročno narejeni – tisti, ki imajo podplat iz semiš usnja). Ravno zadnjič so imeli v Pittarelu v Udinah 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižanje -so bili s 185 znižani na 53 eur, ostanejo pdoločene številke, ponavadi kar 41, ker imajo italijanke manjše noge 🙂

Ne boš verjela, tudi v Primarku imaš točno take, kot si jih ti prilepila – videno prejšnji teden v Grazu notranja steljka je iz pravega usnja – vseh barv – črna-lak, bež, pa s pluto kombinirano – velikosti do 43 ženske…. cena med 16 in 26 eur za par. Hči ima 42, pa tam vse dobi, ima trenutno najraje od tam, drugače pa tudi z Next iz UK. Kupi za 100 eur 4 pare čevljev na sezono trenutno v Primarku ( vsaj zadnji 2 leti, ko ji je noga še rastla). Jaz imam tudi 3 pare čevljev iz Primarka že 5. leto ( sem kupovala že, ko ga že ni bilo v tem delu Evrope).

Jaz imam sicer 41, kakšne tudi 40 brez problema, kakšne pa tudi 42 – odvisno od velikosti kopita. Dobim pa večinoma vse v Italiji ( sploh obutev, cela iz usnja), ker imam ozko nogo, le nart imam precej visok, tako da moram pazit pri škornjih in gležarjih; ali tazelen Pittarelo, ne Pitarello Rossa, pa Sorelle Ramonda, nekaj naročim preko spleta iz Next.co.uk, nekaj nakupim, ko sem na dopustu ( TKMaxx Evropa, TJMAxx Nordstrom Rack, Sax Fifth Avenue v Ameriki, Skechers – obutev s spominsko peno je zakon – ima vsa naša družina). Aja, v Nemčiji sta moji znamki Lloyd in Gabor – slednji ima ženske čevlje tudi do št. 45; tudi modne, salonarje, zelo OK, pravo usnje, po zmernih cenah.

Aha, pa zame kak model iz Deichmanna je tudi kupljen včasih. Dechman ima v spletni trgovini tudi modele XXL, torej v velikosti do 45 – če še niste vedele tiste, ki imate večjo nogo. Tudi precej kvalitetne usnjene čevlje, ne samo plastične.

Je pa res, da se oblačila in obutev precej znucajo, če imaš bolj malo primerkov na sezono. Jaz imam nekaj parov čevljev na sezono, menjam, naprimer troje škornje za pol leta, saj se tako manj znucajo – ko je konec sezone, očistim in shranim v papirnati originalni škatli, čeje potrebno dam nove pete ali templance – podplate. Tako imam nekaj parov tadobre obutve tudi že 10 let – vsaj kakšne dobre škornje, gležnarje, salonarje, sandale za posebne priložnosti ( kak koncert, službena zadeva, ipd)… Ajaj, iam tudi 3 pare pravih plesnih čevljev, kupljenih v Italiji ( ročno narejeni – tisti, ki imajo podplat iz semiš usnja). Ravno zadnjič so imeli v Pittarelu v Udinah 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižanje -so bili s 185 znižani na 53 eur, ostanejo pdoločene številke, ponavadi kar 41, ker imajo italijanke manjše noge 🙂
[/quote]

Aha, še dodatek: imam ene superge iz Primarka s spominsko peno, za fitness – jih “gulim” že pol leta, tečem/hodim na tekaču po 7km na en obisk, oprane že 3x v stroju, pa so še kot nove -ene Nike so mi pa razpadle v 4ih mesecih po nakupu.. spredaj, pri prstih so se odprli… Pač….. verjetno ni pravilo, ampak bo kar držalo, da določene stvari za 100 eur zdržijo manj časa, kot tiste za 12 🙂

New Report

Close