Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Takšno računanje otroških dodatkov je nerazumno!

Takšno računanje otroških dodatkov je nerazumno!

Že ne vem koliko let ostajamo brez otroškega dodatka, vedno presežemo. Letos sem bila prepričana, da ne bomo, dobim odločbo, presegli. Gledam neko številko, za katero vem, da je nisem zaslužila. Grem vprašat in mi gospa vse prijazno razloži. Seveda se ne jezim nanjo, ona je vse naredila, kot mora, po pravilih. Ampak pravilo!!! Imam plač za 10 mesecev. Novembra odprem s.p. in bi pričakoval, da za ta dva meseca pa računajo, koliko si preko s.p. zaslužil. Ne!!! Neko naračunano povprečje se vzame in se ga pomnoži krat 12, za 12 mesecev. Čeprav imaš s.p. samo dva meseca. Tako da so mi upoštevali 10 mesecev realnega dohodka plus 12 mesecev fiktivnega po neki enačbi. Z 22 mesecev dohodka seveda presežeš cenzus in adijo otroški dodatek. Krasna formula. Več sreče naslednje leto, si mislim.


Najbrž res ni za verjet. Še enkrat poglej. Najbrž so ti za 2 meseca računali tako: fiktivni prihodek s.p. za 12 mesecev deljeno z 12 krat 2 (meseca).
Jaz sicer ne vem, kako se otroški dodatek računa. Če se vzame osnova 12 mesecev, potem se je tista gospa zmotila.
Še enkrat preveri, lahko vprašaš tudi na Ministrstvo za delo in socialne zadeve, so prijazni in povedo.

Kot prvo imela si brezplačne seminarje ko si začela , zakaj nisi šla, če pa si in tega nisi izluščila iz predavanja , saj oni ti tega ne povedo direktno ampak še sešteješ ena in ena , sicer se čudiš kot se sedaj PREPOZNO čudiš ti,si pa najbrž naredila še eno neumnost, namreč registracija s.p.-ja zadnji mesec ali zadnja dva meseca je NOROST, ravno zaradi enačbe, ne veš pa še da ti ta fiktivni dobiček generira višino prispevkov za letos, preveri če imaš sama svoje domače računovodstvo da ne boš na lepem davčni dolžnik, spet ti pa za naprej plačani prispevki generirajo dobiček, itd, skratka začaran krog kateri te v štartu uniči če se ne lotiš prav in s polno mero prevdarnosti in pameti.

nova
Uredništvo priporoča


Najbrž res ni za verjet. Še enkrat poglej. Najbrž so ti za 2 meseca računali tako: fiktivni prihodek s.p. za 12 mesecev deljeno z 12 krat 2 (meseca).
Jaz sicer ne vem, kako se otroški dodatek računa. Če se vzame osnova 12 mesecev, potem se je tista gospa zmotila.
Še enkrat preveri, lahko vprašaš tudi na Ministrstvo za delo in socialne zadeve, so prijazni in povedo.
[/quote]

Pogledala sem večkrat. In z gospo sva pogledali in pregledali. Fiktivna mesečna številka krat 12. Brez upoštevanja podatka, koliko mesecev si imel s.p. Gospa ni nekaj napamet delala in tudi jaz sigurno nisem prvi primer. Tako v takšnem primeru mora narediti. Je nerazumno, da je tako, ampak tako je.


Najbrž res ni za verjet. Še enkrat poglej. Najbrž so ti za 2 meseca računali tako: fiktivni prihodek s.p. za 12 mesecev deljeno z 12 krat 2 (meseca).
Jaz sicer ne vem, kako se otroški dodatek računa. Če se vzame osnova 12 mesecev, potem se je tista gospa zmotila.
Še enkrat preveri, lahko vprašaš tudi na Ministrstvo za delo in socialne zadeve, so prijazni in povedo.
[/quote]
, res se bere čudno ampak ko enkrat kapiraš naš sistem potem ti je logično, v glavnem ljudje ne lotevajte se s.p-jevstva na horuk ampak s polno mero prevdarnosti in za vraga vzemite si takoj računovodjo ne poslušajte norcev kateri vas prepričujejo da je računovodstvo samo +in – in kar dobiš je razultat, res ne igrajte se računovodij je predrag špas !

Res je , vse se računa na 12 mesecev, če je sp manj kot 12 mesecev se dobiček pomnoži na razdobje 12 mesecev in s kot tak obravnava .

Po mojem mnenju ti niso pravilno obračunali prihodkov.

Če si spremenila zaposlitev, ti starih prihodkov več ne smejo upoštevati, ampak le tekoče prihodke.

15. člen ZUPJS (http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO4780):
(7) Kadar je iz ugotovljenega dejanskega stanja razvidno, da je prišlo do spremembe vrste periodičnega dohodka, ker oseba določenega periodičnega dohodka ne prejema več ali prejema drugo vrsto periodičnega dohodka, se periodični dohodek, ki ga ne prejema več, ne upošteva, upošteva pa se morebitni novi periodični dohodek na način kot velja za upoštevanje tekočih dohodkov.

Zaupaj nam kaj piše na AJPES-u tam kjer so bilance ti piše dejanski dobiček ali dobiček x6, in daj zaupaj nam cifro dobička.

Jaz nisem naredila nobene neumnosti. S.p. sem odprla, ko sem ga MORALA odpreti. Ne bi razpredala o razlogih, imela pa sem dobre razloge, da sem to naredila takrat, ko sem naredila. Imam veliko dela in nimam časa skakati po brezplačnih seminarjih. Me ne skrbi, da me ne bi zelo hitro obvestili, če bi jim dolgovala 0,1 evra. Kar se teh stvari tiče, je naša država zelo ažurna. Uničili me ne bodo, brez skrbi, čudim pa se menda lahko, da mi naračunajo 22 mesecev, čeprav jih ima leto 12. Bom preživela tudi brez tega otroškega dodatka, še vsa druga leta sem.

Ja, gospa je vse naredila prav.

saj to je njen novi dohodek, glej še slovenski računovodski srandard pa ti bo vse jasno, ni logično , tako po kmečko , ampak po računovodskem standardu je postopek pravi in CSD ne bo odstopil od njega .

berem temo in se smejem,pa ne nesrečnici katera je ne dolžna ne kriva padla v kolesje sistema, koneckoncev je prav da se vidi beda našega sistema, ve morda vidite “privatnike”, češ njim je lahko, to je eden od manjših problemov s katerimi se dnevno srečujemo.

Tudi recimo štipendije maturanta upoštevajo kot, da jih je 12, čeprav jih je v resnici 9 (v poletnih mesecih maturantom štipendija ne pripada).

Pa še sodba ustavnega sodišča glede upoštevanja dohodkov s.p.-jev na začetku delovanja:
https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina?urlurid=20162254

44. V skladu z drugim odstavkom 40. člena ZUstS je Ustavno sodišče določilo način izvršitve svoje odločbe. Da bi do odprave ugotovljene protiustavnosti tudi osebam, katerih glavni vir dohodka je dohodek iz dejavnosti, omogočilo uveljavitev pravic po ZUPJS, ki so varovane tako s prvim odstavkom 50. člena kot s 34. členom Ustave, je določilo, da lahko te osebe domnevo o višini dohodka iz prvega odstavka 14. člena ZUPJS izpodbijajo (3. točka izreka).

No, to. Hvala. Bom jaz preživela brez problema brez 30 evrov dodatka krat 12 (360 evrov). Vedo oni, da tistim, ki delajo, vzamejo brez problema. Vzamejo ali ne dajo, ista stvar. Točno se ve, koliko sem jaz preko s.p. zaslužila novembra in decembra, vsi oni to vejo, ampak sistem je tako narejen in ne, je bolje fiktivni krat 12.

Ne, ni pravilni postopek.
Ko se menja zaposlitev, torej ali menjava službe za službo, ali menjava službe za s.p., se stari dohodki ne upoštevajo, ampak se novi, tekoči prihodki preračunajo na letno raven.

Jaz nisem naredila nobene neumnosti. S.p. sem odprla, ko sem ga MORALA odpreti. Ne bi razpredala o razlogih, imela pa sem dobre razloge, da sem to naredila takrat, ko sem naredila. Imam veliko dela in nimam časa skakati po brezplačnih seminarjih. Me ne skrbi, da me ne bi zelo hitro obvestili, če bi jim dolgovala 0,1 evra. Kar se teh stvari tiče, je naša država zelo ažurna. Uničili me ne bodo, brez skrbi, čudim pa se menda lahko, da mi naračunajo 22 mesecev, čeprav jih ima leto 12. Bom preživela tudi brez tega otroškega dodatka, še vsa druga leta sem.
[/quote]

Vidim da si zagnana, polna energije, kar tako naprej, previdno in odločno, čakajo te težka leta,ne vem sicer s čim se ukvarjaš ampak velja da vsakogar čaka najmanj 5 let garanja za drobiž, ko imaš komaj za stroške, če to preživiš , potem je upanje za naprej.
še namig pazi se neplačnikov, še vsak je naletel naje.

No, to. Hvala. Bom jaz preživela brez problema brez 30 evrov dodatka krat 12 (360 evrov). Vedo oni, da tistim, ki delajo, vzamejo brez problema. Vzamejo ali ne dajo, ista stvar. Točno se ve, koliko sem jaz preko s.p. zaslužila novembra in decembra, vsi oni to vejo, ampak sistem je tako narejen in ne, je bolje fiktivni krat 12.
[/quote]

ni za verjet,
si prebrala mojo prvo objavo v tej temi?

Jaz nisem naredila nobene neumnosti. S.p. sem odprla, ko sem ga MORALA odpreti. Ne bi razpredala o razlogih, imela pa sem dobre razloge, da sem to naredila takrat, ko sem naredila. Imam veliko dela in nimam časa skakati po brezplačnih seminarjih. Me ne skrbi, da me ne bi zelo hitro obvestili, če bi jim dolgovala 0,1 evra. Kar se teh stvari tiče, je naša država zelo ažurna. Uničili me ne bodo, brez skrbi, čudim pa se menda lahko, da mi naračunajo 22 mesecev, čeprav jih ima leto 12. Bom preživela tudi brez tega otroškega dodatka, še vsa druga leta sem.
[/quote]

Vidim da si zagnana, polna energije, kar tako naprej, previdno in odločno, čakajo te težka leta,ne vem sicer s čim se ukvarjaš ampak velja da vsakogar čaka najmanj 5 let garanja za drobiž, ko imaš komaj za stroške, če to preživiš , potem je upanje za naprej.
še namig pazi se neplačnikov, še vsak je naletel naje.
[/quote]

Hvala. Moje delo je takšno, da od samega začetka zlahka plačujem prispevke. Ampak ne bo pa nikoli bolje, bo tako kot je zdaj. Garanje od zdaj do penzije. Dokler je delo, sem samo vesela. In dokler delo plačajo. Vem, da te neplačniki uničijo. Na srečo se pri mojem delu dobro ve, kdo plačuje in kdo ne plačuje. In greš za sigurno.

No, to. Hvala. Bom jaz preživela brez problema brez 30 evrov dodatka krat 12 (360 evrov). Vedo oni, da tistim, ki delajo, vzamejo brez problema. Vzamejo ali ne dajo, ista stvar. Točno se ve, koliko sem jaz preko s.p. zaslužila novembra in decembra, vsi oni to vejo, ampak sistem je tako narejen in ne, je bolje fiktivni krat 12.
[/quote]

ni za verjet,
si prebrala mojo prvo objavo v tej temi?
[/quote]

Ja, sem. In to sem jaz tudi rekla. Ali mi upoštevajte realne dohodke. Če upoštevate pa fiktivne, potem pa realnih (10 mesecev) ne morete. Ne gre oboje. Ampak gre oboje!!!!

Glup sistem, se strinjam.
Jaz sem vlagala za OD ko se je moj partner zaposlil. Oni so eno plačo pomnožili x 12 in prišli do cifre. (povedano po domače: za naprej).
Ko je bil brez službe, so upoštavali dohodke za nazaj. Eno leto sem dobivala OD 20 EUR, vrtca plačevala 110 EUR, ker je on “LANI2 imel dohodke.

Ne bomo umrli od lakote če tega OD ne dobimo ampak sistem po katerem izračunavajo (beri: kot jim paše) pa tudi ni za nikamor.

ni za verjet,
si prebrala mojo prvo objavo v tej temi?
[/quote]

Ja, sem. In to sem jaz tudi rekla. Ali mi upoštevajte realne dohodke. Če upoštevate pa fiktivne, potem pa realnih (10 mesecev) ne morete. Ne gre oboje. Ampak gre oboje!!!!
[/quote]

Upoštevati ti morajo samo prihodke iz s.p., razlog sem že napisala zgoraj.

Prilagam povezavo na sodbo s podobno tematiko:
http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2015081111407017&database%5BSOVS%5D=SOVS&database%5BIESP%5D=IESP&database%5BVDSS%5D=VDSS&database%5BUPRS%5D=UPRS&_submit=išči&page=0&id=2015081111407017


Ja, nekaj časa je bilo tako. Potem pa so (le) spremenili in če nekdo ostane brez prihodkov, se pri izračunu soc. transferjev upošteva trenutno finančno stanje družine, t.j. brez prihodkov brezposelnega.

Kot izguba oz. sprememba periodičnega dohodka se šteje med drugim tudi plača. In plače, ker je ne dobivaš več, pač ne bi smeli upoštevati. Pika.

Vprašaj to soc. delavko, kako bi ravnala, če bi šlo za osebo, ki bi pol leta prejemala nadomestilo, nato pa dobila dobro plačo. Bi upoštevala oboje, torej nadomestilo 12 mesecev in plačo 12 mesecev. Ne bi. Upoštevala bi novo plačo, preračunano na letno raven. Zato naj čisto isto naredi tudi pri tebi. Naj ti pokaže, kje piše, da mora upoštevati in dobiček iz polnega sp in plačo.


Ja, nekaj časa je bilo tako. Potem pa so (le) spremenili in če nekdo ostane brez prihodkov, se pri izračunu soc. transferjev upošteva trenutno finančno stanje družine, t.j. brez prihodkov brezposelnega.
[/quote]

Menda so tudi nehali z absurdnim upoštevanjem fiktivnega priliva popoldanskega sp v višini 75 procentov bruto minimalca …

New Report

Close