Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko staro pohištvo imate?

Koliko staro pohištvo imate?

Toraj, ali pohištvo zamenjate, ko se obrabi in je staro ali ga sproti ‘prenavljate’ in ga imate dalj časa?
Jaz ga imam še od stare mame in sem ga večino sama renovirala in pobarvala, ter modno navdahnila.
40 let staro v novi preobleki. Ponosna sem nase. Pa še fajn je, ker ni iverka, amapk masiven les.
Edino kopalnica in wc sta nova.
Še kdo tak?

Tudi jaz imam precej takih kosov.

Po mamini smrti je njeno spalnico vzela hčerka in jo je dala renovirati. Pohištvo je bilo staro več kot 60 let. Zdaj ima krasno pohištvo. Se pa vidi, da je vse narejeno strokovno (delo je opravil en mizar, ki se ukvarja prav s prenovo starega pohištva).
V dnevni sobi sem dala delat novo omaro. Je čisto klasična, zame je pomembno to, da lahko noter spravim veliko stvari. Pa še lepo zgleda.

Po mamini smrti je njeno spalnico vzela moja hčerka in jo je dala renovirati. Pohištvo je bilo staro več kot 60 let. Zdaj ima krasno pohištvo. Se pa vidi, da je vse narejeno strokovno (delo je opravil en mizar, ki se ukvarja prav s prenovo starega pohištva).
V dnevni sobi sem dala delat novo omaro. Je čisto klasična, zame je pomembno to, da lahko noter spravim veliko stvari. Pa še lepo zgleda.

Pohištvo staro 18 let, retro meni ni všeč, če že, izjemoma kak fotelj iz 50-tih let.

Meni pohištvo od 50ih let naprej izrazito ni všeč. Moja babica je sicer imela rokodelsko kvalitetne kose, vendar so bili za moderno bivanje neuporabni: nerazstavljivi, v enem glomaznem kosu omara za dnevno sobo z ogromnim ogledalom in vitrinami, postelja in omare za spalnico s furnirjem iz orehove korenine, grozljive, nepraktične oblike… Nič po mojem okusu. Druga babica je imela pa seksi fotelje iz 60ih, ki se jih do odlično preobleči v sodobno blago, niso preveliki in zelo udobni; kupljeno. Meni se zdi masivno pohištvo nekoliko precenjeno, ker se deske rade (vedno) zvijajo. To potem še poškoduje furnir, potem imaš pa omaro zelo zdelanega videza.
Jaz bi, če bi imela čas, denar in predvsem prostor, na dražbah nakupila zares staro pohištvo po Evropi. Nemčija ima ogromno več tega, bistveno bolj kvalitetnega kot pri nas, Švedska ima tudi prima kose, tako da ni treba, da bi človek visel ravno na čustveno ovrednotenih babičinih kosih pohištva.

New Report

Close