Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cepljenje deklic proti HPV – 6. razred: DA ALI NE?

Cepljenje deklic proti HPV – 6. razred: DA ALI NE?

Naslov pove vse – prosim za mnenja.

A ni to bolj pametno poslušat zdravnike kot pa mone?
Ne vem no, ampak zdravniki se ne te zadeve spoznajo, misliš, da mone več vedo od zdravnikov?

Absolutno ne.

A ni to bolj pametno poslušat zdravnike kot pa mone?
Ne vem no, ampak zdravniki se ne te zadeve spoznajo, misliš, da mone več vedo od zdravnikov?
[/quote]

A ti to resno? Zdravniki so le prodajalci v trgovini farmacije!

Otroke – punce je potrebno naučiti, privzgojiti odgovornosti na vse področjih…tudi na področju spolnosti. HPV je še najmanjši problem ki se ji lahko zgodi. So še druge spolno prenosljive bolezni ki lahko imajo krute posledice in cepljenje proti HPV tega ne reši.

Absolutno proti temu cepljenju!

A ni to bolj pametno poslušat zdravnike kot pa mone?
Ne vem no, ampak zdravniki se ne te zadeve spoznajo, misliš, da mone več vedo od zdravnikov?
[/quote]

A ti to resno? Zdravniki so le prodajalci v trgovini farmacije!

Otroke – punce je potrebno naučiti, privzgojiti odgovornosti na vse področjih…tudi na področju spolnosti. HPV je še najmanjši problem ki se ji lahko zgodi. So še druge spolno prenosljive bolezni ki lahko imajo krute posledice in cepljenje proti HPV tega ne reši.

Absolutno proti temu cepljenju!
[/quote]

Se strinjam. In posledično precenite: kaj je huje. eventuelni hudi stranski učlinki, ki prizadenejo predvsem živčevje deklet, ki še niti niso v fertilni dobi, so v cvetu pubertete, ko se telo pospešeno razvija in vsak tak umetni “trigger”, umetni poseg v telo lahko sproži, da gre marsikaj lahko zelo narobe.

A ne? Ja zakaj pa ne?
A zaradi chemtrailov, svinca ali zato, ker je Micka enkrat neki tm slisala?

HPV povzroča raka materičnega vratu. Zaenkrat zgodnje cepljenje predstavlja najboljšo zaščito proti temu. Cepila nisem le svojih hčerk, ampak tudi sebe. Več ozaveščenih žensk, ki se cepijo, pregledujejo dojke, redno hodijo na ginekološke preglede, manj raka!

A ni to bolj pametno poslušat zdravnike kot pa mone?
Ne vem no, ampak zdravniki se ne te zadeve spoznajo, misliš, da mone več vedo od zdravnikov?
[/quote]

Ce bi jaz slepo verjela samo zdravnici, brez da bi uporabila svojo glavo, mojega otroka ne bi bilo vec med zivimi, pa tudi moz je 1x skoraj nasankal in bil spregledan.
Drugace pa kaj mislis, koliko vec znanja o tem ima recimo tvoj splosni zdravnik. Ok imajo predavanje nekaj imunologije, farmakologije..tudi jaz sem imela na faksu marsikateri predmet, pa zdaj o tem skoraj nimam pojma.
Vecinoma pa so oni v sluzbi farmacije, na raznih seminarjih itd jim je to predstavljeno kot oh in sploh in potrebno, se uvede doktrina in to se izvaja. V prvi vrsti ekonomija v drugj vrsti clovek.
Pa nisem nek obseden anticepilec, otroka sta bolj kot ne cepljena kar je nujno, ampak vse pa tud ni treba vzet kot suho zlato.

V džravah razvitega sveta je pri tej problematiki je najboljša preventiva ustrezen pogovor z deklicami za domačimi zidovi Ta vrsta raka je definitivno v preventivi možno zajezit tudi z ustrezno zaščito, ko dekle spolno aktivno, zato se je treba z dekleti pogovoriti. Naša je stara skoraj 15 in še ne seksa-menstracijo je dobila pa pred pol leta. Nekatere pa danes seksajo že pri 12ih , 13ih, ja, ker menzes dobijo tudi že pri 10ih in so tudi telesno dosti bolj zrele in delujejo odraslo vizuelno, pa tudi hormoni će fejst sekajo.

Jaz imam s hčerko odličen odnos – me je sama vprašala glede tega , ko so v šoli dobili obvestilo za to cepljenje, če se lahko pogovoriva- in sva se pogovorili – si je ogledala na spletu tudi posledice tega cepljenja. Ni ceoljena. Je pa prevzela odgovornost nase glede zaplite svojega telesa tudi glede tega, ko bo spolno aktivna.

http://2op.se/2017/07/06/ung-kvinna-dod-efter-vaccinering-med-gardasil-i-sverige/

A ni to bolj pametno poslušat zdravnike kot pa mone?
Ne vem no, ampak zdravniki se ne te zadeve spoznajo, misliš, da mone več vedo od zdravnikov?
[/quote]

A ti to resno? Zdravniki so le prodajalci v trgovini farmacije!

Otroke – punce je potrebno naučiti, privzgojiti odgovornosti na vse področjih…tudi na področju spolnosti. HPV je še najmanjši problem ki se ji lahko zgodi. So še druge spolno prenosljive bolezni ki lahko imajo krute posledice in cepljenje proti HPV tega ne reši.

Absolutno proti temu cepljenju!
[/quote]

In zakaj potem ob bolezni rineš k zdravnikom? Zakaj raje ne poslušaš izučenih in izjemno pametnih mon?
Mislim res kake budale so eni ljudje. Včasih so otroci serijsko umirali, ker ni bilo cepljenj. Zdaj pa ene budale tako cel cirkus proti raznoraznim cepljenjem. Najbolje, da se vrnemo v čase brez cepeljenj, ko so otroci serijsko umirali. In to pogosto po več otrok pri isti familiji.

Pri 15 ne sexa? Ah, krščanska družina! No, za vas je bolje, da se ne cepite, bo Bog poskrbel!

Se nekako strinjam s Polono31. V glavnem, dve leti nazaj sem se morala odločiti, ali naj dam hčer cepit proti HPV ali ne. Sedaj slišim vsak dan vsaj enkrat na radiu reklamo za to cepljenje in celo, da se lahko cepijo brezplačno vsa dekleta mlajša od letnika 1998 (bedarija – farmacevti dobijo vse plačano!). Pa da več izvejo o tem prav na forumu mon. In me kar malo stisne. Kaj pa če mi bo nekoč žal, da hčere nisem dala cepit? Takrat sem prebrala kar nekaj mnenj, tudi na monu, v časopisih, morda je prevagalo še to, da se je v razredu za cepljenje odločilo manj kot pol deklet (staršev) v hčerkinem razredu. Še razrednik je rekel, da ne bi dal svoje hčere cepit, ker je hčera njegovih sosedov po tem cepljenju dobila epileptične napade (to je povedal le meni, ne pred celim razredom). Človek ne ve več, komu naj verjame, v veliki meri so zdravniki res postali “prodajalci v službi farmacije”. In po reklami na radiu se mi vse skupaj še bolj upre… Ne vem, se boš morala kar sama odločiti.

A ni to bolj pametno poslušat zdravnike kot pa mone?
Ne vem no, ampak zdravniki se ne te zadeve spoznajo, misliš, da mone več vedo od zdravnikov?
[/quote]

Ce bi jaz slepo verjela samo zdravnici, brez da bi uporabila svojo glavo, mojega otroka ne bi bilo vec med zivimi, pa tudi moz je 1x skoraj nasankal in bil spregledan.
Drugace pa kaj mislis, koliko vec znanja o tem ima recimo tvoj splosni zdravnik. Ok imajo predavanje nekaj imunologije, farmakologije..tudi jaz sem imela na faksu marsikateri predmet, pa zdaj o tem skoraj nimam pojma.
Vecinoma pa so oni v sluzbi farmacije, na raznih seminarjih itd jim je to predstavljeno kot oh in sploh in potrebno, se uvede doktrina in to se izvaja. V prvi vrsti ekonomija v drugj vrsti clovek.
Pa nisem nek obseden anticepilec, otroka sta bolj kot ne cepljena kar je nujno, ampak vse pa tud ni treba vzet kot suho zlato.
[/quote]

Ja, seveda, ti si tako izjemno pametna, da veš več kot vsi zdravniki skupaj.
Bravo ti.
Najbolje, da razglasiš, da naj vsi bolni raje pridejo k tebi po nasvet, namesto k zdravnikom.

A ti to resno? Zdravniki so le prodajalci v trgovini farmacije!

Otroke – punce je potrebno naučiti, privzgojiti odgovornosti na vse področjih…tudi na področju spolnosti. HPV je še najmanjši problem ki se ji lahko zgodi. So še druge spolno prenosljive bolezni ki lahko imajo krute posledice in cepljenje proti HPV tega ne reši.

Absolutno proti temu cepljenju!
[/quote]

In zakaj potem ob bolezni rineš k zdravnikom? Zakaj raje ne poslušaš izučenih in izjemno pametnih mon?
Mislim res kake budale so eni ljudje. Včasih so otroci serijsko umirali, ker ni bilo cepljenj. Zdaj pa ene budale tako cel cirkus proti raznoraznim cepljenjem. Najbolje, da se vrnemo v čase brez cepeljenj, ko so otroci serijsko umirali. In to pogosto po več otrok pri isti familiji.
[/quote]

Jaz takoj podprem, da se vse tiste, ki se ne zelijo cepiti takoj izpostavi tisti bolezni.
Če preživijo bodo imuni, če pa ne, pa… Ups, jeba. 😀

o katerem cepivu govorimo? obstaja okoli 30 hp virusov in cepivo cepi le proti dvema. Ali to cepivo zaščiti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ptoti raku na materničnrm vratu? Ne.

In zakaj potem ob bolezni rineš k zdravnikom? Zakaj raje ne poslušaš izučenih in izjemno pametnih mon?
Mislim res kake budale so eni ljudje. Včasih so otroci serijsko umirali, ker ni bilo cepljenj. Zdaj pa ene budale tako cel cirkus proti raznoraznim cepljenjem. Najbolje, da se vrnemo v čase brez cepeljenj, ko so otroci serijsko umirali. In to pogosto po več otrok pri isti familiji.
[/quote]

Jaz takoj podprem, da se vse tiste, ki se ne zelijo cepiti takoj izpostavi tisti bolezni.
Če preživijo bodo imuni, če pa ne, pa… Ups, jeba. 😀
[/quote]

Hja, saj tudi proti cepeljenju proti ošpicam so mone zganjale celo histerijo, da tako cepljenje ni ok.
Ko so pa ošpice prišle v Slovenijo pa strah in trepet. In jok in stok in k zdravnikom ob sumu na ošpice.
Seveda, potem pa naj zdravniki rešujejo težave, ki so jih zakuhale vsevedne mone.

Jaz takoj podprem, da se vse tiste, ki se ne zelijo cepiti takoj izpostavi tisti bolezni.
Če preživijo bodo imuni, če pa ne, pa… Ups, jeba. 😀
[/quote]

Hja, saj tudi proti cepeljenju proti ošpicam so mone zganjale celo histerijo, da tako cepljenje ni ok.
Ko so pa ošpice prišle v Slovenijo pa strah in trepet. In jok in stok in k zdravnikom ob sumu na ošpice.
Seveda, potem pa naj zdravniki rešujejo težave, ki so jih zakuhale vsevedne mone.
[/quote]

Mone so itak najbolj pametne, ne veš tega?

Kaj ti bo cepljenje, če imaš bio magnetno resonanco, homeopatsko 500C arniko, konopljine kaplice in Gospoda Župnika?! 😀

… če bi ošpice enačila s HPV, ki ga povzroča precej virusov, kot jih izpostavimo s tem dokaj nepreverjenim cepivom.

Moja šetstošolka ne bo cepljena in s tem imam precej manj dilem, kot z drugimi cepivi.

Valda poslušaj take idi-otske mone, pa potem tvoja hčerka lahko za rakom umre in ima kronične težave, bradavice, herpes, jo je sram do konca življenja… ker je ena mona ljubosuman, žleht in hudobna in privošči tvoji hčerki spolno prenosljive bolezen, raka in smrt.

zadeva glede tega cepljenja je taka, da je veliko faktorjev, ki vplivajo na to ali je cepljenje smotrno ali ne….ni enoznačnega odgovora. Pri odgovornih ljudeh je mogoče veš stranskih učinkov kot koristnih….pri neodgovornih pa obratno. Ali se sploh bodo pojavili stranski učinki, ne vemo, žal pa so lahko ti stranski učinki precej hudi. Po drugi strani lahko zaščita s cepljenjem pri posameznikih predstvalja neko lažno varnost za manj odgovorno ravnanje.
primerjat to cepivo s kakimi drugimi s katerimi smo cepljeni, pa je neprimerno.

podobno kot recimo z banalnim primerom škropljenja denimo sadnega drevja….ne vemo ali se bo bolezen pojavila ali ne oz. ali bo škodljivec napadel ( zadeva je odvisna od vremena, temperature in še celega niza drugih okoliščin)….sedaj odločitev ali škropiti ali ne, je na posamezniku, da se odloči…če škropiš in ni potrebe, lahko narediš tudi škodo, pridelek bo bolj zastrupljen..lahko pa pravilno predvidevaš in škropiš, ko se bolezen ali škodljivec pojavi in s tem preprečiš škodo…

Hja, saj tudi proti cepeljenju proti ošpicam so mone zganjale celo histerijo, da tako cepljenje ni ok.
Ko so pa ošpice prišle v Slovenijo pa strah in trepet. In jok in stok in k zdravnikom ob sumu na ošpice.
Seveda, potem pa naj zdravniki rešujejo težave, ki so jih zakuhale vsevedne mone.
[/quote]

Mone so itak najbolj pametne, ne veš tega?

Kaj ti bo cepljenje, če imaš bio magnetno resonanco, homeopatsko 500C arniko, konopljine kaplice in Gospoda Župnika?! 😀
[/quote]

Ha, ha, hudo :).
Ko bom zbolela, sploh, če bo kaj resnega, pridem po nasvet na mon. Kdo bi hodil k zdravnikom, če imamo pa blazno pametne mone :).
Enkrat sem na TV poslušala enega tipa, verjetno je tudi monovec, ker je take pokal. Katstrofa kake bedarije je kvasil in se imenoval za neke sorte alternativnega zdravnika. Šlo je pa za ščitnico. Ljudem, ki so klicali, je med drugim tumbal, da ni ok, da jemljejo tablete za ščitnico in jim dajal svoje čudežne zdravile. Pa tumbla je enim, da so zdravniki trapasti, ker so jim brezvez odstranili ščitnico pa take. In takega tepca so predvajali na TV. Ampak on je brez izvidov, brez laboratorija, samo na podlagi klica, ljudem vedel povedat, da so njihovi zdravniki trapasti in neumni in da so imeli odveč operacijo pa drugim, da brezveze jemljejo zdravila. Ziher je bil monovec.

Valda poslušaj take idi-otske mone, pa potem tvoja hčerka lahko za rakom umre in ima kronične težave, bradavice, herpes, jo je sram do konca življenja… ker je ena mona ljubosuman, žleht in hudobna in privošči tvoji hčerki spolno prenosljive bolezen, raka in smrt.
[/quote]

Cepi se za 4 najpogostejšimi sevi ali kakorkoli se že temu reče.

V džravah razvitega sveta je pri tej problematiki je najboljša preventiva ustrezen pogovor z deklicami za domačimi zidovi Ta vrsta raka je definitivno v preventivi možno zajezit tudi z ustrezno zaščito, ko dekle spolno aktivno, zato se je treba z dekleti pogovoriti. Naša je stara skoraj 15 in še ne seksa-menstracijo je dobila pa pred pol leta. Nekatere pa danes seksajo že pri 12ih , 13ih, ja, ker menzes dobijo tudi že pri 10ih in so tudi telesno dosti bolj zrele in delujejo odraslo vizuelno, pa tudi hormoni će fejst sekajo.

Jaz imam s hčerko odličen odnos – me je sama vprašala glede tega , ko so v šoli dobili obvestilo za to cepljenje, če se lahko pogovoriva- in sva se pogovorili – si je ogledala na spletu tudi posledice tega cepljenja. Ni ceoljena. Je pa prevzela odgovornost nase glede zaplite svojega telesa tudi glede tega, ko bo spolno aktivna.
[/quote]

Ko bo tale tvoja hčerka enkrat spoznala enega frajerja, ki je nekoč nekje fasal HPV, ne da bi sploh vedel, pa se bo z njim celo poročila in imela otroke, se ji bo v najboljšem primeru pojavila samo kaka vaginalna bradavica, lahko pa bodo posledice hujše.

Ti dam prav, da se je treba pogovarjati zaščiti, o zaščiti, odgovornosi itd., a odgovorno ravnanje je tudi cepljenje. To je tako, kot sklenitev zavarovanja, čeprav še veliko bolj pomembno. S cepljenjem se ne zaščitiš pred rakom materičnega vratu, zmanjšaš pa možnost za njegov nastanek. Meni je to dovolj velik razlog za cepljenje.


Teslo.. Ni vsem najstnicam prioriteta pri 15ih seksat. Se drži raje šolskih knjig in dosega dobre rezultate, si je sama zadala ta cilj, kot pa da se v horizontali drajsa-pravi,d a za to bo še cajj kasneje, ko bo čutila, da je to to….. Vse ob svojem času.

New Report

Close