Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zavarovanje po partnerju

Zavarovanje po partnerju

Zanima me, če moram biti nujno prijavljena na zavodu za zaposlovanje, da sem lahko zavarovana po možu?

Ni nujno.

Ne, samo izpolniš izjavo.

nova
Uredništvo priporoča

A to pomeni ce si zavarovan po partnerju da ti ni treba placevati dod zavarovanje ali si zavarova. Damo osnovno.
Moj je sp in me nikakor noce prijavit da bi mi tekla deldoba.
Rabim se 8let da bi imela kake penzije.pa pravi da se ne splaca.
Se na borzi mu je rekla ce me vzame z borze za leto dni lahko dobi okoli4tisoc in bi nam nekaj ostalo ko bi poplacal se zame prispebek.pa noce
Se keri sanja kje je fora.skupaj sva 26let

Zavarovan po partnerju pomeni:

– da si brezposelna in si osnovno zavarovana po možu, ki je v del. razmerju, ima s. p. …., dodatno zavarovanje si moraš plačevati posebej, osnovno zavarovanje po možu je tako zanj kot zate brezplačno

– ti pa bi se rada pri možu zaposlila, to pomeni, da te prijavi v delovno razmerje (pogodba, izplačilo najmanj minimalne plače, plačilo prispevkov …., regres, letni dopust …), dodatno zavarovanje si moraš še vedno plačevati posebej

Če možu gre dobro in ima dobiček s svojim s. p. je smiselno, da te zaposli. Verjetno ima računovodkinjo, naj vama razloži zadeve. Kot praviš, pa bi še od Zavoda za zaposlovanje dobil denar.

Z možem sta vendar partnerja, dajta se pogovorit, nisi njegova služkinja, da bi samo jemal, dal pa nič.

Gre za osnovno ZDRAVSTVENO zavarovanje, prostovoljno/dopolnilno si moraš še vedno plačevati sama (oz.ti ga mora nekdo plačati).
Ni pa to pokojninsko in invalidsko zavarovanje, da bi ti tekla delovna ali pa pokojninska doba.

New Report

Close