Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako imate urejeno omaro v kateri imate zložena oblačila?

Kako imate urejeno omaro v kateri imate zložena oblačila?

Torej kakšno omaro imate in kakšen red je v njej?

Sama se namreč čez nekaj dni selim v novo dvosobno še ne opremljeno svetovanje in bi rada vaše funkcionalne predloge? Rada bi imela nek sistem, vendar ne vem kateri je najbolj ustrezen/uporaben?

Omaro imam urejeno tako, da imam not zložena oblačila.

Imam belo omaro, prej veliko kot majhno, če smo tes natančni. Ima dvoje vrat, ki se odpirajo na ven. Mislim, da je bila 100 €. V Ikei.
Notri je vojški red.
Oblačila so zložena eno na drugo, od spodaj navzgor, ter od leve proti desni.
Jaz ti svetujem, da uvedeš vojaški sistem in ne popuščaš za milimeter.
Srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Urejeno imam po knjigi umetnost pospravljanja. Priporočam, saj je vse lepo pregledno, dostopno in zavzame manj prostora, kot običajno zlaganje.

Imam garderobno sobo, cca 7m2. Spredaj so drsna vrata, noter police.

Oblačila organiziram sezonsko – imam jih kar nekaj in vse tisto, kar lahko stisnem v vakuum vrečke in v škatle s pokrovom od Ikee in niso v tekoči uporabi, imam pospravljeno tako. Prozorne škatle so naložene druga na drugo, točno vem, kaj imam v kateri škatli: v eni so šali, v drugi nogavice, v tretji majice s kratkimi, v četrti poletne obleke, v peti jeans, v šesti torbice, v sedmi, bolj zimski puloverji in puliiji, v osmi jakne in kostime, ki jih lahko zložim, v deveti športna oblačila za fitness, v deseti spodnjice, pižame in majčke za spanje, ipd. ipd. V vakuumskih vrečkah podobno. Fajn je, ker se nič ne praši. Spodnje hlačke imam v eni črni Ikea platneni škatli na zadrgo in mečem ene na druge, modrčke v drugi, zložene na pol enega za drugim. kozmetiko na dveh policah, higienske vložke, tampone in Co tudi v eni škatli….. V enem delu omare imam obešeno na štangi tudi tisti Ikein tekstilni organizator s predali, v katerih imam potem še bižuterijo, v drugem predalu sončna očala, v tretjem ure……
Ko pride sezona določenih oblačil , razpakiram, operem, zlikam in nosim, v vrečke in škatle pa pospravim tisto, kar se v tistem obdobju letnega čas ne nosi ( napirmer kratki rokavi in lahka poletna oblačila). Pa spomladi spet zamenjam – če je treba, tudi hitro lahko ven potegnem kaj kadarkoli.

Meni to super funkcionira, tudi vedno je vse pri roki, nerazmetano, vedno zloženo in tudi se ne prači in ne smrdi, diši po čistem in opranem.

Za nošena oblačila imam stojalo, lutko, na katero obesim in potem še oblečem v tekočem tednu

od mene ne moreš dobiti nasveta … imama nered totalen … če pa se letni časi tako hitro menjavajo, da nimam cajta pospravljat … le športni oddelek je posebej, ker te stvari vsak dan rabim

http://siol.net/trendi/dom/kako-po-feng-suju-preurediti-oblacila-v-omari-439686

No ja, tole je že malo bolestno urejanje, perfekcionistično……

Levi del omare (široka je 140 cm) ima drog za obešanje hlač, bluzic in jaken.
Na vratih je obešalo za šale in rute.
Nad drogom je polica, na kateri so športna oblačila
Pod njim je polica, na kateri so majice s kratkimi rokavi, pod njo pa shranjujem pižame.
Desni del omare je sestavljen iz dveh predalov za perilo in nogavice, nad njima pa so police za tanjše puloverje, toplejše puloverje, službene majčke s kratkimi in dolgimi rokavi in čisto zgoraj za flise.
Kape in rokavice hranim v predalu v predsobi.
Vse je zloženo po barvah.
Oblačil imam dovolj, a verjetno manj kot povprečna ženska.
Ne uporabljam vakumskih vreč in škatel.

Lej, jaz jih pa – zato ker imam sorazmerno veliko oblačil – nekaj meni dragocenih kostimov in oblačil bolj kvalitetnih znamk, že vsaj ene 7 let – Marella, Mariela Burani, Massimo Dutti, ipd). In tudi če se jutri selim, imam vse v eni urci zneseno po stopnicah in zloženo v transportnem vozilu brez dodatnega pakiranja….. 7m2 od vrha do tal…. Simple as that….

Predvsem naj bo bistveno, da vzameš takšno omaro, v kateri bo dovolj prostora za vse, kar potrebuješ. Da bo dovolj dolg drog, dovolj široka omara, dovolj polic. Da bo kak predal ali predalnik, pa da boš lahko dala kam še plašče in jakne in čevlje in torbice in klobuke…. Premisli dobro, kaj potrebuješ in kaj želiš, koliko kakšnega prostra bi ti prišlo prav, pa predvsem, da bo vse pospravljeno. Ponavadi je problem, ker so omare premajhne in potem se stvari ločuje ali kar nekje ostanejo…

Jaz osebno nimam ravno reda, ker mi ne uspe, nekaj se trudim po Marie Kondo, pa ne najbolj uspešno.

Kar ne spravim na police imam kar zložena na 3 kupe. Seveda imam zimsko – poletno ločevanje. Na enem kupu so hlače, na drugem so puloverji, na tretjem pa majčke.

Letos sem si kupila toliko novih cunj, kot še nikoli v življenju. Najprej poletnih, potem pa še jesenskih. Že čakam na razprodaje in akcije,… Okus se mi je spremenil, nočem več majčk, sedaj mam le toliko let, da se moram malo drugače tudi oblačiti. Seveda imam pa premal placa za vse.

Ob menjavi sezone pa vse, kar ne nosim oziroma česar se naveličam spravim na humano ali kam drugam.

Če dobro pomislim mi manjka en velik predalnik…

omare so brez smisla. So samo nepotreben strošek.
Tekoče – sezonske cunje imam na stoječem obešalniku z nastavki.
Ostalo pa pri bivši in ob menjavi sezone dam vse v vreče in grem zamenjati.

;D, da to res obstaja?

odkar sem ločena, imam v eni omari poletno garderobo, v drugi (od bivšega) pa zimsko :)))

Kje ima pa desc svoje stvari, v drugi sobi?

Imam ogromno oblačil, ne sprašujte. Pač se zgodi.

Čez par let se selim v garsonjero. Ne sprašujte.
Imam plan si uredit tako … sem videla pri enih kolegih, ki so imeli pomanjkanje prostora. Menda zlaganje po Kongovi ali kako se že piše ona Japonka dejansko zavzame manj prostora. To kot prvo. Kot drugo, ona sicer ne zagovarja ločevanja oblačil po sezonah, ampak jaz bom enostavno imela dve stalaži, ožji od standarda, 45 cm namesto 60, na kolescih, in ju bom samo prestavljala glede na sezono. V eni bodo zimska oblačila, v drugi poletna, stali bosta ena za drugo. “Omara” bo tako sicer globoka 90 cm, vendar bo potrebna manjša dolžina. Če imaš krajšo steno, ki bi jo lahko tako izkoristila, se mi ne zdi slaba ideja. Enako pravzaprav lahko narediš tudi z navadnimi stojali.
Obešalnike nabavi čim tanjše. Leseni so sicer videti lepi, ampak že sam obešalnik zavzame prostor v omari. Jaz sem nabavila čisto tanke kovinske in so super. Odsvetujem tudi tiste obešalnike na klipsne za hlače in krila, ker to pa še sploh zavzame ogromno prostora. Masivnejše obešalnike imej samo za plašče. Potem pa še nekaj nedrsnih obešalnikov za razne bluze, ker sicer rade padajo dol.

Kje ima pa desc svoje stvari, v drugi sobi?
[/quote]

Kaj je to “desc” , ejga? Mal kulture prosim. 🙂

Mož ima pa svojo garderobno sobo.

Se strinjam glede obešalnikov – jaz imam tiste tažičnate tatanke iz čistilnice, ko dobiš gor obleko obešeno. Ali pa se zmeniš, pa ti jih kakšnih 20, 30 odstopijo-jih žal ne moreš kar kupit ( neseš kak priboljšek za pocrkljat, pa je).

Imam več omar.
Dve večji, obešalna palica gor in spodnja. V eni so obešena oblačila, ki čakajo likanje, v drugi omari zlikana.
Potem imam omaro kjer imam samo sp.perilo, spet razparcelirano za doma, prosti čas, srednje uporabno in boljše kvalitete, po policah.
Eno komodo samo za nogavice in razporejene na letni čas.
Eno omaro za oblačila doma in prosti čas.
Drugo omaro in komodo kjer imam oblačila zložena tipo “metoda konmari”, izven sezonska oblačila.
Eno omaro kjer je vsa posteljina in pižame…

Več omar. 🙂

Vgradna omara, dolžine 4m, od tega imam jaz 3m in mož 1m
– en drog za krila in hlače
– en drog za srajčne bluze
– en drog za tunike in daljše jakne
– en drog za jakne
– ena polica za hlače, ki jih zložiš
– ena polica za dolg rokav
– ena polica za kratek rokav
– ena polica za oblačila za doma
– kopalke, šali, športne stvari, debeli puloverji in jope v prozornih 40 l škatlah čisto zgoraj in čisto spodaj
– ena polica za posteljnino
– zimski plašči in jakne ter bunde v omari v kleti
– zokni in nogavice v predalniku
– spodnje perilo in pižame v vgradni omari pred kopalnico, kjer so tudi brisače

Glej tako, da bosta v enem delu omare po dva droga, ker spraviš tako več oblačil na obešalnike.

Od poletja dalje po Mari Kondo metodi, prelepo, urejeno in pregledno.

Aja, pa čim manj menjavanja letno-zimske garderobe, ker se letni časi prehitro menjajo.
Ena okrasna škatla za kape in šale, ena okrasna za rokavice, ena za kape s šiltom. Samo škatle zamenjam in imam ustrezno vedno pri vhodu.

Zelo enostavno. Na obešalnikih so bluze, krila in hlače. Majice in ostale stvari imam zložene eno vrh drugega. Že pred poletjem si zimske plašče in jakne nesem v kaščo v posebno omaro, da mi ne delajo gužve. Ko je konec poletja vso poletno garderobo operem in dam v omaro.
Nisem super redoljubna, ampak vedno se nekako znajdem.
V dnevni sobi sem si dala delati novo omaro, ki je dovolj prostorna, da imam tudi v njen nekaj oblačil (predvsem od moža).
Si pa sproti čistim: kar je že ponošeno in zdelano, vržem proč, kar nekaj let ne nosim, dam v kontejner za uporabna oblačila.
Da bi pa vse šparala, ne pridem nikamor.

New Report

Close