Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne spim, kako si pomagat?

ne spim, kako si pomagat?

ne spim, kadar se mi dogaja kaj, kar ni ravno ustaljeno pri meni. trenutno je to v zvezi s službo. ne znam si pomagat. dihanje, umirjanje, štetje ovčk, ne mislit na nič …… ne spim. kako naj si pomagam? kaj pomaga vam, če ne morete spati v kakšenm obdobju?

Kupi si metin čaj ful pomaga. Samo ne tistega iz vrečke

Kater pomaga, kjr kupiš?

nova
Uredništvo priporoča

večkrat sem že napisala čez dan smola industrijske konoplje za umiritev, zvečar čaj iz industrijske konoplje za spanec.

tud jaz, kakor nekaj ni po ustaljenem redu ne morem spati. Z vsemi možnimi avtosugestijami, meditacijami, moje srce še kar razbija, možgani pa hiperaktivni.
Sivka, eterično olje.
Neo persen si kupi v lekarni.

Kako pa je s fizično aktivnostjo?
Meni se je nespečnost pojavila skupaj s krči v nogah. Takrat sem delal cel dan, pretežno sede in dokaj se prehranjeval dokaj neredno. Večkrat sem jedel tudi pozno zvečer, ker mi prej ni uspelo.
Zdaj sem po delu v firmi skoraj vsak drugi dan na kolesu ali pa grem na Šmarno in po 20:00 ne jem več nič. Ko grem na kolo ali na Šmarno gonim kolikor zmorem, da teče od mene. S spanjem že nekaj let nimam več nobenih težav.

Pri meni je bila nespečnost tako huda, da mi ni nič pomagalo: ne fizična aktivnost, ne hoja, ne telovadba, ne zeliščne tablete za pomiritev, ne čaji, ne mleko z medom….
Obiskala sem zdravnico in najprej dobila Sanval, to mi je vsaj delno pomagalo, naslednja pot pa je bila h psihiatrinji, nespečnost je lahko tudi eden od simptomov depresije.
Dobila sem antidepresiv, zdaj ga jemljem štiri mesece in upam, da se je moje spanje uredilo. Zdaj sem po dolgem času dve noči mirno prespala.
Počasi upam, da bo antidepresiv opustila, se pa že vnaprej bojim nespečnosti, ker to je grozno, uniči te ne samo psihično, pač pa tudi telesno. Zaradi nespanja noč za nočjo človek več ne more funkcionirati… Srečno.

https://www.sidroga.de/fileadmin/data/images/Produkte/Sidroga_Schlaf-und-Nerventee.png

Zdaj si lahko pomagaš s fizično aktivnostjo čez dan, ki jo zvečer nadaljuješ v mentalno (ne)aktivnost oziroma umiritev – meditacija, avtogeni trening, karkoli, kar te pomirja. Pa z raznimi čaji, kapljicami, tabletami, ipd.

Dolgoročno pa boš morala nekaj narediti na sebi, če te vsaka stvar tako vrže iz tira. Stvari, ki niso naša rutina, je v življenju dosti. Seveda nam nekatere ne dajo spati, ne smemo pa dovoliti, da je to vsaka izven naših navad. Fizična aktivnost in umirjanje po njej je že ena takšna stvar, ki ti bo pomagala. Lahko si tudi zjutraj vzameš 10-15 minut za kakšen avtogeni trening, sugestije, ipd.

V kolikor je le možno, čimdlje stran od farmacije.

Poleg kar se že ostali predlagali:
-Bachove kapljice.
-Kaj za brat, gledat al poslušat.


Še nekaj: pisanje dnevnika, da izprazniš glavo.

Imam probleme že kakih deset let, vmes so obdobja, ko kak mesec spim normalno, običajno pa je tako, da sestavim kak teden na dva meseca. Če se samo zbudim in razmeroma hitro zaspim nazaj, je to že uspeh.
Imaš pač klasične ukrepe, te menda že vrabci čivkajo. Zvečer umirjanje, pospravljena, prezračena spalnica, ne previsoka temperatura in suh zrak, ne jesti pred spanjem, sploh ne težke in začinjene hrane, udobna pižama … Fizična aktivnost ne sme biti pred spanjem, raje popoldne. Pisanje dnevnika ali vsaj urnika, obveznosti, ki te čakajo naslednji dan, lahko dejansko pomaga – tisto, kar te skrbi, predaš papirju in si ti lažja. Če si predebela, shujšaj. Uredi prehrano. Meni glavo spucat pomaga reševanje sudokuja veliko bolj kot branje. Če imaš kaj za pretuhtat, kak dogodek čez dan, to naredi že v kuhinji, dnevni sobi, ne nosi tega s seboj v posteljo.

Meni niti uspavalne tablete niso pomagale, zato niti ne eksperimentiram več. Konoplja nekaj malega pomaga (no, jaz sem bolj za klasiko, enega prižgeš in je), vendar nočem postati odvisna od nje, zato to storim res samo na vsake kvatre, ko bi si res rada odpočila.

morale bi razčistiti s tem, kaj vas muči, ne pa goltat uspavala in antidepresive….
velikokrat je depresija zgolj posledica nerazrešene osebne stiske ali notranjega konflikta in antidpresiv ne bo pomagal nič.

Konoplja potrjeno povzroca sizofrenijo. Reklamiranje drog pa bi moralo bit kaznivo dejanje to kar delaš ti

Konoplja potrjeno povzroca sizofrenijo. Reklamiranje drog pa bi moralo bit kaznivo dejanje to kar delaš ti
[/quote]
Ja, ČE PRETIRAVAŠ, torej če si zadetek.

Konoplja potrjeno povzroca sizofrenijo. Reklamiranje drog pa bi moralo bit kaznivo dejanje to kar delaš ti
[/quote]
Si prebral/a, govorim o smoli/čaju industrijske konoplje, z visoko vsebnostjo CBD (nad 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in THC do 0,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Najbrž nisi, pa pišeš neumnosti. Sedaj se industrijske konoplja lahko, z dovoljenjem MKGP, goji cca 5 let in ni nič prepovedanega. In še to, povem svoje mnenje, nasvet, če želiš in nič ne reklamiram.

Konoplja potrjeno povzroca sizofrenijo. Reklamiranje drog pa bi moralo bit kaznivo dejanje to kar delaš ti
[/quote]
Ja, ČE PRETIRAVAŠ, torej če si zadetek.
[/quote]

Tudi samo en dim lahko povzroci sizofrenijo in hudo depresijo tako da raje ti ne pretiravaj

Konoplja potrjeno povzroca sizofrenijo. Reklamiranje drog pa bi moralo bit kaznivo dejanje to kar delaš ti
[/quote]
Si prebral/a, govorim o smoli/čaju industrijske konoplje, z visoko vsebnostjo CBD (nad 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in THC do 0,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Najbrž nisi, pa pišeš neumnosti. Sedaj se industrijske konoplja lahko, z dovoljenjem MKGP, goji cca 5 let in ni nič prepovedanega. In še to, povem svoje mnenje, nasvet, če želiš in nič ne reklamiram.
[/quote]

Ja ja ti kar govori svoje mnenje in promoviraj ilegalne droge samo zelim ti da potem tudi odgovarjas za svoje pocetje.
Kakrsna koli vsebina thc sploh pa tele smole povzrocajo sizifrenijo in je prav da so zakonsko prepovedane. Vsaka stvar ima svoj razlog zakaj je prepovedana in primeru konoplje se mi zdi da je prav da je prepovedana. Ti pa samo reklamiraš droge tu gor


Si prebral/a, govorim o smoli/čaju industrijske konoplje, z visoko vsebnostjo CBD (nad 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in THC do 0,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Najbrž nisi, pa pišeš neumnosti. Sedaj se industrijske konoplja lahko, z dovoljenjem MKGP, goji cca 5 let in ni nič prepovedanega. In še to, povem svoje mnenje, nasvet, če želiš in nič ne reklamiram.
[/quote]

Ja ja ti kar govori svoje mnenje in promoviraj ilegalne droge samo zelim ti da potem tudi odgovarjas za svoje pocetje.
Kakrsna koli vsebina thc sploh pa tele smole povzrocajo sizifrenijo in je prav da so zakonsko prepovedane. Vsaka stvar ima svoj razlog zakaj je prepovedana in primeru konoplje se mi zdi da je prav da je prepovedana. Ti pa samo reklamiraš droge tu gor
[/quote]
Kaj tebi ni jasno? Industrijska konoplja ni prepovedana.

simpl zdrki si ga če si pa punca si jo pa zmencej

neprepana, ker si neprespana, si skušaj pomagati s toplim mlekom.

za nespečnost, meni so dali za pojest keks, ker imam nespečnost in se mi je začelo pred očmi kresiti, kdaj je trebalo vstati gor, me je kar povprek nosilo, se ni za igrati s to konopljo!
Pomaga mi pasijonka velike doze.

New Report

Close