Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali so lahko moški in ženske prijatelji?

Ali so lahko moški in ženske prijatelji?

Zanima me vaše mnenje ali so lahko moški in ženske (ali punce in fantje) samo prijatelji. Tako, da se pokličejo po šoli/službi/whatever in gredo na pijačo/v kino/whatever.
Zavedam se, da povsod obstajajo izjeme, vendar ne zanimajo me izjeme.. tisto, ko človek preživi padec iz 20. nadstropja itd.
Zanima me pravilo – ali so v normalnih okoliščinah ženske in (straight) moški lahko prijatelji.

Moje osebno (moško) mnenje:
Ženske in moški ne morejo biti prijatelji, zame je to dejstvo, ker če je ženska moškemu všeč, bi jo rad nabrisal (ali imel kaj več), če pa mu ni, pač noče biti njen prijatelj – čisto enostavno.

Straight ženska je lahko straight moškemu prijatelj, medtem ko strejt moški ne more bit straight ženski prijatelj.

It’s as simple as that. A man can’t control his weiner. Problem je v tem ker moškega zrajca ženska vizualno, zaradi tega pa začne drezat vanjo z flirtanjem. No flirtanje zrajca še žensko in evotiga. FUKANJE

Kaj pa grde zabavne babe?

Pa dolga leta poročeni pari? Ti so vsi prijatelji, ker seksajo več ne.

nova
Uredništvo priporoča

Po moje ja, je pa res, da je nekako pogoj, da ni neke privlačnosti med moškim in žensko, gre bolj za ujemanje interesov, stališč, vrednot … Zna biti pa tvegano, če je eden od dveh vezan, v vezi, kjer škripa.

Lahko, boljša je in večkrat kot da, boljša prijateljia je. 🙂 Sredne prijateljice so pa potem samo tiste, s katero se lahko meniš, nikoli pa ne bi pomislil na seks z njo, ker ti je fizično odbijajoča.

Moški je lahko prijatelj edino s svojimi ženskimi sorodnicima, starejšimi ženskami, mladoletnimi, zarad vzgoje, poslovnimi partnerkami, tako, tako, ženami svojih kolegov in sosedami, vezanimi, seveda, samske znajo bit že nevarne in seveda ženskami, ki so v njegovih očeh neprivlačne kot ženske za dol dat.

Komot, brez razmišljanj o kaj več…
Taka so najboljša in čista, iskrena prijateljstva. Ki trajajo dolgo let. Posebna.

Mi je zadnjič prijatelj (45 let) razlagal, da se on nikoli ne bi mogel družiti z grdimi ženskami.
Ga ne zanimajo, tudi kot prijateljice ne?! 😧
In takega mnenja ni samo on, ampak večina moških, ki se z njim druži.

V kolikor mu ženska ni vsaj malo privlačna in zanimiva, se on z njo ne bi družil (kofi, kosila, večerje, športne pustolovščine) … kaj šele da bi bil z njo v intimni zvezi.
Sem se pošteno zamislila.

Prijatelj je izobražen, dobro situiran, zanimiv in šarmanten.
Mogoče ima res malo previsoke kriterije, ampak žal je tako, da moški najprej žensko vizualno ocenijo … in če ni prave kemije, se jim zdi prijateljevanje z njimi – zapravljanje časa.
Moški imajo za družbo, sploh tisto pravo pristno družbo itak svoje frende
(tenis, košarka, poker, jadranje, razne adrenalinske survivor avanture),
ženske pa so itak ‘nadgradnja’ in zato je to moško – žensko prijateljstvo lahko hitro ogroženo.
En ‘napačen’ pogled, gib, dotik …. pa ‘prijatelji’ že fantazirajo o ….

Po mojih dosedanjih izkušnjah moški in ženska ne moreta biti prijatelja. Lahko gresta kot znanca spotoma na kavico, ampak prijatelja, v smislu rednega druženja, ne moreta biti. Prej ali slej pride do nesporazumov in nesoglasij.

Meni še nikoli ni padlo na pamet tako razmišljanje, tukaj na monu, pa preberem take.

Od vseh moških prijateljev mi nikoli, ampak res nikoli ni padlo na pamet kaj več, niti da oni kaj takega bi pomislili. Pač neobstoječe…Upam, da je tudi obratno, tako. Itak, lahko niti ne bi opazila, dokler ni že preveč nazorno, potem mi naredi klik.


da, so lahko.

Če je eden od njiju neprivlačen, komot.


Lahko, ampak… čemu?

Lahko, vendar samo v primeru, da to prijateljstvo traja iz otroštva in je to bolj na bratski_sestrski navezi. Če se spoznata po 18 letu gre sigurno za enostransko simpatijo.

Ne ne moreta

Lahko, če ni privlačnosti. V 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to ne gre.

Tukaj ste sami plehki.

Brez vrednot, brez srca in človeškosti…

Prijatelji se karakterno povezujejo ali zaradi skupnih ciljev…najprej je človek.
Ne pa če so grdi, revni, nezaposleni…odpadejo,..

S takim razmišljanjem…saj se ne čudim, če izbirate tako prijatelje, da ne znate niti življenjske sopotnike…potem je varanje, ločitev ipd..

V bistvu lahko ti daš roko v ogenj samo zase (pa še to je prekleto vprašljivo), za tvoje prijatelje pač ne.
Iz izkušenj pa je navadno tako, da ravno nekatere ženske ne vidite tistega, kar je ostalim z aviona jasno 🙂 Ravno takšne imajo potem največje težave si najti tistega pravega partnerja. Ravno zaradi takšnega (ne)razmišljanja. 🙂

V bistvu lahko ti daš roko v ogenj samo zase (pa še to je prekleto vprašljivo), za tvoje prijatelje pač ne.
Iz izkušenj pa je navadno tako, da ravno nekatere ženske ne vidite tistega, kar je ostalim z aviona jasno 🙂 Ravno takšne imajo potem največje težave si najti tistega pravega partnerja. Ravno zaradi takšnega (ne)razmišljanja. 🙂
[/quote]

Svojih stališč ne bom spreminjala, ker so zame dobra. So od nekdaj v meni, drugače ne gre.

Glede partnerja, če ne čutim, da ni pošten, dober človek, srčen in ne plehek, pri meni odpade, meni ne potegne ne šarm, ne besedičenje, ne denar, ne izobrazba. Ne zunanjost, ampak prizadevanje za dobro.
Raje sam kot s plehko osebo.
Seveda normalnega videza.
Težje je delat na karakterju, notranjosti kot zunanjosti.

Notranji človek je zame kriterij tako za prijatelja kot partnerja. Kot pravim, je to notri položeno.
Prijateljstvo gradiš, odnos tudi.

Kdor je preveč z zunanjostjo obremenjen in ga vse na drugem moti(barva oči, višina…)kot kriterij za prijateljstvo, ni izbirčen, ampak ima resne probleme. Ne ve kdo je. Ni več človek.

če se jim ni problem občasno še dol dat

Svojih stališč ne bom spreminjala, ker so zame dobra. So od nekdaj v meni, drugače ne gre.

Glede partnerja, če ne čutim, da ni pošten, dober človek, srčen in ne plehek, pri meni odpade, meni ne potegne ne šarm, ne besedičenje, ne denar, ne izobrazba. Ne zunanjost, ampak prizadevanje za dobro.
Raje sam kot s plehko osebo.
Seveda normalnega videza.
Težje je delat na karakterju, notranjosti kot zunanjosti.

Notranji človek je zame kriterij tako za prijatelja kot partnerja. Kot pravim, je to notri položeno.
Prijateljstvo gradiš, odnos tudi.

Kdor je preveč z zunanjostjo obremenjen in ga vse na drugem moti(barva oči, višina…)kot kriterij za prijateljstvo, ni izbirčen, ampak ima resne probleme. Ne ve kdo je. Ni več človek.
[/quote]
Ali na kratko – si samska. 🙂

Volk in ovčka ne moreta biti prijatelja, pa če ju še tako treniraš… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Mi je zadnjič prijatelj (45 let) razlagal, da se on nikoli ne bi mogel družiti z grdimi ženskami.
Ga ne zanimajo, tudi kot prijateljice ne?! 😧
In takega mnenja ni samo on, ampak večina moških, ki se z njim druži.

V kolikor mu ženska ni vsaj malo privlačna in zanimiva, se on z njo ne bi družil (kofi, kosila, večerje, športne pustolovščine) … kaj šele da bi bil z njo v intimni zvezi.
Sem se pošteno zamislila.

Prijatelj je izobražen, dobro situiran, zanimiv in šarmanten.
Mogoče ima res malo previsoke kriterije, ampak žal je tako, da moški najprej žensko vizualno ocenijo … in če ni prave kemije, se jim zdi prijateljevanje z njimi – zapravljanje časa.
Moški imajo za družbo, sploh tisto pravo pristno družbo itak svoje frende
(tenis, košarka, poker, jadranje, razne adrenalinske survivor avanture),
ženske pa so itak ‘nadgradnja’ in zato je to moško – žensko prijateljstvo lahko hitro ogroženo.
En ‘napačen’ pogled, gib, dotik …. pa ‘prijatelji’ že fantazirajo o ….
[/quote]

Potem veš, kje si, a ne … 🙂

Vsakič, ko se bo na tem forumu odprla tema podobna tej, se bodo vsuli odgovori, podobni tem. Celo isti ljudje si vzamejo čas in energijo, da pišejo eno in isto. Naj verjamejo v taka prijateljstva ali ne.

Tako, kot odnos med brati in sestrami: ja, lahko se prijateljuje brez spolnega privlaka.

Kajti samo ta je tisti, v katerega se ljudje – ki trdijo, da tovrstno prijateljstvo ni možno – zapletajo oz. ga izpostavljajo. Takim nagoni njim samim očitno krojijo slehrno medsebojno komunikacijo. Je pa zanimivo, zakaj se ne zapletajo v spolne povezave s sorodniki…

Vsakič, ko se bo na tem forumu odprla tema podobna tej, se bodo vsuli odgovori, podobni tem. Celo isti ljudje si vzamejo čas in energijo, da pišejo eno in isto. Naj verjamejo v taka prijateljstva ali ne.

Tako, kot odnos med brati in sestrami: ja, lahko se prijateljuje brez spolnega privlaka.

Kajti samo ta je tisti, v katerega se ljudje – ki trdijo, da tovrstno prijateljstvo ni možno – zapletajo oz. ga izpostavljajo. Takim nagoni njim samim očitno krojijo slehrno medsebojno komunikacijo. Je pa zanimivo, zakaj se ne zapletajo v spolne povezave s sorodniki…
[/quote]

Kaj je pravzaprav bistvo tvojega sporočila?

New Report

Close