Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko let si želite živet?

Koliko let si želite živet?

Jaz okrog 65. Ne mislim prenašat vsakodnevnih bolečin v raznoraznih predelih telesa, domov za ostarele, druge tečne starce, otroke,…

Se ti pridružujem, tam 60-70 je max zame. Pri 80+ je že vsak na pol slep, na pol gluh, obupno pozabljiv, vse možne zdravstvene probleme imaš… Sem to gledala pri stari mami pa nebi hvala.

Cca 100. Sem gledal pri stari mami, ki je umrla cca 2 leti starejša in nekje do 100 je bilo vse fajn – je hodila okrog, na izlete, v družbo, po mestu, itd
Po 100 ji je postalo dolgčas je govorila da ima vsega že čez glavo in da bi bil čas za na Žale…

V mojem sorodstvu so skoraj vsi docakali vsaj 90, nekateri tudi cez sto in vsi so bili aktivni skoraj do konca, res da bolj pocasni, a so skrbeli sami zase.
Nas rekorder je pradedek s 105, ki je bil le 1x pri cca 70ih pri zdravniku, ker ga je bolel zob.
Zase racunam tud tam enih sto, a le, ce bom tako aktivna kot predniki.

Nekaj je odvisno od genov, največ pa od skrbi zase;
Moj oče jih bo kmalu toliko… pa mu nič kaj ne manjka. 100 km s kolesom mu še vedno ni problem, na Triglavu je prej kot jaz… itd.
Pa toliko ima v dnevnem/tedenskem planu, kot redkokdaj prej. Najbrž tudi zato, ker gredo stvari vseeno bistveno počasneje kot nekoč.

Številka ni važna. Ali je 70, 80…
Dokler bom lahko sama samostojno skrbela zase.

Nekaj je odvisno od genov, največ pa od skrbi zase;
Moj oče jih bo kmalu toliko… pa mu nič kaj ne manjka. 100 km s kolesom mu še vedno ni problem, na Triglavu je prej kot jaz… itd.
Pa toliko ima v dnevnem/tedenskem planu, kot redkokdaj prej. Najbrž tudi zato, ker gredo stvari vseeno bistveno počasneje kot nekoč.
[/quote]

Zmotil sem se v letih – zdaj jih bo 80… pri 65 je (po njegovo) komaj dobro zaključil “srednja leta”…

Ene 893 pol bo pa počasi dost

Nekaj je odvisno od genov, največ pa od skrbi zase;
Moj oče jih bo kmalu toliko… pa mu nič kaj ne manjka. 100 km s kolesom mu še vedno ni problem, na Triglavu je prej kot jaz… itd.
Pa toliko ima v dnevnem/tedenskem planu, kot redkokdaj prej. Najbrž tudi zato, ker gredo stvari vseeno bistveno počasneje kot nekoč.
[/quote]

Zmotil sem se v letih – zdaj jih bo 80… pri 65 je (po njegovo) komaj dobro zaključil “srednja leta”…
[/quote]

Ti pa izhajaš iz ene zdrave familije, ti boš 120 dočakal kot nič 🙂

Zavidam ti, pri meni so vsi mrtvi tam od 60 – 70 … jaz bi pa rada vsaj 100.

V mojem sorodstvu so skoraj vsi docakali vsaj 90, nekateri tudi cez sto in vsi so bili aktivni skoraj do konca, res da bolj pocasni, a so skrbeli sami zase.
Nas rekorder je pradedek s 105, ki je bil le 1x pri cca 70ih pri zdravniku, ker ga je bolel zob.
Zase racunam tud tam enih sto, a le, ce bom tako aktivna kot predniki.
[/quote]

Ti pa optimistično razmišljaš. Tudi moji sorodniki skoraj vsi preko 90, saj to ni nič takšnega. Da pa pričakuješ kar tako 100 let je pa naravnost smešno. A veš, da nas lahko jutri povozi avto?

Letos jih bom 70.
Skoraj popolnoma zdrav, visok pritisk sem po15-ih letih znižal na normalnega z meditacijo + hrano (ogromno česna – za sedež v nabito polnema vtobusu ni nikoli problem)…

180/79, pijem teran (do 2 dl na dan), nikoli kadil, seksam ne več (občasno erotična masaža s 45 let mlajšo maserko-amaterko).

Oče je živel 90, jaz bi bil zadovoljen s 85….

Lepo mi je. Pokojnina za nič dela 600 evrov , drugi za 600€ delajo 180-220 ur mesečno…

Ni mi hudega. Matilda pravi, da me še ne bo pokosila.
Da pa vsekakor pridem na vrsto, pa vem tudi sam…

In kaj imaš od tega da živiš 100 let? Enkrat te bo tko ali tko pobralo. Zase vem da mi bo že po 50 zelo dolgočasno vse skupaj.

Odvisno kakšno življenje si znaš narediti; če bi mi bilo dolgčas, bi mi bilo že 50 let preveč.

Zmotil sem se v letih – zdaj jih bo 80… pri 65 je (po njegovo) komaj dobro zaključil “srednja leta”…
[/quote]

Ti pa izhajaš iz ene zdrave familije, ti boš 120 dočakal kot nič 🙂

Zavidam ti, pri meni so vsi mrtvi tam od 60 – 70 … jaz bi pa rada vsaj 100.
[/quote]

Upam, da res. V življenju do zdaj me je že 2x skoraj pobralo – ni veliko manjkalo.
Pa tudi pri meni so nekateri šli že okrog 70-tega… zgleda pa, da je več na skrbi zase, kot v genih. Tu si sigurno lahko pomagaš.

Nekaj je odvisno od genov, največ pa od skrbi zase;
Moj oče jih bo kmalu toliko… pa mu nič kaj ne manjka. 100 km s kolesom mu še vedno ni problem, na Triglavu je prej kot jaz… itd.
Pa toliko ima v dnevnem/tedenskem planu, kot redkokdaj prej. Najbrž tudi zato, ker gredo stvari vseeno bistveno počasneje kot nekoč.
[/quote]

Zmotil sem se v letih – zdaj jih bo 80… pri 65 je (po njegovo) komaj dobro zaključil “srednja leta”…
[/quote]
čestitam Rok, za optimizem in voljo in zdrav duh v zdravem telesu, ki očitno izhaja iz familije 🙂
Tudi jaz si želim dočakati vsaj 90.

sem nesmrten .. Butlov ne bo zmanjkalo dokler bo Svet ☺

Zmotil sem se v letih – zdaj jih bo 80… pri 65 je (po njegovo) komaj dobro zaključil “srednja leta”…
[/quote]
čestitam Rok, za optimizem in voljo in zdrav duh v zdravem telesu, ki očitno izhaja iz familije 🙂
Tudi jaz si želim dočakati vsaj 90.
[/quote]

Spomnil/a si me na eno zadevo, iz katere se lahko čitajoči tole kaj naučijo; volja do gibanja, narave, ipd… se zgleda priuči. Precej bo od tega, ko nas je kot otroke oče vlačil povsod – v hribe, na morje, na kolo, idt – pa čeprav mi je šlo takrat na živce, je ostalo v meni. Kot najstnik sem sovražil to – zdaj pa ne morem brez.


čestitam Rok, za optimizem in voljo in zdrav duh v zdravem telesu, ki očitno izhaja iz familije 🙂
Tudi jaz si želim dočakati vsaj 90.
[/quote]

Spomnil/a si me na eno zadevo, iz katere se lahko čitajoči tole kaj naučijo; volja do gibanja, narave, ipd… se zgleda priuči. Precej bo od tega, ko nas je kot otroke oče vlačil povsod – v hribe, na morje, na kolo, idt – pa čeprav mi je šlo takrat na živce, je ostalo v meni. Kot najstnik sem sovražil to – zdaj pa ne morem brez.
[/quote]
je res ja, da se nikomur kot otroku to ponavadi ne ljubi, edino čofotanje in plavanje po vodi na morju, tam smo bili vsi kuhani in pečeni v vodi non stop – tam navadno otroke težje ven dobiš – po mojem smo bili vsi isti kot otroci in tudi današnji so se mi zdi…
potem pa s staranjem spoznaš pomen zdravega načina življenja – gibanje, zdrava prehrana itd. da ogromno. Mene je nekje na začetku faksa to bolj zadelo – da se mi je dalo vstat za zajtrk in ga nisem izpuščala, da sem začela razmišljati kaj jem – vitamini minerali in kaj je zdravo in kaj ne in tudi glede gibanja.

Še veliko zdravih let vsem tvojim tudi 🙂

Čimdlje, če bo to življenje tudi kolikor-toliko kvalitetno, seveda.
Zelo rad bi videl, kakšen bo svet čez recimo 50 let, in ali bodo zmagali tapridni ali reptili.

To je dobra odločitev. Dosti boš privarčevala zdravstvu in SPIZ-u.

Naš rod je precej hitro zaključil obisk na tem planetu. Vsi pod 50 let. Meni je vseeno kako dolgo živim. Želim si le do takrat, dokler bom lahko samostojno funkcionirala, dokler bo mi zdravje služilo in dokler bom imela dober razlog, da še živim naprej.

Spomnil/a si me na eno zadevo, iz katere se lahko čitajoči tole kaj naučijo; volja do gibanja, narave, ipd… se zgleda priuči. Precej bo od tega, ko nas je kot otroke oče vlačil povsod – v hribe, na morje, na kolo, idt – pa čeprav mi je šlo takrat na živce, je ostalo v meni. Kot najstnik sem sovražil to – zdaj pa ne morem brez.
[/quote]
je res ja, da se nikomur kot otroku to ponavadi ne ljubi, edino čofotanje in plavanje po vodi na morju, tam smo bili vsi kuhani in pečeni v vodi non stop – tam navadno otroke težje ven dobiš – po mojem smo bili vsi isti kot otroci in tudi današnji so se mi zdi…
potem pa s staranjem spoznaš pomen zdravega načina življenja – gibanje, zdrava prehrana itd. da ogromno. Mene je nekje na začetku faksa to bolj zadelo – da se mi je dalo vstat za zajtrk in ga nisem izpuščala, da sem začela razmišljati kaj jem – vitamini minerali in kaj je zdravo in kaj ne in tudi glede gibanja.

Še veliko zdravih let vsem tvojim tudi 🙂
[/quote]

Hvala, vračam lepe želje!

On je dokaz, da ne rabiš športanja in zdravega načina lajfa, da živiš dolgo.
[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/85/4d/2e/854d2ed7a201bb3d48635c275ab4a01b–the-rolling-stones-rolling-stones-quotes.jpg[/img]

Dokler bom zdrava in samostojna. Upam, da čim dlje, fajn bi bilo tud 100+ 🙂

Smiselno bi bilo, da vsak še pove, koliko je zdaj star.

Ker meni se je zdelo pri 22h, da je 50+ že za pod ciprese, zdaj, ko sem tam nekje, se imam pa zelo fino in ne bi zamenjala z 22…

New Report

Close