Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Študirala je ekonomijo, zdaj dela za šankom

Študirala je ekonomijo, zdaj dela za šankom

Tako se je duvala ena moja znanka (približno iste starosti kot jaz), da je ona naredila študij iz ekonomije, jaz pa zgolj trgovsko SŠ. Jaz zdaj delam v proizvodnji, ona pa za šankom. Plačo imam torej višjo kot ona. Sem šla zgolj iz principa k njej na kavico. Sem jo vprašala, kako kaj služba. Je samo zavila z očmi, haha.

Revica uboga. Moram priznati, da se mi kar malo smili. Kdor visoko leta, nizko pade. 🙂

pazi, karma je p**sica

Ne bodi privoscljiva.

In kaj se zdaj naslajaš? Vsako delo je častno, z vsakim delom pridobiš nekaj izkušenj. Glede na to, da je doštudirala ekonomijo, ima še vedno možnost, da nekam pride. Sigurno ne bo celo življenje za šankom.

Sicer je totalna beda kelnariti. Vseeno pa dosti bolje kot delo v proizvodnji.

Privoščljivost hudobna
v objemu je tvojem.
A pazi, da zloba ta
ne zavda ti udarca!

Ni vsako delo častno, še posebej ne neplačano ali za preživetje premalo plačano. Tako delo ti pač ni v nobeno čast.

In kdo pravi, da nima tvoja prijateljica še višje dohodke (na črno), še posebej, če ima veliki joški z velikima bradavicama in velikima kolobarčkoma, kot ima vse to natakarica Marina v Paviljonu pri Brezovici, ki nikdar ne nosi modrca ampak le bolj prozorno majico, da se vse to vidi in se tovornjakarji kar drenjajo in slinijo pri šanku?

Da se ne boš ti udarila ko boš na tla priletela

ps: tale je tudi študirala ekonomijo https://www.rtvslo.si/pravaideja/novica/1258

Lej, kje pa piše, da bo cel lajf kelnarla?
Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje 😉

Sicer je totalna beda kelnariti. Vseeno pa dosti bolje kot delo v proizvodnji.
[/quote]

Ni rečen, odvisn kje delaš. Poznam primer, bila in kelnarca in prodajalka, dala odpoved v trgovini in šla v proizvodnjo. Žal ji je, da tega koraka ni nardila že prej. Kot kelnarca je imela dost več dela, pa na konc še pospravljat. Dostkrat ostajat tud dlje v službi, delala skor vse dneve. V proizvodnji pa oddela 8h in takoj gre domov, ne dela nedelj, plačo ima boljšo.
Moje mnenje je, da je vse odvisn kje delaš. Pa ne mislm tuki sam na proizvodnjo, trgovino…

Imel sem cimro, ki je študirala ekonomijo. Pa je imela veliko povedati na račun njene bodoče tople pisarnice in dela za računalnikom, medtem, ko naj bi jaz diplomiran štromar po njenem sredi zime plezal po drogovih.
Kje točno je sedaj niti ne vem, kolikor mi je znano od znancev kaj dlje od šanka ali proizvodnje trenutno ni prilezla. Glede na njen domet ji kaj več niti nebi privoščil.

Sicer je totalna beda kelnariti. Vseeno pa dosti bolje kot delo v proizvodnji.
[/quote]

Ni rečen, odvisn kje delaš. Poznam primer, bila in kelnarca in prodajalka, dala odpoved v trgovini in šla v proizvodnjo. Žal ji je, da tega koraka ni nardila že prej. Kot kelnarca je imela dost več dela, pa na konc še pospravljat. Dostkrat ostajat tud dlje v službi, delala skor vse dneve. V proizvodnji pa oddela 8h in takoj gre domov, ne dela nedelj, plačo ima boljšo.
Moje mnenje je, da je vse odvisn kje delaš. Pa ne mislm tuki sam na proizvodnjo, trgovino…
[/quote]

Kelnarjenje mi je grozno, samo pomislim na vse odvratne pijance… fej. Razen, če gre za kelnarjenje v spodobni gostilni, ampak tam ponavadi vzamejo take, ki imajo gostinsko šolo ali kaj podobnega, ne diplomantov. Namreč za diplomante je itak jasno, da bodo ob prvi priliki šli v boljšo službo.

V proizvodnji se mi zdi pa še toliko bolj grozljivo, ker gre za ponavljajoče delo, cel dan isto sranje. Pa drug dan spet pa spet. Ubijajoče.
Če pa si za tekočim trakom je pa itak za crknit.

Ni rečen, odvisn kje delaš. Poznam primer, bila in kelnarca in prodajalka, dala odpoved v trgovini in šla v proizvodnjo. Žal ji je, da tega koraka ni nardila že prej. Kot kelnarca je imela dost več dela, pa na konc še pospravljat. Dostkrat ostajat tud dlje v službi, delala skor vse dneve. V proizvodnji pa oddela 8h in takoj gre domov, ne dela nedelj, plačo ima boljšo.
Moje mnenje je, da je vse odvisn kje delaš. Pa ne mislm tuki sam na proizvodnjo, trgovino…
[/quote]

Kelnarjenje mi je grozno, samo pomislim na vse odvratne pijance… fej. Razen, če gre za kelnarjenje v spodobni gostilni, ampak tam ponavadi vzamejo take, ki imajo gostinsko šolo ali kaj podobnega, ne diplomantov. Namreč za diplomante je itak jasno, da bodo ob prvi priliki šli v boljšo službo.

V proizvodnji se mi zdi pa še toliko bolj grozljivo, ker gre za ponavljajoče delo, cel dan isto sranje. Pa drug dan spet pa spet. Ubijajoče.
Če pa si za tekočim trakom je pa itak za crknit.
[/quote]

S tem, da se razumemo, oboje delo se mi zdi grozno. Zraven pa še katastrofalo slabo plačano. Je pa oboje častno delo. Samo obupno delo za zelo malo denarja in nikomur ne privoščim takih razmer.
Toliko, da ne bi izpadlo, da se mi zdi kako delo ponižujoče.

ne bi rekla, da si ti najmanj v neki pisarni..
v prozvodnji nisi nič na boljšem kot ona, ona ima vsaj možnosti za naprej, ti pa kaj dlje od proizvodnje očitno ne boš prišla.

Ni rečen, odvisn kje delaš. Poznam primer, bila in kelnarca in prodajalka, dala odpoved v trgovini in šla v proizvodnjo. Žal ji je, da tega koraka ni nardila že prej. Kot kelnarca je imela dost več dela, pa na konc še pospravljat. Dostkrat ostajat tud dlje v službi, delala skor vse dneve. V proizvodnji pa oddela 8h in takoj gre domov, ne dela nedelj, plačo ima boljšo.
Moje mnenje je, da je vse odvisn kje delaš. Pa ne mislm tuki sam na proizvodnjo, trgovino…
[/quote]

Kelnarjenje mi je grozno, samo pomislim na vse odvratne pijance… fej. Razen, če gre za kelnarjenje v spodobni gostilni, ampak tam ponavadi vzamejo take, ki imajo gostinsko šolo ali kaj podobnega, ne diplomantov. Namreč za diplomante je itak jasno, da bodo ob prvi priliki šli v boljšo službo.

V proizvodnji se mi zdi pa še toliko bolj grozljivo, ker gre za ponavljajoče delo, cel dan isto sranje. Pa drug dan spet pa spet. Ubijajoče.
Če pa si za tekočim trakom je pa itak za crknit.
[/quote]

Se čist strinjam. To tud zame ni. Si ne predstavljam, da nonstop eno in isto delam. Se mi zmeša. Ampak enim pa to ni problem. In ja, ta dela točno to kar si napisala, za tekočim trakom, pa ima plačo vseen boljšo, kot jo je imela kadarkol, noben ji ne tečnar, ji ne stoji za vratom, ni nobenga pritiska. Ima pol urni odmor za malico, vsakih 2h mislm da je rekla ne vem al 5 al 10 min za čik pavzo.

Kelnarjenje mi je grozno, samo pomislim na vse odvratne pijance… fej. Razen, če gre za kelnarjenje v spodobni gostilni, ampak tam ponavadi vzamejo take, ki imajo gostinsko šolo ali kaj podobnega, ne diplomantov. Namreč za diplomante je itak jasno, da bodo ob prvi priliki šli v boljšo službo.

V proizvodnji se mi zdi pa še toliko bolj grozljivo, ker gre za ponavljajoče delo, cel dan isto sranje. Pa drug dan spet pa spet. Ubijajoče.
Če pa si za tekočim trakom je pa itak za crknit.
[/quote]

Se čist strinjam. To tud zame ni. Si ne predstavljam, da nonstop eno in isto delam. Se mi zmeša. Ampak enim pa to ni problem. In ja, ta dela točno to kar si napisala, za tekočim trakom, pa ima plačo vseen boljšo, kot jo je imela kadarkol, noben ji ne tečnar, ji ne stoji za vratom, ni nobenga pritiska. Ima pol urni odmor za malico, vsakih 2h mislm da je rekla ne vem al 5 al 10 min za čik pavzo.
[/quote]

To za tekčim trakom pa je meni sploh za znoret.
Si ne predstavljam, moraš na WC pa ne smeš, ker si za tekočim trakom. Imaš močno menstruacijo, kri lije na polno pa smeš samo vsaki dve uri na WC. To se bi mi zmešalo. Naj bi nosila potem plenice?
Pa ne gre samo za WC. Preprosto mi je tako rutinsko delo naravnost um ubijajoče. Delo za tekočim trakom mi je pa res nekaj najbolj grozljivega. Sicer je večina dela v proizvodnji obup, razen, če nisi kak šef, mogoče vzdrževalec, električar… ampak tekoči trak pa zmaga.
LJudje za tekočim trakom se mi vedno smilijo in tudi razumem ljudi, da so raje na socialki kot za tekočim trakom.

Ne, karma je ena zelo pravična gospa. nekateri misljo, da so se ji izmuznili, potem pa jokcajo, kakšne krivice se jim dogajajo.

Sicer še v študentskem cajtu nekaj časa nazaj, je hči v gostinstvu zaslužila krepko več, kot zasluži sedaj v svojem izbranem poklicu. Če bi ji še bilo za noči preživet v šanku v nočnem klubu, pa ji ni več. Kar verjemi, trgovkica, da imaš na štanci boljšo plačo. Za razliko od tebe ima tale tvoja znanka še nekaj, česar ti ne boš imela nikoli – diplomo. S tem razmišljanjem je nisi niti vredna in niti sposobna.

Sicer še v študentskem cajtu nekaj časa nazaj, je hči v gostinstvu zaslužila krepko več, kot zasluži sedaj v svojem izbranem poklicu. Če bi ji še bilo za noči preživet v šanku v nočnem klubu, pa ji ni več. Kar verjemi, trgovkica, da imaš na štanci boljšo plačo. Za razliko od tebe ima tale tvoja znanka še nekaj, česar ti ne boš imela nikoli – diplomo. S tem razmišljanjem je nisi niti vredna in niti sposobna.
[/quote]

Jaz ne poznam v proizvodnji človeka, ki bi imel več kot minimalca.
Razen seveda kak ing, ki je šef kakega oddelka v proizvodnji. Ostali navadni delavci pa so žal na minimalcih. Tako kot avtorica.
V gostinstvu vsaj kaka napitnina pade.

Jaz na prispevek avtorice gledam takole:
– avtorica ima SŠ in glede na pogled na življenje, nikoli ne bo imela več. Ergo, delo v proizvodnji do penzije, zelo malo možnosti za kaj drugega
– kolegica ima ekonomski faks, dela nekje, kjer spoznava ljudi, očitno ima energijo za to. Ergo, širi se socialna mreža, če ima faks, ima delavne navade, sigurno pri 50-ih ne bo kelnarila.

ja, samo da ona bo po vsej verjetnosti na koncu delala v pisarni, ti pa se vedno v proizvodnji.

Na kaj vse se ljudje naslanjate,…ona še vedno nekaj ima kar ji nihče ne more vzet in to je znanje. Če ne sedaj pa ji bo kdaj kasneje koristilo.
Z moje strani ji lahko samo rečem poklon, kajti veliko je takšnih, ki so študirali in če niso takoj prišli najmanj na mesto direktorja, pač ne bodo delali nikjer, ker oni so pač šolani.
Za delo je potrebno prijeti, sploh če ni izbire.
In mislim da si samo ti nizko padla s takšnimi komentarji.
Kar pa se mene tiče, pa še vedno 1000x rajši delam za šankom kot v proizvodnji,…

Res si uboga.
Veš jaz sem pred 15imi leti tudi kelnarila z diplomo.
Tri leta.
Sedaj imam pa svoje podjetje in mi drugi strežejo. Nič nizko ne pademo tisti, ki visoko letamo. Imamo vsaj šanse, ti, ki si že celo življenje nizko pa pač nimaš niti možnosti kam poletet.

Sicer je totalna beda kelnariti. Vseeno pa dosti bolje kot delo v proizvodnji.

[/quote]
Teb tud ne bo razlagala
O napi

Avtorica je pa v Sloveniji ena redkih brez faksa.

Fakulteta da človeku tudi nekaj kulture, ki pride prav povsod, kjer človek dela ali se pojavlja.

New Report

Close