Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se rece taksnemu stilu hise?

Kako se rece taksnemu stilu hise?

https://www.marles.com/hise/h/exclusive/vila

Kdorkoli ve?

več denarja kot pameti ☺

Zgleda, da imam jaz več denarja kot pameti, ker meni so zelo všeč. Veliko bolj kot te nove kocke. najbolj všeč so mi pa kakšne ameriške z zunanjo verando krog in krog. mmmmm

nova
Uredništvo priporoča

Japijevsko – tajkunski stil. Neokusno.

Več kot 25 m2 vetrolov + avla … :((

Piše na njihovi strani desno od slik: ekskluzivna.

Hiša A s planom B – spremeniš v kafič in/ali restavracijo, če je kriza…..

Tole je tudi meni grozen stil hiše, zelo – ni ne za na podeželje, ne za obrobje mesta, kvečjemu za kak jodlholcarski ( avstrijski) neprevisoki hrib….

Grd stil, se temu reče, od balkona naprej.

Pojma nimam, kakšen stil. Malce načičkan. Jaz bi tako hišo seveda imela, a le, če mi jo kdo podari. Drugače so mi sodobne kocke ali kaj drugega preprostejšega bolj pri srcu

Če je pa tebi všeč, je pa tudi prav. Okusi so različni.

Nadkrita veranda, večkotni izzidek, avla z bogatim stopniščem in številne frčade kažejo na viktorijanski stil hiše. Ne gre za nekaj, kar od nekdaj obstaja v slovenski arhitekturi – je tujek. Še najbolj spominja na nekoliko preprost, nedodelan podeželski dvorec ali vilo, ki so jih imeli (največkrat tuji) veljaki/aristokrati pri nas.

Temu se reče KIČ. Ena zgoraj piše o viktorijanskem stilu, ampak v resnici gre za več stilov zmešanih skupaj, da nastane sodobni kičasti eklekticizem (evo, tu imaš strokovni termin za ta slog! 🙂 za tiste, ki imajo veliko denarja, a nič okusa za estetiko. Ni treba, da izbereš minimalistično kocko, če ti te niso všeč, ampak med njo in to varinato na linku je še tisoč možnosti vmes. Je pa res, da na terenu vidiš še dosti hujše primere kot je ta, največkrat s fasado v krem zeleni barvi (prav en tak značilen odtenek je, res grd, kot kak pistacijev sladoled)

Če se boš pa že odločila za tako hišo, naj bo fasada vsaj bela ali siva (ne pa kakšne kričeče barve) in okrog lepo prosim čim več zelenja in visokih dreves, da se to čudo skrije in da ni treba vsem mimovozečim in mimoidočim gledati te “lepote”. Če bi jo obrasel še kak bršljan, bi bila že lepša. Aja, pa rdeče kapucinke tudi ne dajaj na okna, ker potem dobiš pa sodobni kmečki kičasti kao tradicionalni jodel kič. Še eno izrezljano brunarico daš zraven pa eno kolo od voza gor nabiješ in je to to.

Aja, pa še to: velikokrat ljudje pri načrtvanju hiše gledajo na zunanjost, ki jim je všeč, v resnici je pa bistven tloris. Prva je razporeditev sob in oken, sploh pa so zabavne te sobe s čudno zalomljenimi koti, ki jih je nemogoče dobro opremit. Poglej si malo novejše hiše, ki se prodajajo na nepremičninskih portlaih: en kup oken, ker to od zunaj zgleda ok, pa ker morajo imeti sobe veliko svetlobe, v notranjosti pa pred oknom omara, ker jo sicer niso imeli kam dati …

Druga stvar je pa praktičnost in finančni vidik. Ta okna nekih čudnih oblik in z okroglinami so dražja, če so razdeljena na posamezne enote, moraš razmisliti o načinih odpiranja, da o zavesah ali senčilih sploh ne govorim. Pa ta visoka streha pomeni en kup prostorov s poševnimi stenami, ki jih ne moreš dobro izkoristiti. Podobno je z veliko teraso – če imaš vrt, jo navadno ne rabiš.

Če premišljuješ o slogu zaradi gradnje hiše, potem najprej premisli, kaj rabite. O tlorisu, prostorih, razporeditvi, vzdrževanju ……, čisto na koncu pa pride razmišljanje o slogu zunanjosti.

Jaz vidim samo veliko rdečo streho, ki je postavljena na bela okna.
Ni i jasno, kje vi vidite hišo? Pa saj niste resni, a vi sploh veste kako zgleda hiša?

nuff said

SD style ?
http://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-trac/foto-kje-kako-zivijo-moderndorfer-tonin-tanko

Načičkana.

Oziroma tako:

Za ime ne vem, mi je pa všeč bolj od kockastih hiš.

Luksuzna, ekskluzivna- naj bi bil naziv.

Meni ni preveč všeč. Vsekakor pa veliiiko bolj, kot te kocke. To mi je pa tako hladno, brezosebno.

Montažna hiša.

Vila.

mcmansion
v naši ulici ima en bivši blazno ravzpiti dekan z blazno razvpitim škandalom nekaj podobnega. v viola stilu.

A si primorka (primorc) ali gorenjka (gorenjc), da zvemo, kdo ima tako kičast okus?

Meni je pa ta hiša všeč, le barva fasade mi v konkretnem primeru ni.

Ljudje v tej hiši se nimajo radi, zato taka kvadratura in razvlečen ostalo, brez veze, sedaj je trend mini

A si primorka (primorc) ali gorenjka (gorenjc), da zvemo, kdo ima tako kičast okus?
[/quote]
ne eno ne drugo
gre za dekana, ki je prodal diplomsko delo študenta, ki mu je mentoriral, državni firmi kot svoje delo za masten denar.

New Report

Close