Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek EU direktiva prinaša krajši starševski dopust

EU direktiva prinaša krajši starševski dopust

Kaj menite o predlogu nove EU direktive, da naj se 120 dni starševskega dopusta prenese na očeta, če ga ne bo koristil, pa propade. Materi pa se starševski dopust sorazmerno skrajša skrajša.
Tako želijo bolj izenačiti odsotnost žensk in moških.
Ideja niti ni slaba, tudi delodajalci bodo na ta način manj diskriminirali ženske.

Mame,ki to zelijo se ze danes lahko odrecejo porodniski. Gre za kratenje priborjenih pravic. Ni prav. Samo vec mam bo puscalo sluzbe (kot v zda) ali pa koristile nego na nego dokler ne ukinejo se te pravice. To niso odlocitve za boljso prihodnost druzbe ker prihodnost se ustvarja z novimi rodovi. Ce bodo pa ti ze v zacetku stravmatizirani pa nic dobrega ne pritice druzbi. Naj poskrbijo, da bo druzba varna,da bo zarod zdrav,mame pravtako in ne da bo nataliteta zaradi nespostovanja materinskih in otrokovih potreb se bolj padla. Skratka popolnoma bedasta ideja,ki jo ocitno pisejo gejevski lobiji (pa se kaksna zagrizena feminist karieristka se najde med njimi),ki jih je EU prepolna. Kao bolje za zenske. Sploh ne. Za otroke pa se manj. Kaj pa porecejo v Avstriji in na Ceskem kjer porodniska traja (lahko) 3 leta na to?

Podoben sistem imajo na Norveškem in se zelo dobro obnese.

Samo pri nas bodo dojilje potem hotele imeti vsaki dve uri odmor za dojenje … ker je 9 mesecev starega otroka treba še non stop dojit in tako vsaj do 4. leta.

nova
Uredništvo priporoča

Oz fiktivnih samohranilk je za pricakovati ali do izteka porodniske nevpisanih ocetov v roj.list (kao oce neznan). Kdor hoce najde pot , ne bi pa smelo biti potrebno, da je tako.

Dezele gejev in mozac. Ja njim je to fino ja.
[/quote]

Še nikoli prišlo na 1000 km blizu teh držav, predvidevam.

Dokler bodo moški bolje plačani od žensk, se to ne bo obneslo.
Če pa bo družina v celoti dobila nadomestilo za izpad dohodka, pa predlog podpiram. Starševstvo je enakovredno partnerstvo očeta in matere.
Kar se pa dojenja tiče. Dejstvo je, da se nekateri devetmesečniki še veliko dojijo. Dojenje JE koristno!In to ne velja samo za prvega pol leta.

Absolutno podpiram. Samo kaj ko so številne slovenske mame preveč ubrisane, da bi dojele, da je to koristno za vse. Že pri nas je bil predlog, da bi otrok lahko bil dlje časa doma, če bi del porodniške koristil oče, pa so kokoši skočile v luft. Naenkrat pa ni bil pomemben več otrok in dejstvo, da je dodaten mesec doma s staršem(!) koristen v prvi meri za otroka. Ne, ker kokoši se pa ne zmorejo spustiti s piedestala (takšnega zblojenega) materinstva. Glavne nasprotnice so bile ravno ženske, ne moški. Zato od takrat dalje – dol mi visi za večino teh “mamic”, ki kao ne dobijo službe. So si večinoma čisto same krive in se niso pripravljene za skupno dobro družine niti malo odpovedati ničemur. Izgovor, da delodajalci tega ne bodo tolerirali (če bo oče na porodniški) je en velik bulšit. Tudi pri očetovskem dopustu smo to slišali, pa ga danes velika večina kar lepo izkoristi. Tudi to bi lahko, samo bi morale najprej ženske uporabit lastno pamet.
Tako pa jo bodo še naprej samo nekatere. In nekateri moški. Tisti, ki so res pravi očetje, ne pa neki priveski zblojenim mamam.

To je poceni izgovor. Se da tudi v tem primeru, samo želja mora biti in na dolgi rok je tudi koristnejše – tudi finančno za žensko.
Čudno pa, da ženskam pa višja plača ne predstavlja nobene velike ovire pri porodniški, a?

“Kar se pa dojenja tiče. Dejstvo je, da se nekateri devetmesečniki še veliko dojijo. Dojenje JE koristno!In to ne velja samo za prvega pol leta.”

I rest my case.

Devetmesečnika lahko pač dojiš trikrat na dan, ne pa več vsaki dve ali tri ure, a ne? Ampak pri nas bodo podivjane dojilje pač prišle s tem argumentom. Dojenje je koristno še vsaj prvi razred OŠ, kaj šele potem pri devetih, desetih mesecih, brez mame ne more … Ker to, da pa oče v celoti skrbi za otroka 9, 10 ur na dan, da se navežeta na tej prvinski ravni, ne, to pa za otroka niti ni koristno. Veliko bolj je koristno dojenje pri 10 mesecih kot to, da je z očetom.

Se pravi, da gre mama v službo, ko je otrok star 8m (glede na to, da se porodniška začne 1mesec pred PDP..). Iz mojih izkušenj je to slabo, imamo dva in sta se ravno ta čas začela bolj pogosto doji (pri 11, 12 mesecih pa nehala sama od sebe..) čeprav sta pojedla že veliko na žličko.

Podpiram, to bo dolgoročno vodilo v večjo enakost plač in večjo finančno samostojnost žensk

Za dojenje pa… se ga lahko podoji zjutraj pred službo in potem zvečer po službi. Če pa je še to premalo, pa se špricne mamino mleko v flaško, pa mu ga ati še vmes čez dan še enkrat da.

Da, zaradi tebe in tvojih dveh predloga ne smejo sprejeti.

Verjetno komentirate samo fotri in ženske brez otrok.
Že zdaj je tako, da ketera hoče it prej delat gre in oče ostane doma.

Kaj bo pa potem z vrtcom, če gre mama delat pri 8m, oče noče ostati doma, otrok pa gre lahko z 11m v vrtec.. že zdaj ni placa za vse, pol ga bo pa še manj..

Da, zaradi tebe in tvojih dveh predloga ne smejo sprejeti.
[/quote]

Kakšnih predlogov? Napisala sem samo moje izkušnje.. Meni je sicer vseeno, ker sem že ven iz tega..

Ne bo držalo čisto. Sem večkratna mama, pa podpiram delitev skrbi za otroke. Se pa strinjam, da se to da že sedaj.

Oče noče? Če si je naštepal otroka, naj še kaj pomaga potem. Kakšen izgovor bo potem? Imaš dopust, ki propade, otroka si si naredil, pa nočeš pomagat? A si blesav?

Pa sej ni problema, tud če noče. Če hodi v službo, ima denar. Enostavno plača varuško in je. Ni mu treba, da je nujno zdaj doma. Sej razumemo, da ima človek nujno delo v službi.

Naša (slovenska) družba za kaj takega ni zrela. Pri nas so ženske še daleč od enakopravnosti, ki jo imajo v Skandinaviji. Take zadeve zahtevajo čas. Ker je Balkan po mentaliteti najmanj kakšnih 100 let za Skandinavijo, počakajmo, da ta zavest sama pride v slovensko-balkanske buče.

Da, zaradi tebe in tvojih dveh predloga ne smejo sprejeti.
[/quote]

Kakšnih predlogov? Napisala sem samo moje izkušnje.. Meni je sicer vseeno, ker sem že ven iz tega..
[/quote]

Sodeluješ v temi, pa sploh ne veš, o čem je govor?

Nekatere je pač treba prisiliti v srečo z otrokom, druge pa prisiliti v to, da otroka izpustijo iz krempljev. Oboje je na koncu koristno za vse udeležence. Niso vsi zmožni razmišljati trezno, pravzaprav večina ni, zato jo je treba usmerjati. Ko bo enkrat tako bo tudi nergačem to čisto ok.

pred par leti je bil praktično identičen predlog v slovenskem parlamentu, oz. se je govorilo, da bi morali očetje, mislim da, en mesec obvezno na porodniško, sicer pravica zapade….pa je bila tako velika gonja žensk, ker da jim s tem kratijo ne vem kakšne pravice, da se je od tega odstopilo…..feminizem kje si??? samo ko je treba izenačevati z dodajanjem, ali se lahko izenačuje tudi z nižanjem? to pri feministkah ne gre.


al smemo teb zapovedat kolk denarja od svoje plače moraš dat za določeno vrsto hrane, ker tako je zdravo recimo… torej zapovemo ti, da moraš najmanj 100 e na mesec zapraviti za zelenolistno zelenjavo ker če tega ne narediš, ti ta dnar ne bo pripadal in če ne boš v tem mesecu toliko porabila, se ti bo trgalo teh 100 e od plače naslednji mesec…. pač po tvoji logiki prisile – ker pač večina ni zmožna razmišljati trezno in zdravo, zato, te bomo prisilili, in s časom bo tudi nergaču ok…

a ti je jasno, da v družinsko ureditev se nima država kaj vmešavati – je prav,da da možnosti na voljo, od tu naprej je pa zasebno življenje posameznikov in njihova zasebna stvar.
in recimo – da bosta moiž in žena to rade volje naredila, ampak ima žena manjšo plačo – bo država krila zdaj tudi izpad dohodka mesečno tej družini, ker jih je prisilila v to? Bo? če je tako, potem so to dolžni, ker so znižali standard tudi otroku.


Se strinjam, da je vcasih treba z uredbo, zakonom.. druzbo poriniti korak naprej. Ce bi samo cakali, da bo “druzba zrela”, za npr. ukinitev suzenjstva, zensko volilno pravico, placan dopust, … vseh teh pravic ne bi nikoli docakali. Ja, zdaj porodnisko lahko vzame oce ali mama, ampak dejansko jo v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} koristi mama, pa mogoce bi vec ocetov koristilo, pa si niti ne upajo omeniti, niti delodajalcu, niti zeni. Ce bi bilo obvezno pa ne bi bilo debate. Pomoje bi se hitro navadili, vsi.

New Report

Close