Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kateri Bepanthen za tattoo?

kateri Bepanthen za tattoo?

Grem se tetovirat, pa me zanima kateri Bepanthen je najbolj priporočljiv za mazanje. Nekje berem da mora biti absolutno bepanthen mazilo, drugje pa spet da je bolj priporočljiv bepanthen plus?

Uporabi enega ali drugega. Tatoo se smatra kot opeklina in je potrebno mazat in negovat.bo ok.

Bepanthen je bolj namenjen negi suhe, hrapave in razpokane kože. Bepanthen Plus pa je bolj za nego manjših ran, odrgnin, opeklin itd.
Obe kremi pospešujeta celjenje in preprečujeta vnetja, zato menim, da lahko za nego tattooja uporabiš eno ali drugo.
Najboljše, da za nasvet vprašaš tistega, ki ti bo tattoo delal (kaj oni priporočajo, s čim imajo dobre izkušnje…) ali pa vprašaš v lekarni, kjer boš kremo kupila.

nova
Uredništvo priporoča

Obvezno bepanthen mazilo. Bepanthen plus je zaradi učinkovin, ki so namenjene celjenju odprtih ran, neprimeren za tattoo. Lahko ti celo razpaca barve in uniči tattoo. Priporoča se le v primeru, da pride do kakšne okužbe, ipd.

Meni se je drugi tattoo vnel (je bilo vse gnojno – alergija na modro barvo). Tetovator mi je svetoval, da mažem z bepanten plusom, ker uniči bakterije in me hkrati opozoril (tako kot pri prvem), da bo zadeva verjetno razpacana, vendar je bilo zdravje na prvem mestu. Po parih dneh se je nehalo gnojit, po treh tednih se je tattoo čisto pocajtal, vendar je bil razpacan. Ker je bilo to posledica alergijske reakcije in ne neprimerne skrbi za tattoo, mi ga je tetovator čez pol leta brezplačno popravil in je zdaj super.

Še boljše kot bepanthen mazilo pa so izdelki, ki so izključno namenjeni negi po tetoviranju (npr. dermalize pro).

Zelo pomaga tudi folija, ki jo v zdravstvu uporabljajo za večje opekline. Sicer en teden, kolikor jo imaš gor,izgleda grozljivo (se naredi mehur, poln tekočine…), a ko daš dol,je tattoo krasen. (Laibach ink in Tavči tattoo sta to folijo en čas uporabljala, ne vem, če še).

A vam tisti pri katerem si delate tatu, ne da kreme zraven? Ali pa da jo vsaj lahko kupite pri njemu? Jst sem jo še vsakič tam vzela, ker se mi neda posebej po Bepanthen hodit.

Mene pa zanima koliko časa je pri vas trajalo, da vam je tattoo popolnoma prerasla nova koža?

Jaz sem uporabljala bepanten plus, pa mi ni nič razpackalo tattooja. Verjetno malo odvisno od kože do kože.

Pravi zagretezi za samo-pohabljanje z “umetnostjo” se namazejo s Tabascom.

Pickice in umetniki se pa z Bebepantenom.

Bepanthen je zdravilo in gre pod kožo v sluznico, zato ni za daljšo uporabo …
Za nego in celjenje ran po tatoviranju je odlična krema TATTOO CARE, ki jo dobiš že pri večini tattoatorjev.

Mazala sem si z bepanten mazilom sedaj pa si z tattoo care. Tattoo sem si na ramenu naredila aprila, manjši napis, na nekaterih delih je tattoo ze lepo prerasla nova koža, na nekaterih pa še ne. Zato sem vprašala koliko časa rabi da tattoo popolnoma preraste nova koža.

Js sm meu Bepanthen plus

pred 25imi leti je delo odlično opravila navadna solea
mastna krema, na debelo namazana pred tuširanjem (za zaščito pred vodo), drugače malo debelejši sloj čez dan.
bemtiš, še danes ga imam. pa bi moral po 5ih letih zbledet (so rekli)

Preveč komplciras. Svinjska mast ti je boljša. Najboljše mazilo, ki je dobra za vse.

Problemi prvega sveta.

Po bepantenu plus se je razpacal tatu???!!!! Ha ha a si imela gor nalimano tatoo nalepko iz čigumijev??!!
Js sem uporabljala bepanten plus in je čist ok.


Vi niste normalni. Zato ljudi s tatuji normalni in zdravorazumski ljudje ne jemljemo resno, oziroma si o njih mislimo, kar pač si.

Bepanthen ni priporočljiv. Poišči kaj boljšega. Po mojih izkušnjah imajo super izbiro na tetoviran.siVaš link

Prvi teden sem uporabljala tattoo care kremo, dobis jo pri vecini tetoverjev in v sparu, kasneje sem mazala s kokosovim maslom.
Vse zaceljeno brez kakrsnihkoli problemov.

Kakšni butlji … seveda je prava krema Bepanthen plus (razlika, med bepanthenom in bepanthenom+ je v tem, da bepanthen+ vsebuje tudi razkužilo, kar pa je zelo pomembno zaradi vsega, kar se po tetoviranju nakopiči pod folijo ki ti jo tetovator namesti. Po tetoviranju, ne rabiš neke posebne kreme, ki na njej piše tattoo care in nevem kaj. To so le marketinške fore. Ko se tetovaža zaceli, je to rana. Za rano pa je potrebno skrbeti in za to je najboljša krema bepanthen+, ki jo dobiš v lekarni.

Celotna razlaga nege tattoo-ja

Tako, kot se vse razvija, se razvija tudi svet tetoviranja. Neke kreme, ki jih predlaga tetovator so lari fari fora, samo da služi. (To je tako, kot so včasih uporabljali živalsko kožo za zasčito tattoo-ja zdaj pa vsi uporabljajo Dermalize Pro folijo, ker so ugotovili, da je pač bolj razvita in delo opravi bolje. Ne bo nič narobe, če boš uporabljala kremo, ki ti tetovator ponuja, ampak je bepanthen bolj negovalno primerna, saj je tudi lekarniška in ne vsebuje lari fari snovi). Tattoo je načeloma rana in rane je treba tudi pravilno negovati, da ne pride do krast ali pa kakršnih koli zapletov. Prava krema, ki se jo uporablja za celjenje tattoo-ja mora bit samo “BEPANTHEN” in ne bepanthen plus. Naj vas ne zavede to, da bepanthen plus tudi razkužuje in je za to boljša za nego tattoo-ja, ker naj bi razkuževala ostanek črnila, ki se nabere in tako naprej!!! Bepanthen plus se je uporabljalo včasih (še pred enim letom). Vse več tetovatorjev pa zadnje čase predlaga samo bepanthen, ker so ugotovili, da bepanthen plus vsebuje Klorheksidin hidroklorid, ki pri nekaterih draži kožo. Bepanthen je tudi bolj suhasta krema. Res je, da v večini primerov ne bi smelo biti nič narobe če bi uporabljal bepanthen plus,  ampak je navaden bepanthen manj rizična izbira in nalogo opravi ravno tako, zato se je izbira negovalne kreme spremenila. Tudi če si recimo vmes celjenja tattoo-ja opazil, da si negoval z bepanthen plus enostavno končaš tisti dan pač z isto kremo in naslednji dan zamenjaš za navaden bepanthen ne bo nobene panike.

 

Nega tattoo-ja.

Negovalno kremo nanesite na tattoo v čimtanjšem sloju večkrat na dan. Prvi teden po odstranitvi folije priporočamo, da jo nanesete 5-6x na dan, drugi teden 3x na dan in tretji teden 1-2x na dan. Bolje je, da je tattoo bolj suh kot preveč navlažen. (če vidiš, da je tattoo še vedno navlažen lahko tudi samo 3-4x na dan že prvi teden, odvino je od človeka, saj se ne vse ljudje enako hitro celijo.)

• Po približno enem tednu (ko snamete folijo) se bo tattoo začel luščiti, pojavila se bo tudi srbečica. Pri manjših tattoojih je to lahko zelo neopazno, zato naj vas ne skrbi, če tega ne opazite. Pomembno je, da se koža obnovi sama in da s tattooja ne trgate kože ter ga ne praskate! Če je srbenje nevzdržno, tattoo dodatno umijte, nanesite kremo in srbečica se bo sčasoma umirila.

• Tattoo umivajte dvakrat dnevno (najbolje zjutraj in zvečer pred spanjem), po potrebi lahko tudi večkrat (po treningu, ko nastopi srbečica ipd.).

• Celjenje tattooja traja približno en mesec. V tem obdobju je nega tattooja ključnega pomena, saj je od nje odvisno, kako bo tattoo izgledal vse življenje. Prvi mesec odsvetujemo kopanje v bazenih/jezerih/morjih, obisk savne/solarija ter izpostavljanje svežega tattooja soncu.

• V primeru, da v celoti poceljen tattoo izpostavljate soncu, ga obvezno zaščitite s kremo z najvišjim zaščitnim UV faktorjem.

Predlagano je tudi, da se pije veliko vode, saj se tem tudi vlažiš kožo znotraj imunskega sistema.

LP

New Report

Close