Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OD, preživnina, deljeno starševstvo

OD, preživnina, deljeno starševstvo

Lepo prosim za pomoč iz prve roke, usmeritve, nasvete…karkoli, kar bi mi pomagalo urediti zadeve.

Ločena sem 2 leti. Ločitev se je zgodilo na mojo željo in pobudbo, ker v danih razmerah nisem mogla več živeti. Ni šlo za prevaro, le za to, da sem dokončno obupala nad zakonom, ki to ni bil. Bivši mož sicer ni bil nikoli nasilen fizično, zato pa čustveno skoraj mrtev in kot izjemno močna oseba močno manipulativen. Po 15 letih in 3 otrocih tega nisem več zdržala. Kot vedno, ko kaj ni bilo po njegovem, se je najprej smejal, ko pa je dojel, da resno mislim resno, je pobesenel, mi grozil, da otrok nikdar in nikoli več ne bom videla, grozil mi je, da mi bo življenje spremenil v pekel, da mi nikoli ne bo niti ficka izplačal itd On je finančno bistveno, bistveno močnejši od mene, saj zasluži najmanj 3 x moje plače, ima doma zajetno premoženje, tudi skuaj sva ustvarila ogromno. V času zakona sem jaz pokrivala vse položnice, on pa je “vlagal”, iz česar je zrasla skupna hiša, več pripomočkov za delo na kmetiji itd. Groba neuradna ocena uradnega cenilca ob ločitvi je bila, da ceni skupno premoženje med 150 in 170.000 €, pri čemer je bivši mož zemljišče prinesel s sabo v zakon in je to cenilec upošteval pri cenitvi – cenil je samo stavbo, brez zemljišča in stroje. Ker mi je bivši mož grozil s tem, da mi bo otroke vzel, ker sama s svojo plačo itak nisem sposobna preživet treh otrok ipd fore, sama sem pa itak bila ž živci povsem na tleh in seveda tudi brez finančnega zaledja, se nisem zmogla ustrezno podučiti o stvar, na katere sem v tistem stanju pristala. Bivši mož je ob pomočiodvetnice to znal izkoristiti v svojo korist. Kot neko “Izjemno milost” mi je ponudil deljeno starševstvo – kvazi “zaradi otrok”, da ne bodo, reveži, brez mame. Sama sem sicer zaprosila za brezplačno pravno pomoč, a danes vem, da odvetniki niti približno ni opravil svoje vloge. Niti z besedo mi ni pojasnil, kaj točno pomeni “deljeno starševstvo” in jaz, trapa, sem v strahu, da sicer res nikoli več ne bom videla svojih otrok, z obema rokama zgrabila priložnost in sprejela vse, karkoli so ponudili – samo da ne bom ob otroke! Pristala sem na “otroški” račun, kamor se steka moja preživnina, ki znaša 130 €, preživniva bivšega moža znaša 2 x toliko, torej 260 € za TRI otroke, na ta isti račun pa moram prenakazati tudi OD, ki znaša za 3 otroke 250 €, ker je izračunan na mojo plačo. Za otroke naj bi skrbela 50:50, vendar je dejansko tako, da otroci preživijo 75-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa pri meni – tudi ko bi zanje po črki dogovora moral skrbeti mož. On tega fizično ne zmore, saj je zaradi službe od doma odsoten v najbolj idealnih pogojih 11 ur (vozi se uro in pol daleč v eno smer!) in da otroci niso okoli sosedov in sorodnikov, jih kljub temu, da je “njegov teden” vzamem jaz do časa, ko on pride iz službe, saj imam jaz službo v kraju bivanja in to od 6 -14h. On se iz službe vrne okoli 18. ure. Seveda so otroci v tem času, lačni, žejni, imajo dejavnosti, na katere jih je treba voziti. Ob dejstvu, da sem se morala za nakup stanovanja zakreditirati do grla in dejstvu, da je bivši mož stisko ob nakupu stanovanja izrabil v svoj prid in me odpravil z malenkostno odpravnino (po mnenju cenilca slabo tretjino zneska, ki bi ga morala dobiti), sem stalno v hudi finančni stiski. Na “otroški račun” brez njegove vednosti ne smem posegati, za vsak € s tega računa moram prositi za njegovo milostno dovoljenje. Da bi iz teh sredstev kupovala hrano za otroke ali bencin za njihovo razvažanje, je zanj nesprejemljivo. Z premoženjem oz. z denarjem se nikoli nisem ukvarjala, nikoli nisem imela namena, da ga “oberem” in se “okoristim”, vendar mi zdaj zmanjkuje moči, idej, sredstev. Bivšemu možu sem predlagala, da bi obdržala OD, ki so tako ali tako izračunani na MOJO plačo (njegova je bistvena previsoka, poleg itega ima ogromno premoženja!), pa je mož dobesedno pobesenel, migorzil s tožbo izvršbo, spet s tem, da mi bo otroke odvzel, ker zanje nisem sposobna skrbet. Za vsak pogovor, utemeljitev, da ne morem otrokom reči, naj bodo do 21h zvečer lačni in naj potrpijo, da pride oči domov, je gluh. Zdaj mi grozi, da otroci pač ne bodo pri meni, ker so mi “tako breme” in jih bo dal v čuvanje svoji 87letni materi in bratovi družini, pa sestrični, skratka komurkoli bo pač naneslo. Vsi otroci so v OŠ, z njimi se j potrebno učiti, delati domače naloge, česar ni počel, ne počne in tudi ne bo počel. Tudi nihče od naštetih se ne bo učil z njimi, nihče jih tudi ne bo razvažal – meni je bencin res hud strošek, sama hodim vsepovsod peš ali s kolesom, otrok pa ne morem npr. po treningu plavanja dat jeseni na kolo!! Za vse to je on gluh. Zbrala sem račune zgolj za zadnja 2 mes, strogo sem ločevala nakupe hrane, praškov, bencina, sadja, zelenjave, pijač…… zase in za otroke. Nismo hodili ne po bazenih, ne po pijačah, sladoledih, nobenih “luksuznih” stvari si nismo privoščili, pa sem z računi nabrala okoli 300 € stroškov – samo za otroke, brez mene. Bivši mož mi ne verjame, pravi, da ne znam obračati denarja, da sem nesposobna, pogoltna, da mi gre samo za denar. Ničesar nočem od njega – rada bi obdržala samo otroške dodatke, ker mi ob obroku kredita, ki znese 480 € mesečno, ob življenjskih stroških, ki znesejo skoraj 400 € (odpovedala sem vse nebistvene stvari, imam sicer še internet, najbolj osnovni paket, a tudi to razmišljam, da odpovem!), pomenijo preživetje. Dobesedno PREŽIVETJE! Na vsak poskus pogovora se mi samo reži, da je itak vedel, da sem nesposobna, da mi bo otroke vzel ipd. Na tistem “otroškem” računu se nabira gora denarja. S tem denarjem lahko kupimo oblačila – če se on strinja. Obutev – če se on strinja – ne more si otrok izbrati čevljev po svoji želji, ampak mora očetu poslati sliko in opis čevlja in potem on odobri ali pa tudi ne. Hkrati jim sam kupuje same prestižne stvari, da s tem mene pred njimo očrni, češ – glej, kakšna reva je mami, ona ti more kupiti salomonih superg, le mene se drži, sicer boš “klošar”. S tega računa se ne sma plačati položnic za glasbeno šolo, krožke, tečaje – te plačujeva vsak pol, tako da mi gre dodatno še 70 € v ta namen. Svojim otrokom bi dala vse – ne gledam jih kot strošek, so moje življenje in moje vse. A sem res na robu. Delavka na CSD mi je rekla, da bom izredno težko kaj dosegla, ker sem se pač strinjala z deljenim starševstvom. Absolutno želim, da imajo otroci očeta, da so z njim, da imajo z njim čimbolj živ in normalen odnos. Nočem nagajati, kljubovati, ker se zavedam, da sem se ločila jaz in ne oni. V njihovem interesu sem ostala blizu bivšega moža, čerav bi stanovanje veliko lažje in veliko ceneje kupila pol ure vožnje stran – a bi to njemu in otrokom zelo zapletlo življenje. Zgleda, da vse to ni nič vredno. Obupana sem in ne vem, kaj naj naredim, da bi tisti osnovni sporazum spremenila tako, da bi vse drugo ostalo enako, delež njegove in moje preživnine, a da bi lahko obdržala vsaj OD in s tem prebila mesec brez stradanja. Mi zna kdo pomagati, povedati, kako?

Zares si se zajebala in te popolnoma prevlada. Vse kar ti svetujem je, da si vzameš res dobrega odvetnika. Recimo rang Sluga.

Ti nisi neiznajdljiva, ti si (bila) zmanipulirana in prestrašena. Tvoja velika napaka je bila, da si šla le po odvetnika, ne pa tudi psihološko pomoč zase, ker te je prej tako zatiral in to fura še naprej. Tvoja situacija je grozna, pa niti ne toliko finančno, kot psihično, kar že sama ugotavljaš.

Dokler boš imela strah pred njim, da “ti bo vzel otroke” (kar se skoraj definitivno NE bi zgodilo in se tudi ne bo), strah pred tem, da ne boš preživela, strah pred tem, da te bo nahrulil, da te bo poniževal, toliko časa bo on imel moč nad tabo in toliko časa bo lahko manipuliral s tabo. Nima problema le on (morda je to MOM, definitivno pa totalno egoistična manipulacija, zaradi moči na podlagi denarja oziroma premoženja, ki ga ima), temveč tudi ti. Ti mu daješ moč s tem, ko te je strah, in tudi, ker gledaš nanj kot močnejšega zaradi premoženja, ki ga ima. Najprej se ga nehaj bati, ker slabše ne more biti. Nehaj se skrivati, nehaj se mu prilagajati oziroma podrejati. Saj to je razlog, da si se ločila, ne dopusti, da ima moč nad tabo še naprej!

Seveda pojdi k odvetniku, iz prve roke ne morem svetovati, menda pa je Petra Regvat dobra v družinskem. Seveda so neke spremembe vedno možne.

Morda pojdi še na forum enostarševske družine ali ločitev, morda ti bodo tam lahko bolj pomagali.

Pa resno – naredi nekaj na svoji samopodobi in samozavesti, ker če boš tako nadaljevala, te bodo vse življenje teptali, ker ti bo to postalo nekaj normalnega. Sem prepričana, da bivši mož ni do vseh tak, temveč začuti nemoč nekoga in to potem totalno izkoristi sebi v prid, in ko boš enkrat v sebi dovolj močna, da se ne boš pustila manipulacijam, tudi on ne bo imel več nikakršne moči nad tabo.

Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Sem na polovici nehala brat, ampak je dovolj. Govoriš itak preveč, ker nič od napisanega sploh ni pomembno, niti ne zanima sodišča. Ok, razumem, bila si šibka, izčrpna zmanipuliran in si pristala na skupno skrbništvo. Nič hudega, je kar je. Se pa to lahko spremeni in se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bo, ko se boš za to spremembo odločila. Ker prisilno (da tako odloči sodišče) skupno skrbništvo ne obstaja, je izključno na obojestranski prostovoljni baz. In zahtevek za spremembo trenutnega stanj lahko vsaka stran zahteva kadarkoli. Tako da potrebno je na sodišče oddati zahtevo po skupnem skrbništvu. Verjetno bo on zahteval enako (ni pa nujno, glede na to, da ima tako naravo dela, da za otroke ne more skrbet). Nič hudega, če imaš dokazila, da si za otroke pretežno skrbela ti, se nimaš kaj bati. Finančna sredstva pa v nobene meri ne vplivajo na presojo in odločitev sodišča, komu bo dodelilo skrbništvo. Ponovno se bo določila preživnina in stiki.

A imata v sporazumu določeno, da se OD nakazuje na otroški oz. skupni račun?


Skupnih računov v Sloveniji NI! Je lahko le račun enega, na katerem je drugi pooblaščen, ki pa seveda ni imetnik računa.

Glede na prebrano gre za račun otroka ali pupilno knjigo/račun, ne vem pa, ali je potrebno dovoljenje CSD za dvige s tega računa ali ne, prav tako ne vemo, koliko so otroci strani.

Ženska sprijazni se, v naprej bi morala premislit, da ima ločitev svoje posledice, ki nikoli niso tako prijetne in nič nisi bila zmanipulirana, ker pač nisi več vredna, da bi lahko zahtevala celo skrbništvo in ga tudi dobila. Žuli te očitno vse, da se je delilo samo premoženje ustvarjeno v zvezi in ne tudi kar je dedc podedoval, do tega, da se sedaj ne moreš več razmetavat z denarjem, kot si se v zakonu.

Če hočeš sebi in otrokom dobro, boš nehala blatit očeta in histerično naklepat, kako bi ga ti “zrihtala” na kakem sodišču, kar ti seveda ne bo uspelo. Deljena skrb za otroke, ne pomeni, da morata nujno bit otroka pol pol pri staršema, ampak zahteva prilagajanje, če tega nisi sposobna , pač bodi fer do otrok in prepusti skrbništvo očetu, ti pa boš imela stike in plačevala tisto preživnino, koliko jo zmoreš in ti je sodno določena.

Ob tvojem zapisu polarni, mick, robi in kar je še vrlih ločencev orgazmirajo od navdušenja, vidiš, tako je treba babo zahebat.
Reševala si, kakor si pač reševala, zdaj začni od točke 1.
Točka ena je v tem primeru “otroški račun”, kamor se stekata preživnini in otroški dodatki,
Tako preživnina, kot otroški dodatki so namenjeni IZKLJUČNO PREŽIVLJANJU OTROK. Kaj ti ima on tukaj za odobriti, jaz ne vidim, najrej s pomočjo odvetnika in CSD uredi to. Grem stavit, da je on uredil tako, da ga on pa lahko uporablja brez tvoje odobritve? Najdi mi sodišče, ki bo mnenja, da iz preživnine za otroke ne smeš kupovati hrane za njih. To je čista norost.
Tudi ne vidim niti kančka osnove za to, da bi ti na ta račun morala nakazovati otroške dodatke? Katero sodišče je pa določilo tako? Otroški dodatki so tvoji, namenjeni za tvojo skrb za otroke, kaj imajo za delat skupaj s preživnino?

Kar se tiče pa ostalega, groženj in tvoje ustrahovanosti – očitno je, da je on močnejši od tebe (bolj agresiven, vajen doseči svoje, premožnejši, z boljšim odvetnikom) … jaz bi delala na svoji samozavesti, hkrati pa bi začela njegovo vpitje in grožnje ignorirati. Veliko preveč daš na to, kaj on misli, kaj on dela, kaj bo on naredil, kaj je rekel….glej, zato si pa šla od njega, da bo tega konec. In on otroke ta hip uporablja za to da te KAZNUJE, ker si šla. Ne pusti se, no?
Ne bo ti vzel otrok, ker za to nima pogojev, niti želje, niti interesa. To je samo vzvod, s katerim te je prinesel okrog za premoženje, pa s katerim ti diktira, kako boš plesala po njegovo.
Naj vpije in grozi, ti se predvsem začni izogibat direktnim stikom z njim, začni uvajati pisno komunikacijo (sms, mail) , začni iskati podporo v sorodnikih, prijateljih – naredi si svoj socialni krog, s pomočjo katerega boš lažje spoznala njegove manipulacije in se jim uprla.

Predvsem uredi finance, nad “otroškim računom ” je sicer prav, da se vrši nadzor obeh, vendar se da dogovoriti recimo tako, da se spravlja račune in vsake toliko naredi obračun, pa se čisto v redu vidi, kam je šel denar. OD pa takoj spravi na svoj račun, kar ne verjamem, da je tako določilo sodišče.

Avtorica, glede na to, da oče krši pravila, ki jih je določilo sodišče in za otroke ne skrbi takrat, ko bi moral, začni s tem. Seveda z odvetnikom.
Če je skrbništvo dogovorjeno po tednih, vikendih, se mora oče tega držati, sicer je potrebno prilagoditi tudi stroške oziroma jemanje s skupnega računa….
Najemi odvetnika!

Če prav razumem avtorico, je situacija sledeča: skupno skrbništvo, delitev starševskega časa 50:50, na tem dejstvu odmerjeni stroški otrok ter vzpostavitev pupilnega računa iz katerega se sme dvigovati za plačevanje potreb otrok…

Dejansko bivši ne izvaja stikov 50:50, ampak bistveno manj, pri čemer presežne stroške (hrana, vožnja ipd.) asimetričnega preživljanja časa prevrača na avtorico.

Iz opisanega izhaja tudi, da nekaterih stroškov, ki konvencionalno sodijo v preživnino, avtorica plačuje še posebej. Denar za preživnino in OD na pupilnem računu se kopiči in ne porablja za sprotne potrebe otrok, ker bivši ne pusti dvigovanja za plačevanje potreb otrok.

Brez dobrega odvetnika, ki se spozna na mehanizme ekonomskega nasilja ne bo šlo.

V zadevnem primeru je potrebno zoper bivšega vložiti t.i. verzijski zahtevek za stroške, ki jih je uspešno prevalil na avtorico preko dejstva, da stikov ni izvrševal 50:50 in s tem posledično ni imel stroškov prevoza z otroki (ipd.).

Glede na to, da denar na pupilnem računu ostaja, je potrebno vložiti tožbo na znižanje preživnine, ker je očitno eksesivno odmerjena, glede na dejstvo, da denar ostaja na računu, preživnina za otroka in OD, pa so po definiciji sami namenjeni pokrivanju SPROTNIH stroškov otrok.

kar se tiče groženj, da bo otroke dajal v varstvo svojim sorodnikom, ki pa z njimi ne bodo delali za šolo. Zahtevaš lahko, da se stiki oz. starševski čas (brez spremembe skupnega skrbništva) določijo za naprej tako, da se prilagodijo dosedanjemu izvajanju stikov, prilagojenim njegovi službi. Namreč, v kolikor gre za zatečeno situacijo, oziroma ustaljen starševski urnik, na podlagi katerega je sklepati, da otrok ne more varovati (drug starš pa to lahko in hoče prevzeti), prvi starš ne more drugega starša omejiti tako, da daje otroke v varstvo svojim sorodnikom.

Dobro napisano, pri tem, da jaz ne vidim razloga za zmanjšanje preživnine, samo sistem nadzora je nujno spremeniti. Normalna uporaba, pri tem, da imata oba vpogled.
Pa tudi tisto z OD mi še vedno ni jasno?

Draga avtorica,
prosim pojdi na CSD in skupaj z njimi preveri, ali mož res vse dela, kot je v sporazumu, ali preveč od tebe zahteva. Naj ti na CSD tudi povejo, ali je res vse tako, kot imaš ti urejeno, običajno, ker meni se zdi, da nikakor ne. Nato si dobi enega odvetnika, katerega koli, plačaj ga tiste 100 evrov bo vredno, ali pa brezplačno pomoč, naj ti spiše novo vlogo na sodišče, kjer boš zahtevala dodelitev otrok v skrbništvo tebi, njemu pa samo obiske , in bo tebi, na tvoj račun, nakazoval preživnino za otroke, nekako zahtevaj 500 evrov za tri otroke. Na koncu bo sodišče odločilo o višini preživnine, ti pa šparaj vsak račun, ker boš dokazovala dejanske stroške.

Torej, da ti ponovim: pojdi najprej na CSD in pojasni vse, kar si tukaj napisala, razen tega o tem, kako ste delili premoženje, ker ni več važno in ne moreš spremeniti. Da te mož manipulira, ne moreš razpolagati z denarjem, otroci pa so 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa pri tebi. Če je na računu gora denarja nepotrošena, dobi si takoj dokaz o tem (izpisek, rabiš samo enomesečni) to boš pokazala na CSD in na sodišču. S tem boš dokazovala, da ni sposoben skrbet za otroke, z računi boš dokazovala, da jim samo ti kupuješ oblačila, obutev, zvezke za šolo, spravi vsak mail, s katerim ste ga morali prositi za dovoljenje za nakup čevljev in druge stvari- to boš pokazala na CSD in na sodišču. Spravi vsak račun za bencin, ko jih voziš na dejavnosti, vse spravi. Spravi vsa vabila za govorilne ure, vse, kar urejaš za otroke za šolo. Če imaš pisno, da bo njegova mati 87 letna za otroke skrbela to ne pomeni, da ti nisi sposobna ampak da on ni sposoben. Razumeš? Ti je napisal to? Če je, sprintaj in spravi, boš nesla na CSD in na sodišče. Če ti ni, ga pripravi do tega, da ti bo napisal. Začni z njim komunicirati samo pisno.

Ko sem prebrala tvoj post me je kar pogrelo. Tudi jaz se ločujem in moj mož mi grozi nonstop z vsem mogočim. Ampak mene prav brigajo njegove grožnje. Vse si spravljam, vsak njegov mail in za obravnavo bom prinesla vse najbolj pomembne s sabo, taizbrane cvetke bom pokazala sodnici. Tudi tebi tako svetujem. Ne pogovarjaj se z njim po telefonu ali v živo, vse mail ali sms, in vse spravi. Naj ti zagrozi po mailu, po sms, to spravi in boš nesla pokazat.

Kar je bilo deljenja premoženja pozabi in o tem na CSD več ne govori. To je mimo. Zdaj boš dokazovala, da se mož ne drži dogovorov glede otrok in vse skupaj izrablja za dokazovanje moči proti tebi in otrokom. Če so otroci dovolj stari lahko tudi sami na CSD kaj povejo, to bo imelo za sodišče precejšnjo težo.

Si si zapomnila kaj rabiš zahtevat? Da se otroci dodelijo tebi v skrbništvo, on ima dogovorjene obiske in tebi na osebni račun nakazuje denar za njihovo preživnino, zahtevaj 500 evrov. Najprej na CSD, nato na sodišče.

Zavedaj se, da se nimaš česa bat. Nihče tvojemu možu ne bo verjel. CSD in sodišče se dnevno srečujejo s takimi tipi, kot so tvoj in moj mož. Nasilneži in manipulanti. Ti lepo zberi vse dokaze in bodi vesela od zdaj naprej vsake njegove grožnje, ker si s tem sam jamo koplje.

Orodaj to stanovanje in kupi/pojdi v najem v cenejšega, ki bo sicer nekaj stran ali poskusi dobiti sostanovalca v sobivanju.
Nekako se moraš rešiti hudega kredita.
V miru poišči način, da bo tebi prav.

Bivšega pa skenslaj na le obvezno in se z njim več ne obremenjuj, ker še vedno živiš, kot ti on in njegovi diktirajo. Gole obveznosti, še to le pisno, prek smsjev, ki jih shranjuj.

Idioti. Ne morem reč drugač. Kakšen nasvet. Ženska ima tri otroke. Kam jih bo dala spat, na pograd v kuhinjo? Potem bo pa res izpadlo, da ni sposobna za njih skrbet. Otroci imajo tudi pravice, veš, ne samo bivši mož.

Lej ne pusti se mu in pika! Zmanipuliral te je do konca in še ti diha za ovratnik. Ne vidim da bi mu bilo kaj posebej mar za otroke, preko njih pritiska nate. Obrni se na Lucijo Šikovec Ušaj, odlična odvetnica, ravno prav pokvarjena in drzna da bo speljala vse za nazaj. Preko forme in mimo forme. Meni je bila na nasprotni strani, bi jo obglavila, dobra pa je,

Kar 15 let si potrebovala, da si dojela, s kom si poročena? In z njim si imela tri otroke?
Se ne čudim, da te dobesedno nategne vsak, ki ima 15 minut cajta.
Ne opravičuj svojih neumnosti z živčno izčrpanostjo, ločila se vendar nisi čez noč; si odrasla, začni odgovorno razmišljati vsaj zdaj.
Napiši na list vprašanja o pravnem položaju – tvojem, otrok, moža, premoženjskih in starševskih odnosih ter poišči dobrega odvetnika za družinsko pravo.
Potem pa, če bo potrebno, na sodišče.


Malo si v zaostanku. CSD nima nobenih pristojnosti glede tega, je že jokala pri njih in so ji povedali, da bo težko kaj dosegla. Ko bo pa na sodišču slišana še druga plat, pa zna bit marsikaj, ne samo da ne bo nič dosegla, lahko je celo ob deljeno skrbništvo, kdo ve. Najbrž že ni nič na tem, da bi bila mati za kaj prikrajšana, pač ni tako kot si je ona predstavljala da bo, da bo lepše in lažje kot je bilo pred ločitvijo.
[/quote]

Bluziš bedarije. Zakaj bi bila ob deljeno skrbništvo, če v 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ona skrbi za otroke, on je pa do šestih popoldne v službi? Na CSD naj gre po nasvet, če ji bodo svetovali sodišče, pa pač naj gre na sodišče, bo pa sodišče vključilo CSD. Da CSD nima nobenih pristojnosti mi pa ne govorit, ker sem bila v zvezi s svojo ločitvijo pri njih pred dobrim mesecem in se mi zdijo zelo pristojni, jih je sodišče pozvalo, naj dajo mnenje.

Ti tudi groziš. S svojimi blesavimi komentarji ji skušaš zbit moralo na podoben način, kot njen mož, ali podobno, kot meni moj mož. A tvoje mnenje ne šteje, a veš. Štelo bo, kaj si bo mislil o vsem tem sodnik. Ta ženska bo deljeno skrbništvo izgubila samo, če se mu prostovoljno odpove. Zelo verjetno pa, če je pol vsega res, kar je napisala in če je približno pametna, lahko obrne situacijo bolj v korist otrok. Za to gre. Ne da obrne situacijo v svojo korist, temveč da imajo otroci bolj mirno življenje.
[/quote]

CSD nima nobene pristojnosti, ko gre za skrbništvo, preživnino. Že leta in leta o vsem tem odloča sodišče, CSD pa glede skrbništva poda mnenje, katerega pa sodišče ni dolžno upoštevati. Avtorica mora na sodišče, ne CSD in zadevo urediti pravno. Ker tole kar piše, se mi zdi en gromozanski nateg (nje) ali pa laž (njena). Preživnina in otroški dodatek na nek skupni/varčevalni račun? Tega sodišče nikoli ni in ne bo potrdilo. Preživnina in OD sta namenjena za tekoče preživljanje otroka.

Eno pripombo avtorici: ce bi imela ti sluzbo do 18. In bi tvoja mama popazila ta vmesni cas za otroke… a je to razlog za csd da ti jih vzame, ker ne izvajas svojih starsevskih dolžnosti?
Ali zakaj tocno si ti dovolis odvzeti otroke ocetu, ki poskrbi za njihovo varstvo za cas njegove sluzbe? Beri se enkrat za cas njegove sluzbe, ne luftanja naokoli. Pravis tudi, da ti hodis na siht torej bi valjda morala razumeti, da ce kot stars za ta cas poskrbi za varstvo to ne pomeni, da je slab stars in da se mu morajo otroci zato odvzeti. Da se tebi ne no zgodilo, da dobis drug siht, kjer bos odvisna od varstva za otroke, ker zdaj to tako sponasasin celo spreobracas v dejstvo kot da zgleda, da on noce za otroke skrbeti. Tudi ti ne mores ko imas sluzbo.

Prekiniti skupno skrbništvo ne pomeni nikomur “vzeti” otrok. Sodišče le odloči, kateremu bo dodelilo skrbništvo, drugi pa bo z otroki izvajal stike.

Meni osebno se zdi skrajno neprimerno prepustiti tri otroke v skrb 87. let stare ženice. 87 let!!! V takšnem primeru se varuška plača.

Meni osebno se zdi skrajno neprimerno prepustiti tri otroke v skrb 87. let stare ženice. 87 let!!! V takšnem primeru se varuška plača.
[/quote]
Saj ne pise nujno, da mama skoz skrbi zanje, pa ji gredo vsi v nos in so neprimerni, ker kao ni to on sam. In zato ocitno ona vzame otroke. Sicer pa odvisno od starosti otrok in mobilnosti mame. Ce je oboje sprejemljivo, se meni zdi dosti bolje, da so z babico kot pa z neko tujko. Cas z babico je dosti bolj dragocen kot pa da se neka tujka jim vsiljuje. Malo mi je cudno, da cloveku nekdo sponasa njegov siht, a od nhegove place pa vzame celo tudi 130 ona zase prezivnine. Saj ce imata deljeno skrbništvo, me zanima koliko pa potem ona njemu nakaze prezivnine za otroke? Ker on njej ocitno nakazuje tako za otroke kot zanjo in to kljub deljenemu skrbnistvu. O tem nic ne pise in glede na to da ona dobi denar zase kot za otroke in ona nic ne nakaze njemu in glede na ureditev 50:50 mi ni jasno kaj se sploh pritozuje. Sploh ob dejstvu da na njeno pobudo mu odvzame otroke takrat ko bi jih moral on imet.

Prekiniti skupno skrbništvo ne pomeni nikomur “vzeti” otrok. Sodišče le odloči, kateremu bo dodelilo skrbništvo, drugi pa bo z otroki izvajal stike.
[/quote]

Ce kdo sitnari si to ti in najbrz zato ne razumes napisanega, ona mu v casu zdaj sodno dodeljenega skupnega skrbnistva odpelje otroke k sebi. In potem njega obtozuje, da ga ne izvaja. Meni se zdi pa to ene vrste manipulacija.

Meni osebno se zdi skrajno neprimerno prepustiti tri otroke v skrb 87. let stare ženice. 87 let!!! V takšnem primeru se varuška plača.
[/quote]
Saj ne pise nujno, da mama skoz skrbi zanje, pa ji gredo vsi v nos in so neprimerni, ker kao ni to on sam. In zato ocitno ona vzame otroke. Sicer pa odvisno od starosti otrok in mobilnosti mame. Ce je oboje sprejemljivo, se meni zdi dosti bolje, da so z babico kot pa z neko tujko. Cas z babico je dosti bolj dragocen kot pa da se neka tujka jim vsiljuje. Malo mi je cudno, da cloveku nekdo sponasa njegov siht, a od nhegove place pa vzame celo tudi 130 ona zase prezivnine. Saj ce imata deljeno skrbništvo, me zanima koliko pa potem ona njemu nakaze prezivnine za otroke? Ker on njej ocitno nakazuje tako za otroke kot zanjo in to kljub deljenemu skrbnistvu. O tem nic ne pise in glede na to da ona dobi denar zase kot za otroke in ona nic ne nakaze njemu in glede na ureditev 50:50 mi ni jasno kaj se sploh pritozuje. Sploh ob dejstvu da na njeno pobudo mu odvzame otroke takrat ko bi jih moral on imet.
[/quote]

Je zelo jasno napisano, da ona na račun nakaže 130 evrov preživnine, in on nakaže 260 evrov preživnine. In ona nakaže še 250 evrov otroških dodatkov. On pa ne dovoli, da bi se denar na računu porabljal za hrano za otroke!!!

Skoraj me je kap, ko sem zdajle uspela pogledat na forum in vidim preko 100 odgovorov. Rabila sem precej časa, da sem izločila izvajanja polarnega sija in izluščila nekaj uporabnih in pametnih nasvetov.

Torej ja: sklenjen imava SPORAZUM, da jaz dajem na račun 130 € preživnine za otroke, on 260 € preživnine za otroke plus OD v znesku 250 €. Iz tega zneska se po njegovem ne sme plačevati ničesar za sproti, ker imava “deljeno skrbništvo” in naj bi oba enako skrbela za otroke. Dejansko ja, je to nekakšne “varčevalni račun”, na katerega naj se po njegovem ne bi posegalo. Hrane, bencina, dejavnosti iz tega denarja ne smem plačevati. Hrano moram kupovati “iz svojega”, ker kao on tudi kupuje “iz svojega”. Oni imajo doma kmetijo in njemu hrana dobesedno pade na mizo od nikjer (kmetijo obdelujejo sorodniki, on le občasno, predvsem skrbi za gozdove) , jaz moram kupiti vse od A do Ž. Oblačila, čevlji, se kupi s sredstev na tem računu – to ja, AMPAK mora on to odobriti in se strinjati. Šolarija je po njegovem spet tako, da naj bi jo kupila midva vsak pol, ampak ne iz sredstev na “otroškem” računu, ampak extra – priznam, da meni denar nikoli ni bil alfa in omega, nikoli nisem gledala na to, da bi si ga nakopičila in to me zdaj tepe. Letos sem s težavo in ob obilici očitkov dosegla, da smo šolarijo za vse 3 otroke kupili s temi sredstvi in izdatek se komaj pozna na računu. Mene bi dotolkel, priznam in nad tem se zdaj on naslaja. Pojma nimam, kako imate urejeno to drugi razvezani ljudje, poslušam pa stalno do sodelavk, da sem nora in da me še vedno na polno izkorišča ob dejstvu, da ima sam neprimerno boljše dohodke. Pa me njegov dohodek čisto nič ne briga, nočem ničesar od njega (kot mi sicer podtika bolnik polarni sij) zase – popolnoma nič! Samo jaz bi z otroki tudi šla za 2 dni na morje, jim kupila ne samo “ta nujno” z žegnom presvetega očeta, pač pa nekaj, kar jim je lepo in si želijo – pa ne morem, ker me finančno ubija. Na otroke nisem nikoli gledala kot na strošek, projekt ali celo sredstvo za “zvijanje” bivšega – pomembno mi je njihovo dobro, korist, da čim manj občutijo ločitev in razpad družine. To je očitno krasno izhodišče zanj.

Ja, seveda, on je zaradi službe odsoten toliko kot je. Tega mu en očitam in zato NIKAKOR NI slab oče. Na splošno nisem nikoli in nikjer trdila, da je slab oče in želim, da ga otroci ohranijo, da so z njim čimveč, da imajo z njim z njim živ in topel odnos. NIKOLI IN NIKDAR ga nisem pred otroki blatila – NIKOLI! Še zagovarjam ga, če otroci kdaj povedo, da jih je okregal ali kakrkoli – bil je slab parnter, slab mož, ni bip pa slab oče. Je pa res, da je bil že prej zelo malo doma in je bila velika večina skrbi za otroke na meni. Pravzaprav je zdaj več z njimi, kot je bil v času zakona. Še vedno ap je to zelo malo, saj zaradi službe tudi veliko potuje in takrat so otroci pri meni – ne vem, sem motena in slaba, če menim, da je otrokom bolje pri meni kot pri tetah in sosedih? Ali pri 87 letni materi, ki ima cel kup svojih bolezni in tegob, pa je sicer čisto ok ženska? Kaj če ženska sredi noči umre – 2 x jo je že kap?! Ob njej pa 13, 9 in še ne 7 let stari otroci- sami?! Raje ne pomislim…. Seveda sem za otroke pripravljena skrbeti, prilagajam se bivšemu in otrokom, kolikor morem, ker sem jaz tista, ki je odšla. Ne mislim, da sem samo jaz sposobna skrbet zanje ali da samo jaz vem, kaj je zanje dobro – nikakor. A če imam čas, bom vedno rade volje skrbela za lastne otroke, namesto da se potikajo okoli sosedov.

KAr se tiče kupovanja: bivši točno ve, da jaz otrokom luksuza ne morem privoščiti. Izigrava na način, da meni npr. ne dovoli, da bi otroku kupila – karikiram – benettonovo majico. Je kao predraga in tista iz Mane tudi služi svojemu namenu. Ker se on ne strinja, otroku majice, ki so je želel, ne smem kupiti, sa “svojega” denarja zanjo nimam! Kupim približek, ki je otroku “za silo” in s katerim se bivši strinja. Bivši gre in čez 2 dni “iz svojega” kupi otroku točno “tisto” majico in še 2 za povrh, ker “lej, vidš, jz lahko, mami pa ne more”. Takih primerov lahko od ločitve dalje naštejem na stotine. Tudi bo recimo, otroke peljal v Pariz, Berlin, Barcelono za 2-3 dni, v okviru svojih službenih potovanj. Nikoli ne nasprotujem, čerpav on z njimi potem večinoma samo prespi, za otroke skrbi nekdo tretji. Vseeno – naj gredo, naj vidijo svet! Vedno jim pove, da jim on to lahko nudi. Poleti jih pelje za 10 dni na morje, pozimi za 3 dni smučat. Jaz jih ne morem peljati NIKAMOR, še v kino ne in pri tem otrokom VEDNO poudari, da oči lahko, zato naj se ga držijo, ker pri mamici še za sol ne boste imeli. Ni pa, recimo, dovolil, da bi z “otroškega” računa plačala npr 2 dni morja za otroke – svoj delež bi že sama pokrila – NE! Ta denar ni temu namenjen. Otroci so že večkrat rekli, da bi radi tudi z mamico kam šli – žal jim tega ne morem privoščiti. Pa mi ni hudo zaradi sebe – hudo mi je zaradi otrok!

Če torej povzamem – ostane mi samo sodišče in odvetnik. Razumem. A mi lahko kdo pove,s koliko stroški moram računat, da si skušam od kje sposoditi denar za odvetnika – bom tvegala in vzela najboljše, kar priporočate. A je kaj pomembno, da je odvetnik doma blizu mene ali je vseeno? HVALA VSEM, ki ste se potrudili z nasveti, RES HVALA!

Odvetnika vzemi najbolšega, kar ga lahko kupi denar. Dobi denar, magari če ledvico prodaš.
Ta denar se ti bo stokrat povrnil, saj tak “sporazum” kot ga ti navajaš, je višek manipulacije in ekonomskega nasilja.

New Report

Close