Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek IZVID AMNIOCENTEZE

IZVID AMNIOCENTEZE

Pozdravljene.Je imela katera amniocentezo v Mb in je bila potem klicana v genetsko ambulanto,samo,da pojasnijo izvide in da je vse OK?Termin v posvetovalnici imam drugi teden.Ali so bile potem ugotovljene nepravilnosti ali so samo pojasnili izvid?Skrbi me namrec,ker ce je vse Ok izvid posljejo po posti.Hvala za mnenje.

V posvetovalnico te klicejo,da ti povedo slabe rezultate,dobre dobis po telefonu ali po posti.

Jaz sicer nisem AC delala v Mariboru, ampak Postojni. In ja…..za izvide ki so bili uredu, so poklicali po telefonu, osebno so šli na razgopvor tisti kateri so imeli slabe izvide. Je bilo pa to že kar nekaj časa nazaj, mogoče imajo sedaj drugačno prakso.

Vodnarka, držim pesti, da bo vse v redu! Jaz sem stara 37 let in imam čez 2 tedna Nifty.

Držim pesti zate!!! Mogoce ni nic taksnega.

Sama sem bila klicana v ambulanto, izvidi so bili OK, je pa sam otrok ležal čudno v maternici tako da ni bilo videti vseh okončin in bris je bil zelo slab. Z otrokom je vse OK noge pa je pokazal šele v zadnjih tednih. Samo to je bilo 14 let nazaj. Ne sekiraj se.
Držim pesti.

Jaz pa poznam eno, ki je imela zelo slab rezultat, pa je bilo potem po rojstvu vse v redu. Želim ti vse dobro!


A res? Nisi zamešala z nuhalno?

Jaz pa poznam eno, ki je bila klicana na pogovor, pa je bilo vse ok. Pred 3 leti.
Je bila pa edina od šestih klicanih, da je bilo vse ok. Ostale so imele kasneje sprožen splav.
Jaz bi ti rekla takole: kar je pač je. V življenju se zgodi marsikaj. Ta test obstaja z določenim namenom. Zato si tudi šla na amnio. Vnaprej veš, da je možen dober ali slab izvid. Sprejmi kar bo. Če bo ok, potem super… Če pa ne bo ok… Boš prebrodila. Itak. Pogum. Drugi teden se boš tega dvoma in skrbi rešila. Do takrat pa odmisli.. Različne izkušnje nas čakajo v življenju.


A res? Nisi zamešala z nuhalno?
[/quote]

Tudi jaz imam občutek, da ene sploh ne vedo kaj je amnio. Če pokaže slabe rezultate, so slabi. Tule ni nekaga ugibanja, ali celo štetja rok in nog, ampak genska preiskava pri kateri testirajo odvzeto plodovnico.

Kar pripravi se, da nekaj ni ok. Pogovorita se s partnerjem. Bodita si v oporo, ne se zapirat.

Kako to misliš? Ugotovljeno je bilo, da gre za gensko napako, potem pa je le ta izginila in celic?

Si bila pred ac na posvetu tam?Jaz sem imela ac v Postojni in na posvetu so mi jasno rekli da klicejo 14dan in javijo kaj j..ozvid po posti pa posljejo kasneje.Drzim pesti da je vse ok..je pa mucenje da te narocijo cez en teden.

Jah, tako pač je… ljudje o marsičem ne vedo ničesar, se sami ne informirajo, prenašajo to odgovornost na druge… saj vemo, kake norme imajo zdravniki, on se ne bo 2 uri s tabo pogovarjal in ti pojasnjeval, kaj pomeni nuhalna in kaj amnio itd. Nekatere ženske pa ne vem, kaj delajo na internetu, če si osnov ne preberejo. Pri amnio ne more biti slab rezultat, potem pa vse ok.

Mogoče kje res pokličejo in sporočijo, da je vse ok, vendar te v tem primeru ne kličejo na genetski posvet. A mislite, da imajo zdravniki viška časa, da bodo vsakemu razlagali, da xx pomeni punčko, xy pa fantka.
Na posvet te pokličejo samo v primeru, če so v kromosomski sliki odstopanja. Tako je bilo pri nas, vendar ker ni šlo za življenjsko pomembno kromosomsko napako, smo otroka kljub vsemu obdržali. Lahko bi rekla, da je vse ok, ker na prvi pogled res ni nič narobe. Ampak otrok ima vseeno kromosomsko napako.

Srečno!!!

Ta nevednost, v dobi interneta je tudi meni nerazumljiva. Se spomnim par let nazaj članice tega foruma, ki je mimogrede že 2 x rodila, kako je trdila da imajo ženske med nogami samo 1 luknjo….Ko so ji forumaši nekako dotajčili, da za lulanje in rojevanje ni ena in ista, je za vedno izginila od tu. Saj ni res, pa je!


A res? Nisi zamešala z nuhalno?
[/quote]

Tudi jaz imam občutek, da ene sploh ne vedo kaj je amnio. Če pokaže slabe rezultate, so slabi. Tule ni nekaga ugibanja, ali celo štetja rok in nog, ampak genska preiskava pri kateri testirajo odvzeto plodovnico.
[/quote]

Pa slab bris zgoraj ena omenja LOL

Najbrž to sodi pod pojem funkcionalna nepismenost, znajo brati, ampak tega ne znajo uporabljati. Tu gor je bil en tip, ki mu je zdravnica povedala, da ima ledvične kamne. Pa gre tu na forum vprašat, kako se jih odstrani. Pa daj poguglaj malo oziroma kako da nisi tega zdravnice vprašal takoj, ko ti je povedala za kamne.

Verjetno bi bilo to vprasanje najboje postaviti na forumu genetika v nosecnosti: https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=56&utm_source=forum&utm_medium=forum&utm_campaign=najdi_forum
Naceloma gres na posvet, ce so kaksna odstopanja, vendar je to od ustanove, do ustanove razlicno. Poleg tega ni nujno, da pri odstopanjih gre za hude kromosomske napake – lahko so npr zgolj mozaicizmi itd., zato pa tudi gres h genetiku, da ti pojasni izvid in implikacije morebitnih odstopanj.
Vem, da je tezko, vendar poskusi zaenkrat cim manj razmisljat o tem, na posvet pa nujno vzemi tudi partnerja. PA vso sreco!

Kaksne veze ima vse to z amniocintezo?
Bris, polozaj otroka itd..amniocinteza je odvzem plodovnice, pa ce je otrok na glavi ali na riti in imas ti poleg tega se ultra slab bris.
Ali je mozno, da imas mama 4 stiri otroke in tega ne ves? Ker tudi pri nuhalni ni vazen bris, ce si zamesala z nuhalno.

Zdravo..hvala za mnenja..nuhalna je bila ok,tudi nosna kost vidna.Na AC napotena zgolj zaradi mejne starosti.Bomo videli drugi tedn..

[qu

Si imela razmerja pri nuhalni??

ote=Vodnarka80 post_id=11909544 time=1505480831]
Zdravo..hvala za mnenja..nuhalna je bila ok,tudi nosna kost vidna.Na AC napotena zgolj zaradi mejne starosti.Bomo videli drugi tedn..
[/quote]

Na kakšen način pa so ti določili termin za posvet? So te poklicali?
Ker mene so poklicali, povedali, da ni hujšega, ampak sem se morala še isti dan zglasiti tam oz. v najkrajšem možnem času.
Ker treba pri takih zadevah pohiteti, saj preverijo še kariotip očeta in matere, kar traja spet kakšen teden … in če se odločiš za splav, da nisi res že v visoki nosečnosti.

Zdravo…poklicali po telefonu..sem zelela ze drugi dan tja,pa so rekli,da je zdravnica tam 1x tedensko..sem takoj vprasala in rekla,ce je kaj narobe in je rekla,da ne-da bi zdravnica zelela le mnenje razloziti..bomo vieli..

ne vem, jaz poznam trenutno dve, ki sta bili pred kratkim na amniocintezi, tudi zaradi let, obe sta dobili samo po pošti, kakšne spol je in kromosomsko če je vse ok, nobena ni imela ekstra posveta.

New Report

Close