Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poznate kakšnega sociopata?

Poznate kakšnega sociopata?

Berem na Dnevniku o sojenju punci, ki je zabodla svojega fanta. Punca je očitno motena, mati žrtve jo je označila za sociopatko.
Ali ste kdaj imeli opravka s sociopatom ali pa celo živeli v njegovi bližini? Meni je bilo k sreči s tem prizaneseno.

ja, sodelavka in je obup!

Žal ja, nekaj njih, eni bolj, drugi manj očitni.

nova
Uredništvo priporoča

Sociopati so brez vesti in ne ponotranjijo notranjih norm ter so kronični lažnivci. Te lastnosti imajo tudi psihopati, ki so bolj hladnokrvni. Sociopati so bolj impulzivne narave in za razliko od psihopatov prej izgubijo živce, torej jih je lahko razburiti. Sociopati so za razliko od psihopatov manj inteligentni in imajo pogosto zelo nizko izobrazbo. Čustev niso sposobni, morda nekaj čutijo do svojih najbližjih. Pogosto imajo še druge psihične težave, OKM in druge.
Sicer pa se za vse uporablja izraz disocialna motnja, ker je zelo tanka meja med disocialno motnjo, sociopatijo in psihopatijo. Vsi navedeni ne upoštevajo družbenih norm, osebe z disocialno motnjo se pogosto zapletejo v kriminal, medtem ko se psihopati redkeje.

Bila poročena s psihopatom …

Cel slovenski parlament, velika večina direktorjev, in managerjev, velika večina zdravnikov, pravnikov, in učiteljev. Rezultati so vidni.

Ja, kaksno leto nazaj sem ga spoznala. Ko sem ugotovila, da z njim ni vse OK, sem prekinila stik.

kakšne znake je kazal in obnašanje?

kakšne znake je kazal in obnašanje?
[/quote]

Ne bom o podrobnostih.. Me pa se zdaj preganja misel, obcutek, da kje prezi, da mi bo spet kaj podtaknil, da me bo po domace povedano zajebaval.

Hb ne. Samo še tega se mi manjka.

Sem poznala enega s foruma, pa še enega v krogu znancev, katerega partnerka je hud konec vzela.


Drži. Vsi so sposobni plezat po truplih.

med psihopate ali sociopate?

Sociopati uživajo, ko prizadenejo druge. Medtem ko se “normalni” ljudje izogibamo konfliktov, jih sociopati iščejo. Po domače rečeno “podjebavajo” kjerkoli morejo, torej nagajajo samo zato, ker lahko. Tudi jaz žal poznam eno žensko in se ji ne morem izogniti. Imam to srečo, da se je spravila name kot glavno tarčo.

Dolgočasen si. Eno in isto.

Poznam enega pa včasih mam občutek da sem tudi jaz ena od njih.

Sociopatov je ogromno, vendar jih ne prepoznamo. Praviloma so to ljudje, ki zelo veliko naredijo za svoj dober imiđ in na mimobežnih ljudeh puščajo vtis fantastičnih oseb in strokovnjakov.

V službi smo imel en tak primer, ko je bil en tip super IT strokovnjak, eden redkih motiviranih in sveznalac. V resnic pa je vzpostavil tako kompliciran sistem, da ga ni noben štekal. To je tipu omogočal, da je dobesedno kradu. Ko je blo zunanjim izvajalcem javljeno, da je model v kazenskih postopkih, niso mogl verjet.

Sociopati so zanimivi osebki.

Moja babica je sociopatka. Prva generacija njenih otrok jo je najbolj nadrsala, tretja generacija potomcev smo pa nekateri še kar normalni 😉
Nekateri, ki so bili med vojno najstniki, niso nikoli zrasli v normalne odrasle, vendar je to kar malo tabu tema, o tem se v naši družbi ne govori.

Vsi poznamo enga, pa tud v tej temi se je že oglasu. Sploh ne rabim povedat, kdo to je, ker itak vsi vemo.


Prav eno takšno prasico smo nekoč imeli za sodelavko. Kdo ve, če ni celo ista? Iz katerega konca si?


Prav eno takšno ****** smo nekoč imeli za sodelavko. Kdo ve, če ni celo ista? Iz katerega konca si?
[/quote]
Zvezdice je dal MON namesto pra-sice.

Mene najbolj skrbi kako sociopati in kronični lažnivci vejo okrog prenest zdravnike na medicini dela, kateri so tudi sodni izvedenci.

Ženska psihiatrični bolnik,se zdravila v Polju, a na medicini dela ji vse verjamejo,ter njene sodelavce vabijo na preglede češ da imajo motnje in so agresivni do nje,je žalijo,…

Najhuje je ko mi prijateljica na medicini dela v ukc pove kolk sester z motnjami je zaposlenih.

Ne po mojem ne poznam sociopatov,vsaj osebno ne, četudi bi se kdaj že v življenju sreča!a ali celo imela z njimi kakšne križajoče poti.

Je pa najbrž g!avna reč pri teh sociopatih,da ne marajo
ljudi in jih raje od daleč škilijo, skrivaj zalezujejo in zasledujejo,..v glavnem moteni, čudaški,, neprijetne in negativne osebe, ob katerih čutiš lahko sicer tudi pozitivno energijo, vendar jo obcutiš kot vsiljeno in nasilno pozitivno premišljevanje.Ko jih pa mlrda le bolje spoznaš se pa zaveš da bi bilo bolj pametno če o njih nikoli ne bi premišljeval pozitivno.

New Report

Close