Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi posodile bivšemu denar, da bi lahko peljal otroke na dopust?

Bi posodile bivšemu denar, da bi lahko peljal otroke na dopust?

No jaz sem mu. Tega denarja gotovo ne bom več videla, ker tudi preživnino odmerja bolj po kapljicah, sta pa vsaj otroka imela nekaj od poletja.

Le zakaj nisi šla zraven če si že vse financirala, bivši bi te parkrat pritisnil, saj vse veš kako gre, otroka pa bi od dopust imela ne 2x več, neizmerno več !

zdej se bo polno komentarjev usulo kako si neumna pa kak polarni se bo javil da je ženska dolžna financirat moškega, ker je pač ženska, ampak poglej s te strani. tvoj bivši očitno ni sposoben financirat lastne otroke, si jim pač plačala še en dopust. če boš videla denar ali ne, ne morem rečt, ni pa bilo neumno, glede na to da praviš da sta otroka uživala, vsaj to če ne drugega.

qwa ????????????????????????????

ju knou d dril …

Ne bi. Sicer moj bivši otroke pelje vsako leto na morje – btw. v sodnem sklepu je bilo jasno zapisano, da jih bo (na račun ne ravno vzorne preživnine), je pa letos v enem momentu izbruhnil in mi dal jasno vedeti, da bi to njihovo morje/dopustovanje moral plačati jaz … ker on mi pač itak plačuje preživnino. No comment.

Odvisno od zornega kota, zame nisi neumna. Malo je ljudi, ki so sposobni “požret” zamere, ki so pri ločitvah stalnica, ter narediti nekaj za dobro otrok.
Mislim, da je bilo tvoje ravnanje nesebično …
Otroci bodi imeli lep spomin, tvoj bivši očitno ne zna s financami, je pa vseeno njihov oče in če je soliden človek, zakaj pa ne …


soliden človek ??? ki ne nahrčka za dopust z otroci (ali pa si sposodi pri svojih) ☺☺☺
še za v kup.leraj bi mu lahko šenkala, če ga pri njej ne namaka od vse solidnosti


soliden človek ??? ki ne nahrčka za dopust z otroci (ali pa si sposodi pri svojih) ☺☺☺
še za v kup.leraj bi mu lahko šenkala, če ga pri njej ne namaka od vse solidnosti
[/quote]
Vsakemu od nas se lahko v življenju zalomi, ločitev prinese s seboj marsikaj ….ni prav, da ljudi obsojamo. Nekateri se trudijo in jim ne uspe, delajo (podjetja gredo v stečaj, delodajalci ne plačujejo, …) Vzrokov je lahko veliko, ne moremo reči, da je nekdo slab oče, ker “ni dobro materialno” preskrbljen.

Če res nima pogojev, da bi financiral sam, zakaj pa ne?

Jaz menom, da si ravnala prav, vendar mu to naj ne pride v navado. Otroka sta uživala, ti si imela teden dni priskrbljeno varstvo za njih. Ne pusti pa se izsiljevati. Če drugo leto ne bo imel denarja ju pelji na morje ti, on pa joh naj ima doma in se imajo lahko čisto fino.

..ločila se je pa..zakaj že?
Ker ne zna s financami, ni pravi odgovor, saj jo ne moti, če mu plača dopust.
Aja, verjetno zato, ker je soliden!

Dejte mal na zemljo past in začnite obravnavat ODRASLE ljudi ODRASLO.

Dopustovanje ni stiska, bolezen, višja sila.
Plačevanje bivšemu dopust kao v dobro otrok je navdna medvedja usluga ali prikrita želja po tekmovanju za ta bolj herojskega starša. Nezrelo. Neodraslo.

Otroka naj preživita čas z očetom, če je ta zdrav, sposoben z njima preživljat prosti čas, ni sam v življenski stiski, ima za hrano, streho nad glavo, ni nobene potrebe, da se otroka ne bi lahko imela lepo z njim (hribi, narava, sprehodi, skupne igre z žogo..), brez da ga bivša podpira s plačevanjem dopusta.

Tudi njegov občutek do otrok je lahko veliko boljši, da je zanje kot oče poskrbel SAM in so se imeli lepo, kljubtemu da niso nekam klasično standardno odšli dopustovat, na račun bivše. (Ki bo btw lahko tega aduta zdj izrabljala vse leto sebi v prid in se junaško tolkla po prsih).

Po mojem mnenju napaka.

Ker je bivši mož odrasla oseba in mora on poskrbeti za otroke v dogovorjenem delu.

Če denarja nima naj se znajde drugače … ne razumet narobe, naj pač organizira druge dejavnosti. jih je cel kup brezplačnih. In otroka bi kljub vsemu imela lepe počitnice. Pa saj verjetno si tudi ti bila z njima na morju.

Plus tega sem milijon procentov prepričana, da okrog pove kako je peljal otroka na morje. Sem prepričana, da ne pove, da je počitnice plačala bivša žena. Za katero verjamem, da jo okrog še drugače blati.

Joj, ste bolni. Zakaj pa ne… čisto prav si naredila, če si takrat presodila, da je to prav. Kdo pa ve, kakšne vse so okoliščine v vaši družini, ki so pripeljale do tega dejanja. Ker ne poznamo vsega, ne moremo sodit.

Jaz sem mu dala denar, da je nabavil kolikor toliko normalen avto, ker je vozil dobesedno trugo na kolesih, in opremila otroško sobo pri njem.
Do konca življenja bom prek otrok povezana z njim, v bistvu se čisto okej razumeva, z denarjem pa ni nikoli znal in očitno nikoli ne bo. Preživnino plača ali pa tudi ne, ampak v življenju pride dovolj drugih skrbi in se zaradi nekaj jurjev evrov ne bom žrla. Nisem budala, kot je rekel neki psihiater, da bi dovolila, da mi denar uničuje življenje ali zasenči odnose med bivšim in otroki. Vseeno pa ne bi imela tipa, ki mu mora bivša primaknit za dopust ali avto 🙂

S prvim delom, da bi se lahko znašel tudi drugače, se strinjam.

Samo od kod ti pa kar na lepem teza, da jo blati naokrog?

Ampak, zakaj pa ne?
Saj je soliden, dober oče, sam ima pa še celo bivšo junakinjo, ki mu finančno pomaga.
Zakaj ga pa ne bi imela?
Saj tebi ne bi bilo treba plačevati. To počne ex junakinja.

Zakaj pa ne? Midva nisva ločena, pa med počitnicami plačujeva drage kolonije in varstva, ker nimava kam dat otrok. Lahko to vzameš, kot da si jih dala v kolonijo. Pa še bolj zanesljivo varstvo je to, glede na to, da je fotr.

Ne to, ni enako.
Glede otrok plačujeta oba, ker sta to vajina skupna otroka in sta oba odgovorna zanje, tako starševsko, srčno, človeško, kot po zakonu.
Za bivšega partnerja, če ni v ŽIVLJENSKI stiski in/ali je opravilno nesposoben, nisi kot BIVŠI partner odgovoren karkoli plačevati.

Ti pa tudi, ker si bila ta čas free. Well done… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

1+

Bom posumil, da ima modro polarni še kaj prav 😊

Ti pa tudi, ker si bila ta čas free. Well done… 😉
[/quote]

A če mu ne plača počitnic, pa ni free?
Potem sta otroka kar ves čas z njo?
Ker z očetom doma bit, med počitnicami je pa čista beda.
Nič se tam ne da počet.

Ampak, zakaj pa ne?
Saj je soliden, dober oče, sam ima pa še celo bivšo junakinjo, ki mu finančno pomaga.
Zakaj ga pa ne bi imela?
Saj tebi ne bi bilo treba plačevati. To počne ex junakinja.
[/quote]

Oh, brez skrbi, da taki tipi zažirajo tudi tekočo žensko. Tako bogata pa nisem, da bi dva tipa vzdrževala, ha ha.

Ti pa tudi, ker si bila ta čas free. Well done… 😉
[/quote]

Ko je oče večino leta free, sploh, ko še premalo plačuje preživnino, si verjetno tudi velikokrat misli ‘Well done’ …

No, naj te ne preseneti njegova morebitna zahteva po zmanjšanju zdaj določene preživnine, češ da on nima denarja, tebi pa ga ostaja toliko, da ga lahko posojaš naokrog …

New Report

Close