Forum.Over.Net

Starševski čvek

POŠTA SLOVENIJE IŠČE A NE NAJDE DELAVCEV - TEDNIK

Default avatar

nismo rasisti

ne piši neumnosti je napisal/a:
Ne, pa ne bodo, vsaj ne v Sloveniji, ker toliko znaša socialna, razen, če so še mentalno prizadeti zraven.
Default avatar

Tak tak

Podpiram postarje. Naj jim za polovico povecajo placo, pa bodo hitro dobili ljudi. Yu priseljenci, pa tudi niso vec tako neumni, da bodo delali zastonj, tako kot pod Tovsakovo in Zidarjem.
Default avatar

ernest 1

Butl TM je napisal/a:
Res si tisto, kar imaš v imenu BUTL in to velik. Kako se je prilagodila je njihov problem, saj so se tudi drugi morali, vendar na zakonit način. Če pa ta firma ne uspe v skladu z zakoni, takimi in drugačnimi urediti svojih stvari, ampak misli izigravat zakon, ob tem da je to skoraj dražavna firma, potem naj gre pa v stečaj in naj posel pošte prevzame podjetniška firma. Hitro bodo vidni rezultati, saj to kar oni sedaj počno ni podjetništvo.
Aja pa še levaki so problem in njihov "vele" vpliv na pošto.
No na koncu si pa le povedal, kje je srž problema pošte...........levaki. Mentalna sirota !!!
Default avatar

res jeee

pogđfs je napisal/a:
Pošta in SŽ, ja.
Default avatar

Smrdljivo ozadje

Sem na zavodu, pol leta in so me dali v čakalno vrsto za poštarje, dela še vedno ni, kaj se dogaja, kaj je v ozadju, naj nekdo razloži prosim to razvratnost pošte.si.
Default avatar

avtorica nima prav

Preden je avtorica naredila to oddajo, bi morala videti vsaj nekaj prošenj, ki jih je Pošta prejela na razpisana delovna mesta.
In govoriti vsaj s kakšnim zavrnjenim prosilcem, ki je izpolnjeval vse pogoje za razpisano delovno mesto, a je bil zavrnjen.
Default avatar

Zakaj lažejo

Moj sorodnik je bil na poskusnem delu - zunaj 40 stopinj, teren nepoznan, popadljivi psi vse povsod. Zelo se je trudil, pa ga niso sprejeli. Raje bodo uvozili poštarje iz Srbije.
Default avatar

Vanja Kovac

Spoštovani! Na Tedniku ni bila poanta, da Pošta ne najde delavcev - temveč, da so pogoji dela tako slabi, da jih ne najde, da je posledično visoka fluktuacija in da odhajajo celo pismonoše z 20.letnim delovnim staležom zaradi slabih pogojev in da se gre v socialni dumping. Tednik je glede socialnega dumpinga zavzel kritično stališče. Če pa ste iskali delo in so vas usmerjali na s.p. ali napotnico, pa prosim, da se mi javite na [email protected]
Default avatar

Vanja Kovac

Spoštovani!

Če ste bili zavrnjeni in izpolnjujete vse pogoje, vam bi bila zelo hvaležna za izjavo, lahko tudi pisno na [email protected]. Sicer pa je bil v prispeveku v Tedniku jasno povedano, da so pogoji dela tako slabi in težki, da pismonoše odhajajo, ker ne zdržijo več in da se gre posledično v socialni dumping.
Default avatar

Vanja Kovac

avtorica nima prav je napisal/a:
Prosim, če se mi javite na vanja,[email protected], zelo hvaležna bi vam bila za izjavo, da so vas zavrnili, ker prirpavljam temo za Odmeve.
Default avatar

seveda ni bila

je napisano v celotni temi da ni bila poanta tega v tedniku, lahko pa pogledate ponovitev v arhivu in najdete stavek "Pošta Slovenije išče nove delavce, a delavcev, ki bi bili zainteresirani za delo, ni"
Default avatar

Vanja Kovac

seveda ni bila je napisal/a:

Pa se prepričajte sami in poglejte prispevek. http://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174493015
Default avatar

me zanima resno

Med preko 900 napotenimi z zavoda ni bilo dovolj zainteresiranih? Jaz osebno to zelo težko verjamem. Na tej Pošti nekaj smrdi.
Default avatar

spletka in zarota

me zanima resno je napisal/a:
To očitno delajo NAČRTNO, NALAŠČ, da dobijo razlog, da kljub nenormalno visoki brezposelenosti in izredni delavnosti in potrpežljivosti Slovencev, uvozijo delovno silo iz Srbije (ki so znani po tem, da so bolj leni narod od Slovencev in manj delaven). Aja, zakaj točno iz Srbije, zakaj ne iz Hrvaške. Če bi bili pošteni, bi najprej iskali na Hrvaškem, ne v Srbiji.

Mutna posla in popolnoma nič drugega. Spletka in zarota, nič novega. So tudi na drugih področjih isto naredili, sedaj je pa očitno prišla na vrsto pošta.

Itak, Srbi bi spet radi Veliko Srbijo, pošta, pisma, špijuni, vohuni... Bog si ga vedi, kar je v resnici zadaj, kakšna nova Yuga....
Default avatar

najbrž bo to

Sej res, Janković, spet kakšne srbske usluge, usluga za uslugo. Sedaj že cela Slovenija ve, kako gre to pri Srbu (farmacevtkine usluge za usluge)... cel narod je prodal in razprodal (džamija, sedaj pošta,... ),... ta je Srbin.
Default avatar

jasno da ne dobijo

seveda ni bila je napisal/a:

Ne iščejo poštarjev in delavcev na šalterjih, ampak tiste v sortirnici, težko fizično delo, nočno delo za minimalca. Podobne razmere kot v Revozu.
Default avatar

THC DELAVNICA

jasno da ne dobijo je napisal/a:
revoz je groza, in ja tudi na revoz je zavod na veliko pošiljal brezposelne, pa so jih pikali, potem je blo pa na poročilih (mislim da Svet na kanal A), da je 40% kandidatov padlo na THC testu in jih zato ne vzamejo, lepo te prosm, cela Slovenija zapušena do amena očitno.

drugače pa za gospo novinarko, v videu je okoli 3:30 izjava: "... vendar jih v Sloveniji [delavcev] ne najde." / "... Zato Pošta išče še vedno ja, tudi v tujini iščemo."
Default avatar

ni logike

jasno da ne dobijo je napisal/a:
Ne, zakaj jih potem iščejo v Srbiji, zakaj? Zakaj ne na Hrvaškem in Bosni? Zakaj ne v Ukrajini, Grčiji, Češki?
In zakaj mislijo, da se jim bolj splača tujce uvoziti, kot pa Slovencem več plačati? Tako bi ta denar ostal v Slovneniji, tako pa ne bo. Pameti res nimajo delodajalci. Tako so neumni,da bodo šiptarijo naredili iz Slovenijo. Po južnjaški pameti in mentaliteti, žal lahko narediš le jug in točno to se dogaja.

Problem južnjakov je v njihovi mentaliteti, revni so zato, ker so neumni. Govorim o revnem narodu, ne bogatih posameznikih.
Default avatar

fidšs

ni logike je napisal/a:
Kdo pa pravi, da jih ne iščejo v Bosni? Ker jih.
Hrvati imajo očitno še previsok standard. Oni iščejo obupance.
Default avatar

birokrati

V svoji evidenci, ki jo iamjo za prošnje za zaposlitev slovenskih delavcev s poklicno ali srednjo izobrazbo, naj pogledajo, koliko so jih zavrnili in kolikokrat.
Pa jim bo jasno, da je v Slovenijo dovolj delavcev za zaposlitev na Pošti.