Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 9-letni sin se izogiba stika z očetom

9-letni sin se izogiba stika z očetom

Z možem sva se ločila 2 leti nazaj, pred tem sva že leto in pol živela ločeno. Skupaj imava sina, ki je zdaj star 9 let. Ločitev ni bila grda, ampak sporazumna in brez zapletov z moje in z njegove strani (takrat…). Kmalu sem spoznala novega partnerja, ki ga je tudi sin poznal že od prej (iz šole). Oče/bivši mož sicer skrbi za sina, kar se tiče plačevanja otroški dokladov in podobno, se pa ne druži z njim oziroma pozablja nanj. Kar mu obljubi, pozabi, sin ga čaka in čaka, ko jaz pokličem, mi reče, da je ali utrujen, ali na drugem koncu Slovenije ali *bla*, skratka izgovori in neodgovornost, da če ti nekaj ne uspe, sporočiš, da te ne bo, ne pa da se čaka? Sin postane užaljen in brezvoljen, in tukaj je vmes stopil moj novi partner, ki se precej ukvarja z njim, pelje ga v živalski vrt, z njim igra nogomet, vsako jutro gresta na fitnes igrala, ki jih imamo pred športno dvorano v mestu, tako da se je tudi sin že precej navezal nanj.

Zadnjič ko je moj bivši mož klical, da bi prišel po njega, tamali ni hotel z njim. Bivši je seveda popiSdil in se razpenil, začel je preklinjati mene in mi pod nos metati novega partnerja (ker je novi partner star 23 let, jaz pa 30) in da NJEGOVEGA otroka filamo z neumnostmi. NIKOLI IN NIKDAR nisva ne jaz ne moj novi partner otroku rekla karkoli čez očeta, tudi kadar ga je vlekel za nos in je tamali bil razočaran, sva iskala pozitivne izgovore za očeta, enkrat je imel bivši mož izgovor da mu avto nekaj ne dela, pa se je novi partner ponudil, da bo on otroka odpeljal k njemu in ga tudi prišel iskat. Se pa to ni zgodilo, ker je bivši mož izjavil, da “20 letni smrkovc ne bo prevažal njegovega otroka gor pa dol.” Mislim da je bil takrat pijan, ker sem ga vprašala zakaj daje obljube, če ne ve niti da jih bo izpolnil in zakaj vsaj ne sporoči, namesto da ga sin čaka 2 uri, pa mi je začel govorit grozne stvari. Dogaja pa se še nekaj z novim partnerjem, kar mislim da ima bivši mož prste vmes.

Danes mi je šele pri večerji sin povedal, da ga je “tastari” prišel čakat pred šolo in ga hotel peljati domov, pa se mu je sin zlagal, da ima še pouk in šel sedet na hodnik v šolo! Razumem, da je sin jezen na očeta in razočaran. Nočem ga silit nekam, kamor noče. Po drugi strani je pa star 9 let in oče mu bo vedno oče, in ne bi rada da bi mu bilo čez leta žal, da je prekinil stike z njim. Naj upoštevam njegove želje ali ne? Ker to traja že 2 meseca da noče k njemu, bivši mi grozi, da me bo prijavil socialni češ da jaz onemogočam stike, tako zelo bi se rada postavla na sinovo stran, ampak ne vem če je prav…

23 let?Kje si ga nasla?V diskacu?Pa to je se mlado,ne more skrbeti za 9 letnika,lahko bi mu bil brat,med njima je samo 14 let razlike.Foter mu ziher ne more bit.Ne v smislu dobre ocetovske vloge,kvalitete,ne bo dobil od njega,kar rabi.In prej al slej se bo navelical tudi tebe,ni se zrel.
Tvoj bivsi opraviceno nori!

Pravzaprav žal nikogar ne zanimajo ne tvoje ne otrokove želje. Oče ima pravico do stikov (v vsakem primeru), a hkrati nobene dolžnosti, da jih tudi res izvaja. Odsvetujem izogibanje stikov, ker boš ti in otrok na koncu potegnila ta kratko – na sodišču.

nova
Uredništvo priporoča

Očitno skrbi za otroka precej bolje kot njegov lastni fotr.

kje si nasla, v današnjih časih ko ljudje do 35. leta živijo v hotelu ata-mama in črpajo socialno pomoč, so tudi taki, ki odrastejo v začetku dvajsetih tako kot se je to delalo v “dobrih starih časih”, ko si se pri 18ih odselil od doma, pri 23ih pa imel že 5 let delovne dobe in nosečo ženo. nikjer ni napisala da mu partner hoče biti oče, iz napisanega pa otrok definitivno dobi pri 23. letniku več kot pri očetu

Jaz ti svetujem, da se postaviš na sinovo stran sicer. Mu pa tudi razloži, da je sistem pač tak, da se ga sili k obema staršema, tudi če on tega ne želi.

Pa če malo zvita postaneta, naj ga sin večkrat pokliče in blefira, da bi rad šel k njemu, itak se očitno temu fotru ne da, on ga vleče samo iz inata bolj ali manj.

Preprečevanje stikov odtujevanje in indoktrinacija otrok je danes res nacionalna disciplina žensk. Zelo žalostnno in uničujoče za vse, iz avtoričlinega posta je razbrat tipična zlonamerna manipulacija, to bi takoj sto bab napisalo enako, pa ni nič od tega nikoli niti blizu resnice.

In ta “super mama” bo čez dve leti zagotovo že brez tega 23 letnega fantiča in naprej iskala izgovore, da je oče slab. Kdo tu nosi najhujše posledice popolnoma nič kriv? In zakaj se takih mater, ki to niso, ne kaznuje?

Večina ločenk je po ločitvi naenkrat blazno zrelih in odgovornih… ;))

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ne, nisem ga našla v diskaču, a je to fejst pomemben podatek za situacijo? Sedanji partner nima halucinacij da mu je oče, sprejel je, da imam otroka in ga upošteva zraven najine veze. Ne počne nič drugega kot to da ga jemlje kot del mene in se z njim druži. Sicer pa ne vidim nič slabega v tem, če sin za vzor izbere partnerja… No, iz vsega napisanega si razbral vse tisto, kar sploh ni napisano, tako da ti predlagam da pšššt. Enako poalrni sij nepr, ne bodi zafustriran pa paranoičen, boš že spoznal 101. babo.

Za ostale: Vem, da ima oče pravico, sej tudi hočem, da jo ima, ampak če se sin slabo počuti ob tem, da mora iti k očetu za nekaj ur, me bo bolj skrbelo za sinovo počutje kot pa za pravice CSDjev.

zakaj naj bi se kaznovalo žensko k si je našla mlajšega, tipom k so stari 69 pa majo 22 letnice se pa ploska? xD pa zakaj ma sploh veze če je mlajši, če si star 23 družba že pričakuje od tebe da si resen in odgovoren al kje živimo?

Ne, nisem ga našla v diskaču, a je to fejst pomemben podatek za situacijo? Sedanji partner nima halucinacij da mu je oče, sprejel je, da imam otroka in ga upošteva zraven najine veze. Ne počne nič drugega kot to da ga jemlje kot del mene in se z njim druži. Sicer pa ne vidim nič slabega v tem, če sin za vzor izbere partnerja… No, iz vsega napisanega si razbral vse tisto, kar sploh ni napisano, tako da ti predlagam da pšššt. Enako poalrni sij nepr, ne bodi zafustriran pa paranoičen, boš že spoznal 101. babo.

Za ostale: Vem, da ima oče pravico, sej tudi hočem, da jo ima, ampak če se sin slabo počuti ob tem, da mora iti k očetu za nekaj ur, me bo bolj skrbelo za sinovo počutje kot pa za pravice CSDjev.
[/quote]

Čist baj d vej, zakaj pa sta šla narazen? Nista hotla gledat istih programov na TV-ju?
Vem da to ni fejst pomemben podatek, ampak čist tko, v izobraževalne namene… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Večina ločenk je po ločitvi naenkrat blazno zrelih in odgovornih… ;))
[/quote]
Ja, kar naenkrat postanejo zrele, res je to. 🙂 Pa pozabil si omenit, da so vse žrtve, brez izjeme. 🙂

Me res zanima, če bo in kaj bo avtorica pisala prihodnje leto, ko bo konec te ljubezenske idile s tem mladeničem, ki je tako pravljična, da je svet še ni videl. 🙂

Nima to veze. Nihče ne trdi, da bo avtorica s pobom ostala do konca življenja, in to sploh ni pomembno.
Pomembno je, da je oče tisti, ki hebe sina v glavo. Očitno ni dorasel vlogi očeta.

Avtorica, dokler bo bivši mož ravnal tako neodgovorno, moraš biti na strani sina. Stoj mu ob strani.

Polarni, ti si iz avtoricinega posta razbral, da ona odtujuje oceta in sina ter preprecuje stike? Res ti ni pomoci.
Avtorica. Predlagam, da poslusas otroka. In ga upostevas. Se naprej ne govori nic slabega sinu o ocetu, ne mu pa tudi rozic sadit. Oci je zal tak. Ne pride, ko obljubi. Ima te rad, zagotovo, ampak oci ne zna ali noce drugace.
Najina hci je tudi stara 9. In tudi ona je bila ze pozabljena od oceta, se ne ukvarja z njo, je ne poklice, ji ne cestita za rd. Ampak tak zal je. In hci se je s tem sprijaznila. In ja, tudi ona obcasno ne gre na stik. Primer. Ji obljubi enodnevni izlet na morje. Odpove en dan prej. Ji rece, da pa lahko pride k njemu igrat igrice na rac. In hci takrat ni sla. In ja, tudi meni je takrat njen oce ocital, da preprecujem stike. A stekas?
Poslusaj otroka.

Sem mislila da je to nek moderiran forum, kjer lahko dejansko dobiš nasvete za ključne težave, pa vidim da je to nekakšen anonimen facebook kjer zafustrirani napol zatrti ljudje potešujejo potrebo tuljenja nad ljudmi, usmerjanja njihovega življenjskega toka in razdajanja ter prodajanja pameti. Nekatere je očitno žena pustila zaradi mlajšega pa sem vam vir napajanja svojega bolnega in opešanega ega. Hvala drugim za nasvete, kolikor se je dalo pomagati.

Nima to veze. Nihče ne trdi, da bo avtorica s pobom ostala do konca življenja, in to sploh ni pomembno.
Pomembno je, da je oče tisti, ki hebe sina v glavo. Očitno ni dorasel vlogi očeta.

Avtorica, dokler bo bivši mož ravnal tako neodgovorno, moraš biti na strani sina. Stoj mu ob strani.
[/quote]

Pomembno je to, da je avtorica lažniva manipulatorka, ki jo vsak ki ima kaj izkušenj na tem področju takoj razbere. Taka mati ne bi smela nikakor imet skrbništva. Je popolnoma neodgovorna in zlonamerna v nameri ločit sina in očeta. Oče ima še kako prav, smrkavrec njegovega otroka nima kaj vozit in tudi nima nobene besede, saj sinu ni popolnoma nič, razen tega da je vsiljivec, zaradi katerega je mati še bolj znorela, kot sicer bi.

Večina ločenk je po ločitvi naenkrat blazno zrelih in odgovornih… ;))
[/quote]
Ja, kar naenkrat postanejo zrele, res je to. 🙂 Pa pozabil si omenit, da so vse žrtve, brez izjeme. 🙂

Me res zanima, če bo in kaj bo avtorica pisala prihodnje leto, ko bo konec te ljubezenske idile s tem mladeničem, ki je tako pravljična, da je svet še ni videl. 🙂
[/quote]

Me zanima kolk časa se bo mulotu zdelo fajn špilat nadomestnega fotra. Prihodnje leto je še zelooooo daleč, ne bi stavil, da je mulo tako “zrel”… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Ja, kar naenkrat postanejo zrele, res je to. 🙂 Pa pozabil si omenit, da so vse žrtve, brez izjeme. 🙂

Me res zanima, če bo in kaj bo avtorica pisala prihodnje leto, ko bo konec te ljubezenske idile s tem mladeničem, ki je tako pravljična, da je svet še ni videl. 🙂
[/quote]

Me zanima kolk časa se bo mulotu zdelo fajn špilat nadomestnega fotra. Prihodnje leto je še zelooooo daleč, ne bi stavil, da je mulo tako “zrel”… 😉
[/quote]
Pred novim letom bo konec, ampak tega ne bo tu napisala.

Ne, nisem ga našla v diskaču, a je to fejst pomemben podatek za situacijo? Sedanji partner nima halucinacij da mu je oče, sprejel je, da imam otroka in ga upošteva zraven najine veze. Ne počne nič drugega kot to da ga jemlje kot del mene in se z njim druži. Sicer pa ne vidim nič slabega v tem, če sin za vzor izbere partnerja… No, iz vsega napisanega si razbral vse tisto, kar sploh ni napisano, tako da ti predlagam da pšššt. Enako poalrni sij nepr, ne bodi zafustriran pa paranoičen, boš že spoznal 101. babo.

Za ostale: Vem, da ima oče pravico, sej tudi hočem, da jo ima, ampak če se sin slabo počuti ob tem, da mora iti k očetu za nekaj ur, me bo bolj skrbelo za sinovo počutje kot pa za pravice CSDjev.
[/quote]
Se z ocetom na samem ti sama pogovoris, brez otroka,pa mu reces, da otrok omeni, da bi si zelel, da bi vec casa prezivela skupaj ob kakih skupnih dejavnostih, da bi se bolj povezala, se pogovarjala, mogoce se ga pa prime in ce bo oce vec casa z otrokom, bo tifi sinu bolj prijetno z njim…

ja sej, miles pa poarni sij


Meni se zdi, da si ključna težava ti, me občutek vara?
Daj že povej, zakaj sta šla narazen? Kar tko za brezveze, zato da bo otrok imel več očkov (ker mu to lahko samo koristi)?

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ne, nisem ga našla v diskaču, a je to fejst pomemben podatek za situacijo? Sedanji partner nima halucinacij da mu je oče, sprejel je, da imam otroka in ga upošteva zraven najine veze. Ne počne nič drugega kot to da ga jemlje kot del mene in se z njim druži. Sicer pa ne vidim nič slabega v tem, če sin za vzor izbere partnerja… No, iz vsega napisanega si razbral vse tisto, kar sploh ni napisano, tako da ti predlagam da pšššt. Enako poalrni sij nepr, ne bodi zafustriran pa paranoičen, boš že spoznal 101. babo.

Za ostale: Vem, da ima oče pravico, sej tudi hočem, da jo ima, ampak če se sin slabo počuti ob tem, da mora iti k očetu za nekaj ur, me bo bolj skrbelo za sinovo počutje kot pa za pravice CSDjev.
[/quote]
Se z ocetom na samem ti sama pogovoris, brez otroka,pa mu reces, da otrok omeni, da bi si zelel, da bi vec casa prezivela skupaj ob kakih skupnih dejavnostih, da bi se bolj povezala, se pogovarjala, mogoce se ga pa prime in ce bo oce vec casa z otrokom, bo tifi sinu bolj prijetno z njim…
[/quote]Lepo te prosim, a ne bereš kaj piše? Ona išče razloge, ki bi bili upravičeni, da popolnoma prekine stike očeta in sina. P ajih ni in tak razlog ne obstaja. Kaj ti pa je, res misliš, da ji ni prav, da sin noče k očetu ali je bolj verjetno, da je to plod njenega hujskaštva in indoktrinacije?

Pa to je danes stalnica. Pred dnevi je vsaj Nova tv imela oddajo pričevanj očetov kaj vse matere počno z odtujevanjem in preprečevanjem stikov. Med njimi je bil primer, kjer je celo deset let mati preprečrevla stike očetu, bila dvakrat pravnomočmo obsojena, pa je to ni ustavilo. In tega je res ogromno pri nas.

NOVA TV JE REKU HHAHAHAHAHA NOVA TV!!!! CERKEV IN SDS je tebi glavni zanesljivi vir informacij hahaha 😀

[/quote]
Pa to je danes stalnica. Pred dnevi je vsaj Nova tv imela oddajo pričevanj očetov kaj vse matere počno z odtujevanjem in preprečevanjem stikov. Med njimi je bil primer, kjer je celo deset let mati preprečrevla stike očetu, bila dvakrat pravnomočmo obsojena, pa je to ni ustavilo. In tega je res ogromno pri nas.
[/quote]


Se z ocetom na samem ti sama pogovoris, brez otroka,pa mu reces, da otrok omeni, da bi si zelel, da bi vec casa prezivela skupaj ob kakih skupnih dejavnostih, da bi se bolj povezala, se pogovarjala, mogoce se ga pa prime in ce bo oce vec casa z otrokom, bo tifi sinu bolj prijetno z njim…
[/quote]Lepo te prosim, a ne bereš kaj piše? Ona išče razloge, ki bi bili upravičeni, da popolnoma prekine stike očeta in sina. P ajih ni in tak razlog ne obstaja. Kaj ti pa je, res misliš, da ji ni prav, da sin noče k očetu ali je bolj verjetno, da je to plod njenega hujskaštva in indoktrinacije?

Pa to je danes stalnica. Pred dnevi je vsaj Nova tv imela oddajo pričevanj očetov kaj vse matere počno z odtujevanjem in preprečevanjem stikov. Med njimi je bil primer, kjer je celo deset let mati preprečrevla stike očetu, bila dvakrat pravnomočmo obsojena, pa je to ni ustavilo. In tega je res ogromno pri nas.
[/quote]
Ločitev je v življenju marsikatere ženske prava zrelostna prelomnica. Čez noč postanejo odgovorne in zrele matere, ki jim je dobrobit otrok na prvem mestu… ;))

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kar nekaj prispevkov o ločenih očetih, ki zahtevajo skrbništvo nad otroci, je že bilo. Ko pa malo bolj poslušaš njihovo besedičenje, pa vidiš, da jih v glavnem žene mržnja do bivše partnerice in želja po neplačevanju preživnine, za katero so prepričani, da jo bo mati zagonila za nove štrumpantle in ne za čokolešnik. Pa tudi, če bi kupila čokolešnik, zanje to predstavlja problem, ker se bojijo, da ga bo sama dala v usta nekaj žlic. Bognedaj, ane.

Skratka, ti očetje ne želijo prevzeti odgovornosti (plačevanja alimentov), to je resnični razlog za njihove špetirje. Niti enega očeta ne poznam, ki bi želel imeti skrbništvo zaradi dobrobiti do otroka, povsod gre za maščevanje bivšim ženam.

New Report

Close