Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je to demenca

Ali je to demenca

Babica pozablja kateri dan v tednu je in velikokrat sprašuje iste stvari. Ali je to demenca in kako huda je že? Zdravil proti demenci noče. Ali ji to hitreje poslabša stanje?

nič posebnega, še jaz kdaj pozabim ker dan je, sploh če je že okrog 80, kako naj 80 letnik vsak dan ve, kateri dan je, če mu je vsak dan isti in ne hodi v službo itd..

Ne razumem dobro. Praviš, da zdravil za demenco noče jesti. To pomeni, da je bila pri zdravniku in je demenca potrjena??

jaz sploh ne sprašujem več … meni je vsak dan nedelja 🙂

Pri zdravniku ni bila že kar lep čas, in tudi noče na pregled. Demenca takrat ni bila potrjena. Ima pa 84 let.

Pri zdravniku ni bila že kar lep čas, in tudi noče na pregled. Demenca takrat ni bila potrjena. Ima pa 84 let.
[/quote]
o kakšnih zdravilih potem ti govoriš?

če vas skrbi, naj gre k osebnemu zdravniku, s par zelo lahkimi testi bo ugotovil, če gre za demenco. Najbolj znan je ta, da človeka vprašaš kolk je star in če ti pove letnico rojstva, namesto let, kolikor jih šteje, potem že ni vse ok. Tudi s številčnico na uri se hitro ugotovi, kako kaj spomin. Pa če ves čas o denarju govori in zelo pogosto na WC hodi (ker je pozabila, kdaj je nazadnje bila), tudi ni ravno obetaven znak.Drugač pa si poglej društvo Spominčica.

a ješ vsak dan govejo župo?

a ješ vsak dan govejo župo?
[/quote]
Eni pa ste za hoče😁😉

Pri zdravniku ni bila že kar lep čas, in tudi noče na pregled. Demenca takrat ni bila potrjena. Ima pa 84 let.
[/quote]
o kakšnih zdravilih potem ti govoriš?

če vas skrbi, naj gre k osebnemu zdravniku, s par zelo lahkimi testi bo ugotovil, če gre za demenco. Najbolj znan je ta, da človeka vprašaš kolk je star in če ti pove letnico rojstva, namesto let, kolikor jih šteje, potem že ni vse ok. Tudi s številčnico na uri se hitro ugotovi, kako kaj spomin. Pa če ves čas o denarju govori in zelo pogosto na WC hodi (ker je pozabila, kdaj je nazadnje bila), tudi ni ravno obetaven znak.Drugač pa si poglej društvo Spominčica.
[/quote]

Najboljši test je, da se črkuje nazaj besedo. Naprimer medved moraš takoj povedati nazaj črke.

a ješ vsak dan govejo župo?
[/quote]
Eni pa ste za hoče😁😉
[/quote]

a misliš Hoče? tu blizu sem doma, ja

Pri zdravniku ni bila že kar lep čas, in tudi noče na pregled. Demenca takrat ni bila potrjena. Ima pa 84 let.
[/quote]
o kakšnih zdravilih potem ti govoriš?

če vas skrbi, naj gre k osebnemu zdravniku, s par zelo lahkimi testi bo ugotovil, če gre za demenco. Najbolj znan je ta, da človeka vprašaš kolk je star in če ti pove letnico rojstva, namesto let, kolikor jih šteje, potem že ni vse ok. Tudi s številčnico na uri se hitro ugotovi, kako kaj spomin. Pa če ves čas o denarju govori in zelo pogosto na WC hodi (ker je pozabila, kdaj je nazadnje bila), tudi ni ravno obetaven znak.Drugač pa si poglej društvo Spominčica.
[/quote]
Ojoj, mogoče sem tudi jaz dementna! Tudi meni je lažje povedati mojo letnico rojstva kot leta, in to že dolgo. Enkrat sem nehote rekla 3 leta manj, in od takrat raje povem letnico rojstva.

New Report

Close