Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iphone SE, apple in android, na kaj bi prisegli, in koliko vam je pomembna velikost

iphone SE, apple in android, na kaj bi prisegli, in koliko vam je pomembna velikost

Kolikokrat vam Android zamrzne, ko kaj recimo delate na telefonu tisti, ko imate android, ker androida čisto nič ne hvalijo, tisti, ko to vedo imajo iphone.

Kdo od vas pa ima vse iphone SE model ki je isti kot iphone 5 samo, da ima sistem od 6.
za iphone so seveda zmerom na voljo te glavne posodobitve tudi, ko je telefon enkrat že star, vglavnem nekaj drugače se reče kot posodobitve ne vem točno kako mislim, da apdejt.

Za androide pa to čez nekaj časa, ko je telefon že star ni več na voljo te apdejti, ki so menda pomembni, za dobro delovanje telefona
Na kateri telefon potem prisegate, ali je iphone SE vredu bi ga imeli, če ga imate kako ste zadovoljni z njim.
hvala
lp

Evo, izkušnje z iPhone 5 S model, letnik 2013. Tiktak tiktak delovanje, nikli štrikanja, zmrzovanja, je pa šel sedaj ekran na dotik po tolikih letih. Vmes najmanj milijonkrat padel z višine na tla, nikoli težav, ekran nikli počil. Sedaj zamenjano z iPhone 5 SE, 64GB. Me ni zamikal tanovi 8, pa mi jurja ni problem dat za telefon, ker vem, kaj od te mašinerije lahko pričakujem. Za nekatere je to samo “statusni simbol” in pri ns v Sloveniji po krivici znak preseravanja – s tem napipšem vse.

Imam pa Apple mašinerijo že od leta 2005( najprej iPod, nato Stacionarc, MacBook, iPad mini in telefon). Pač taka narava dela, da rabim namiznega z velikim dobrim ekranom, potem pa še ostalo, da je kompatibilno.

Za prenosno mašinerijo: pomembno, da je čimtanjša in čimlažja – zato mam macBook Air, telefona pa tudi ne maram prevelikega polena, zato ostajam kar lepo na 5ki.

saj 5 niti ni tako majhen telefon ampak je res tist ravno prav velik da ni prevelik in niti premajhen ni.
problem je mogoče samo v tem, da so vsi v angleškem jeziku, da ni slovenskega no razen hrvaškega.

Ja nekateri imajo pa res rajši velika polena, ko imajo res prevelike zaslone no ali pa tudi ne odvisno od posameznika.

saj 5 niti ni tako majhen telefon ampak je res tist ravno prav velik da ni prevelik in niti premajhen ni.
problem je mogoče samo v tem, da so vsi v angleškem jeziku, da ni slovenskega no razen hrvaškega.

Ja nekateri imajo pa res rajši velika polena, ko imajo res prevelike zaslone no ali pa tudi ne odvisno od posameznika.
[/quote]

Prevelik in premajhen zaslon ne obstaja, vse je stvar želja in potreb. Jaz imam največji ekran, ker telefona ne nosim po žepih, telefoniram zelo malo, telefon pa uporabljam tudi službeno, za “tablico”. berem tekste, veliko srfam in podobno.

prednost iphona SE je tudi mogoče ta da ne potrebuješ zaščitnega stekla in se zaslon ne bo razbil, če pade na tla direktno na ekran, ne vem ali so vsi iphoni taki ali samo nekateri.

Imam vprašanje? Jutri naj bi šel iskat iphone SE ampak nevem če je dober telefon zato upam da tisti ki ga imate naj odgovorite.

Na noben tel ne prisegam, mi je precej vseeno. Tudi nočem velikega zaslona, cca 4,5 mi je ravno prav. Za velik zaslon… imam tablico.
Imam android škatlo… in zelo, zelo redko zmrzne. V zadnjem letu mogoče 2x… Pa ni neka draga reč… v prosti prodaji je bil dobrih 90 Eur, ko so imeli akcijo.
Samo prenatrpat ga ne smeš z aplikacijami, pa zadeva dela.

jaz imam SE in sem zadovoljna, velik je zame ravno prav, Appla ima itak super uporabniško izkušnjo, imamo tudi doma vse naprave njihove … tudi druge, ampak največ uporabljamo Appla.

Sem sprva imela 5S (od takrat ko je prišel model ven) do par tednov nazaj. Še vedno dela vse, razen baterija se res hitro prazni. Sem želela enak model, pa se dobi samo SE.
Ne želim menjat za novejši model, sem vzela SE ker je v fizičnem pogledu enak petici. 🙂
Upam, da še doooooolgo ne bo treba menjat. Za moje pojme popoln izgled in funkcionalnost.

enkrat apple- vedno apple. imam 5s, zaenkrat se deluje, ko ne bo vec, bom nabavila se, saj mi velikost ustreza

kot že napisano zgoraj.

Ne zamenjam 5 SE za večjega, drugega. Odličen, kompakten telefon, morda meni moteča le majhna osnovna tipkovnica, ker hitro tipkam tekst, a se da tudi to naštimat. Ne grem pa ( več) na Android, ker me Apple še ni razočaral v 12 letih vse mašinerije, kar jo uporabljam.

Novi software ne dela več na IphoneSE!

No, tole pač ni res. Preverjeno.

No, tole pač ni res. Preverjeno.
[/quote]

Seveda da ne drži. Vprašanje, kakšen “Ajfon iz pralnega praška” ali kupljenega pri Romunih ima ta avtor-ica, ki je to napisal-a..

Jaz prisegam na Androida – trenutno imam galaxy S8. Uporabljam za klice, smsje, kup programov za pošiljanje sporočil, navigacija, slikanje, brskanje po spletu, koledarček itd.
Trenutno imam bug da se občasno GPS zalocka v aplikaciji za slikanje, tako v slikah ni pravih GPS koordinat.
Iphone (7) uporablja moja boljša polovica, pa bi lahko bila beta tester za apple. Ker telefon službeno veliko uporablja tudi najdenih napak ne manjka. Recimo ko pošlješ sms vedno spusti zvok, ki ga ne moreš odstraniti, prav tako pri slikanju (razen če vmes zmeri daješ telefon na tiho). Razvrstitev sporočil je po urah (brez datumov). Če ima zgrešen klic in hoče poslati SMS ji občasno odpre samo del kjer so vsi SMSji, potem pa mora kopirat telefonsko iz klicev da pošlje SMS. Koledarji ne omogočajo lokacije. itd.

Kaj misliš z razvrstitvijo sporočil brez datumov? Seveda datumi so. Najprej “danes”, “včeraj”, “predvčerajšnjim”, “ponedeljek”, potem pa recimo “četrtek, 9. nov.”

Kaj misliš z razvrstitvijo sporočil brez datumov? Seveda datumi so. Najprej “danes”, “včeraj”, “predvčerajšnjim”, “ponedeljek”, potem pa recimo “četrtek, 9. nov.”
[/quote]
Jst sem dobil samo sporočilo s screenshotom, kjer je vse urejeno po urah … kje točno je napaka pa ne vem, mogoče ga bo potrebno samo restartat 😀


Jst sem dobil samo sporočilo s screenshotom, kjer je vse urejeno po urah … kje točno je napaka pa ne vem, mogoče ga bo potrebno samo restartat 😀
[/quote]

Misliš znotraj pogovora?

Že uvodna tema ima zapisanih celo vrsto nebuloz.

iPhone SE (2016) ima ohišje iPhonea 5 (2013) , a je to po drobovju in tehnologijah bolj iPhone 6s (2015) z manjšim ekranom in posledično daljšo avtonomijo, ker baterija zdrži dlje (največji porabnik je še vedno zaslon).
Je tudi telefon s katerim se je Apple uspel prebiti na Indijsko tržišče (cena), plus izdelujejo ga tudi v Indiji, kar je pogoj za prodajo telefonov za to državo. Izdelujejo jih v Bangaluru, zvezni državi Karnataka.

Velikost pikslov je identična 5, 6, 6S, 7 in 8ki; t.j.: 326 ppi – pixel per inch (št. Pikslov na kvadratni palec); kar pomeni, da je tekst enako berljiv, razlika je samo “nepremičninska velikost” tistega, kar se gleda.
Je pa nižja od plus serij (6+,6S+, 7+, 8+) 401ppi in X: 458ppi

Zadnji iOS 11 (2017) podpira tudi tri leti starejši 5s (2013) telefon, kot tudi dve leti mlajši iPhone 6 (2014).
Procesor A9 (kot večina tehnologije in drobovine) je identičen kot v 6S (2015), tako, da tudi SE (2016) nima problema s prežvekovanjem operacijskega sistema in bo zato tudi preživel upgrade naslednje leto na iOS12, in še vsaj tri leta skupaj, torej do predvidoma 2020.

Android, v kategorijih 4 palcev praktično ne ponuja konkurence. Sonyev “compact” je že bolj proti 5 inčem s svojimi 4,6” kar je bolj primerljivo z iPhoneom 6, 7 in 8.. 4,7”.

De omnibus disputandum..

Apple je zakon! 🙂 Sama imam sestko in nimam nobenih pripomb.

Glej že v samem opisu pišeš tako, da hočeš da apple zmaga, si pač tak uporabnik, ki išče potrditev Oz. slišat še od ostalih da je OK zapraviti 700 eur za telefon, ker znotraj te očitno nekaj grize vseeno.

Tako bom rekla. Apple je pač odlična odločitev za casual uporabnika, kamit spada 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi. Zgoraj zapisane gospodične so večinoma casual uporabnice, katerim je pomemben videz, in da telefon ne šteka.

Apple uporabniku precej zaveže roke, tako pri telefonih kot tudi macih in ni čudno da stvari potem ne stekajo, saj niti jaz kontrolo instalacije driverjev nimaš nadzora. Po drugi strani se potem njegova totalna zabitost pokaže, ko gre kaj narobe, pride do neke težave, ki bi jo nek malo bol advanced uporabnik rešil sam, sistem se zaklene in Apple servis lahko kasira za rešitev problemov, ki so to samo na njihovih napravah. Kot primer recimo… Kolega je dobil obvestilo na macu, da se je v njegov račun večkrat zaporedoma želel vpisati nekdo iz xy, in da naj vnese 4 mestno tovarniško PIN, da dokaže da je uporabnik. A pameten apple je zaklenil tipkovnico haha, potem pa vstavljaj ti kodo 🙂 ker se mu je zaklenil mac, ni mogel do podatkov niti na ipadu itd itd, jaz do svojega Google druga lahko dostopam povsod 🙂

Zanimivo tudi, da ko smo imeli pri programiranju nalogo izdelati aplikacijo za telefon so najprej vsi navdušeno vztrajali s svojimi iPhoni, potem so si le izposodili Androide od kolegov, ko so ugotovili kako omejeni so pri nadzoru komponent telefona, SDKju, objavi aplikacije na spletu Etc etc… Eni imamo pač radi svobodo, da si nastavimo vse sami, nexusa lahko sprogramiraš od glave do repa.
Sama sem imela iphone, potem nekaj časa tudi Samsunge, zdaj sem na oneplusu in ne vidim, da bi menjala sploh. Naslednji bo oneplus 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Potem smo uporabniki kot sem jaz najbrž bolj advanced a ne? Mene moti da potem nekdo, ki uporablja telefon za delo in delanje slik trdi, da je advanced uporabnik telefona in češ da potrebuje za to iPhone 🙂 🙂 🙂 🙂

Jaz imam SE (ki ni petka, ampak je ven prisel za šestko) in mi je čist kul. Šestka mi je prevelika, sploh pa plus, in dokler bo SE normalno delal, ga ne bom zamenjala. iOS 11 dela brez težav in ni res, da se ga ne da inštalirat.

Matr si naložila zdej. Ti kar zavidam bit advanced…

Android, čim manjši ekran in čim več spomina. Prejšnjega (Samsung) sem imela 3 leta in ga menjala samo zaradi premalo spomina, ga ima zdaj prijateljica že nadaljnja 3 leta in ji dela bp. Meni novi (Samsung) dela čisto ok tudi 3 leta, ne zmrzuje in nasploh ni nobenih težav. Mi pa počasi spet zmanjkuje spomina, ker imam naloženih precej (uporabnih) aplikacij, telefona ne uporabljam samo za telefoniranje, sporočila in brskanje po spletu.

Oneplus je ravno sredi škandala pretiranega zbiranja podatkov o uporabnikih: https://www.dailydot.com/debug/oneplus-data-collection/
Ker ti očitno ni dovolj, da to že Alphabet (Google) počne preko operacijske sistema Android. Oz. Se v prostem času sam špecaš Facebooku.. Instagramu in WhatsAppu.. (poglej si dokumentarec pred dnevi na TV o Zuckerbergu in ostalih).

Vse tisto o Applovih račinalnikih in telefonih je pa čisti nesmisel. Tudi Windows računalnik se bo zaklenil, če boš vanj vnašal napčen password. Enako velja za vse naprave zaščitene z geslom.

Ne glede na operacijski sistem, pa lahko najdeš ustrezen program, ki počne tisto kar si želiš.
Če želiš res biti svoboden, imaš tako LINUX in open source programje.

Pri telefonih si pa žal zvezanih rok, le dvoje OSov: Googlov Android in Applov iOS (oba sicer predelana Unixa), kjer vsi agresivno kršijo zakone o zasebnosti.. pri čemer si še trenutno na boljšem pri Applu, ker le ti zaenkrat še ne prodajajo naprej. O tem sem že večkrat.. poglej v ddrugih temah.

Za rootanje ali jailbrakenje.. pa sta oba telefonska sistema Android in iOS enakovredna. Za “advanced” userje… ali pa čisto povprečne “Hackerje”. V narekovajih zato, ker zgolj uporabiš rešitve, ki so jih zmozgali že drugi in jih samo namestiš. Ni ravno prav posebej obremeniti možgan 🙂

De omnibus disputandum..

New Report

Close