Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek si pri 30 prestar za iskanje zveze

si pri 30 prestar za iskanje zveze

A vas je tukaj kej takšnih ki ste našli partnerko/partnerja po 30 letu?

nekateri se tudi po 80 letu najdejo. poznam dva taka primera


Kaj pa se po 30-tem zgodi takega, da bi bil prestar za to? Za ljubezen nisi nikoli prestar.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

že res, samo problem je v tem, da so tiste, ki so kaj vredne, že oddane…

zlajnana fraza… kaj sploh pomeni to, da “so nekaj vredne” – mi lahko našteješ svoje kriterije, tiste obvezne, brez katerih punca nima šans?

Vem da je večina bližnjih bila razočarana nekje od leta 2012, zdaj pa imamo vsi nove partnerje, jaz sem tudi čez 30…. se zgodi če vrjameš.

Ljubezen je vedno mogoča.

zlajnana fraza… kaj sploh pomeni to, da “so nekaj vredne” – mi lahko našteješ svoje kriterije, tiste obvezne, brez katerih punca nima šans?
[/quote]

ne čutim potrebe, ti itak veš:-)))

Če iščeš 20 letnice potem je vlak verjetno odpeljal, vse ostalo pa je seveda še na voljo.

Kaj pa tiste, ki so samske, tiste pa niso? Veš tudi tiste, ki so zasedene, so nekoč bile samske. In tudi tiste, ki so zasedene, ne bodo večno, vsaj ne vse.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pri tridestih si še itak premlad za resno zvezo. Dozorevaj še 10 let, potem pa v akcijo.

Počakaj še kakšno leto pa bodo ločene in spet frej… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Res je, če že, je premlad, ne pa prestar, sploh glede na to, kaj piše. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To je na podobnem poden nivoju kot tisto: kdor izbira, izbirek dobi. Te besede lahko pogosto slišiš od kakšnih samskih obupancev, ki jih je katera zavrnila in se tolažijo s to frazo.

Drugače pa ja, 2 sta lahko 30+ in v zvezi, pa se recimo jutri razideta- a to pole takoj avtomatsko pomeni, da samo zato, ker sta stara prek 30 let in zdaj pač po novem samska, nista nič več vredna? Zahojeno rezmišljanje, res.

Nikakor nisi prestar. Je pa lazje iti v novo vezo, ce si ze bil kdaj v kaksni, kot pa ce sploh se nisi imel veze. Kako je glede twga pri tebi, avtor? Se nameravas raziti in se bojis ostati sam, ali se nisi nasel sorodne duše?

Pri 30 še nisi prestar, pravzaprav je zelo težko oceniti kdaj si prestar, to verjetno sam čutiš, ampak vsekakor ne, ko si še vitalen ;-).

Kot je že pred mano opisal je težava, če še nisi imel zveze, pa ne zaradi tebe, ampak zaradi ljudi, ki te ne bodo želeli razumeti/sprejeti. Vedno bodo iskali vzroke in te obsojali, ti pa boš to zelo težko skril. Vzroki so lahko čisto nepomembni ali pač tudi ne. Svet se iz dneva v dan peha za boljši jutri, ljudje pa pozabijo na lastno življenje, vmes pa mine desetletje, preden ti nekdo odpre oči. Si bil mnenja, da še ne želiš resne zveze, dajal prednost drugim prioritetam itd. So pa lahko seveda tudi drugi vzroki, da v nobeni zvezi nisi uspel in potem skačeš iz zveze v zvezo, v tem primeru je smiselno delati na sebi. Po mojem osebnem mnenju je veliko večji problem, če nisi nikoli uspel v zvezi, kakor pa, da si nikoli do sedaj še sploh nisi dal možnosti za zvezo. V prvem primeru veš, da si slab, v drugem pa še sploh poskusil nisi, je pa res, da boš težko privlačil manj izkušene mlade punce (ki so praktično tvoja liga), že zaradi starosti, pri starejših izkušenih boš pa sam izpadel neizkušen. Ampak prestar boš takrat, ko boš obupal ;-).

Bolj ali preveč izbirčen si.

Sem imel daljšo zvezo, na novo samski. Vem da se zaljubiš lahk kadarkoli, tud pr 80. Jaz si želim kvalitetne ženske s katero si bom želu familijo ustvarit.

To je na podobnem poden nivoju kot tisto: kdor izbira, izbirek dobi. Te besede lahko pogosto slišiš od kakšnih samskih obupancev, ki jih je katera zavrnila in se tolažijo s to frazo.

Drugače pa ja, 2 sta lahko 30+ in v zvezi, pa se recimo jutri razideta- a to pole takoj avtomatsko pomeni, da samo zato, ker sta stara prek 30 let in zdaj pač po novem samska, nista nič več vredna? Zahojeno rezmišljanje, res.
[/quote]

zakaj bi se pa razšla, če sta oba kaj vredna? zahojeno rAzmišljanje, res.

Če iščeš nekaj kvalitetnega in ne samo zato, da je, potem ti zna še nekaj časa trajat, da najdeš. Po nekaj letih zveze sem zdaj tudi že 2,5 leta samska, kajti ne mislim imeti nekoga samo zato, da lahko rečem, da sem v zvezi. Sem brez problema lahko večno samska, če nikogar primernega ne najdem.

NIKOLI NI PREPOZNO!

Moj stric je vezo iskal pri 65 letih.
Spoznal je egoistično in prepotentno fino damo, s trajno (pobarvano na oranžno rdeče), ki ga je kmalu spravila na oni svet in po njem podedovala hišo, vikend in avto.

Upanje umre zadnje, zato kar pogumno.
Pljuni v roke in veselo na delo…

Do zdaj si dobil en kup bedastih odgovorov, s katerimi si nimaš kaj dosti za pomagat. Ti bom jaz povedal, ker sem bil v enaki situaciji kot ti. Star 32, na novo samski. Po temeljitem skenu bližnje, širše okolice, interneta, sem prišel do spoznanja, do katerega si že sam prišel: velika večina dobrih je že oddanih. Da pa trofiš na tisti preostali minimalem odstotek, ki še ni, pa moraš imet res srečo.

Ena izmed opcij so tiste zgodnje ptice, ki so se že v srednji šoli navesile na enega in z njim ostale. Ogromno takih se okrog 30. leta potem razide, ker ljudje do takrat odrastejo in marsikdo potem opazi da ni več kompatibilnosti, ki je sicer bila odlična pri 17 letih.
Potem so tukaj še mlade mamice sveže ločene. Če si pripravljen sprejet otroka, je to dosti krat dobra izbira. Bodi pa pripravljen, ker so dosti krat kake travme, za katere boš ti terapevt, da jih da skozi. Edini problem tukaj je odnos z bivšim. Če ni porihtano kot mora bit, idi stran, ker bo to centralna točka vajinega odnosa.
Če je v tebi kaj lovca, so dobra tarča v teh letih že sicer vezane, ampak na smrt nesrečne, ker so vezane na napačnega. Te samo čakajo da presedlajo. Tu je tvoja priložnost.
Potem pa še imaš tiste pozne ptice. Te so se nažigale okoli do zadnjega, ni ga partyja, kjer one niso. Potem prilezejo do 30 in preko in ugotovijo da zdaj pa je že res cajt da nekaj najdejo. Ampak tukaj nastopi problem: te so izbirčne da popyzdiš, ker se cenijo pa to. Če ne dosegaš visokih kriterijev, niti ne probavaj. Potem pridejo te nekoč slavne frače do 35, časi slave so mimo, biološka ura že proti koncu, one pa takrat iščejo princa na belem konju, ki pa je že vsaj 10 let oddan.
Potem pa je tukaj še opcija maljših. Pri 30 letih imaš najboljše predispozicije, da zahaklaš eno 25 letno, ki se je ravno dovolj nagonla okoli in zdaj išče nekaj resnega. Si ravno prav starejši, bolj izkušen, nekaj si že dosegel v življenju (vsaj upam), si iskana roba.

HVALA za kompliment 😛

Ne glede na to, koliko si star, je težko dobiti primerno osebo. Ne drži, da je vse, kar je dobro, že oddano, ker potem ne bi bilo ločitev.

zlajnana fraza… kaj sploh pomeni to, da “so nekaj vredne” – mi lahko našteješ svoje kriterije, tiste obvezne, brez katerih punca nima šans?
[/quote]

ne čutim potrebe, ti itak veš:-)))
[/quote]

Ti itak ne čutiš nobene potrebe več :)) Veš kaj ti povem, najbolj ubogi so tisti ljudje, ki mislijo, da so nekaj vredni samo, če imajo partnerja. Ker so sami nesposobni živeti, ker potrebujejo nekoga ob sebi, ker se bojijo življenja. Pomilovanja vredno je tvoje razmišljanje.

New Report

Close