Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako tankati avto da "samo tanka"?

Kako tankati avto da "samo tanka"?

Si ne upam na bencinski kaj sprobavat, ker se bojim da se mi zaskoči 😀
Tako da prosim za pomoč, hvala

Ne razumem čisto kaj te muči, sicer pa:

ročko vtakneš v avto, na ročki je takšen zatič, ki ga stisneš in pustiš, da teče. Če tankaš polno, tako ni skrbi, ker, ko bo tank poln bo ročko vrglo ven in jo samo odložiš nazaj.
Če pa želiš prej prekiniti, stisneš ročko, zatič se bo sprostil in natankala boš samo za npr. 20 eur.

Tako po žensko napisano.

zadeva še zdaleč ni nujno, da je tako enostavna. Velike razlike so med posameznimi avtomobili. Pri nekaterih je treba ročko bolj ven postavit, da sploh teče, ker sicer stalno izklaplja, pri drugih jo porineš do konca in teče normalno.
Ko se samo izklopi, tank še zdaleč ni poln. ponavadi se nato dotanka še vsaj kakih 5 litrov. Pri dizlu, ki se bolj peni, dotankaš več, kot pri bencinu, ampak spet odvisno od avta.
Nekateri sicer odsvetujejo tankanje do roba, vendar ko želiš čim večji doseg, ga s tankanjem do roba podaljšaš za vsaj 100 km.

Tista majhna zaskočka za ročkah za tankanje ponavadi ne deluje ali pa je sploh ni, tako da se ne čudi preveč. Če pa je, pa kar mirno poskušaj, ne more biti nič narobe.

Jaz tako tankam – vedno porinem tisti zaskočni jeziček na ročki dol, da zaskoči – potem pa še rošno dotankam v enem kosu – nikoli ne doštukavam s štopanjem in dolivanjem….


To prvo po mojih izkušnjah ne drži. Sem tankal veliko avtov in sem vedno ročko do konca not in je vedno delovalo.
To drugo pa drži. Ko ti enkrat zatič vn vrže in se ti zdi, da je polno. Lahko še tankaš in še dopolniš vsaj en liter goriva, ponavadi pa celo več.


To prvo po mojih izkušnjah ne drži. Sem tankal veliko avtov in sem vedno ročko do konca not in je vedno delovalo.
To drugo pa drži. Ko ti enkrat zatič vn vrže in se ti zdi, da je polno. Lahko še tankaš in še dopolniš vsaj en liter goriva, ponavadi pa celo več.
[/quote]
ta prvo……premalo si jih tankal…včasih ima kakšen avto tudi težave z oddušnikom, pa je bolj nerodno tankat itd…

Ko ročka odklopi, je tank poln. Kar polnite naknadno, samo filate dovodno cev do tanka.

ročka odklopi, ko določena količina hlapov goriva oz. pena doseže ročko….daleč od tega, da je takrat tank poln, običajno pa je v glavnem poln…..za mone je res takrat dovolj, da odstopijo od tankanja.

A dej no – naknadnih 5 litrov???


To prvo po mojih izkušnjah ne drži. Sem tankal veliko avtov in sem vedno ročko do konca not in je vedno delovalo.
To drugo pa drži. Ko ti enkrat zatič vn vrže in se ti zdi, da je polno. Lahko še tankaš in še dopolniš vsaj en liter goriva, ponavadi pa celo več.
[/quote]
Tvoje ?izkušnje? ne držijo!

Saj so ti napisali kako in kaj, poprovaj. Pri mojem avtu sedaj deluje, prejsni pa ne vem kaj je bilo, na ta nacin sploh nisem mogla tankat, ze tako sem moglo tisto rocko precej ven drzat, da je sploh teklo notri, pa se tako je stekalo non stop.

Ja, če se voziš samo okrog doma je precej vseeno.

In tako kot je bilo že napisano – pri dizlih se ustvari bistveno več pene. Ko se ta poleže gre noter še precej – npr ko sem šel nazadnje kam daleč z večjim avtom – kombijem – sem potem, ko je prvič odklopilo, noter dodatno natočil še cca 12 litrov. To je pomenilo skoraj 150 km večji doseg…

na joških odprta polkna
minič dop.ičjak
visoke petke
jebo.zoven pogled
blinkanje s trepalnicami
pa greš v prodajalno prosit za pomoč

A dej no – naknadnih 5 litrov???
[/quote]

In zakaj ne? Odvisno od avta, debeline in dolžine cevi.

A dej no – naknadnih 5 litrov???
[/quote]

In zakaj ne? Odvisno od avta, debeline in dolžine cevi.
[/quote]
Odvisno od avta, debeline in dolžine cevi…. to jaz razumem v povezavi z nečim, kar nima nobene veze s tankanjem:)

Elektični avto: vklopiš, zakleneš (če je na javnem mestu) in pozabiš (idealno za milenijce in novejše generacije).

LPG: se ne da, potrebno je držati gumb na črpalki, da plin teče (za potrpežljive, še navajene na vrste iz socializma – je pa prednost, da si lahko ogledaš celoten folk na črpalki.. pa še kaj se pogovoriš – če imaš dovolj zanimiv avto, pogovor sam steče).

Bencin: že višje opisano, ročka za zatik

Dizel: Podobno, kot pri bencinu, samo, če vtakneš debelješo cev, namenjeno za točenje dizla v tovornjake ter gospodarske stroje (ena taka velika modra opozorilna nalepka), potem moraš imeti srečo, da ti v osebni avto uspe natočiti brez komplikacij. So pa sodelavke že uspele, ker niso vedele. So bile izredno vesele, ker je postopek mnogo krajši in sedaj točijo samo še tako.. pa prijetne tovornjakarje ob tem spoznajo (na veliko nesrečo njihovih mož)

Etanol: nisem še točil

CNG: nisem še točil

De omnibus disputandum..

Anatitik, kot so samo device…

Anatitik, kot so samo device…
[/quote]

Morda vzdrži trditev za Nikolo Teslo, ki naj bi bil devičnik, do konca življenja.. za Alberta Einsteina pa definitivno ne.

De omnibus disputandum..

Kot so ti povedali, zasrati nimaš kaj, če le izbereš pravo gorivo in če ne poslušaš preveč, kako še najmanj 5 litrov lahko dotočiš (ker ne). Jaz sem probala ene parkrat, pa je zelo hitro gorivo vrglo ven, ni vredno za liter ali dva ali pa pet … Dandanes so bencinski servisi vsakih par km.

Domov pa peš?;-)

Meni ročka dvakrat ni odklopila. Enkrat sem jo ujela pravčas, drugič pa je odteklo kakih 5 litrov po tleh.

Jaz jo na koncu vedno primem, sem že videl, kako je enemu odletela ven in naredila nekaj nesnage.

New Report

Close