Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Maline-kakšno zemljo potrebujem?

Maline-kakšno zemljo potrebujem?

Danes bom že četrtič posadila maline ker ne uspejo ,potrebujem morda kakšno posebno zemljo? Kakšen nasvet kako gojite maline? Hvala!!!

maline ne potrebujejo prav nobene posebne zemlje, ne oskrbe, nič. Rastejo kot plevel. Kako jih pa posadiš in kasneje vzdržuješ?

posadila sem jih v zemljo in pognojim z gnojilom za maline, suhe veje porežem, pa kar ne uspe , že tri leta so velike le 30 cm, mislim da je slaba zemlja

Jaz se jih pa rešit ne morem, ker so jih prejšnji lastniki parcele lahkomiselno posadili na parih koncih in so se razrasle ko por.kamadona.

posadila sem jih v zemljo in pognojim z gnojilom za maline, suhe veje porežem, pa kar ne uspe , že tri leta so velike le 30 cm, mislim da je slaba zemlja
[/quote]
je teh 30cm suhih ali živih?
listi odganjajo ali ne?

maline so odlična zadeva, obirajte, jejte, so polne antioksidantov. Kar ne morete pojest dejte v skrinjo, potem pa zmrznjene z ledenim mlekom in žlico sladkorja s paličnim zmiksajte in dobite odličen nizkokaloričen sladoled, njami 🙂

http://www.klubgaia.com/si/rastline/rastline/1108-malina

https://www.google.si/search?q=maline+ne+rastejo&oq=maline+ne+rastejo&aqs=chrome..69i57.8998j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

jst sem jih dobila od znanke v lanskem letu. Lansko jesen so mi jih ogulile srne. Letos so sicer pognale vendar pridelka prav veliko ni bilo. V čem je fora? Mogoče zarodijo v 2 ali 3 letu po saditvi?

posadila sem jih v zemljo in pognojim z gnojilom za maline, suhe veje porežem, pa kar ne uspe , že tri leta so velike le 30 cm, mislim da je slaba zemlja
[/quote]
je teh 30cm suhih ali živih?
listi odganjajo ali ne?
[/quote]

so žive in male

Moja mama jih imana vrtu na delu, kjer je zemlja skoraj kamen, revna zemlja, vse skup nič od nič, lega je pol senčna, v bistvu pod nekim razrastlim grmovjem in malo stran od njega, gnoji jih redno, zaliva jih večinoma le dež. Pa ji kar lepo delajo. Edino vsako jesen jih malo prerešeta, razredči, stare pobere ven, da je za mlajše več prostora.

Si mi pa dala idejo. Na balkonu mi jagode sploh ne delajo, ni šans, da jih obdržim. Bom poskusila z malinami, sploh mi ni padlo na pamet za maline.

Rahlo kisla humosna tla, srednje tezka zemlja.

New Report

Close