Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek me mora skrbeti

me mora skrbeti

Najprej naj povem, da sem zelo svetlopolta, rdečelaska, pegasta s kar precej znamenji po celem telesu. Se mi je pa v zadnjem času na prsih naredilo čudno znamenje (pa eno podobno se mi zdi, da še nastaja), ki je drugačno. Nastalo je iz nule – tudi pike ni bilo tam nikoli pred tem poletjem. Zdaj pa je kake 2mm veliko, nekoliko stoji ven in nekako se kar krhlja, če razumete. Prvič sem to opazila poleti po kopanju, ko sem se otrla z brisačo. Potem sem ga pustila pri miru in se je spet zokroglilo. Zdaj pa se spet nekako lušči, kot en košček se je odlomil… Ne znam točno opisat. Ko se odlomi (ne gre za plast, ampak prav za košček), spodaj ni rane, ampak rdeče s kožico čez. Rosi se ne.
A je tole najbolje pokazat zdravniku? Je kdo imel kaj podobnega?

enako imam, tudi po morju opazila … čakam, da grem na en pregled in takrat pokažem dr.

Ne vem zakaj ne greš zdravniku. Jst sem dala odstranit čudno znamenje tri tedne nazaj. Ravnokar dobila izvide in se mi je odvalila ena skrb.

Vrjetn ni nič, ne smeš mislt na to, za vsak slučaj je pa boljš da greš na pregled, boš vsaj pomirjena, v nasprotnem pa boš skoz mislila o tem.
Evo ti drugač ena slika, da se ne boš preveč sekirala, ampak vseen pa pejt na pregled, ker s tem se ni za hecat.
[attachment=0]sonce znamenja.jpg[/attachment]

mojega ni na zgornji sliki

Super, fajn.
Ma niso ta znamenja za hecat se. Jaz bi po moje za vsako znamenje, ki bi se mi nardil, letela h zdravniku. Pa še, ko sm in slišala in brala, celo na nohtu, če imaš črno pikco, je to lahk znak za alarm.

Ne zanašaj se ne teh 6 slik, to so samo okvirne smernice, na katere moraš biti pozorna. Vsekakor znamenje, ki se lušči, ni nujno nedolžno. Sploh če se lušči že ob rahlem drgnjenju oz. brisanju z brisačo.
Moj sodelavec je imel takšno znamenje, vsakič, ko se je obrisal, ga je malo odluščil, krvavelo ni nikoli. Čez nekaj mesecev pa je začelo krvaveti in takrat mu je zdravnica najprej rekla “Kje ste hodili toliko časa”, dobil je napotnico pod nujno za dermatologa, od tam pa naprej na onkologijo. Hvalabogu se je srečno končalo…. Šlo pa je melanom.

Ne vem…

Preden sem šla k dermatologu, sem v čakalnici gledala te slike in moji madeži, so bili natanko kot tej na desni strani. Tako, da me je bilo pošteno strah, kako in kaj bo.
Dermatologinja jih je pogledala in rekla, da niso nevarni. Pridem ven in si odahnem, dokler mi ni spet pacientka tam v čakalnici rekla, da šele ko znamenje odstranijo je lahko pozitivno. Tako, da zbiram pogum za odstranitev, v upanju da se ne potrdi…
Sama je imela tako kot jaz po obliki, barvi, velikosti in mi je prva v čakalnici rekla, ko ti bodo to odstranili boš morala na onko, ker bo zagotovo pozitivno…

(izjava pacientke v čakalnici)
“Tako sem imela tudi jaz in tisti pregled pod lupo pri dermatologu ni nič, nisem imela nobenih znakov, ko so znamenje odstranili, pa je bilo +”

http://njena.svet24.si/clanek/zdravo-zivljenje/57878a23ebf86/kozni-rak-in-kako-sem-se-spoprijela-z-njim

cca 60€ te stane skoraj takojšnji pregled pri dermatologu
in te reši vseh skrbi takoj, al pa začne reševati zadevo.

Ne čakaj! Jutri zjutraj googlaj, kliči, se naroči. Ni izgovora.

New Report

Close