Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lumbalna punkcija

Lumbalna punkcija

Zanima kako dolgo traja lumbalna punkcija? Torej od takrat ko ti razkuži mesto vboda do takrat ko nakaplja likvor. Ima kdo kakšna dobra priporočila proti kasnejšem glavobolu? Hvala!


če imaš srečo,da je pri prvem vbodu tekočina brez krvi,kar hitro. žal te sreče nisem imela,tako,da ne vem kako dolgo traja,ker so mi postopek ponovili 🙁
priporočila proti kasnejšem glavobolu? poslušaj navodila in bo vse kar ok,nisem smela premaknit glave 4 ure,….imam pa posledice,če ne pijem dovolj tekočine me začne bolet glava 😉

5 min, če zadane točno točko, lahko tudi manj.

Proti glavobolu… mene so dali ležat z glavo navzdol za 24 ur vsakič… in je delovalo. NIkoli glavobola.

Pri meni je trajalo več kot 5 minut, ker likvor kaplja res počasi (itak pa ti prej še pomerijo, če je sploh zadosten pritisk).
Ležala sem na trenuhu brez vzglavnika 2 uri, potem še brez vzglavnika več kot 24 ur, nič vstala, naslednji popoldan sem šla še na eno preiskavo in potem se je začel morilski glavobol, ki je trajal več kot en mesec in je pomagalo res samo ležanje, tablete ne 🙁

Meni se je zdelo, da potem, ko so našli mesto (kar jr trajalo in trajalo in trajalo) ni bilo ravno dolgo, boleče pa sploh ne. Trdo ležala sem 24 ur, še plenice sem si izprosila. Glavobolov nobenih. Na srečo.

Kako pa je glede tekočine. Sem nekje zasledila, da je potrebno veliko pit. Ste si tekočino prej pripravili ob postelji, ali ste se potem ko ste že ležali stegovali k njej. Pa zasledila sem tudi da je nekaterim zelo slabo ob punkciji, da bruhajo ali celo izgubijo zavest. Kako je s tem?

Zakaj so vam delali te preiskave, slisala sem za samo ob sumu na MS?
Teta je bila na psihiatriji pa so ji to delali, glava je ni bolela, ceprav ni kaj dosti mirovala in upostevala navodil.

Jaz sem veliko pila, pripravila sem si prej ob postelji, naprosila še slamico, da se mi res ni bilo treba dvigovati, pa ni pomagalo.
Sama punkcija, vbod … pa ni bila nič bolj boleča ali neprijetna kot pa jemanje krvi iz žile.

Meni jo bodo naredili zaradi suma na nevroboreliozo. Krvni izvidi so pokazali zastarano boreliozo.

Jaz sem bil kar na infuziji, pa še pil sem zraven. Nič pa ne vem kako je treba v teoriji.

Pri meni ni bila preiskava, pač pa blokada pri zdravljenju s citostatiki. Nafilajo ti še tja, da ustvarijo “pregrado” v likvorju.

Je bilo malo boleče, predvsem pa neprijetno, ko iščejo pravo točko. Včasih tudi zdravnik zgreši… Delali so mi pa 4x – cca enkrat mesečno.

Meni jo bodo naredili zaradi suma na nevroboreliozo. Krvni izvidi so pokazali zastarano boreliozo.
[/quote]
Kaksne simptome imas, meni so 2x delali krvni test, negativen, imela sem enkrat kolobar nekje 18 let nazaj, nevrolog je omenjal tudi to.

Pri meni ni bila preiskava, pač pa blokada pri zdravljenju s citostatiki. Nafilajo ti še tja, da ustvarijo “pregrado” v likvorju.

Je bilo malo boleče, predvsem pa neprijetno, ko iščejo pravo točko. Včasih tudi zdravnik zgreši… Delali so mi pa 4x – cca enkrat mesečno.
[/quote]

Če si dobil v sklopu kemoterapije,kar po opisu sodeč si,ni šlo za nikakršno blokado pač pa si dobil citostatik tudi v intratekalno.Si prebolel limfom?

Pri meni ni bila preiskava, pač pa blokada pri zdravljenju s citostatiki. Nafilajo ti še tja, da ustvarijo “pregrado” v likvorju.

Je bilo malo boleče, predvsem pa neprijetno, ko iščejo pravo točko. Včasih tudi zdravnik zgreši… Delali so mi pa 4x – cca enkrat mesečno.
[/quote]

Če si dobil v sklopu kemoterapije,kar po opisu sodeč si,ni šlo za nikakršno blokado pač pa si dobil citostatik tudi v intratekalno.Si prebolel limfom?
[/quote]

Točno, imaš prav. Malo sem že pozabil izraze.

Meni jo bodo naredili zaradi suma na nevroboreliozo. Krvni izvidi so pokazali zastarano boreliozo.
[/quote]
Kaksne simptome imas, meni so 2x delali krvni test, negativen, imela sem enkrat kolobar nekje 18 let nazaj, nevrolog je omenjal tudi to.
[/quote]

Jaz sem imela Igg 58 (normalna vrednost je 7-16). Nikoli značilnega kolobarja. Težave imam z ravnotežjem, vidom in sluhom. Pritisk za očmi in od zatilja navzgor v glavo, ter mravljinčenje v rokah. Vkleščen imam tudi vratni živec, zato je nevrokirurg predlagal lumbalno punkcijo, da se ugotovi kaj je povzročila borelioza in kaj vkleščen živec.

Proti glavobolu je priporočljivo nekaj časa ležati na trebuhu in brez vzglavnika, nato pa še kak teden počivati (po možnosti ležati). Piti je potrebno dosti vode, vsaj 3 l na dan, raje več kot manj.

Jaz sem bil zaradi nevroborelioze punktiran 2x pa je čist nič ni bolelo kot da ti kri vzamejo moraš pa po punkciji nekaj dni počivat. Mam pa po pol leta še vedno manjše bolečine v glavi in sklepih. Ima kdo od vas podobno izkušnjo?

New Report

Close