Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko šef želi, da daš odpoved, kako preživeti?

Ko šef želi, da daš odpoved, kako preživeti?

Kako preživeti v službi, ko dobiš občutek oziroma veš, da te šef noče več, da daš sam odpoved. Ti govori, da si nesposoben, da nimaš pojma, se nisi nič naučil, čeprav ostali kolektiv in šefi nimajo pripomb, še pohvalijo tvojo pridnost. Se dere nate pred ostalimi, da je še kakemu sodelavcu hudo zate. Poleg tekočih obveznosti nalaga nove in nove naloge, katere se dosedaj noben ni lotil ali so pomanjkljivo narejene, moreš opravljati naloge na najmanj treh različnih oddelkih, čeprav imaš sedež na enem. V glavnem te želi totalno psihično uničiti in izrabiti. Kako zdržati v tem, dokler se ne odpre druga možnost, namreč potrebuješ pa trenutno finance?

Delaš miminum od minimuma in si daš une drobne slušalke v uha…. ta cajt si pa poiščeš drugo službo….

PISNA prijava steje!! Prijavis vodji kadrovske sikaniranje,mobing in diskriminacijo na del.mestu. Preuci zakon o del.razmerjih in cloveskih svoboscinah in izpisi par clenov in alinej kjer se izvaja krsenje,ki ga prav tako opisi. Po pisni prijavi te bodo po rokah nosili ker reklama je slaba,odskodnine so,kazni pravtako.

Odpovedi pač ne daš.

Reml se vsacga prime pravjo v našmo konc.

In zakaj tu gor jokcaš? Misliš da si edin/a ki ma težave s šefom? cca 200 tisoč ljudi pa si želi te težave imet… sam ne moremo, ker eni mamo uni diplome…

Pa mal pamet v bučo, če daš sam/a odpoved ne dobiš nadomestila na zavodu. Ne dajat prednosti zlobnim šefom…

Čisti mobing.
1. Zapisuj si vse, kar se dogaja, v dnevnik. Ure, kaj ti je rekel, kaj zahteval, kam te je premestil, čigavo delo ti je naložil… Poskrbi za čim več dokumentiranega gradiva.
2. Ko ti da nalogo, ki ne sodi v tvoj obseg dela, zahtevaj, naj to stori pisno.
3. Čim prej poišči svetovalca, imaš ljudi, ki se ukvarjajo prav v svetovanjem žrtvam nasilja na delovnem mestu. Stvar lahko prijaviš policiji (ker je nasilje kaznivo!) in delovni inšpekciji.
4. Ko nisi v službi, počni karkoli, kar te sprošča, (hobiji, druženje) in odženi vse misli o službi. Vsak večer si vzemi uro časa, poišči razpise in aktivno išči drugo službo.
5. Najvažnejše: TO MINUTO SE POSTAVI ZASE! Očitno si oseba, ki je tiho in prikima, zato se spravlja nate in ne na ostale, ker si ne upa. Ko se boš postavil/a zase (dal/a jasno vedeti, da veš, kaj je tvoje delo in kaj ni ter odločno reagiral/a na dretje (oprostite, gospod Tainta, nimate razloga, da dvigujete glas, ker sem delo opravi/a v okviru zahtev), si ne bo upal več.
Dopovej si, da se nimaš česa bati. Nič, kar se ti lahko v službi zgodi, se ne more primerjati s tem, da izgubiš zdravje.
Govorim iz lastne izkušnje.

Srečno!

Povej pošteno, ti je namignil da bi te nasadil pa si zavrnila ? Evo to je pa njegova zavrnitev…

Meni se to ravno dogaja. Stvar je pa taka, da imam že zagarantirano drugo službo, tako, da mi ni preveč hudo, pravzaprav bi bilo fajn za kak mesec iti na Zavod za zaposlovanje in se malo odpočiti. Sam zaenkrat še ne bom dal odpovedi, ko mi bo pa res počil film, bo pa treba, ker počasi ne bo več za zdržati.
Je pa podobno, kot pri tebi, priden, pošten, delaven, najhitrejši in sposoben sem, ne prenesem pa, da šef tuli name, kar je storil, in tako sem začel iskati drugod, in imam že nekaj v ognju. Je pa res tu plača boljša. Ampak moji živci?

vedno, ampak res vedno, se spomni zakaj ti je dala mati narava dvoje ušes – da gre pri enem not in pri drugem ven; ne smeš se sekirat ali pa pustit sprovocirat; ne morejo te tako malo plačat kolikor lahko ti malo delaš

jast tudi .
Ko sem prišla pred mnogimi leti nazaj v službo po porodniški me je v pisarni na mizi pri šefici čakala delavska knjižica ona ta zelena.
Nisem se ustrašila !
Sebi sem rekla,da pa jaz odpovedi ne dam naj mi jo oni in to z nekim razlogom !
Vedno vestna,pridna ,predana in potem zaradi nekih brezveznig čvek,da dam odpoved ?
NE
No pa sem potem še enajst let delala tam 😉
na enem druženju so pa solze tekle šeficine,ker jo je očitno to žrlo notri in je imela slabo vest.
No pa pustimo to kar je bilo .
Naprej glej kakor ti predlaga nekdo zgoraj .Vse si zapisuj.Saj v danem trenutku verjamem,da je teško ampak takoj ,ko bo minutka napiši na hitro in kratko.Doma pa potem bolj obširno.Madonca kam smo prišli.


Posnami ga nekajkrat kot dokaz, nato prijavi kadrovski za mobing – glede na to, da imaš priče nebi smel biti problem dokazovati, kdo ima prav. Niti slučajno ne daj odpoved, saj zgubiš pravice iz naslova brezposelnosti, upaj pa, da te oni vržejo na cesto zaradi nesposobnosti. V tem primeru ti ne bo problem dokazati nasprotnih dejstev, kjer ti bodo morali izplačati vse plače za nazaj z zamudnimi obrestmi + te zaposliti.
LP

Ja jih imamo ja, nisi edini ki jo ima. Ali pa edina. In najbolj na kurac mi grejo taki kot ti. Kaj jokas, ocitno ti uni ne nuca ker bisi sposobna dobit sluzbe. Ampak sluzb ke dovolj. Prijavi se v merkator, takoj bo, samo ne jamraj

Celo eno vezo mam v mercatorju, pa nisem prišla zraven, tako da…. bluzte komu drugemu da so službice kje… ni jih, s prve roke…. ker bi me moral usposabjat na delovnem mestu,sem začetnik. Še kaj? Bluzte komu drugemo da so službe v mercatorju, itak je zdaj tam hrčkolandija odkar ni Zokija, ki je bil res dober meneger in faca. Ga pogrešajo…


Posnami ga nekajkrat kot dokaz, nato prijavi kadrovski za mobing – glede na to, da imaš priče nebi smel biti problem dokazovati, kdo ima prav. Niti slučajno ne daj odpoved, saj zgubiš pravice iz naslova brezposelnosti, upaj pa, da te oni vržejo na cesto zaradi nesposobnosti. V tem primeru ti ne bo problem dokazati nasprotnih dejstev, kjer ti bodo morali izplačati vse plače za nazaj z zamudnimi obrestmi + te zaposliti.
LP
[/quote]

Ne vem, kako mu bo kadrovska pomagala glede mobinga, saj so kadrovske službe praviloma na strani šefov. Če gre za večjo organizacijo, ima ta nesramni šef verjetno podporo pri vodstvu. Mobing je treba prijaviti delovni inšpekciji, verjetno pa obstaja še kakšna nevladna organizacija, ki se ukvarja s tem vprašanjem in ki mu poleg delovne inšpekcije lahko svetuje glede dokumentiranja mobinga. Vsekakor pa ne bi delovni inšpekciji izdala za katerega delodajalca gre, ker je vprašanje, če niso delovni inšpektorji povezani z delodajalci. Snemanje delodajalca pa je problematična zadeva, ker mu lahko očitajo nezakonito snemanje. Pa eno je zelo pomembno – težko bo dokazal mobing, če nikoli ne gre na bolniško. Če gre na bolniško, pa naj se z zdravnikom dogovori, da v kartoteko zapiše podrobnosti o šikaniranju na delovnem mestu.

Še, da dopolnim svoj predhodni odgovor, kaznivo dejanje “Šikaniranje na delovnem mestu”:

Šikaniranje na delovnem mestu

197. člen

(1) Kdor na delovnem mestu ali v zvezi z delom s spolnim nadlegovanjem, psihičnim nasiljem, trpinčenjem ali neenakopravnim obravnavanjem povzroči drugemu zaposlenemu ponižanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico psihično, psihosomatsko ali fizično obolenje ali zmanjšanje delovne storilnosti zaposlenega, se storilec kaznuje z zaporom do treh let.

Bistvena je čustvena in psihična distanca. Če veš, da je problem v njemu, ne pa tebi, je to laže. Seveda nikoli ni enostavno, sploh če se kdo spravi nate pred drugimi, ampak zavedaj se, da dela sam sebi sramoto.

Odpoved daš, ko je tebi do tega. Ne pusti, da te ustrahujejo. Naslednjič, ko te napade pred drugimi, povej mirno in odločno, da to ni profesionalno in ni odnos. Ostani mirna, ne spuščaj se na njegov nivo. Povej tudi, kako to, da so pa ostali zadovoljni s tvojim delom. Če je možno, pojdi na inštanco višje, torej do njegovega šefa in povej, da se obnaša neprofesionalno, da kriči nate pred ostalimi, te ponižuje in žali.

In kot predlagano, vse ostalo naj ti da na pisno.

Hvala za komentarje.

Kakršnakoli tožba ne pride v poštev, niti nimam živcem s tožbami … Ta oseba ima zelo dobre veze s pravniki itd. Seveda kadrovska služba je njena desna roka.Šef je lastnik.

Želim, da bi se normalno delalo in ne pod stresom. Delo me veseli. Zanima me samo, kako do boljše službe to zdržati, ne da bi sam človek dal odpoved.


Moje mnenje, z lastnikom, šefom se je nesmiselno bockat, ker te poseka z denarjem in časom. Edino kar lahko dosežeš je da te sam vrže s firme. Tisti členi, ki jih je dala Antilopa gor, so lepi za brat, v življenju pa ti jih bo vrgel v glavo. Preceni kaj lažje pogrešaš- živce in zdravje, ali denar. Da moraš čimprej stran, sama veš.

Če se šef dere na tebe, je to mobing.
Prijavi ga na inšpektorat za delo,
pojdi tja v ponedeljek ali sredo med 9. in 11. uro s vsemi papirji,
že doma napiši in opiši dogodke,
svoje ime in ime firme in imena vseh,
ki te šikanirajo,
ali pa skupaj napišite prijavo za mobing.
Ne boš odpuščena,
in če boš, lahko kasiraš odškodnino za to duševno trpljenje,
morda tud telesno!

Odškodnina za mobing znaša okrog 12.000 eur.
Res imaš z dobljeno tožbo slabše možnosti za drugo službo.
Ampak kaj češ prenašati to sranje tu?

Ti se hecaš? In jaz mojih mobingašev nisem prijavila? Bedaaaaak sem, ob dvanajst jurjev sem. Zdaj se mi pa ne da več, je trpljenje že mimo.

Veremi, če nisi kriva in če šef nad tabo izvaja nasilje, ga lahko tožiš in zmagala boš, saj vs sodelavci pa ga ne bodo branili!

http://www.id.gov.si/si/o_inspektoratu/organizacija_inspektorata_rs_za_delo/obmocne_enote/

Oddelaj tistih 8ur in to korektno ter se ne ubadaj z njegovim kricanjem.
Seveda ga lahko prijavis.

Odpusti naj te pa on, ce te ima zaradi cesa. Tako ti vsaj pripada zavod in nadomestilo.
Veliko srece z iskanjem nove sluzbe.

New Report

Close