Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pranje na roke

Pranje na roke

Ali se je kdo odpovedal pomivalnem stroju?
Razmisljam da ga ne binimela v novinkuhinji.

Do 50. leta ga nisem imela in ga nisem pogrešala.
Potem smo nabavili novo kuhinjo in smo nabavili tudi pomivalca. Tako sem se navadalila nanj, da ko mi je pred 3 meseci crknil, sem bila 1 mesec brez njega in ga tako pogrešala, da sem potem nabavila novega. Vedno sem imela posodo na elementu, zdelo se mi je, da skoz posodo umivam, vse pošpricano od vode, ni da ni.

No, zdaj imam novega in zopet uživam in sem srečna, da ga imam in kuhinja je vedno pospravljena.

Zakaj pa ne? Ga ne znaš uporabljati? Ker na roke nikoli ne pomijes tako dobro in učinkovito, kot s strojem. Če si sama v gospodinjstvu ali sta dva, lahko kupiš manjšega, lahko tudi namiznega. Brez mi je pa v današnjem času totalno nelogično. Razen če ti je pomivanje posode terapija.

Barca pa pravi, da je to zgrešena naložba v njeni kuhinji. Ona vse sproti pomije in je še preden sede h kosilu, praktično vse pomito.
Jaz imam pomivalc celo na vikendu.

Dva tedna ga ne pomivalnega stroja ne uporabljaj (lahko ga izklopiš) in posodo pomivajte le na roke, pa boš videla, kako se ti bo obneslo.

Mene bi vse minilo že prvi dan.

Zakaj pa ne? Ga ne znaš uporabljati? Ker na roke nikoli ne pomijes tako dobro in učinkovito, kot s strojem. Če si sama v gospodinjstvu ali sta dva, lahko kupiš manjšega, lahko tudi namiznega. Brez mi je pa v današnjem času totalno nelogično. Razen če ti je pomivanje posode terapija.
[/quote]

Možno je, da je tvoja posoda v stroju pomita bolj učinkovito, moja sigurno ne.

Avtorica, jaz pomivalca nimam in ga tudi ne pogrešam.

Zakaj pa ne? Ga ne znaš uporabljati? Ker na roke nikoli ne pomijes tako dobro in učinkovito, kot s strojem. Če si sama v gospodinjstvu ali sta dva, lahko kupiš manjšega, lahko tudi namiznega. Brez mi je pa v današnjem času totalno nelogično. Razen če ti je pomivanje posode terapija.
[/quote]

Možno je, da je tvoja posoda v stroju pomita bolj učinkovito, moja sigurno ne.

Avtorica, jaz pomivalca nimam in ga tudi ne pogrešam.
[/quote]
Ajoj, smo spet tam. Če ne pomivaš z vodo, ki ima 65 ali 70 stopinj, tvoja posoda ni tako čista. Sploh kakšna plastika ne, pa če še tako trdiš. Sploh pa – če ga nimaš, ne moreš primerjati. As simple as that.

ga še imela, premajhna kuhinja. A ga včasih, kakšno nedeljo, pogrešam. Četudi pomivam sproti, na koncu
le ostane toliko, da je še tisto odveč. In res je, kot je napisala ena, posode na polici, polijem tu in tam,
stojim, ker ne morem pomivati sede…res ga včasih pogrešam, drugače pa kar rada pomivam ročno in tudi
splahnem dobro, ker tukaj pa ne šparam vode.

Možno je, da je tvoja posoda v stroju pomita bolj učinkovito, moja sigurno ne.

Avtorica, jaz pomivalca nimam in ga tudi ne pogrešam.
[/quote]
Ajoj, smo spet tam. Če ne pomivaš z vodo, ki ima 65 ali 70 stopinj, tvoja posoda ni tako čista. Sploh kakšna plastika ne, pa če še tako trdiš. Sploh pa – če ga nimaš, ne moreš primerjati. As simple as that.
[/quote]

Vidim vsak dan, kako je posoda pomita v pomivalnem stroju, v službi – pocasta od raznoraznih tablet.
Glede temperature: ni potrebe, da je posoda sterilna. Instrumenti v operacijski sobi morajo bit sterilni;)

Pere se perilo, posoda se pa pomiva !
Sem že mislila, da si šla z škafom k potoku .

Tudi jaz pomijem vse..ne rabim pomivalca…pa si ga lahko privoscim.

Zakaj pa ne? Ga ne znaš uporabljati? Ker na roke nikoli ne pomijes tako dobro in učinkovito, kot s strojem. Če si sama v gospodinjstvu ali sta dva, lahko kupiš manjšega, lahko tudi namiznega. Brez mi je pa v današnjem času totalno nelogično. Razen če ti je pomivanje posode terapija.
[/quote]

Možno je, da je tvoja posoda v stroju pomita bolj učinkovito, moja sigurno ne.

Avtorica, jaz pomivalca nimam in ga tudi ne pogrešam.
[/quote]

Moja posoda je v pomivalcu super pomita, na roke nikdar tako, pa dam samo pol tabl. Včasih zvečer ostane kak kozarec ali kos pribora, ki ga pomijem na roke. Ko dajem zjutraj posodo iz pomivalca, primerjam pribor iz njega s tistim pomitim na roke, razlia je očitna. Še najbolje pri pomivalcu pa je, da ti ni treba posode brisat!


Če si že tako natančna, pa še ti tako piši. S in ne Z škafom….

Tudi jaz pomijem vse..ne rabim pomivalca…pa si ga lahko privoscim.
[/quote]

Hahaha, a dej nehi, privoščiš si ga lahko? LOL

No, jaz si pa ne morem privoščiti toliko vode, da bi pomivala na roke, zato imamo pomivalca 😛


Ajoj, smo spet tam. Če ne pomivaš z vodo, ki ima 65 ali 70 stopinj, tvoja posoda ni tako čista. Sploh kakšna plastika ne, pa če še tako trdiš. Sploh pa – če ga nimaš, ne moreš primerjati. As simple as that.
[/quote]

Vidim vsak dan, kako je posoda pomita v pomivalnem stroju, v službi – pocasta od raznoraznih tablet.
Glede temperature: ni potrebe, da je posoda sterilna. Instrumenti v operacijski sobi morajo bit sterilni;)
[/quote]
A veš, da obstaja še kaj drugega od tablet? Sploh so te najslabša varianta. Poleg tega tisto v službi ni merilo za nič. Če ni profi varianta, je en bolj poceni, folk pa dela z njim katastrofalno. Potem pa je rezultat res zanič. Doma pa je čisto druga pesem. Zato dvomim, da res lahko primerjaš.
Jaz lahko in gladko zmaga pomivalec.
Pri nas doma smo imeli pomivalec že pred tridesetimi leti. Je bil stalno v uporabi. Danes pa, ko sta starša sama, iz ne najbolj razumljivih vzgibov večinoma pomivata na roke. Ko pridemo otroci domov, pa vsaj takrat gre posoda v stroj. Ne, nikoli ni enako dobro pomita na roke. Sploh pri kakšnih plastičnih delih se to vidi in otipa, pa tudi pri loncih.
Vsekakor priporočam pomivalca, tudi tistega manjšega. Posodo sproti, med kuhanjem samo zlagaš v stroj, ko poješ, pa še ostalo in vklopiš. Neprecenljivo.

Pri nas smo večja družina, 6 članov. Do pred šestimi leti smo bili brez, ker je bila premajhna kuhinja. potem smo se preselili in sem si omislila pomivalca. pa mi je žal. Daj ga napolnim, potrebujem veliko več posode. imamo velikega za 16 pogrinjkov in to je več prostora kot za en obrok, pa premalo za dva. v bistvu moram skoz pomivat na roke, če hočem, da je pospravljeno.
Če bi še enkrat, ga ne bi kupila. Bi raje pralni stroj Miele za 9 kg.

Na zacetku sva bila v majhni garsonjeri seveda brez. Vmes sva sla zivet k mojim in so imeli pomivalca, smo pomivali z njim. Luksuz, bilo nas je sest. Sva se spet selila, na svoje. Zaenkrat smo brez. Sem se navadila sproti pomivat in pospravljat. Niti ne pogresam. Res imam po kosilu samo eno kastrolo, skledo, stiri kroznike in pribor. Sala mala. Ker se v kratkem spet selimo in imam ze naroceno novo kuhinjo, pa bo vseeno s pomivalcem. Povem cez kak meec kako bo. Ampak bolj kot pomivalc upam da sem zakljucila s selitvami. Pocasi imam dovolj.

Ga imam, z novo kuhinjo ze 5 let, pa ga ne uporabljam..prvic zaradi kemikalij od pomivalnih tablet ali pac karkoli ze imate..s tako minimalno kolicino vode posoda enostavno ne more bit dobro sprana.
Drugic, brezveze se mi zdi posodo zlagat in cakat kdaj bo polno da bom prala, eni cakajo celo do drugega dneva, ker nusem tako lena in sproti operem pes. Pa kuham kosilo vsak dan. Poleg tega da mi pere uro in pol se mi zdi too much.
Res pa je, da nekje 4x na leto.v pomivalnem stroju umijem ves pribor in kozarce, ampak bolj zato, da ne bo crknu od nerabe.

Ja kaj pa jeste pri vas? Samo enolončnice in jogurte, da ne napolniš pomivalca? Pri nas smo trije in imamo tudi ta velik Miele stroj, kar naprej je poln. Če pa slučajno ni, imaš vedno dve varianti: Opereš pač toliko kot je (dobri stroji so pametni in prilagajajo količino vode itd. količini posode, namesto cele tablete takrat uporabiš gel, ki ga lahko doziraš po potrebi), ali pač zložiš, zapreš in počakaš naslednji obrok, da imaš stroj poln. Res ne vem, v čem je problem razen v tvoji glavi?

Ja kaj pa jeste pri vas? Samo enolončnice in jogurte, da ne napolniš pomivalca? Pri nas smo trije in imamo tudi ta velik Miele stroj, kar naprej je poln. Če pa slučajno ni, imaš vedno dve varianti: Opereš pač toliko kot je (dobri stroji so pametni in prilagajajo količino vode itd. količini posode, namesto cele tablete takrat uporabiš gel, ki ga lahko doziraš po potrebi), ali pač zložiš, zapreš in počakaš naslednji obrok, da imaš stroj poln. Res ne vem, v čem je problem razen v tvoji glavi?
[/quote]

Smo iz Ljubljane, kuham pa čisto vsak obrok. Tudi večerje. in to verjetno nadpovprečno veliko, ker sem doma in vsi jemo doma. Pa tudi kar gurmani smo. Daleč od tega, da bi bile same enolončnice in jogurti.
Tablete uporabljam pol, ampak perem samo, ko je stroj poln. Od enega kosila pač ni, večerje gre pa še pol posode noter, ostalo moram pomit na roke. Ponoči perem v stroju. Zajtrk gre potem spet ves noter in spet pol kosila, ostalo perem in brišem na roke, če nočem, da je vse razmetano. Stroj imam Boschev, cena je bila okoli 850 evr, tako da prav slab ni. Tudi opere zelo dobro. Ampak imamo v uporabi tri sete krožnikov, ker sicer stroja ne napolnim. Enako kozarcev in skodelic. Pribora 24 kosov vsakega. Včasih smo brez težav šli skozi s po 6 -12 kosi vsega.

Za vsak gospodinjski aparat si tisti, ki ga je izumil, zasluži Nobelovo nagrado. Tudi za pomivalni stroj. Ga ne bi dala iz kuhinje, pa ostalih prijaznih mašin tudi ne. Vse se rabi in hvala ne vem komu, da so

Mi smo trije, pomivalec ima 12 pogrinjkov in ga v enem dnevu napolnimo. Včasih va z možem sama ali s sinom, pa zvečer ni poln, pustim do zajtrka in po zajtrku vklopim. Tudi v vašem primeru ni potrebe, da po vsakem obroku laufaš pomivalca, vkopiš pač takrat, ko je poln. Posod imate pa menda dovolj, da ti ni treba ravno vsakega piskra pomivat pred naslednjim obrokom.

Ja kaj pa jeste pri vas? Samo enolončnice in jogurte, da ne napolniš pomivalca? Pri nas smo trije in imamo tudi ta velik Miele stroj, kar naprej je poln. Če pa slučajno ni, imaš vedno dve varianti: Opereš pač toliko kot je (dobri stroji so pametni in prilagajajo količino vode itd. količini posode, namesto cele tablete takrat uporabiš gel, ki ga lahko doziraš po potrebi), ali pač zložiš, zapreš in počakaš naslednji obrok, da imaš stroj poln. Res ne vem, v čem je problem razen v tvoji glavi?
[/quote]

Smo iz Ljubljane, kuham pa čisto vsak obrok. Tudi večerje. in to verjetno nadpovprečno veliko, ker sem doma in vsi jemo doma. Pa tudi kar gurmani smo. Daleč od tega, da bi bile same enolončnice in jogurti.
Tablete uporabljam pol, ampak perem samo, ko je stroj poln. Od enega kosila pač ni, večerje gre pa še pol posode noter, ostalo moram pomit na roke. Ponoči perem v stroju. Zajtrk gre potem spet ves noter in spet pol kosila, ostalo perem in brišem na roke, če nočem, da je vse razmetano. Stroj imam Boschev, cena je bila okoli 850 evr, tako da prav slab ni. Tudi opere zelo dobro. Ampak imamo v uporabi tri sete krožnikov, ker sicer stroja ne napolnim. Enako kozarcev in skodelic. Pribora 24 kosov vsakega. Včasih smo brez težav šli skozi s po 6 -12 kosi vsega.
[/quote]
Verjetno ima stroj tudi opcijo polovičnega pranja. Pa tako prepolovi čas in količino vode, posledično porabi tudi manj elektrike. Pa verjetno ima stroj tudi kakšen hitri program, ki opere dobro tudi v slabi uri. Vse se da, če se hoče. Pa bres neke omembe vredne večje porabe elektrike. Vode pa itak ne, ker jo s peš pomivanjem neprimerno več.
Smo štirje, od tega dva stalno lakotnika (otroka). Ne šparamo s posodo, pa komot napolnimo. Če pa kaj ostane, pa to počaka slabo uro do naslednje runde. Pa še to bolj takrat, ko kuhamo kakšno kitajsko hrano in imamo malo morje posodic ali krožnikov za različno zelenjavo. Sicer pa se da zložiti v stroj veliko posode, če pa imaš še košare prilagodljive, pa toliko bolj.
Kot je že na napisala – vse je v glavi. Predvsem pa se mi zdi, da večina, ki ga ne uporablja, pomiva na roke samo zato, ker jih skrbi poraba elektrike. Da porabiš energijo tudi za vročo vodo pri pomivanje na roke in ogromno vode, pa večina niti ne pomisli.
Če imaš dober stroj (ki ni nujno Bosch – v bistvu imam slabe izkušnje z njim), ni nobene potrebe po čakanju na poln stroj. 🙂

Jaz ga tudi imam pa ne uporabljam, nikoli nisem tega razumela, kako lahko posodo cel dan nalagate v stroj, tam stoji umazana, vse se presusi, nasmradi, ko bi jo lahko ze 5x oprale. Pa jaz kuham, da ne bo pomote.


Jaz pa ne razumem žensk, ki raje zapravljajo čas z brskanjem po umazani vodi, namesto, da bi enostavno zložile v stroj in počakale, da opere in posuši, potem pa pospravile. Mora biti neke vrste fetiš to pomivanje na roke. 🙂

New Report

Close