Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mozu ob rojstvu otroka

Mozu ob rojstvu otroka

Tudi mozu bi rada napisala kak lep verz oz besedilo ko bova dobila otroka.

Ima kdo kaj lepega napisano ali kako idejo?

Po urah stiskanja in pritiskanja ter neznosnih bolečinah pa tudi v sanjah ne bi pomislila, da bom jaz dedcu kaj pisala. Pismo, ne samo, da piše, ima da deklamira, recitira in po glavi zravn skače od veselja, da njemu ni blo treba drugega kot uživat devet mesecev prej!

Pocukrano do amena. no..

Napiši mu, da si bila z veseljem pečica, ki je gentla, vzhajala in spekla vajin produkt, da pa si glavnino dela po petminutnem užitku ti naredila v naslednjih 9ih mesecih :). Vključno s potiskanjem skozi premajhna vrata pečice 🙂

Brez zamere……

Pocukrano do amena. no..

Napiši mu, da si bila z veseljem pečica, ki je gentla, vzhajala in spekla vajin produkt, da pa si glavnino dela po petminutnem užitku ti naredila v naslednjih 9ih mesecih :). Vključno s potiskanjem skozi premajhna vrata pečice 🙂

Brez zamere……
[/quote]
Kako domiselno 🙂

Jaz bi pričakovala samo kaj lepega od njega. Ker bi se itak dovolj namatrala s tem, ko sem 9 mesecev nosila in potem rojevala. Po moje si mamica zasluži kakšen verz ali lepo misel ali darilo neprimerno bolj od očka.

Ob rojstvu otroka si ponavadi vse zasluge lastimo mi mame, vendar ni čisto tako. Brez očeta ne bi bilo dojenčka, brez njegove pozornosti ko sem nosila otroka in bila velikokrat tečna, zahtevna….me je crkljal bil potrpežljiv. Iz mano je hodil na preglede, po nakupih….bil v veliko oporo med rojevanjem. Morda ideja niti ni tako slaba premalokrat znamo pohvaliti oz povedati kaj lepega. Žaljenje nam gre lažje iz ust. Moj mož je tudi ponoči vstajal, hranil in preoblačil oyroka, ju vozil v vrtec, šolo, hodil na sestanke…ja donosil in rodil pa res ni in to je edina stvar, ki jo ni naredil. Zasluži si lepo besedo.


kaj tebi je to tekmovanje kdo si bolj zasluži, kdo je bolj zaslužen…jaz bi se na mestu tvojega moža zamislila, s kakšno osebo sem, če bi mi na tak način to izjavila kot ti
gre za spoštovanje in veselje ob dejstvu, da tudi on postane oče in je to zanj poseben dogodek, trenutek, prelomnica… in je čisto na mestu pozornost ob tem dogodku tudi zanj in nadvse lepooo je da se njegova partnerka tudi spomni tega in ga s kakšno pozornostjo razveseli, pokaže, da ji je mar…

ti pa si očitno ena takih, ki samo pozornost zahteva zase – jaz jaz sem to naredila, sem zaslužna, sem se to trudila, ipd., drugih posebnih dogodkov, prelomnic, trenutkov, ki njim tudi kaj pomenijo, pa niti ne opaziš, ti ni mar, ne pokažeš nič empatije, pozornosti, ker kao po tvoje si ti center in oh in sploh, ki rabi vso pozornost zahvale…

Men ni prišlo na pamet, da bi mu kaj napisala, če pa sedaj pomislim, bi mu pa:

Hvala za sodelovanje in računam nate še naprej.

ALI

Pravijo, da ti otrok obrne življenje na glavo. Ampak, midva bova zmogla, ker sva dva.

ALI

Če si toliko ob novem družinskem članu tako zgubljen kot jaz, nama bo lažje, če se te “novosti” lotiva skupaj.

Preden se skregamo, kdo je bolj zaslužen, en predlog:

Dragi (ime),
neizmerno sem hvaležna, da bo najin/a (ime) hodil/a skozi življenje ob očetu, od katerega se bo naučil/a ljubezni, razumevanja in zaupanja. Veselim se vsega, kar ji/mu bova dala skupaj in tudi vsega tistega, kar se bo naučil/a od vsakega posebej.

Za tako osebno in intimno stvar, nimaš v svoji betici nič???

Hvala za prečudovito darilo!
Od zdaj boš drugi v čakalni vrsti.

Zdaj ko sem visoko noseča, naveličana vsega in komaj čakam, da rodim, mi niti na kraj pameti ne pade, da bi možu karkoli pisala.

Če bi mu pa že morala, bi pa bilo to nekaj v smislu: “Naslednjič boš ti noseč!” 😀

P.s. Mož ve, da sem fuuul vesela, da sem noseča, da se fuuul veselim otročka.

Verjetno te bo peljal v porodnišnico in bil ob tebi, ko boš rojevala.
Ne razumem, zakaj bi mu kaj pisala. Kar čutiš, mu povej, a ne.
Najprej sem mislila, da nekdo iks sprašuje, kaj se napiše očetu ob rojstvu otroka.
(npr. iskrene čestitke, postal si očka. Želim ti veliko veselja in prespanih noči ob dojenčku! Naj bo srečen v življenju!)


ime otrokovega očeta, kraj, datum, ura, minuta in poza ko si zanosila ☺

9 mesecev nazaj ko sva se mečkala,
razmišljala sem če sploh bi ti dala.
Kmalu otrok ti bo rekel “očka moj”,
98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sem sigurna, da je res tvoj.


Da dol padeš.

Ha ha ha res je dober.

A to bi ti njemu na FB pisala verze? LOL

Mislim, menda mu ne bos v porodni sobi s svojega telefona na njegov pisala sms-ov ali celo poslala pismo?

Dopuscam moznost, da moz ne bo prisoten, ker je v tujini, ampak v tem primeru bi ga jaz poklicala preko video komunikacije in mu pokazala dojencka in povedala, kar mislim povedat.

Meša se avtorici in še parim tukaj.
Teta fani pa IZ možem….kozlaš!

Pa kaj vam oboževalcem verzov ni jasno ??!? Verzi so najbolj osladna reč na svetu in totalna brezvezarija za prejemnika.

Dopuščam seveda možnost, da nekdo misli drugače in je verzov vesel. V tem primeru je totalno bistveno, da pisec verza napiše tisto, kar on misli in čuti, ne pa da kopira nekaj s foruma!!! Če se tebi zdi, da moraš možu nekaj jako čustvenega povedati in da bo on tega čustvenega izliva vesel, potem mu povej, kar mu pač imaš za povedat!

Razen, če se ti zdi moje bolj primerno:
Štručka je prišla,
vesela sva oba,
zdaj bo tralala,
naprej se mi pa ne da.

Meni je pa ta najboljši. Kot haiku, super. In ravno prav stoičen, takrat je tako ali tako že vse dovolj na glavo postavljeno in visokoleteče.

Meni je pa ta najboljši. Kot haiku, super. In ravno prav stoičen, takrat je tako ali tako že vse dovolj na glavo postavljeno in visokoleteče.
[/quote]

ti sploh veš kaj je haiku? evo ti primer na to temo:

Tako dolgo sva jebala,
da na koncu sva najebala.
Postal si očka.

Meni je pa ta najboljši. Kot haiku, super. In ravno prav stoičen, takrat je tako ali tako že vse dovolj na glavo postavljeno in visokoleteče.
[/quote]

ti sploh veš kaj je haiku? evo ti primer na to temo:

Tako dolgo sva jebala,
da na koncu sva najebala.
Postal si očka.

[/quote]

Joj se vsajaš, tvoj primer je bolj podoben alpski poskočnici, sploh prva dva verza, Rekla sem “kot haiku”, ne “jje haiku”: Prispodoba. Za kratkost in jedrnatost.

Haiku ima pa 17 zlogov in strukturo 575. To bi bil torej:

Hvala, mož, za dar
V čakalni vrsti si
od zdaj le drugi.

Haiku je krneki
mogoče deluje v japonščini
pr nas ne.


…… : če se ti glih da, pa če maš cajt, a bi prišel v porodnišnico _______________ po naju/nas?…..

New Report

Close